Zaktualizowano: 2019, lipiec 16

Męskie libido: jak je zwiększyć?

Męskie libido: jak je zwiększyć?

Co to jest męskie libido?

Czy kiedykolwiek czułeś, że Twój poziom pobudzenia został znacznie zwiększony lub zmniejszony? To „instynktowne” uczucie jest w rzeczywistości wynikiem różnych procesów chemicznych, z których wiele jest związanych z równowagą hormonów lub chemicznych przekaźników w mózgu.

Ten szczególny element fizjologii człowieka jest nadal badany przez lekarzy i pracowników służby zdrowia ze względu na ogromną władzę, jaką te chemikalia mają nad różnymi procesami fizycznymi i psychicznymi.

Ludzie też pytają

Jak mogę naturalnie zwiększyć poziom testosteronu?
Czym jest TestoMAX200?
Jakie witaminy są dobre dla męskiej płodności?
Czy jakieś produkty dla mężczyzn działają?
Czy jest jakaś tabletka wzmacniająca dla mężczyzn, która naprawdę działa?
Jakie są najlepsze leki na przedwczesny wytrysk?
Jak pigułki seksualne mogą poprawić Twoją sprawność seksualną?
Jak działa androzen?
Jakie są najlepsze metody leczenia niskiej wytrzymałości seksualnej?

Mężczyzna pragnienie seksu jest często określane jako jego „libido”. Wzrosła liczba mężczyzn, którzy pragną seksu bardziej niż jest to uważane za „przeciętny” poziom libidopodczas gdy osoby, które mniej pragną intymności seksualnej, są często definiowane jako osoby z obniżonym libido.

Jak starzenie się wpływa na libido?

W miarę jak mężczyźni zbliżają się do 40 i 50 lat, nie jest niczym niezwykłym, że poziom libido drastycznie spada, w dużej mierze z powodu naturalnego obniżenia poziomu testosteronu, który jest endemiczny dla procesu starzenia.

Seksualne „szczyty” można często interpretować jako najwyższe możliwe poziomy libido w życiu mężczyzny, podczas gdy spadek popędu seksualnego jest powszechnie uważany za spadek libido.

Jakie czynniki mogą obniżyć libido?

Poza naturalnym procesem starzenia, jednym z najczęstszych problemów, które mogą wpływać na poziom libido, jest stres.

Kiedy osoby obu płci doświadczają okresów długotrwałego stresu, ich organizm często reaguje uwalnianiem „hormonów stresu”, z których niektóre mają szkodliwy wpływ na libido.

Poziom libido może być również obniżony przez różne niezdrowe wybory stylu życia, w tym złą dietę, brak ruchu, brak snu lub nadużywanie substancji.

Ponieważ libido jest bezpośrednio związane z testosteronem, mężczyźni, którzy regularnie spożywają nadmierne ilości alkoholu, najprawdopodobniej doświadczą obniżonego poziomu testosteronu, a tym samym obniżonego poziomu libido.

Możesz także chcieć przeczytać - Utrata libido może zrujnować twój związek

Jak można zwiększyć libido?

Badania wykazały, że poziom męskiego libido można zwiększyć, stosując różnorodne procesy naturalne i lecznicze.

Tym, którzy chcą uniknąć przyjmowania leków na receptę, lekarze często zalecają szereg zmian w stylu życia, z których jedną z najważniejszych są ćwiczenia.

Udowodniono, że regularne ćwiczenia, nawet przez krótki czas, są skuteczne podnieść poziom testosteronu u mężczyzn w każdym wieku.

Wykazano, że u osób, które zbliżają się do pięćdziesiątki, ćwiczenia pomagają przeciwdziałać utracie pożądania seksualnego i wytrzymałości podczas procesu starzenia.

Zwiększanie libido poprzez odżywianie

Oprócz aktywności fizycznej libido można zwiększyć za pomocą różnych produktów spożywczych. Nie można wystarczająco podkreślić wagi zbilansowanej diety, omawiając możliwe rozwiązania problemu obniżonego libido.

Lekarze i dietetycy mogą polecić szereg potężnych produktów spożywczych, które z czasem mogą pomóc mężczyznom zwiększyć ich pożądanie seksualne i poziom libido.

Zwiększanie libido poprzez równoważenie hormonów

Dla tych, którzy woleliby poddać się leczeniu, jednym z najczęstszych sposobów na zwiększenie poziomu libido jest równoważenie hormonów, w szczególności hormonu testosteronu.

Wiele nieinwazyjnych terapii hormonalnych zostało stworzonych specjalnie dla mężczyzn, którzy mogą cierpieć na obniżony poziom testosteronu w wyniku wielu powiązanych problemów medycznych.

Terapia hormonalna, taka jak ta, jest często przepisywana mężczyznom, którzy mogą doświadczać obniżonego libido z powodu starzenia. Biorąc to pod uwagę, osoby powinny zawsze omówić swoje specyficzne problemy medyczne z profesjonalistą przed aktywnym podjęciem decyzji terapeutycznych ze względu na nieodłączne ryzyko potencjalnie poważnych problemów zdrowotnych.

Zwiększanie libido poprzez zabiegi psychologiczne

W przypadku niektórych mężczyzn obniżony poziom libido może występować „w każdym przypadku z osobna”, co może wynikać z potencjalnie negatywnych uczuć związanych z daną osobą.

Opracowano programy terapii dla par, które mają na celu zaradzenie tym problemom, umożliwiając partnerom w związku rozwiązanie ich specyficznych problemów w niekonfrontacyjnym, wspierającym środowisku.

wnioski

Chociaż oba środki medyczne i naturalne są dostępne dla osób pragnących zmaksymalizować swoje libido, zawsze ważne jest, aby najpierw zrozumieć motywy podejmowania takich zabiegów.

Dla niektórych mężczyzn poprawa libido za pomocą terapii hormonalnej może okazać się równie potencjalnie niezdrowa, jak „korzystna”.

Możesz przypominać jakiś dodatek, taki jak ProSolution Plus. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej Recenzja ProSolution Plus jak to pomaga zwiększyć libido.

Poprzez uczciwą ocenę własnych pragnień i życzeń, osoba może dowiedzieć się więcej o swoich konkretnych powodach, dla których decyduje się na leczenie zmieniające libido, oraz o pożądanym „wyniku końcowym”.

Zazwyczaj lekarze oferują różnorodne zasoby informacyjne i edukacyjne dla mężczyzn, którzy chcą dowiedzieć się więcej o dostępnych opcjach.

Dla tych, którzy uważają, że poprawa poziomu libido jest ważnym aspektem ich zdrowia, zwiększona świadomość może być szczególnie nieoceniona.

Niezależnie od tego, podejście do tych tematów z otwartym umysłem i odpowiedzialnym spojrzeniem może pomóc zapewnić optymalne wyniki, niezależnie od tego, która metoda leczenia zostanie ostatecznie wybrana.

Jeśli jesteś zainteresowany maksymalizacją swojego libido, życzymy powodzenia!

Autor

Michael Wight

Michael Wight jest entuzjastą zdrowia i blogerem. Współtworzy różne strony internetowe z branży zdrowia i fitnessu. On jest kompanem

Podobne posty

Pokaż wszystkie