Zaktualizowano: 2020, 30 stycznia

Jakie są najlepsze suplementy na uderzenia gorąca w okresie menopauzy?

Jakie są najlepsze suplementy na uderzenia gorąca w okresie menopauzy?

Uderzenie gorąca definiuje się jako szybkie uczucie gorąca, zaczerwienioną twarz i pocenie się. Uderzenia gorąca mogą wystąpić nagle lub stopniowo. Osoba dotknięta chorobą może odczuwać mrowienie w palcach, pocenie się, zwłaszcza w górnej części ciała, i bicie serca szybciej niż zwykle. Menopauza jest zwykle związana z uderzeniami gorąca, które stanowią najczęstszy objaw. Intensywność uderzeń gorąca waha się od łagodnego do silnego. Nawet jeśli mogą wpływać na jakość życia, możesz skutecznie poradzić sobie z tym objawem. Proste zmiany stylu życia najlepiej sprawdzają się w przypadku suplementów diety. Ale jakie suplementy na uderzenia gorąca w okresie menopauzy stosować? Podamy Ci kilka przykładów, które pomogą Ci zrozumieć, czego szukać.

Co powoduje uderzenia gorąca?

Dokładny przyczyną uderzeń gorąca jest nieznane, ale naukowcy przypuszczają, że mogą mieć związek ze zmianami w krążeniu. Kiedy naczynia krwionośne w pobliżu powierzchni skóry rozszerzają się, aby ostygnąć, odczuwasz uderzenie gorąca. W rezultacie zaczynasz się pocić. Nierzadko zdarza się, że kobiety w okresie menopauzy doświadczają tego uderzenia gorąca i pocenie się w nocy, co jest kolejnym częstym objawem menopauzy - nocne poty.

Brak równowagi hormonalnej, który występuje w klimakterium przyczyniają się do rozwoju uderzeń gorąca. Hormon estrogen wpływa bezpośrednio na podwzgórze, obszar w mózgu odpowiedzialny za regulację snu, apetytu i temperatury ciała. Obniżający się poziom estrogenu dezorientuje podwzgórze i powoduje, że „zakłada”, że organizm się przegrzewa, chociaż tak się nie dzieje. To wywołuje w organizmie efekt domina, którego efektem jest gorący błysk.

Wiele czynników wyzwalających może wywoływać uderzenia gorąca, w tym tabletki odchudzające, kofeina, alkohol, cukier, papierosy, gorące i pikantne potrawy, stres, niepokój, urządzenia wydzielające ciepło i ciepłe otoczenie. Praktycznym sposobem radzenia sobie z uderzeniami gorąca jest ograniczenie narażenia na czynniki wyzwalające.

Jak długo trwają uderzenia gorąca w okresie menopauzy?

Ogólnie rzecz biorąc, uderzenia gorąca rozpoczynają się silnie, a następnie maleją z czasem. Nikt nie może określić, jak długo to potrwa, ponieważ jest to bardzo zmienne w zależności od kobiety. Na czas trwania uderzeń gorąca wpływa wiele czynników, a także czynniki zewnętrzne, takie jak te omówione powyżej, mogą wywołać epizod gorąca.

Wskazówki dotyczące łagodzenia uderzeń gorąca

Uderzenia gorąca są częstym objawem menopauzy, ale nie podważa to, że codzienne radzenie sobie z nimi może być stresujące. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie jesteś tu właściwie bezradny. Możesz poczuć się lepiej, podejmując kilka mądrych decyzji. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci:

 • Stosuj dobrze zbilansowaną dietę
 • Kontroluj wielkość porcji
 • Rzucić palenie
 • Ogranicz spożycie kawy i alkoholu
 • Ogranicz spożycie słodyczy i deserów
 • Unikaj noszenia syntetycznej odzieży
 • Uspokój się
 • Nawilżaj przez cały dzień
 • Odpoczynek i relaks
 • Ćwicz regularnie
 • Medytować
 • Ćwicz jogę

Połącz te wskazówki z suplementem na uderzenia gorąca w okresie menopauzy, a zmiana będzie przyjemnym doświadczeniem.

Jakie są najlepsze suplementy na uderzenia gorąca w okresie menopauzy?

Amberen

1. Amberen

Amberen to innowacyjny i przebadany klinicznie suplement diety opracowany specjalnie dla osób w okresie okołomenopauzalnym i kobiety w okresie menopauzy. Według informacyjnej oficjalnej strony internetowej, Amberen to nr 1 na rynku bezsojowy środek łagodzący menopauzę. Silna formuła stymuluje produkcję żeńskich hormonów bez skutków ubocznych. Amberen nie zawiera syntetycznych hormonów, ale działa w celu zwiększenia naturalnej produkcji estrogenu w organizmie.

