Zaktualizowano: 2020, 17 marca

Co musisz wiedzieć o przedwczesnym wytrysku i jak sobie z nim radzić?

Co musisz wiedzieć o przedwczesnym wytrysku i jak sobie z nim radzić?

Wprowadzenie

Współżycie seksualne może być jednym z najprzyjemniejszych aktów ludzkości, dostarczającym potężnego podmuchu satysfakcji obojgu partnerom zaangażowanym w to ćwiczenie.

W normalnej sytuacji, w której oboje partnerzy są zdrowi, seks zwykle trwa przez jakiś czas, zanim oboje partnerzy zwykle doświadczają orgazmu. Podczas orgazmu mężczyzna zwykle wytryskuje, co oznacza, że ​​plemniki są wydalane przez jego penisa.

Jednocześnie w ciele mężczyzny dzieje się wiele rzeczy, które powodują, że doświadcza on ogromnej satysfakcji. Jest to jeden z głównych powodów, dla których mężczyźni uczestniczą w stosunku płciowym - aby doświadczyć wrażeń związanych z seksem, a także tego ostatecznego pragnienia skurczów mięśni i emocji, które pojawiają się podczas erekcji.

Niestety, nie wszyscy doświadczają normalnych funkcji wytrysku. Z kontrolą i funkcją wytrysku mężczyzny może pojawić się wiele problemów, co może prowadzić do wielu problemów w życiu mężczyzny - zwłaszcza w życiu seksualnym.

Z kolei efekty te mogą również odzwierciedlać problemy w relacji mężczyzny z partnerem - zbyt szybki wytrysk mężczyzny może oznaczać, że jego partnerka może być niezadowolona w sypialni, a jeśli mężczyzna ma zbyt długi wytrysk, może to spowodować aktywność seksualna współdzielona przez mężczyznę i jego partnera staje się nieprzyjemna, gdy mężczyzna wymaga ciągłej stymulacji bez osiągnięcia orgazmu lub wytrysku.

Chociaż problemy z wytryskiem mogą powodować spustoszenie w życiu seksualnym mężczyzny, a także w relacjach, które dzieli z partnerem, ważne jest, aby mężczyźni zdali sobie sprawę, że można uzyskać leczenie - istnieje wiele metod farmaceutycznych, które pomogą złagodzić objawy zaburzeń ejakulacji, a także wiele alternatywnych środków, które można zastosować.

Wiele z tych opcji leczenia jest w stanie przywrócić optymalną funkcję wytrysku; w ten sposób łagodząc problemy, których doświadcza mężczyzna z określoną dysfunkcją wytrysku.

Chociaż istnieją różne rodzaje zaburzeń wytrysku, które mogą wpływać na mężczyznę, w tym artykule chcielibyśmy przede wszystkim skupić się na przedwczesnym wytrysku.

Przedwczesny wytrysk jest najczęstszym rodzajem zaburzeń wytrysku, których doświadczają mężczyźni i może powodować u nich liczne objawy z powodu problemów, których doświadczają podczas seksu.

Zaczniemy od przyjrzenia się czterem podstawowym typom zaburzeń wytrysku, na które mogą cierpieć mężczyźni, a następnie skupimy się na przedwczesny wytrysk. Omówimy objawy i przyczyny, a także zastanowimy się, jak przedwczesny wytrysk jest diagnozowany przez lekarza.

Ponadto rozważymy również konkretne opcje leczenia, które mogą być stosowane przez mężczyzn doświadczających przedwczesnego wytrysku, aby opóźnić wytrysk i przywrócić optymalną kontrolę wytrysku.

Ludzie też pytają

Jak mogę naturalnie zwiększyć poziom testosteronu?
Czym jest TestoMAX200?
Jakie witaminy są dobre dla męskiej płodności?
Czy jakieś produkty dla mężczyzn działają?
Czy jest jakaś tabletka wzmacniająca dla mężczyzn, która naprawdę działa?
Jakie są najlepsze leki na przedwczesny wytrysk?
Jak pigułki seksualne mogą poprawić Twoją sprawność seksualną?
Jak działa androzen?
Jakie są najlepsze metody leczenia niskiej wytrzymałości seksualnej?

Szybkie fakty na temat przedwczesnego wytrysku

Szybkie fakty na temat przedwczesnego wytrysku

Zanim przejdziemy do naszego dogłębnego przeglądu przedwczesnego wytrysku, a także przyjrzymy się innym typom problemów z wytryskiem, których może doświadczyć mężczyzna, chcielibyśmy najpierw przedstawić naszym czytelnikom szybkie zestawienie informacji.

Chcielibyśmy podzielić się niektórymi z najważniejszych faktów, którymi podzielimy się w tym poście na temat przedwczesnego wytrysku, oferując szybki przegląd tego, co każdy mężczyzna powinien wiedzieć o przedwczesnym wytrysku.

