Zaktualizowano: 2020, 29 lutego

Najlepsze suplementy łagodzące wahania nastroju w okresie menopauzy

Najlepsze suplementy łagodzące wahania nastroju w okresie menopauzy

Termin wahania nastroju jest używany do opisania szybkich zmian nastrojów. W stosunkowo krótkim czasie człowiek może przejść od szczęśliwego i wesołego do złego lub smutnego. Wahania nastroju są związane z wieloma problemami ze zdrowiem psychicznym, takimi jak depresja lub choroba afektywna dwubiegunowa, ale jest to również objaw związany z zaburzeniami równowagi hormonalnej zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Na przykład mężczyźni z niskim poziomem testosteronu doświadczają wahań nastroju, podobnie jak kobiety w PMS i menopauzie.

Jeśli chodzi o menopauzę, inne objawy związane ze zmianą mogą pogorszyć wahania nastroju i sprawić, że będą bardziej frustrujące. Suplementy diety stanowią naturalne i skuteczne rozwiązanie na wahania nastroju, ale dobór odpowiedniego produktu może być trudny. Aby Ci pomóc, ten post skupi się na suplementach menopauzy na wahania nastroju.

Czy menopauza może powodować wahania nastroju?

Zanim omówimy najlepsze suplementy na huśtawki menopauzy, ważne jest, aby najpierw zająć się tym powszechnym objawem. Podobnie jak wiele innych objawów związanych ze zmianą, wahania nastroju są również spowodowane przez wahania hormonalne.

Obniżający się poziom estrogenu w połączeniu z obniżonym poziomem serotoniny, neuroprzekaźnika regulującego nastrój, wpływa na samopoczucie i zachowanie człowieka. Ponadto wahania nastroju mogą również wynikać z innych objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, nocne poty, zmęczenie i inne zmiany fizyczne. Doświadczenie tych objawów może automatycznie zmienić nastrój kobiety w ciągu kilku sekund, zwłaszcza jeśli są poważne.

Chociaż każdy kobieta w okresie menopauzy mogą odczuwać wahania nastroju, niektóre kobiety są bardziej narażone niż inne.

Ryzyko wystąpienia tego objawu wzrasta, jeśli w przeszłości występował ciężki PMS i wcześniejsze epizody depresji lub inne problemy ze zdrowiem psychicznym. Często zdarzają się też niezadowalające relacje, trudna sytuacja życiowa i stres czynniki ryzyka wahań nastroju.

Wskazówki dotyczące łagodzenia wahań nastroju w okresie menopauzy

Chociaż radzenie sobie z wahaniami nastroju może być frustrujące, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uczynić je bardziej znośnymi. Oto kilka przydatnych sposobów, aby je złagodzić:

  • Ćwicz regularnie
  • Jedz zdrową żywność, taką jak owoce, warzywa, chude białko, produkty pełnoziarniste, kwasy tłuszczowe Omega-3, kwas foliowy itp.
  • Zarządzaj stresem, nie ignoruj ​​go
  • Wyspać
  • Porozmawiaj z przyjaciółmi i bliskimi

Możesz łączyć suplementy menopauzy na zmiany nastroju razem z tymi wskazówkami. Oto najlepsze suplementy do wypróbowania w tym celu.

1. Estroven

Estroven

Estroven jest jednym z najpopularniejszych suplementy menopauzy w USA z prawie milionem użytkowników, zgodnie z oficjalną stroną internetową. Twórcy Estroven nie stworzyli tylko jednego produktu, ale więcej z nich i każdy produkt dotyczy konkretnych problemów, których doświadczają kobiety w okresie menopauzy. Estroven Stress Plus Mood & Memory został stworzony specjalnie, jak można się domyślić, aby pomóc kobietom w okresie menopauzy radzić sobie ze stresem oraz poprawić nastrój i pamięć, z których wszystkie są osłabione w tym szczególnym okresie w życiu. Oprócz tych korzyści produkt łagodzi również uderzenia gorąca i nocne poty.

Siłą napędową skuteczności produktu jest całkowicie naturalna formuła, która koncentruje się na naturalnie pozyskiwanym czarnym kohosie i izoflawony sojowe w celu zmniejszenia częstotliwości i nasilenia objawów naczynioruchowych (nocne poty i uderzenia gorąca).

