Zaktualizowano: 2020, 30 stycznia

Najlepsze suplementy menopauzy na rok 2020

Najlepsze suplementy menopauzy na rok 2020, które mogą pomóc w objawach menopauzy.
Najlepsze suplementy menopauzy na rok 2020
Niektóre suplementy mogą pomóc w zwalczaniu objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, nocne poty. Obrazy Shutterstock

Które suplementy menopauzy naprawdę działają?

Wszystkie kobiety, które żyją wystarczająco długo, wejdą w menopauzę, a dwie trzecie z nich będzie doświadczać nieprzyjemnych objawów związanych z menopauzą, takich jak uderzenia gorąca, nocne poty, wahania nastrojui suchość pochwy.

Z powodu pewnych badań przeprowadzonych przez Women's Health Initiative, które to potwierdziły hormonalna terapia zastępcza (HTZ) niosło ze sobą zwiększone ryzyko rak piersi, choroba wieńcowai udar mózgu, wiele kobiet niechętnie stosuje HTZ w celu złagodzenia objawów menopauzy.

Zamiast tego coraz więcej kobiet zwraca się do alternatywnych metod leczenia w postaci botanicznych suplementów diety (BDS), aby złagodzić objawy.

Jedno badanie[1] odkryli, że aż 79% kobiet w średnim wieku 50 lat stosowało te suplementy w celu złagodzenia objawów, a wiele z tych kobiet zgłosiło znalezienie jakiejś ulgi.

Dobrą wiadomością dotyczącą tych suplementów jest to, że badania pokazują, że naprawdę mogą być przydatne, a ryzyko skutków ubocznych jest niskie.

Jakie jest najlepsze leczenie menopauzy?

Ponieważ każda kobieta na jakimś etapie życia musi przejść menopauzę, nieustannie przeprowadza się setki prób klinicznych i badań naukowych w celu znalezienia najbardziej odpowiedniej metody radzenia sobie z objawami, których doświadczają w tym okresie życia.

Doprowadziło to do opracowania wielu różnych metod leczenia, które kobiety mogą teraz stosować, aby pomóc im przezwyciężyć nieprzyjemne objawy menopauzy.

WebMD[2] wyjaśnia, że ​​określony rodzaj leczenia często zależy również od pewnych czynników związanych z kobietą, u której występują te objawy.

Jeśli chodzi o podejście farmaceutyczne, kobieta, która nadal ma macicę, często otrzymuje kombinację HTZ (hormonalna terapia zastępcza), podczas gdy kobiecie, która nie ma już macicy (która przeszła histerektomię), można przepisać tylko dawkę estrogenu.

Wiele kobiet doświadcza niepożądanych reakcji na te konkretne opcje leczenia.

Jest to szczególny powód, dla którego coraz większą popularnością cieszą się naturalne suplementy na menopauzę - suplementy te często przynoszą ulgę w dolegliwościach kobiety przechodzącej menopauzę, nie wywołując przy tym strasznych skutków ubocznych, często związanych z hormonalną terapią zastępczą.

Najlepsze suplementy menopauzy 2020

Aby pomóc Ci wybrać najlepsze suplementy menopauzy, przygotowaliśmy listę najwyższej jakości suplementów menopauzalnych w zakresie przejrzystości producenta, jakości składników i satysfakcji klienta.

Oto 7 najlepszych suplementów menopauzy dostępnych obecnie na rynku:

#1 Amberen

Amberen
Amberen - wielobjawowa ulga w menopauzie

Dowiedz się więcej o Amberen

Amberen jest produkowany przez firmę Lunada Biomedical, która jest ogólnie dobrą oceną. Ten produkt został również zaprojektowany w celu rozwiązania typowych objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, wahania nastroju, drażliwość i niski przyrost libido, bóle stawów, bóle głowy, stres i zmęczenie.