  • Spośród czterech głównych problemów z wytryskiem, które obejmują przedwczesny wytrysk, opóźniony wytrysk, zahamowany wytrysk i wytrysk wsteczny, przedwczesny wytrysk jest najczęstszym problemem związanym z wytryskiem u mężczyzn.
  • Przedwczesny wytrysk powoduje, że mężczyzna po zainicjowaniu penetracji z partnerem seksualnym szybko dochodzi do wytrysku.
  • Podczas gdy u mężczyzny początkowo zdiagnozowano przedwczesny wytrysk, gdy nie był on w stanie zaspokoić swojego partnera podczas seksu przed osiągnięciem orgazmu, nowe specyfikacje sugerują, że mężczyzna, który wytryskuje w ciągu jednej minuty po penetracji, powinien być uznany za cierpiącego na przedwczesny wytrysk.
  • Mimo że przedwczesny wytrysk może mieć szkodliwy wpływ na życie seksualne mężczyzny, ważne jest, aby wiedzieć, że ta dysfunkcja wytrysku często nie jest spowodowana przez podstawowy problem medyczny, jak ma to miejsce w przypadku zaburzeń erekcji.
  • Lęk i problemy w związkach to jedne z najczęstszych czynników, które powodują u mężczyzny przedwczesny wytrysk, ale jeśli te czynniki nie powodują przedwczesnego wytrysku, ta szczególna dysfunkcja seksualna może powodować u mężczyzny niepokój podczas seksu, a nawet może prowadzić do problemów w związek mężczyzny jako konsekwencje.
  • Przedwczesny wytrysk jest często mierzony lub uznawany za prawdopodobny tylko wtedy, gdy mężczyzna osiąga orgazm zbyt wcześnie podczas stosunku płciowego, ale w rzeczywistości ta szczególna dysfunkcja seksualna może wpływać na mężczyznę, gdy wank , jak również.
  • Przeprowadzono wiele badań naukowych nad przedwczesnym wytryskiem, ale do tej pory nie zidentyfikowano dokładnej przyczyny. Zamiast tego naukowcy byli w stanie zidentyfikować tylko pewne czynniki ryzyka, które mogą określić, czy mężczyźni mogą być bardziej narażeni na wystąpienie choroby.
  • Wiele osób od czasu do czasu doświadcza objawów zaburzeń erekcji. Jest to uważane za normalne i zwykle jest spowodowane czynnikami, które nie powinny martwić mężczyzny. Stan ten należy uznać za poważny lub problematyczny tylko wtedy, gdy objawy stają się częstsze.
  • Przedwczesny wytrysk może powodować problemy, gdy mężczyzna i kobieta próbują zostać rodzicami, ponieważ może to wpływać na płodność.
  • Można zastosować wiele różnych podejść, aby pomóc mężczyźnie opóźnić czas potrzebny do orgazmu i wytrysku podczas stosunku płciowego.

Chociaż niektóre z tych opcji leczenia mogą nie być przyjemne, istnieje wiele technik, które są łatwe i mogą zapewnić skuteczne rezultaty bez narażania mężczyzny na jakiekolwiek konkretne skutki uboczne lub ryzyko.

Częste problemy z wytryskiem u mężczyzn

Problemy z wytryskiem u mężczyzn

Zacznijmy nasz artykuł od opisania czterech głównych problemów z wytryskiem, jakich może doświadczyć mężczyzna.

Chociaż głównym celem naszego artykułu jest zapewnienie mężczyznom lepszego przeglądu tego, czym jest przedwczesny wytrysk, dlaczego mogą doświadczać objawów choroby i jak mogą poprawić swoją kontrolę nad funkcją wytrysku, nadal jest to ważne dla mężczyzn wiedzieć o różnych typach problemów, które mogą wpływać na kontrolę ich wytrysku.

Dlatego przyjrzyjmy się osobno przedwczesnemu, opóźnionemu, zahamowanemu i wstecznemu wytryskowi, zanim przejdziemy do bardziej szczegółowego omówienia przedwczesnego wytrysku.

Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk to dysfunkcja wytrysku opisująca stan, w którym wytrysk występuje zbyt szybko dla mężczyzny podczas stosunku płciowego ze swoim partnerem. Niektórzy mężczyźni doświadczają przedwczesnego wytrysku tylko sporadycznie, podczas gdy inni częściej doświadczają objawów tej konkretnej dysfunkcji seksualnej.

Przy częstych doświadczeniach może powodować znaczną ilość problemów w życiu seksualnym mężczyzny, a także powodować problemy poza jego dobrostanem seksualnym - np. Prowadzić do rozwoju objawów związanych z lękiem.

Uważa się, że wiele czynników przyczynia się do rozwoju przedwczesnego wytrysku. Bardziej szczegółowo zbadamy tę dysfunkcję seksualną w dalszej części tego artykułu.