Produkt pomaga złagodzić uderzenia gorąca, nocne poty, wahania nastroju, niska energia i zmęczenie, trudności z koncentracją, bezsenność, drażliwość, ból głowy, stres i niskie libido. Formuła Amberen zawiera bursztyniany, aminokwasy, minerały i witaminę E.

remifemin

2. Remifemin

Remifemin to jeden z najpopularniejszych na rynku suplementów łagodzących menopauzę. Od ponad 60 lat produkt jest dostępny dla kobiet, które chcą złagodzić objawy takie jak uderzenia gorąca, nocne poty i wahania nastroju. Podstawowy składnik Remifemin to czarny cohosh, roślina kwitnąca pochodząca z Ameryki Północnej, rosnąca w różnych siedliskach leśnych. Jedną z głównych zalet czarnego cohosha jest jego zdolność do zmniejszania uderzeń gorąca, ale także wspomaga sen i inne objawy menopauzy.

3. Maksymalna siła + energia Estroven

Estroven

Estroven to suplement diety, który rozwiązuje różne objawy menopauzy. Są różne Estroven produkty i każdy przedmiot ma na celu rozwiązanie określonych problemów związanych z menopauzą. Ten szczególny suplement został stworzony, aby zapewnić maksymalną ulgę w najbardziej uciążliwych objawach, takich jak uderzenia gorąca, nocne poty, drażliwość, wahania nastroju, niska energia i zmęczenie.

Produkt zawiera dwa razy więcej naturalnie pozyskiwanego czarnego cohosh niż produkty innych marek. Suplement zawiera również korę magnolii, która łagodzi rozdrażnienie menopauzalne i problemy z nastrojem, zieloną herbatę i yerba mate, które dodają energii i radzą sobie ze zmęczeniem. Izoflawony sojowe w formule okazały się skuteczne w łagodzeniu uderzeń gorąca i nocnych potów.

4. Ever Bloom

Estroven

Ever Bloom to suplement na uderzenia gorąca menopauzę stworzony z myślą o tym, aby kobiety czuły się jak najlepiej. Menopauza nie musi być złym doświadczeniem, jest ważną częścią Twojego życia i nie ma powodu, aby czuć się źle. Jednak objawy, takie jak uderzenia gorąca, sprawiają, że jest to zły okres w życiu, a Ever Bloom została stworzona, aby pomóc kobietom w nadaniu mu pozytywnego czasu. Ever Bloom jest specjalnie opracowany, aby zmniejszyć uderzenia gorąca, drażliwość, wahania nastroju, wzdęcia, utrata masy kostnej, bezsenność i nocne poty.

Suplement składa się z naturalnych składników, w tym DIM (Di-Indolyl Methane) w celu złagodzenia uderzeń gorąca spowodowanych zaburzeniami równowagi estrogenowej, czarnego cohosh, który również zmniejsza uderzenia gorąca, zmęczeniei nocne poty, podczas gdy czerwona koniczyna przywraca równowagę hormonalną. Czarny pieprz, kolejny ważny składnik, zwalcza stres i depresję.

Jak znaleźć idealny suplement na uderzenia gorąca

W przypadku setek lub tysięcy produktów określenie, który z nich kupić, może być mylące. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:

 • Upewnij się, że producent jest niezawodny
 • Sprawdź etykietę składnika
 • Znajdź doświadczenia użytkowników, aby zobaczyć, czy mieli pozytywne reakcje, czy nie
 • Zachowaj ostrożność w przypadku bezpłatnych wersji próbnych, upewnij się, że nie obejmują one automatycznie programu automatycznej wysyłki
 • Upewnij się, że producent może udowodnić, że jego produkt działa

Wnioski

Uderzenia gorąca są najczęstszym objawem menopauzy, a ich nasilenie waha się od łagodnego do ciężkiego. Wraz z brakiem równowagi estrogenu, różne czynniki wyzwalające mogą je pogorszyć i wpłynąć na jakość życia. Zmniejszenie narażenia na uderzenia gorąca, zdrowy tryb życia i suplementy diety mogą pomóc poczuć się lepiej. Jeśli zażywasz leki lub cierpisz na jakiś stan zdrowia, skonsultuj się z lekarzem przed zakupem suplementu.

Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

Podobne posty

Pokaż wszystkie