Zaktualizowano: 2019, 19 sierpnia

Prawda o wzmacniaczach testosteronu

Prawda o wzmacniaczach testosteronu

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Ale nie jesteś tu po krótką odpowiedź - dowiedz się, co mówi nauka - długa odpowiedź jest taka:

Wiesz już, że testosteron to męski hormon płciowy odpowiedzialny za libido, produkcję spermy, gęstość kości i masę mięśniową u mężczyzn. Kobiety mają również niski poziom testosteronu, ale mają również estrogen, inny hormon odpowiedzialny za funkcje seksualne.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, dla kogo mają działać boostery testosteronu. Starzenie się i fizjologia są najważniejszymi czynnikami w produkcji testosteronu i sprawności seksualnej.

Produkcja testosteronu osiąga szczyt w wieku około 30 lat, czasami powodując spadek ochoty na aktywność seksualną w miarę starzenia się mężczyzn, nie wspominając o innych problemach w sypialni. Utrata masy mięśniowej może pomóc w przybieraniu na wadze, a niektórzy mężczyźni mogą nawet cierpieć na objawy depresji i lęku jako efekt uboczny.

Co ma zrobić facet?

Suplementy zwiększające poziom testosteronu

Cóż, zawsze istnieją suplementy do leczenia takich stanów, jak hipogonadyzm, stan, który pojawia się, gdy organizm nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości testosteronu.

Jednak nauka mówi, że według badania opublikowanego w Nature Reviews Endocrinology nie ma naukowych dowodów na przepisywanie testosteronu mężczyznom w wieku powyżej XNUMX lat z normalnym lub niskim lub normalnym poziomem testosteronu.

Powód jest - badania faktycznie wskazują, że może istnieć związek między suplementami testosteronu a problemami z sercem, co prowadzi do większego ryzyka zawału serca.

A także - należy wziąć pod uwagę skutki uboczne. Podobnie jak w przypadku każdego leku lub suplementu, należy spodziewać się skutków ubocznych, ale w przypadku suplementów testosteronu (boosterów) mogą również wystąpić komplikacje, takie jak bezdech senny, trądzik, powiększenie piersi i / lub kurczenie się jąder.

To nie znaczy boostery testosteronu nie działają, oznacza to po prostu, że lekarze i naukowcy niekoniecznie zalecają je zdrowym mężczyznom. To znaczy, chłopaki, nie powinniście brać boosterów testosteronu tylko dla zabawy, ani z takich powodów, jak ulepszanie ćwiczeń fizycznych lub tym podobne.

Ludzie też pytają

Jak mogę naturalnie zwiększyć poziom testosteronu?
Czym jest TestoMAX200?
Jakie witaminy są dobre dla męskiej płodności?
Czy jakieś produkty dla mężczyzn działają?
Czy jest jakaś tabletka wzmacniająca dla mężczyzn, która naprawdę działa?
Jakie są najlepsze leki na przedwczesny wytrysk?
Jak pigułki seksualne mogą poprawić Twoją sprawność seksualną?
Jak działa androzen?
Jakie są najlepsze metody leczenia niskiej wytrzymałości seksualnej?

Dla tych z Was, którzy chcą zwiększyć poziomy testosteronu i towarzyszące skutki uboczne, jednak może nadszedł czas, aby poszukać naturalnych suplementów, które nie zakłócą Twojego stylu życia, a ostatecznie bardzo prawdopodobne, że poprawią Twoje funkcje seksualne i ogólne samopoczucie.

Będziesz chciał poszukać suplementy testosteronu które dają efekty w sypialni i na siłowni - dla Twojego zdrowia fizjologicznego.

Dostępne są świetne produkty, które oferują odpowiednią mieszankę składników wspierających poziom testosteronu.

D-kwas asparaginowy

- (D-AA) - Sugeruje się, że jest skutecznym wzmacniaczem testosteronu jako naturalnie występującego aminokwasu, który działa jako przekaźnik w twoim ciele, sygnalizując mózgowi i jądrom prawidłowe funkcjonowanie.

Według jednego z badań naukowcy zaobserwowali 42-procentowy wzrost poziomu testosteronu u osób, którym podawano około 3 gramy D-AA przez 12 dni.

Grafika naturalnego testosteronu

Tribulus Terrestris

- (TT) - naturalnie występujący gatunek kolczastej rośliny, który uważa się, że podnosi poziom hormonu luteinizującego, odpowiedzialnego za stymulację jąder do produkcji testosteronu. Tym samym wykazano, że tajemniczy gatunek ma właściwości afrodyzjaku zwiększyć sprawność seksualną nie wspominając o działaniu jako uzupełnienie zdrowia mięśni.

Kozieradka

- Naukowcy badają właściwości anaboliczne tej konkretnej rośliny. W jednym badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie Mary Hardin-Baylor w Belton w Teksasie badano wpływ suplementacji kozieradki na siłę i skład ciała.

Naukowcy odkryli, że uczestnicy badania kozieradki zaobserwowali znaczny wzrost siły po ośmiu tygodniach treningu i suplementacji.

ZMA

- właściwie to połączenie kilku naturalnych składników - asparaginianu monometioniny cynku, asparaginianu magnezu i witaminy B-6.

Ze wszystkich wymienionych tutaj składników jest to najbardziej uzupełniający z nich, mający na celu wspomaganie niedoborów cynku i magnezu u, szczególnie aktywnych mężczyzn.

Krótkie badanie wykazało 30-procentowy wzrost poziomu testosteronu w grupie 27 mężczyzn. Ta sama grupa doświadczyła prawie 12-procentowego wzrostu siły.

Oczywiście istnieje kilka innych czynników, które mogą odgrywać ważną rolę w funkcjach seksualnych, w tym dieta i ćwiczenia. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem przed podjęciem decyzji o jakimkolwiek rodzaju suplementu, naturalnym lub innym.

Będziesz chciał przejrzeć leki, które obecnie przyjmujesz, wraz z innymi chorobami, które masz.

Pamiętaj, co mówi nauka

Jak już wiesz, jest to funkcja fizjologiczna i jeśli cierpisz na skutki uboczne niskiego poziomu testosteronu, prawdopodobnie skorzystasz z suplementu.

A więc znowu krótka odpowiedź - tak, boostery testosteronu naprawdę działają, zwiększając poziom testosteronu i zwiększając masę mięśniową, co z kolei zwiększa sprawność seksualną i siłę.

Nauka mówi, że jeśli masz depresję z powodu starzenia się i doświadczania niskiego poziomu hormonu, co z kolei spowodowało utratę masy mięśniowej, wzrost masy ciała i / lub zmniejszenie libido… być może skorzystasz z boostera testosteronu.

Dowiedz się więcej o: 8 najlepszych boosterów testosteronu w 2019 roku

Podobne posty

Pokaż wszystkie