Opóźniona ejakulacja

W przypadku przedwczesnego wytrysku mężczyzna wytryskuje zbyt szybko po penetracji partnera seksualnego. Z opóźniony wytryskpojawia się scenariusz odwrotny. Termin „opóźniony wytrysk” odnosi się do stanu, w którym mężczyzna potrzebuje dużo czasu, zanim będzie w stanie wytryskać.

W wielu przypadkach partner seksualny mężczyzny może nawet osiągnąć orgazm, zanim sam będzie mógł osiągnąć orgazm.

Może to być problematyczne, ponieważ partner seksualny mężczyzny cierpiącego na opóźniony wytrysk może być zmuszony do zapewnienia mężczyźnie ciągłej stymulacji seksualnej nawet po osiągnięciu orgazmu - jeśli tak się nie stanie, mężczyzna cierpiący na ten problem z wytryskiem może pozostać niezadowolony podczas stosunek płciowy.

Opóźniony wytrysk może być spowodowany różnymi czynnikami[1], w tym zażywanie niektórych narkotyków rekreacyjnych, nadmierne spożycie alkoholu i uszkodzenie niektórych nerwów w ciele mężczyzny.

Należy zauważyć, że niektóre leki, w tym leki przeciwdepresyjne sklasyfikowane jako SSRI (selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny), są również znane z wywoływania opóźnionych wytrysków jako efektu ubocznego.

Istnieją również psychologiczne przyczyny opóźnionego wytrysku - mężczyzna może obawiać się, że może zajść w ciążę swojej partnerki, mógł zostać zaniedbany przez rodziców w młodym wieku, mógł mieć negatywne doświadczenia seksualne w okresie dorastania lub może to być z powodu przekonań religijnych. Strach, lęk przed wydajnością i niski poziom pewności siebie również przyczyniają się do opóźnionych wytrysków.

Fakty opóźnione o przedwczesnym wytrysku

Zahamowany wytrysk

Zahamowany wytrysk jest często określany razem z opóźnionym wytryskiem. Dzieje się tak, ponieważ niektórzy mężczyźni mogą czasami odczuwać opóźniony wytrysk, a czasami zahamowany wytrysk.

Pomiędzy przedwczesnym, opóźnionym a zahamowanym wytryskiem ten konkretny może być najbardziej nieprzyjemny dla niektórych mężczyzn. Zahamowany wytrysk oznacza, że ​​mężczyzna nie jest w stanie wytryskać podczas stosunku płciowego.

Mężczyzna może nadal być w stanie odczuwać satysfakcjonujące doznania, ale nie skurcze mięśni i inne procesy zachodzące podczas wytrysku. Nawet przy ciągłej stymulacji przez siebie lub partnera seksualnego wytrysk wydaje się niemożliwym do osiągnięcia celem.

Ponieważ zwykle uważa się, że zahamowany wytrysk jest ściśle powiązany z opóźnionym wytryskiem, mają one również bardzo podobne przyczyny i czynniki ryzyka. U niektórych mężczyzn zahamowany wytrysk może stać się poważnym długotrwałym problemem, podczas gdy inni mężczyźni mogą od czasu do czasu wytryskać i mieć orgazm.

Wsteczny wytrysk

Wytrysk wsteczny, będący czwartą główną dysfunkcją wytrysku, której może doświadczyć mężczyzna, jest znacznie rzadszy niż pozostałe trzy typy problemów z wytryskiem, o których wspomnieliśmy w tej sekcji.

Ten typ zaburzeń wytrysku różni się również bardzo od pozostałych trzech typów, o których wspomnieliśmy. W wytrysku wstecznym mężczyzna może osiągnąć orgazm bez żadnych opóźnień, a także niedługo po zainicjowaniu penetracji, ale problem z tą konkretną dysfunkcją seksualną tkwi w tej części ciała, do której wydalane jest nasienie.

Kiedy mężczyzna normalnie wytryskuje, sperma jest wypychana z głowy jego penisa przez cewkę moczową. Mężczyzna cierpiący na wytrysk wsteczny[2] odkryje, że kiedy osiągnie orgazm i „wytryskuje”, może doświadczyć wszystkich emocji towarzyszących wytryskowi, ale sperma nie jest wydalana z czubka jego penisa.

W otworze pęcherza męskiego ciała znajduje się okrągły mięsień, zwany zwieraczem. Ten mięsień może się kurczyć i rozluźniać, w zależności od potrzebnego działania. Kiedy mężczyzna normalnie wytryskuje, ten konkretny mięsień kurczy się, aby zapobiec przedostawaniu się nasienia do pęcherza.

Jednak w przypadku wytrysku wstecznego mięsień z jakiegoś powodu nie kurczy się prawidłowo, co z kolei prowadzi do przedostania się nasienia do pęcherza mężczyzny zamiast wydalenia go przez czubek jego penisa.

