Zaktualizowano: 2019, lipiec 6

Nowe wytyczne dotyczące terapii hormonalnej wydane przez Towarzystwo Menopauzy

Nowe wytyczne dotyczące terapii hormonalnej wydane przez Towarzystwo Menopauzy

Gdy człowiek się starzeje, jego ciało przechodzi dość dużą liczbę zmian. W młodym wieku układ odpornościowy jest zdrowy, skóra świeci, a umysł jest bystry. Wszystkie te życiowe funkcje organizmu mają tendencję do stopniowego zmniejszania się wraz z wiekiem i chociaż często mówi się nam, abyśmy nie uważali choroby Alzheimera i wielu innych chorób za naturalne elementy starzenia się, widzimy znaczny wzrost częstości występowania tych chorób wraz z wiekiem wzrasta. Wielu z tych chorób, takich jak choroba Alzheimera, można zapobiegać, dbając o ciało i dbając o zdrowie osobiste.

Jeden szczególny warunek, a raczej faza życia, której nie można uniknąć, to klimakterium. Każda kobieta w pewnym momencie swojego życia musi przejść menopauzę. Healthline wyjaśnia, że ​​menopauza zwykle ma miejsce, gdy kobieta osiąga wiek po czterdziestce, ale może być również opóźniona do wczesnych lat pięćdziesiątych. Niektóre kobiety doświadczają menopauzy znacznie wcześniej lub znacznie później. Plik średni wiek menopauzy w Stanach Zjednoczonych to 51 lat.

Północnoamerykańskie Towarzystwo Menopauzy zaktualizowało niedawno wytyczne, które określiło w 2012 r., Wyjaśniając właściwe stosowanie terapia hormonalna dla kobiet w okresie menopauzy, a także dla tych, które przeszły ten etap swojego życia. W tym artykule przyjrzymy się nowym wytycznym dotyczącym hormonalnej terapii zastępczej menopauzy przedstawionym przez społeczeństwo i omówimy, czy może to mieć wpływ na istniejący plan leczenia konkretnej kobiety.

Zaktualizowane wytyczne North American Menopause Society dotyczące terapii hormonalnej M.

The Doradca endokrynologiczny wyjaśnia, że ​​Północnoamerykańskie Towarzystwo Menopauzy, zwane także NAMS, dostarczyło poprawioną wersję swoich wytycznych dotyczących terapii hormonalnej w 2017 r. Wytyczne te zostały ostatnio zmienione w 2012 r., a aktualizacje dostarczone w tym roku są oparte na niektórych z nowszych badań badania i próby kliniczne, które zostały przeprowadzone w celu określenia skuteczności, a także potencjalnych skutków ubocznych terapii hormonalnej u kobiet, u których pojawiają się objawy menopauzy, a także u kobiet po menopauzie.

Głównym celem przeglądu i rewizji dokonanej przez North American Menopause Society była obserwacja najnowszych odkryć dotyczących wpływu terapii hormonalnej na jakość życia kobiet poddawanych temu leczeniu. Członkowie towarzystwa obserwowali również wpływ terapii hormonalnej na określone schorzenia, w tym:

  • osteoporoza
  • Sarkopenia
  • cukrzyca
  • Syndrom metabliczny
  • Pęcherzyka żółciowego choroby
  • Choroba wątroby
  • Skład ciała z bólem stawów
  • Depresja i nastrój
  • Funkcjonalność poznawcza
  • Choroby układu krążenia

Komisja rewizyjna wprowadziła różne poprawki, a nowa wersja stwierdza, że ​​terapia hormonalna jest nadal uważana za opcję leczenia, która jest najbardziej skuteczna, jeśli chodzi o leczenie niektórych problemów związanych z menopauzą, w tym zespołu moczowo-płciowego, a także objawów naczynioruchowych, które kobieta może wystąpić, gdy przechodzi menopauzę. Nowe wytyczne wspominają również, że w przeglądzie stwierdzono, że terapia hormonalna jest skuteczna w zapobieganiu nadmiernej łamliwości kości, co może zwiększać ryzyko złamań kości i utraty masy kostnej u kobiet.

Innym ważnym odkryciem, na które należy zwrócić uwagę, jest to, że przegląd wspomina o ryzyku, na jakie narażona jest kobieta, decydując się na terapię hormonalną, różni się w zależności od kobiety. Ryzyko to często zależy od rodzaju terapii hormonalnej stosowanej w leczeniu objawów menopauzy, a także od dawki przepisanej kobiecie i czasu jej trwania.