Amberen różni się od zwykłych suplementów menopauzy tym, że zawiera naturalne metabolity zamiast ziół. Produkt nie zawiera syntetycznych hormonów, takich jak estrogen, lecz opiera się na naturalnych substancjach, które mogą pomóc kobiecie radzić sobie z objawami menopauzy. Ponadto produkt nie zawiera soi i został wyprodukowany z najwyższej jakości składników.

Celem formuły wprowadzanej przez organizm użytkownika za pośrednictwem Amberen jest przywrócenie naturalnej równowagi hormonów, ale bez stosowania syntetycznych hormonów, ponieważ wiadomo, że przyczyniają się one do powstawania niekorzystnych skutków. Niektóre składniki zawarte w Amberen obejmują szereg aminokwasów, a także witaminę E i kilka korzystnych minerałów.

Suplement zawiera również zastrzeżoną mieszankę bursztynianów, która pomaga zapewnić lepszą równowagę zdolności organizmu do produkcji hormonów. Należy również zauważyć, że Amberen został przebadany klinicznie zarówno pod kątem skuteczności, jak i bezpieczeństwa.

Aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie, kliknij tutaj.

#2 Profemin

Profemin
Profemin - Zmniejsz objawy menopauzy

Dowiedz się więcej o Profemin

Kolejnym doskonałym suplementem dla kobiet, które doświadczają objawów menopauzy, jest Profemin, produkt opracowany przez Thera Botanics, firmę, która produkuje szeroką gamę całkowicie naturalnych suplementów, aby rozwiązać wiele objawów i problemów występujących w ludzkim organizmie. Oprócz promowania jako suplementu na menopauzę, Profemin jest również promowany jako suplement, który należy przyjmować, gdy kobieta doświadcza objawów okołomenopauzalnych.

Patrząc na recenzje w Internecie na temat Profemin, wydaje się, że większość kobiet, które wcześniej stosowały suplement, jest zadowolona z efektów, których były w stanie doświadczyć. Oficjalna strona internetowa Profemin promuje produkt jako naturalną alternatywę dla tradycyjnych i konwencjonalnych metod leczenia, takich jak hormonalna terapia zastępcza.

Chociaż promowana jako alternatywa dla tych terapii, należy zauważyć, że Profemin wykorzystuje wyłącznie naturalne składniki i nie zawiera żadnych syntetycznych hormonów, takich jak te występujące w hormonalnej terapii zastępczej.

Poszczególne składniki zawarte w formule Profemin obejmują Angelica Gigas, Phlomis Umbrosa i Cyanchum Wilfordii - to jedyne wymienione przez nas składniki, ale produkt może również zawierać inne składniki; dlatego zaleca się zapoznanie się z etykietą produktu przed użyciem.

Aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie, kliknij tutaj.

#3 Płeć żeńska

Płeć żeńska
Feminelle - naturalna opcja dla kobiet

Dowiedz się więcej o Feminelle

Feminelle to suplement, który został stworzony z myślą o wszystkich kobietach. Produkt łączy w sobie różne naturalne składniki, które pomagają w wielu problemach, których doświadczają niektóre kobiety. Wśród wielu chorób, w których pomaga produkt, wymieniona jest menopauza - kilka składników znajdujących się w produkcie może pomóc w złagodzeniu niektórych objawów, które mogą wystąpić u kobiety podczas menopauzy.

Najważniejsze składniki Feminelle to izoflawony sojowe, ekstrakt z pestek winogron, glukozamina, stearynian magnezu, czarny Cohosh, sulfonian dimetylu, Vitis Vinefera i Angelica Sinensis. Chociaż wiele z tych składników zostało przetestowanych w oddzielnych badaniach klinicznych, należy zauważyć, że specyficzna formuła Feminelle nie przeszła jeszcze żadnych badań naukowych, aby udowodnić, że jest skuteczna w zmniejszaniu nasilenia objawów menopauzy.

Ponadto liczne recenzje twierdzą, że korzyści z produktu można odczuć, ale na łagodnym poziomie.
Mimo to produkt zawiera korzystne naturalne związki, które mogą złagodzić objawy, takie jak niski popęd seksualny, bezsenność, wahania nastroju i uderzenia gorąca - objawy, które są bardzo częste u kobiet w okresie menopauzy.

Aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie, kliknij tutaj.

#4 Oona Menopauza

Oona Menopauza
Menopauza Oona - na uderzenia gorąca i zmiany nastroju

Dowiedz się więcej o menopauzie Oona

Oona to firma, która szczyci się tradycyjnym podejściem do leczenia typowych dolegliwości kobiet. Jeśli jesteś miłośnikiem wszystkiego, co naturalne, to ten produkt jest zdecydowanie dla Ciebie. Wadą tego produktu jest to, że jest niepraktyczny i może być zbyt drogi, biorąc pod uwagę, że musisz przyjmować dwie tabletki dwa razy dziennie, a jedna butelka za 29 USD zawiera 96 ​​tabletek. Dla kobiet, które chcą wydać trochę więcej na naturalny suplement, Oona Menopauza może być doskonałym wyborem.

Produkt jest promowany przede wszystkim w celu zmniejszenia nasilenia wahań nastroju i uderzeń gorąca spowodowanych menopauzą, ale może również pomóc w innych szczególnych objawach, których doświadczają niektóre kobiety. Takie dodatkowe objawy obejmują łagodną depresję, nocne poty, napięcie i nerwowość, a także zaburzenia snu. Oona Menopause zawiera dwie autorskie mieszanki. Pierwsza zastrzeżona mieszanka dostarcza użytkownikowi 60mg dawki ekstraktu z korzenia czarnego korzenia, a także ekstraktu z kłącza. Druga zastrzeżona mieszanka zawiera wyciąg z jagód Chaste Tree, znany również jako Vitex Agnus-Castus Berry Extract.

To połączenie zapewnia silną formułę, która pomaga zmniejszyć wpływ menopauzy na życie kobiety.

Aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie, kliknij tutaj.

#5 Menosure

Menosure
Menosure - Formuła wsparcia menopauzy

Dowiedz się więcej o Menosure

Menosure zawiera dużą liczbę składników, takich jak czarny cohosh, izoflawony sojowe, dong quai, jagoda vitex, lukrecja, czerwona koniczyna, szałwia, winorośl, błogosławiony ostropest, ekstrakt z czerwonej maliny, dziki ignam i fałszywy jednorożec. Jeśli szukasz produktu łagodzącego menopauzę z wieloma dobroczynnymi składnikami, może to być produkt, który Ci się podoba.

Skuteczność Menosure w zmniejszaniu objawów, które mogą wystąpić u kobiety w okresie menopauzy, jest poparta wieloma pozytywnymi recenzjami, które można znaleźć w wielu miejscach w Internecie. Należy jednak zauważyć, że formuła Menosure nie została jeszcze poddana żadnym badaniom naukowym, ale wiele z poszczególnych składników znajdujących się w produkcie zostało udowodnionych w badaniach klinicznych.

Jednym ze szczególnie niefortunnych czynników dotyczących Menosure dla wielu kobiet, które są zainteresowane tym produktem, jest jego cena. Butelka zawierająca 60 kapsułek tego suplementu będzie kosztować klienta 64.99 USD - to znacznie więcej niż większość konkurencyjnych produktów na rynku. Z drugiej strony, Menosure ma bezpłatną wysyłkę, gdy suplement jest kupowany bezpośrednio z oficjalnej strony produktu.

Chociaż niektóre produkty konkurencji są objęte gwarancją zwrotu pieniędzy, należy zauważyć, że Menosure nie jest objęta taką gwarancją; więc jeśli produkt nie działa, użytkownik traci pieniądze.

Aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie, kliknij tutaj.

#6 Remifemin


Remifemin
Remifemin - Naturalne wsparcie menopauzy bez hormonów

Dowiedz się więcej o Remifemin

Remifemin jest promowany jako jedna z najlepszych naturalnych alternatyw dla hormonalnej terapii zastępczej. Produkt promuje się również jako znacznie bezpieczniejszy wybór w porównaniu z hormonalną terapią zastępczą.