Objawy przedwczesnego wytrysku

Dla większości mężczyzn termin „przedwczesny wytrysk” jest dość oczywisty; w związku z tym nie przywiązują zbytniej wagi do poszczególnych objawów, które mogły być związane z rozwojem tego konkretnego zaburzenia wytrysku.

Może to być problematyczne, ponieważ może wywołać panikę u mężczyzny, gdy nagle odkryje, że wytryskuje zbyt szybko, ale naprawdę może nie mieć się czym martwić. Jednak w innych przypadkach ta dysfunkcja seksualna może objawiać się bardziej niepokojącymi objawami.

Przedwczesny wytrysk jako dysfunkcja seksualna jest związany ze stanem, w którym mężczyzna ma tendencję do zbyt szybkiego wytrysku podczas stosunku płciowego, ale tylko wtedy, gdy mężczyzna często doświadcza takich objawów.

Należy zauważyć, że według Mayo Clinic[3]co najmniej 33% męskiej populacji na całej planecie w pewnym momencie swojego życia doświadczy objawów związanych z przedwczesnym wytryskiem.

Kiedy te objawy się pojawią, nie gwarantuje to, że mężczyzna faktycznie cierpi z powodu przedwczesnego wytrysku jako dysfunkcji seksualnej. W wielu przypadkach jest to raczej spowodowane psychologicznym problemem w życiu mężczyzny, który przyczynia się do tymczasowości zaburzenia erekcji.

W takim przypadku mężczyzna nie zostanie zdiagnozowany z przedwczesnym wytryskiem, ale raczej zaleci się, aby zajął się konkretnymi problemami w swoim życiu, które przyczyniają się do przedwczesnego wytrysku.

Funkcje przedwczesnego wytrysku

Rodzaje przedwczesnego wytrysku

Chociaż istnieje tylko jedna konkretna definicja przedwczesnego wytrysku, ponieważ stan ten odnosi się do scenariusza, w którym mężczyzna wytryskuje zbyt wcześnie podczas stosunku płciowego z partnerem lub gdy mężczyzna stwierdza, że ​​wytryskuje zbyt szybko podczas masturbacji, Należy pamiętać, że istnieją dwa różne rodzaje przedwczesnego wytrysku[4] na które człowiek może cierpieć.

Mężczyźni powinni wiedzieć o tych dwóch typach tej konkretnej dysfunkcji seksualnej i wiedzieć więcej o tym, co to dla nich oznacza, jeśli cierpią na określony typ przedwczesnego wytrysku.

Przedwczesny wytrysk przez całe życie

Przedwczesny wytrysk przez całe życie jest rzadszy niż przedwczesny wytrysk nabyty. Termin „przedwczesny wytrysk trwający przez całe życie” jest używany do opisania stanu, w którym mężczyzna doznał przedwczesnego wytrysku od pierwszego kontaktu seksualnego z partnerem w sypialni, a czasami nawet od pierwszego wytrysku w młodszym wieku.

W większości przypadków, gdy u mężczyzny zdiagnozowano trwający całe życie przedwczesny wytrysk, pracownik służby zdrowia stwierdziłby, że problemy, na które cierpi mężczyzna, są najprawdopodobniej spowodowane przez pewne typy czynników genetycznych.

Nabyty przedwczesny wytrysk

Drugi główny typ przedwczesnego wytrysku, na który może cierpieć mężczyzna, to nabyty przedwczesny wytrysk.

Podczas gdy przez całe życie przedwczesny wytrysk oznacza, że ​​mężczyzna doświadczył objawów związanych z tą konkretną dysfunkcją seksualną od czasu pierwszej aktywności seksualnej, w której brał udział, przedwczesny wytrysk dotyczy raczej stanu, w którym mężczyzna doświadczył normalnego wytrysku podczas pierwszego aktu seksualnego, a nawet podczas stosunku czynności po tym pierwszym doświadczeniu, ale później rozwinęły się objawy przedwczesnego wytrysku i stwierdził, że zaczął mieć wytrysk zbyt szybko podczas stosunku płciowego lub w czasie masturbacji.

Pomiędzy wytryskiem trwającym całe życie a nabytym przedwczesnym wytryskiem wydaje się, że najbardziej rozpowszechniony jest wytrysk nabyty, głównie ze względu na fakt, że ten szczególny typ przedwczesnego wytrysku może być spowodowany wieloma czynnikami w życiu mężczyzny.

Ważne jest, aby wiedzieć, że chociaż dwa typy przedwczesnego wytrysku opisane powyżej, zarówno trwające przez całe życie, jak i nabyte przedwczesne wytryski, są uważane za główne typy tej dysfunkcji seksualnej, niektóre publikacje wspominają o dwóch innych typach przedwczesnego wytrysku.

Subiektywny przedwczesny wytrysk - ten rodzaj przedwczesnego wytrysku jest dość skomplikowany. Kiedy mężczyzna cierpi na subiektywny przedwczesny wytrysk, oznacza to, że myśli, że wytryskuje zbyt szybko podczas stosunku płciowego i innych czynności seksualnych, ale w rzeczywistości nie dochodzi do przedwczesnego wytrysku.

