Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Menopauza i nieregularne bicie serca: jak je zmniejszyć w okresie menopauzy?

Menopauza i nieregularne bicie serca: jak je zmniejszyć w okresie menopauzy?

Arytmia lub arytmia to terminy medyczne określające nieregularne bicie serca. Normalne tętno wynosi od 60 do 100 uderzeń na minutę. Częstości akcji serca powyżej 100 nazywane są tachyarytmiami, a wolniejsze tętno nazywane są bradyarytmiami. Regularne arytmie spowodowane są następującymi warunkami:

 • Zmiany w mięśniu sercowym
 • Choroba tętnic
 • Brak równowagi w krwiobiegu
 • Chirurgia po matematyce
 • Nieregularne rytmy serca, nawet w zdrowych sercach
 • Choroba tarczycy

Nieregularne bicie serca jest tymczasowe

Nieregularne bicie serca u kobiet w wieku 45 lat i powyżej jest uważane za powszechny objaw menopauzy, spowodowany zmianami hormonalnymi. Nieregularne bicie serca w okresie menopauzy czas trwania będzie różny dla wielu kobiet. Niektóre kobiety przestają odczuwać nieregularne bicie serca po rozpoczęciu menopauzy, zwykle w połowie do późnej pięćdziesiątki. Inne kobiety będą niestety nadal odczuwać lekkie trzepotanie nawet w starszym wieku. W okresie okołomenopauzalnym spadek estrogenu w jajnikach wiąże się ze wzrostem częstości akcji serca, kołataniem serca i przedwczesnymi skurczami komór („PVC”). Kobiety mają jednak pamiętać, że jest to tymczasowa „zmiana życia”, co jest normalne i nie jesteś sam.

Estrogen i nieregularne bicie serca

Podczas cykli menopauzy estrogen jest badany jako a kluczowy składnik nieregularnych uderzeń serca. Układ hormonalny kobiety w okresie menopauzy wytwarza estrogen, który ulega znacznym fluktuacjom i ostatecznie ustaje, co ma ogromny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Obniżenie poziomu estrogenów powoduje nadmierną stymulację współczulnego autonomicznego układu nerwowego, co powoduje niezagrażające nieregularne bicie serca i kołatanie serca. Arytmia lub nieregularne bicie serca mogą wystąpić o każdej porze dnia lub nocy. Może trwać kilka sekund lub epizody mogą trwać kilka minut.

Objawy i odczucia

Objawy nieregularnego bicia serca to:

 • Trzepotanie w klatce piersiowej
 • Poczucie, że serce przestało bić
 • Łomotanie w klatce piersiowej, gardle lub szyi, które wydaje się być słyszalne
 • Zwiększona częstość tętna
 • Szybkie bicie serca

Wrażenia odczuwane przez nieregularne bicie serca to:

 • Zawroty głowy lub lekkie zawroty głowy
 • Duszność
 • Bóle w klatce piersiowej
 • Zaczerwienienie skóry
 • Uczucie paniki lub niepokoju
 • Słabość / zmęczenie

Estrogen i zmiany serca

Dobra wiadomość dla kobiet w okresie menopauzy jest taka, że ​​lekarze odgrywają ważną rolę w badaniu i badaniu wielu objawów, których doświadczają kobiety w okresie menopauzy. Niedawne badania dotyczące układu sercowo-naczyniowego i jego związku z estrogenem, które wykazały wpływ estrogenu na następujące funkcje organizmu, szczególnie w okresie menopauzy:

 • Metabolizm i zmiany cholesterolu
 • Poziomy lipoprotein o wysokiej i niskiej gęstości (H / LDL) w osoczu
 • Zmiany w ścianach komórkowych tętnic
 • Poszerzenie i zwężenie tętnic wieńcowych
 • Zmiany w autonomicznym układzie nerwowym, który reguluje bicie serca

Krajowe zmiany stylu życia

Adresować nieregularne bicie serca u kobiet w okresie menopauzy, zdecydowanie zaleca się zmianę stylu życia i stosowanie leków alternatywnych. Zmiany, takie jak zmniejszenie ilości napojów kofeinowych, mogą znacznie pomóc w zmniejszeniu kołatania serca. Zaleca się również stosowanie innych używek, takich jak alkohol i papierosy, aby uniknąć lub ograniczyć ich spożycie. Drobne zmiany stylu życia wpływają na zmniejszenie intensywności i liczby nieregularne bicie serca w okresie menopauzy. Leki alternatywne są bezpieczną, skuteczną i nieinwazyjną metodą leczenia bez ryzyka w okresie menopauzy. Jeśli jednak wydaje się, że nic nie działa, złagodź niepokój i umów się na wizytę u lekarza, aby znaleźć przyczynę.

Leki ziołowe

Wiele kobiet w okresie menopauzy przyjmuje również określone kapsułki ziołowe i suplementy, aby złagodzić nieregularne bicie serca i inne objawy. Waleriana to ziołowy środek zmniejszający niepokój, który jest czynnikiem przyczyniającym się do arytmii. Głóg lub crataegus to popularne na całym świecie zioło, które jest używane wyłącznie w chorobach serca i może być przyjmowane doustnie. Obecnie jest stosowany w celu poprawy różnych funkcji serca, zwalczania chorób układu krążenia i naturalnego utrzymania sprawnego funkcjonowania komórek.

Zmiany w diecie

Zmiany w diecie obejmujące zdrową dla serca żywność to ważna zmiana codziennego stylu życia. Celowe spożywanie pokarmów, które to zrobią zmniejszyć nieregularne bicie serca w okresie menopauzy to zdrowy, życiowy wybór. Przynajmniej większość potraw kobiety w okresie menopauzy powinien jeść, powinien zawierać zboża, produkty pełnoziarniste, takie jak pieczywo pełnoziarniste, zboża pełnoziarniste i ryż brązowy. Pyszne tłuste ryby dwa razy w tygodniu to świetna opcja na ochronę serca. Kwasy tłuszczowe omega-3 znacznie zmniejszają nieregularne bicie serca i choroby serca. Rodzaje ryb to łosoś, makrela, tuńczyk biały i śledź. Owoce i warzywa wzbogacone w potas są również doskonałym źródłem pożywienia dla ochrony serca. Dodatek orzechów bogatych w składniki odżywcze wpływa pozytywnie na nieregularne bicie serca, zmniejszając ich występowanie. Orzechy włoskie, migdały, orzechy laskowe i pistacje to rodzaje orzechów, które są bardzo korzystne ze względu na związki l-argininy, które poprawiają stan ścian tętnic serca.

Zrozumienie nieregularnych uderzeń serca

Nagle twoje serce bije, jakby miało wyskoczyć z klatki piersiowej. Prosisz rodzinę, żeby zabrała cię na ostry dyżur. Po badaniu zdiagnozowano nieregularne bicie serca, a po tym, jak personel medyczny zapyta Cię o wiek, wszystko staje się jasne. To normalne! Jednak zawsze skonsultuj się z lekarzem, a jeśli nieregularne bicie serca jest spowodowane menopauzą, przygotuj się na wprowadzenie niewielkich zmian w stylu życia, które złagodzą Twoje lęki i pomogą Ci przejść przez „zmianę”.

Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

Podobne posty

Pokaż wszystkie