Formuła zawiera również korę magnolii, której celem jest złagodzenie stresu, niepokoju i drażliwości, podczas gdy miłorząb japoński poprawia funkcje mózgu, w tym wspomaga pamięć i ostrość umysłu.

2. Femina Więcej

Femina Więcej

Femina Plus jest sprzedawana jako najszybciej działający suplement ziołowy, który działa już w ciągu siedmiu dni. Produkt zawiera zastrzeżoną mieszankę Fem-Fleur składającą się z trzech składników: korzenia angelica gigas nakai, cynanchum wilfordii i phlomis umbrosa. Według producenta składniki zawarte w formule działają sześć razy szybciej niż czarny cohosh.
Femina Plus została stworzona, aby rozwiązać szereg różnych objawów związanych z menopauzą, takich jak wahania nastroju, uderzenia gorąca, nocne potybezsenność, suchość pochwy, dolegliwości stawów, zmęczeniei nerwowość.

W przeciwieństwie do wielu innych produktów na rynku, ten nie zawiera soi i jej pochodnych, co jest dobrą wiadomością dla kobiet uczulonych na ten składnik. Należy również wspomnieć, że produkt nie zawiera kofeiny ani innych stymulantów oraz nie zawiera syntetycznej wersji hormonu estrogenu.

3. Profemin

Profemin

Profemin to suplement diety stworzony specjalnie w celu wykorzystania synergicznych właściwości trzech azjatyckich ziół, które były używane przez całą historię w celach leczniczych.

Produkt zawiera arcydzięgiel olbrzymi, który jest używany do wspomagania zdrowia ginekologii, phlomis umbrosa o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz cyjanchum wilfordii, który poprawia przepływ krwi. Przy regularnym przyjmowaniu Profemin może pomóc złagodzić objawy, takie jak zimne i nocne poty, uderzenia gorąca, wahania nastroju, bóle, suchość pochwy, problemy ze snem, nerwowość i inne. Oficjalna strona internetowa oferuje również opcję bezpłatnego okresu próbnego.

4. EstroVive

EstroVive

EstroVive to naturalny produkt, którego rozwój opiera się na badaniach naukowych. Głównym celem EstroVive ma pomóc złagodzić i wyeliminować typowe objawy menopauzy, w całkowicie naturalny sposób, bez potencjalnie szkodliwych składników.

Regularne stosowanie suplementu pomaga użytkownikom osiągnąć pozytywny nastrój, prawidłową regulację temperatury ciała, zdrowy sen, równowagę hormonalną, zwiększoną ruchomość stawów, poprawę koncentracji, zastrzyk energii i większe libido.
EstroVive zawiera silną formułę, której główne składniki obejmują czarny cohosh zapewniający równowagę hormonalną, lepszy sen i złagodzenie wielu objawów, dong quai zapewniający równowagę hormonalną oraz czerwoną koniczynę, która jest bogata w izoflawony, które organizm przekształca w fitoestrogeny. Inne składniki to lukrecja dla równowagi hormonalnej i jagoda vitex, która łagodzi wiele kobiecych problemów.

Wnioski

Wahania nastroju są częstym objawem wielu problemów zdrowotnych. Mimo że mężczyźni mogą odczuwać wahania nastroju, kobiety są bardziej podatne na ten objaw, szczególnie w okresie menopauzy. Oprócz równowagi hormonalnej inne objawy mogą również powodować wahania nastroju, a chorej kobiecie może być trudno znosić te ciągłe epizody. Na szczęście wahania nastroju można złagodzić zdrowym trybem życia, ale ważną rolę odgrywają również suplementy diety. W tym artykule skupiono się na suplementach menopauzy na zmiany nastroju, które możesz wypróbować.

Kupując suplementy diety, niezależnie od przyczyny, upewnij się, że producent jest rzetelny, a inni użytkownicy mieli pozytywne doświadczenia. Nie wahaj się skonsultować się z lekarzem w sprawie tych produktów, zwłaszcza jeśli zażywasz leki.

Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

Podobne posty

Pokaż wszystkie