Lekarz lub terapeuta nadzorujący leczenie mężczyzny cierpiącego na przedwczesny wytrysk nie będzie w stanie zapewnić mężczyźnie oficjalnej diagnozy przedwczesnego wytrysku, ponieważ nie będzie w stanie znaleźć niczego złego w funkcji wytrysku mężczyzny.

Niektórzy mężczyźni odczuwają objawy subiektywnego przedwczesnego wytrysku tylko sporadycznie, podczas gdy inni częściej doświadczają objawów związanych z tym stanem.

Zmienny przedwczesny wytrysk - inny rodzaj przedwczesnego wytrysku, który jest rzadziej wymieniany i nie przyciąga tak dużej uwagi, jak przedwczesny wytrysk nabyty i trwający przez całe życie.

Ten termin jest często używany do opisania względnie normalnego dobrostanu seksualnego mężczyzny - polegającego na tym, że zwykle doświadczają oni normalnych funkcji seksualnych, ale czasami może wystąpić przedwczesny wytrysk.

Zmienny przedwczesny wytrysk może pojawić się w dowolnym momencie, często nieoczekiwanie; dlatego ważne jest, aby mężczyźni odkryli, jakie sytuacje powodują u nich objawy tego typu przedwczesnego wytrysku, co może pomóc im przezwyciężyć problem w niektórych przypadkach, gdy podejmą środki ostrożności lub unikną szczególnych czynników, które powodują u nich przedwczesne wystąpienie wytrysk.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

System tarczycy

Przedwczesny wytrysk został dokładnie zbadany przez naukowców medycznych w ciągu ostatnich lat, ale jak dotąd nie zidentyfikowano żadnej konkretnej przyczyny.

Dlatego mężczyźnie często trudno jest określić, co może powodować, że doświadcza tej konkretnej dysfunkcji seksualnej, gdy uczestniczy w czynnościach seksualnych. Eksperci medyczni ustalili, że niektóre rodzaje problemów medycznych mogą powodować przedwczesny wytrysk mężczyzny podczas stosunku płciowego.

Problemy medyczne, które powodują przedwczesny wytrysk

Problemy medyczne z tarczyca układ pokarmowy to szczególny problem u mężczyzn, który może prowadzić do rozwoju przedwczesnego wytrysku.

Według Herballove[5], nadczynność tarczycy, która powoduje, że tarczyca wytwarza zbyt wiele hormonów tarczycy (stan ten jest znany jako nadczynność tarczycy), jest znana z dezaktywacji innych części układu hormonalnego organizmu.

Części system endokrynologiczny jest dezaktywowany, gdy w układzie krążenia znajduje się nadmiar hormonów tarczycy. To z kolei może wpływać na produkcję hormonów przez jądra, przysadkę mózgową i podwzgórze. Te części męskiego ciała wytwarzają hormony niezbędne do dobrego samopoczucia seksualnego.

Spośród wszystkich mężczyzn, którzy mają problemy z nadczynnością tarczycy, co najmniej 72% doświadcza również objawów przedwczesnego wytrysku.

W rzeczywistości nierównowaga hormonalna spowodowana nadczynnością tarczycy nie tylko przyczynia się do przedwczesnego wytrysku, ale także powoduje, że wielu mężczyzn ma problemy z erekcją; przyczyniając się w ten sposób do rozwoju zaburzeń erekcji.

Kolejny problem hormonalny, który może prowadzić do rozwoju objawów przedwczesnego wytrysku, według National Male Medical Clinics[6], jest niski poziom testosteronu poziom testosteronu w organizmie mężczyzny - należy zauważyć, że chociaż nadczynność tarczycy może powodować rozwój tych objawów, mężczyzna może nadal odczuwać niski poziom testosteronu, nawet jeśli nie ma problemów z tarczycą.

Wiadomo, że niski poziom testosteronu powoduje zmęczenie, osłabienie i utratę masy mięśniowej u mężczyzn, a także przyczynia się do nadmiernego gromadzenia się tłuszczu w okolicy brzucha. Oprócz tych objawów wielu mężczyzn odkrywa również, że mają problemy z funkcjami seksualnymi poziom testosteronu spadać za bardzo.

Może to obejmować problemy z erekcją; w ten sposób powodując u nich objawy zaburzeń erekcji. Co więcej, przedwczesny wytrysk to kolejny problem, z którym często spotykają się mężczyźni, gdy mają niski poziom tego ważnego hormonu płciowego w układzie krążenia.

Inne czynniki ryzyka, które przyczyniają się do przedwczesnego wytrysku

Trema

Mężczyzna stosunkowo rzadko doświadcza przedwczesnego wytrysku z powodu problemów z tarczycą lub niskiego poziomu testosteronu. Częstość występowania tych dwóch przyczyn przedwczesnego wytrysku, związanych z medycyną, jest znacznie mniejsza niż częstość występowania przedwczesnego wytrysku.

Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że istnieją inne czynniki, które mogą również wpływać na mężczyzna wytryskuje zbyt wcześnie kiedy uczestniczy w stosunku seksualnym z partnerem lub kiedy się rzuca.

Jednym z najczęstszych powodów, dla których mężczyzna doświadcza przedwczesnego wytrysku, jest zwykle problem psychologiczny, którego doświadcza. W wielu przypadkach jest to spowodowane stanem określanym jako „lęk przed wydajnością”.

Lęk przed wydajnością odnosi się do scenariusza, w którym mężczyzna odczuwa niepokój podczas stosunku płciowego. Istnieje wiele różnych czynników, które mogą prowadzić do rozwoju lęku przed wydajnością.

Jeśli mężczyzna już doświadcza przedwczesnego wytrysku, może rozwinąć u niego lęk przed wydajnością, ponieważ obawia się wytrysku, zanim będzie w stanie zadowolić swojego partnera seksualnego. To z kolei może po prostu pogorszyć jego sytuację i dodatkowo przyczynić się do przedwczesnego wytrysku.

Wielu mężczyzn, którzy doświadczają zaburzeń erekcji, również odczuwa lęk przed wydajnością. W takim przypadku mężczyzna obawiałby się, że może nie być w stanie osiągnąć erekcji podczas stosunku płciowego. Kiedy mężczyzna osiągnie erekcję, niepokoi go fakt, że jego erekcja może ustąpić podczas seksu.

Może to wywołać u niego lęk przed wydajnością. Mężczyzna może również próbować osiągnąć orgazm i wytrysk tak szybko, jak to możliwe podczas stosunku płciowego, kiedy obawia się, że może stracić erekcję; w ten sposób zmuszając go do przedwczesnego wytrysku, aby uniemożliwić partnerowi seksualnemu odkrycie faktu, że cierpi na zaburzenia erekcji.

Wydaje się również, że wiek ma duży wpływ na ryzyko wystąpienia przedwczesnego wytrysku u mężczyzny. Zaburzenia erekcji to zaburzenie seksualne, które jest najczęściej kojarzone ze starszymi mężczyznami - zwykle tymi w wieku powyżej 40 lat.

Jednak przedwczesny wytrysk jest raczej kojarzony z młodszymi mężczyznami. Według DrEd.com[7], większość mężczyzn, którzy doświadczają przedwczesnego wytrysku, wydaje się być młodsza niż 35 lat - w rzeczywistości wielu z tych mężczyzn ma zwykle znacznie mniej niż 35 lat.

Mężczyźni są również narażeni na przedwczesny wytrysk, jeśli cierpią wysoki poziom stresu. Stres może wywołać ważne spotkanie w miejscu pracy. Być może kariera danej osoby jest zagrożona, co może spowodować, że doświadczy ona przedwczesnego wytrysku jako efektu ubocznego ze względu na poziom stresu.

Wielu mężczyzn ma również skłonność do przedwczesnego wytrysku, gdy przechodzą przez trudny okres w ich związku. Wiadomo również, że poczucie winy przyczynia się do tej konkretnej dysfunkcji seksualnej, która w wielu przypadkach może być wynikiem zdrady przez mężczyznę partnera życiowego.

Oprócz potencjalnych czynników ryzyka przedwczesnego wytrysku, które wymieniliśmy powyżej, należy również zauważyć, że niektórzy mężczyźni mogą doświadczać tego szczególnego stanu z powodu nadwrażliwości ich skóra penisa.

Powoduje to, że mężczyzna odczuwa wyższy poziom czucia na swoim penisie podczas seksu, co może doprowadzić do szybkiego wytrysku po penetracji partnera seksualnego.

Informacje o diagnozie przedwczesnego wytrysku

Diagnoza przedwczesnego wytrysku

Zanim mężczyzna będzie mógł uzyskać odpowiednie leczenie przedwczesnego wytrysku, powinien najpierw oficjalnie zdiagnozować tę dysfunkcję seksualną u lekarza. Wcześniej zdiagnozowano przedwczesny wytrysk, gdy mężczyzna nie był w stanie zaspokoić swojego partnera podczas seksu z powodu zbyt szybkiego wytrysku.

Nie podano żadnych innych kryteriów, które pomogłyby lekarzowi zdiagnozować mężczyznę z tą chorobą. Jednak w ostatnim czasie eksperci medyczni przeprowadzili dokładniejsze badania na temat przedwczesnego wytrysku, co doprowadziło do zestawienia dokładniejszych kryteriów diagnozowania tej dysfunkcji seksualnej u mężczyzn.

Kiedy mężczyzna spotyka się z lekarzem w celu postawienia diagnozy z przedwczesnym wytryskiem, lekarz przeprowadzi dokładne badanie pacjenta, zanim oficjalnie zdiagnozuje u mężczyzny chorobę.