Formuła pierwotna opiera się na Black Cohosh, która jest naturalną substancją, która nie zawiera żadnego rodzaju estrogenu ani innych hormonów, ale została naukowo udowodniona, że ​​pomaga w produkcji pewnych hormonów w kobiecym ciele[7].

W ten sposób produkt pomaga w równoważeniu poziomu hormonów w organizmie kobiety bez konieczności polegania na hormonach wytwarzanych syntetycznie. W przeciwieństwie do wielu naturalnych suplementów menopauzy dostępnych obecnie na rynku, Remifemin przeszedł liczne badania kliniczne, które potwierdzają twierdzenia, jakie produkt zawiera na temat jego unikalnej formuły.

Daje to kobietom spokój ducha, że ​​nie kupują kolejnego suplementu, który obiecuje im złagodzenie objawów, nigdy nie dotrzymując tych obietnic - ale gwarantuje, że klientka wie, że kupuje niezawodny produkt, który przyniesie im prawdziwą ulgę. .

Aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie, kliknij tutaj.

#7 Estroven

Estroven
Estroven - Najlepsze suplementy łagodzące menopauzę

Dowiedz się więcej o Estroven

Ostatnim suplementem menopauzalnym na naszej liście jest Estroven, całkowicie naturalna kapsułka, którą przyjmuje się raz dziennie, aby złagodzić niektóre z najczęstszych problemów, które powoduje menopauza. Produkt jest promowany przede wszystkim w celu zmniejszenia stresu, jaki doświadczają kobiety w okresie menopauzy, a także jako pomoc przy wahaniach nastroju i utracie pamięci.

Co więcej, produkt twierdzi również, że pomaga zmniejszyć uderzenia gorąca, nocne poty i nie tylko. Estroven jest poparty badaniami naukowymi, a także wieloma pozytywnymi recenzjami w Internecie, z których większość twierdzi, że produkt zapewnia użytkownikowi szybką i skuteczną ulgę w tych powszechnych objawach występujących w okresie menopauzy.

Oprócz głównego produktu, Estroven ma na rynku również wiele innych suplementów, które są ukierunkowane na dodatkowe problemy, które mogą wystąpić u kobiety.

Mają specyficzny produkt, który ma pomóc zredukować zaburzenia snu spowodowane menopauzą, a także specyficzny produkt, który zapewnia zastrzyk energii poprzez włączenie składników o maksymalnej mocy. Estroven jest dostępny w wielu sklepach internetowych i jest stosunkowo niedrogim suplementem.

Aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie, kliknij tutaj.

Jak wybrać najlepsze suplementy menopauzy?

Ponieważ większość BDS na objawy menopauzy opiera się na podobnych składnikach, przy wyborze produktu warto skupić się na producencie i jakości produktu.

Przy wyborze najwyżej oceniane suplementy menopauzyupewnij się, że producent produktu jest rzetelny i godny zaufania. Możesz łatwo określić wiarygodność producenta, patrząc na informacje podane na jego stronie internetowej.

Czy istnieje adres fizyczny i dane kontaktowe?

Czy są jakieś szczegóły dotyczące produkcji produktu?

Im więcej informacji podano, tym większe prawdopodobieństwo, że masz do czynienia z odpowiedzialną firmą, która nie sprzedaje nieskutecznych i skażonych produktów.

Musisz również uważnie przyjrzeć się opisowi produktu, wymienionym składnikom i badaniom stojącym za ich skutecznością. Jeśli chodzi o kupowanie produktów zdrowotnych, niezwykle ważne jest zachowanie środków ostrożności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suplementów na menopauzę?

Przy wyborze suplement menopauzyposzukaj składników, takich jak czarny cohosh, czerwona koniczyna i dziurawiec. Te składniki okazały się bardzo skuteczne w recenzowanych badaniach klinicznych. Wiele suplementów menopauzy zawiera również fitoestrogeny z soi i innych roślin, ale ich skuteczność jest wciąż nieznana.