Wydaje się również, że istnieje silny związek między czynnikami ryzyka związanymi ze stosowaniem hormonoterapii u kobiety a wiekiem, w którym rozpoczyna się plan leczenia. Im starsza kobieta zaczyna przechodzić terapię hormonalną, tym większe ryzyko wiąże się z jej planem leczenia. W takich przypadkach kobieta również może się przyjrzeć Recenzja Estrocare aby uniknąć ryzyka związanego z tym leczeniem.

Objawy menopauzy

Menopauza wyznacza etap w życiu kobiety, kiedy przestaje ona mieć miesiączki. W przypadku niektórych kobiet zmiany mogą wejść w życie dość szybko, podczas gdy inne kobiety mają tendencję do odczuwania objawów i zmian, które menopauza powoduje stopniowo przez dłuższy okres czasu. Ponieważ badania obserwowane przez North American Menopause Society dostarczyły dowodów, że czynniki ryzyka terapii hormonalnej wydają się być mniej istotne, im szybciej kobieta zostanie poddana leczeniu po wejściu w okres menopauzy.

Zgodnie z Mayo Clinicnieregularne miesiączki są jednym z pierwszych objawów menopauzy. Kobieta może pominąć niektóre miesiączki, co jest uważane za normalne w okresie menopauzy. Inne objawy menopauzy obejmują suchość pochwy, zmiany nastroju, nocne poty i dreszcze, uderzenia gorąca i zaburzenia snu. Niektóre kobiety stwierdzają, że wraz z rozwojem menopauzy tracą pełnię piersi. Ponieważ metabolizm ma tendencję do spowolnienia w okresie menopauzy, wiele kobiet również zaczyna to zauważać przybrać na wadze w trakcie w tym okresie. Powinniśmy również zauważyć, że kobieta przechodząca menopauzę może również stwierdzić, że ich skóra staje się bardziej sucha niż zwykle, a ich włosy mogą również stać się cieńsze.

Zmiany stylu życia w okresie menopauzy

Chociaż skupiliśmy się przede wszystkim na medycznym podejściu do leczenia licznych objawów, które menopauza powoduje u kobiet, należy zauważyć, że istnieje również wiele zmian stylu życia, które mogą pomóc kobiecie zmniejszyć nie tylko nasilenie objawów, które są. doświadczanie, ale także częstotliwość, z jaką doświadczają tych objawów.

Według NY Times, lekarze odkryli, że wiele zmian stylu życia może znacznie przyczynić się do wyższej jakości życia i wygodniejszego okresu menopauzy. Kobieta musi skonsultować się z własnym życiem i zobaczyć, co może nasilać jej objawy, a następnie usunąć ze swojego życia to, co uzna za potencjalnie szkodliwe czynniki stylu życia.

Jeśli kobieta pali, powinna rozważyć rezygnację. W rzeczywistości dowody sugerują, że palacze mają tendencję do przechodzenia menopauzy nawet dwa lata wcześniej niż ci, którzy nie palą. Zdrowsza dieta, zmniejszenie spożycia kalorii, jeśli jest to zbyt wysokie, i wystarczająca ilość ćwiczeń fizycznych każdego dnia, są ważne dla utrzymania zdrowej wagi, co może pomóc zmniejszyć obciążenie wieloma objawami spowodowanymi menopauzą. Ponadto ważne jest, aby codziennie spożywać dużo produktów pełnoziarnistych bogatych w błonnik, a także dużą liczbę owoców i warzyw. Alkohol również powinien być przynajmniej ograniczony, ponieważ nadmierne spożywanie alkoholu może być również szkodliwe i przyczyniać się do poważniejszych objawów.

Wnioski

Mimo że menopauza jest częścią życia kobiety, której nie można uniknąć, jest wiele rzeczy, które kobieta może zrobić, aby zminimalizować objawy, których doświadcza w tej fazie życia. Od upewnienia się, że lepiej śpi, zdrowo się odżywia i regularnie ćwiczy, po uzyskanie odpowiedniego leczenia od lekarza, aby zmniejszyć nasilenie i częstotliwość objawów spowodowanych menopauzą. W 2017 roku North American Menopause Society zrewidowało wytyczne dotyczące hormonalnej terapii zastępczej dotyczące menopauzy - w tym poście omówiliśmy te zmienione wytyczne, aby pomóc kobietom określić, jak ta zmiana wpłynie na ich obecny plan leczenia i czy muszą udać się do lekarza, aby uzyskać jakikolwiek dostosowania do aktualnie stosowanego planu leczenia.

Podobne posty

Pokaż wszystkie