Lekarz zapyta mężczyznę o objawy, jakich doświadcza i przyjrzy się jego historii seksualnej. Poruszona zostanie również historia medyczna mężczyzny. Następnie nastąpi badanie fizykalne.

Lekarz może poprosić o wykonanie pewnych badań w celu ustalenia, czy za przedwczesnym wytryskiem mężczyzny stoi przyczyna medyczna.

Takie testy mogą obejmować poziom hormonów tarczycy, a także poziom testosteronu w układzie krążenia mężczyzny. Może to pomóc lekarzowi ustalić, czy przyczyną objawów, których doświadcza, może być nadczynność tarczycy lub andropauza.

Społeczności zdrowotne Remedy[8] wyjaśnia, że ​​oprócz poddania się badaniu fizykalnemu i prawdopodobnie niektórym badaniom lekarskim, wielu mężczyzn jest również kierowanych do psychologa lub seksuologa na badanie psychiatryczne.

Może to pomóc lekarzowi w ustaleniu, czy przedwczesny wytrysk, którego doświadcza mężczyzna, może być raczej spowodowany problemami związanymi z jego dobrostanem psychicznym, a nie fizjologicznym.

Opcje leczenia przedwczesnego wytrysku

Opcje leczenia przedwczesnego wytrysku

Jak wyjaśniono, pierwszym krokiem do ustalenia odpowiedniego planu leczenia mężczyzny jest uzyskanie dokładnego badania fizycznego i psychicznego. Pomoże to lekarzowi w ustaleniu, czy mężczyzna doświadcza przedwczesnego wytrysku z powodów fizycznych czy psychicznych.

Pomoże to również pracownikowi służby zdrowia w opracowaniu najbardziej odpowiedniego planu leczenia, aby pomóc mężczyźnie przezwyciężyć objawy, których doświadcza, bez zapewniania mu leczenia, które może raczej powodować działania niepożądane.

Pracownik służby zdrowia opiekujący się pacjentem płci męskiej z przedwczesnym wytryskiem w pierwszej kolejności szuka podstawowych problemów zdrowotnych, które mogą powodować u mężczyzny objawy, których doświadcza.

Jeśli lekarz stwierdzi, że mężczyzna cierpi na przykład na nadczynność tarczycy, lekarz zaleci mu poddanie się pewnym zabiegom, które pomogą zmniejszyć aktywność tarczycy. Pomoże to zmniejszyć ilość hormonów tarczycy uwalnianych do układu krążenia mężczyzny; w ten sposób prawdopodobnie poprawiając ogólną równowagę hormonalną. Może to następnie pomóc złagodzić objawy, których doświadcza, opóźniając jego wytrysk.

Jeśli poziom testosteronu w układzie krążenia mężczyzny wydaje się być niski, lekarz może zalecić mu poddanie się terapii zastępczej testosteronem, zwanej także hormonoterapią.

Ta opcja leczenia zapewni mężczyźnie syntetyczny testosteron w celu uzupełnienia niedoboru, którego doświadcza. Kiedy poziom testosteronu zostanie przywrócony do równowagi, kontrola wytrysku u pacjenta może ulec poprawie, a czas potrzebny na osiągnięcie orgazmu po penetracji może być opóźniony.

Ponieważ większość przypadków związanych z przedwczesnym wytryskiem jest spowodowana czynnikami psychologicznymi, rozwiązanie polegające na pomocy w przywróceniu normalnej kontroli wytrysku zwykle obejmuje poradnictwo.

Może to pomóc osobie przezwyciężyć lęk przed wydajnością i inne problemy niepokójzwiązane z problemami, które mogą przyczyniać się do przedwczesnego wytrysku, którego doświadcza pacjent płci męskiej. Ponadto poradnictwo dla par może być również wykorzystane w celu rozwiązania problemów w związku, które mogą przyczyniać się do przedwczesnego wytrysku.

Powinniśmy również wspomnieć, że pracownik służby zdrowia może czasami podawać pacjentowi płci męskiej określone leki, aby pomóc w leczeniu objawów, których doświadczają.

Chociaż FDA nie zatwierdziła żadnych leków do leczenia przedwczesnego wytrysku, niektóre leki są przepisywane mężczyznom z przedwczesnym wytryskiem przez pracowników służby zdrowia, aby pomóc opóźnić wytrysk.

Według Medscape[9] najczęściej stosowanym lekiem na receptę w leczeniu wczesnych wytrysków jest specyficzna klasa leków przeciwdepresyjnych zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny, zwanymi także SSRI.

Wiadomo, że te leki przeciwdepresyjne powodują opóźnienie wytrysku jako efekt uboczny, który można uznać za korzystny u mężczyzn cierpiących na przedwczesny wytrysk.