Poza tym znajdziesz wiele różnych składników w suplementach menopauzy, które leczą objawy, takie jak uderzenia gorąca, nocne poty, Depresjai suchość pochwy. Ponieważ FDA nie reguluje suplementów diety, może być trudno stwierdzić, czy składniki twojego produktu są bezpieczne.

Jednak niektóre produkty są wytwarzane w zakładzie zatwierdzonym przez FDA i zgodnie z wytycznymi Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP), co oznacza, że ​​produkt jest bezpieczny w użyciu.

Ponadto szukaj produktów z gwarancją zwrotu pieniędzy, ponieważ jest to również znak, że producent dba o Twoje bezpieczeństwo i satysfakcję. Oznacza to również, że nie będziesz wyrzucać pieniędzy na produkty, które nie przynoszą żadnej ulgi.

Menopauza i zdrowie

Czy suplementy mogą złagodzić objawy menopauzy - co mówi badanie?

W ciągu ostatnich 50 lat przeprowadzono niezliczone badania dotyczące suplementów menopauzy. Według jednego systematycznego przeglądu[3] Jeśli chodzi o skuteczność BDS w leczeniu objawów menopauzy, najszerzej przebadanymi składnikami łagodzącymi objawy menopauzy są czarny cohosh i soja.

Uważa się, że skuteczność tych składników wynika z ich działania estrogenowego, ale ostatnie badania pokazują, że tak nie jest w przypadku czarnego cohosha.

Zamiast tego wydaje się, że czarny cohosh łagodzi objawy menopauzy, wpływając na receptory serotoninowe, a tym samym poprawiając funkcjonowanie naczynioruchowe i nastrój.

Z drugiej strony soja zawiera duże ilości fitoestrogenów, które, jak się uważa, przeciwdziałają niedoborom estrogenów obserwowanym w okresie menopauzy[4].

Jednak mechanizm działania tych fitoestrogenów jest nieznany, a badania nad ich skutecznością nie są rozstrzygające. Inne składniki, które mogą przynosić ulgę niektórym kobietom, to koniczyna czerwona, dong quai, wiesiołek, chmiel, miłorząb dwuklapowy, żeń-szeń, waleriana, melisa, korzeń lukrecji i wiele innych.

Te składniki były mniej zbadane niż czarny kohos i soja, więc ich skuteczność pozostaje nieznana.

Suplementy menopauzy działają

Czy suplementy menopauzy działają?

Jak już wspomniano, suplementy menopauzy mogą działać na niektóre kobiety, ale ponieważ badania nad tymi produktami i ich składnikami nie są jednoznaczne, nie możemy być tego pewni.

Wiemy, że kobiety przyjmujące te suplementy twierdzą, że przynoszą ulgę, a twierdzenia te często pochodzą z badań klinicznych[5].

Najprawdopodobniej zadziałają suplementy menopauzy zawierające czarny Cohosh, ale tak samo jest z innymi substancjami roślinnymi, które wpływają na hormony i neuroprzekaźniki.

Niektóre z roślin stosowanych w suplementach menopauzy zwalczają objawy lęku i depresji, które mogą bezpośrednio wpływać na nasilenie objawów menopauzy.

Dzieje się tak, ponieważ nasilenie uderzeń gorąca i nocnych potów może się pogorszyć w wyniku depresji i lęku, jak stwierdzono w jednym badaniu.[6] opublikowane w czasopiśmie Menopause.

Wnioski

Chociaż hormonalna terapia zastępcza pozostaje standardowym leczeniem objawów menopauzy, wiele kobiet obawia się ich bezpieczeństwa i skuteczności.

Chociaż naturalne suplementy mogą wydawać się znacznie bezpieczniejszą alternatywą, przed dokonaniem zakupu należy dokładnie sprawdzić etykietę.

Pamiętaj również, aby przeprowadzić badania i porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem tych suplementów, ponieważ wpływają one na funkcjonowanie organizmu.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.