U mężczyzn z zaburzeniami erekcji i przedwczesnym wytryskiem mężczyzna może otrzymać tylko leki na zaburzenia erekcji, takie jak Tadalafil, Sildenafil, Alprostadil lub Vardenafil, które mogą następnie spowodować ustąpienie przedwczesnego wytrysku po złagodzeniu erekcji.
Kiedy mężczyzna doświadcza przedwczesnego wytrysku z powodu nadwrażliwość ich penisa, wówczas mężczyźnie można również podać określone rodzaje kremów znieczulających miejscowo, zwanych kremami odczulającymi.

Kremy te mogą pomóc zmniejszyć wrażliwość penisa mężczyzny, co może pomóc w opóźnieniu wytrysku, jeśli nadwrażliwość jest przyczyną jego przedwczesnego wytrysku.

Alternatywne metody wspomagania leczenia przedwczesnego wytrysku

Alternatywne metody pomocy

Farmaceutyczne podejścia, które pomagają opóźnić czas potrzebny mężczyźnie do osiągnięcia orgazmu i wytrysku podczas stosunku płciowego, mogą wiązać się z pewnym ryzykiem.

Wiele leków, które można stosować w leczeniu przedwczesnego wytrysku, wiąże się z potencjalnie nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, które mogą wpływać na jakość życia mężczyzny.

Dlatego wielu mężczyzn cierpiących na ten szczególny stan nie jest zbyt chętnych do ich przyjmowania leki wzmacniające dla mężczyzn aby pomóc im złagodzić objawy.

Wielu mężczyzn odkryło, że zdrowa dieta w połączeniu ze skutecznym schematem treningowym może zapewnić im lepszą wydajność w sypialni i ulgę w wielu typach dysfunkcji seksualnych.

Inną alternatywną metodą leczenia przedwczesnego wytrysku, która według wielu osób może złagodzić objawy, których doświadczają, jest ćwiczenia Kegla. Ćwiczenia te pomagają wzmocnić mięśnie dna miednicy.

Te mięśnie odgrywają rolę we wspomaganiu skurczów, które mogą pomóc w kontrolowaniu wytrysków. Kiedy mięśnie dna miednicy są słabe, mężczyzna może nie być w stanie mieć odpowiedniego poziomu kontroli nad wytryskiem.

Jednak silniejsze mięśnie dna miednicy zostały powiązane z lepszą kontrolą nad wytryskami. Ćwiczenia te są bardzo łatwe do wykonania i można je wykonać w dowolnym momencie i bez względu na to, gdzie jest mężczyzna.

Czytaj więcej: Agonia przedwczesnego wytrysku - zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi zmiany PE

Wnioski

U mężczyzny może pojawić się wiele problemów funkcja ejakulacyjna i prowadzą do problemów występujących w sypialni z partnerem seksualnym. Każdy rodzaj dysfunkcji wytrysku powoduje, że mężczyzna doświadcza różnych objawów i często jest spowodowany określonymi czynnikami, które mogą odkładać się od jednej dysfunkcji do drugiej.

Spośród czterech głównych typów zaburzeń wytrysku, które mogą wpływać na wytrysk mężczyzny i jego zdolności w sypialni, przedwczesny wytrysk wydaje się być najbardziej rozpowszechniony.

Ta szczególna dysfunkcja ejakulacji powoduje, że mężczyzna wytryskuje wkrótce po penetracji partnera seksualnego; w ten sposób powodując szybkie zakończenie seksu i pozostawiając niezadowolonego partnera seksualnego w łóżku.

Ponieważ przedwczesny wytrysk powoduje u mężczyzny zbyt wczesny wytrysk, może to również oznaczać, że mężczyzna nie nabywa tak dużo przyjemność seksualna tak jak mógł przy normalnej kontroli wytrysku.

W tym artykule przyjrzeliśmy się podstawowym typom dysfunkcji wytrysku i skupiliśmy się głównie na przedwczesnym wytrysku - w tym na tym, jak ten konkretny stan może wpływać na życie seksualne mężczyznyna jakie objawy powinien uważać mężczyzna, co może powodować u niego przedwczesny wytrysk i jak może leczyć zaburzenie, aby przywrócić normalną kontrolę wytrysku i uniknąć zakłopotania w sypialni, gdy wytrysk zbyt szybko po inicjacji stosunek seksualny z partnerem.

Udostępniliśmy również szybki arkusz informacyjny, aby przedstawić przegląd najważniejszych informacji, które zostały udostępnione w tym artykule, aby pomóc czytelnikom, którzy czytają nasz post w pośpiechu, zorientować się w najważniejszych szczegółach dotyczących przedwczesnego wytrysku, które każdy mężczyzna powinien wiedzieć.

Kredyty obrazowe
Obraz funkcji: Shutterstock.com
Obraz w poczcie: Shutterstock.com, www.nationwidepharmacies.co.uk, www.drtanandpartners.com i www.disciplemmo.com

Podobne posty

Pokaż wszystkie