Zaktualizowano: 2019, lipiec 6

Kompletny przewodnik po wahaniach nastroju menopauzy

Kompletny przewodnik po wahaniach nastroju menopauzy

W pewnym momencie naszego życia wszyscy doświadczyliśmy wahań nastroju. W jednej minucie czujemy się dobrze i pełni energii. Wtedy nagle wszystko się zmienia i zaczynamy czuć się mniej pobudzeni, smutni, niespokojni, a nawet przygnębieni. Zmiany te znane są jako wahania nastroju i, jak będziesz mógł przeczytać poniżej, mogą być spowodowane wieloma problemami. Czytaj dalej i odkryj całkiem interesujące informacje na temat wahań nastroju w okresie menopauzy.

Co to są wahania nastroju?

Wahania nastroju występują, gdy następuje gwałtowna i ekstremalna zmiana nastroju. Zwykle nie stanowi to problemu, jeśli motywuje jednostkę do rozwiązania danego problemu. Ale w sytuacjach, gdy wahania nastroju zakłócają normalne życie i wpływają na rodzinę i / lub współpracowników, osoba może potrzebować pomocy medycznej.

Wahania nastroju i menopauza

W okresie menopauzy większość kobiet (do 90%) doświadcza wahań nastroju o różnym nasileniu. Te wahania nastroju mogą wpływać na jakość życia i utrudniać kobiecie wykonywanie regularnych zadań i efektywną komunikację z innymi.

Objawy wahań nastroju

Istnieją różne objawy, które są bezpośrednio związane z wahaniami nastroju w okresie menopauzy.

Depresja:

Kobieta w okresie menopauzy lub okres okołomenopauzalny kto cierpi wahania nastroju często ma też do czynienia z depresją. W tym czasie kobieta często czuje, że ze względu na okres życia, w którym się znajduje, musi dokonać kilku rzeczy. Kiedy spogląda wstecz na swoje życie, czuje, że brakuje jej miejsca, w którym powinna być w tej chwili. Powoduje to intensywne uczucie depresji, które może wpływać na jakość jej życia i sposób, w jaki odnosi się do najbliższych.

Częste zmiany nastroju:

Częste zmiany nastroju

Częste zmiany nastroju w okresie menopauzy są częstym zjawiskiem. Jak ktoś kiedyś powiedział, menopauza jest jak zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) na sterydach. W latach rozrodczych kobiety doświadczają zmian nastroju podczas PMS. Jednak to nic w porównaniu z nasileniem i częstotliwością zmian nastroju w okresie menopauzy. Przejście od radości do smutku lub wściekłej złości zajmuje tylko kilka sekund, a czasami nie wiadomo, co to powoduje.

Obrzydliwość:

A kobieta w okresie menopauzy kto przeżywa wahania nastroju przez większość czasu wydaje się być nerwowy. Dzieje się tak, ponieważ czasami czuje, że nie panuje nad swoimi emocjami. Dlatego nie wie, kiedy i co wywoła wybuch gniewu i zrani rodzinę.

Niewytłumaczalne emocje:

Kiedy kobieta przechodzi menopauzę i ma częste i silne wahania nastroju, trudno jej wyjaśnić swoje emocje. Ponieważ nigdy nie doświadczyła tak intensywnych emocji, które wywołują pozornie nieistotne wydarzenia, trudno jej zrozumieć, przez co przechodzi, nie mówiąc już o udzieleniu wyjaśnień komuś innemu. Fala emocji waha się regularnie w tę iz powrotem i utrudnia normalne życie.

Gniew:

Uczucie złości często towarzyszy wahaniom nastroju w okresie menopauzy. Ten gniew jest zwykle intensywny i pojawia się nagle, bez wcześniejszego powiadomienia. Jest to szczególnie trudne do zniesienia dla kobiet, które przez całe życie były zadowolone z siebie i zrównoważone. Kobieta cierpiąca na te napady złości zwykle wyładowuje ją na najbliższych.

wahania nastroju w okresie menopauzy

Smutek:

Uczucie smutku często przytłacza kobiety, które doświadczają wahań nastroju w okresie menopauzy. Te smutne uczucia są spowodowane spojrzeniem kobiety na życie i jej wyobrażeniem, gdzie powinna się znajdować w tym momencie swojego życia. Czuje, że nie osiągnęła tak dużo, jak by sobie życzyła, a zazwyczaj jest to okres w życiu, kiedy jej dzieci wychodzą z domu, co dodatkowo ją pogarsza. uczucie smutku.

Nietolerancja:

Nietolerancja pojawia się w okresie menopauzy, kiedy kobieta łatwo traci cierpliwość z powodu działań (lub ich braku) innych. Często towarzyszy temu utrata temperamentu, złość i drażliwość.

Brak motywacji:

Motywacja jest tym, co motywuje nas do wykonywania czynności, które zaplanowaliśmy na dany dzień. Kobieta, której brakuje motywacji w okresie menopauzy, nie chce podejmować różnych czynności, które musi wykonywać. Może to obejmować gotowanie, sprzątanie, a nawet czynności związane z jej pracą. Brak motywacji może również obejmować zajęcia z rodziną i przyjaciółmi, a także zajęcia rekreacyjne, z których normalnie cieszyła się przed menopauzą.

Ekstremalne nastroje:

Ekstremalne nastroje, które zmieniają się często i bez powiadomienia, są zwykle objawem menopauzy. Mogą one utrudniać kobiecie dobre relacje ze współpracownikami i rodziną, którzy mają z nią codzienny kontakt.

Niecierpliwość:

Kobieta, która doświadcza częstych wahań nastroju, jest podatna na niecierpliwość, zwłaszcza w stosunku do najbliższych. Trudno jej czekać na ludzi, którzy są wolniejsi, niż się spodziewała, a także trudno jest wytłumaczyć koncepcje komuś, kto nie rozumie.

Drażliwość:

Wahaniom nastroju towarzyszy także drażliwość, stan, w którym kobieta jest nadmiernie wrażliwa na otoczenie i szybko reaguje na wybuchy gniewu.

gniewne wybuchy

Agresja:

Agresja jest zwykle niesprowokowanym atakiem lub wrogością skierowaną przeciwko innym ludziom. Ponieważ kobieta przechodząca menopauzę jest rozdrażniona i niecierpliwa, często jest również agresywna.

Związane z: Recenzja EZ Melts: Jak bezpieczny i skuteczny jest ten produkt?

Niepokój:

Kobieta w okresie menopauzy doświadczająca wahań nastroju może być sfrustrowana, ponieważ wydaje się, że nie jest w stanie kontrolować swojego gniewu. Ponieważ jest agresywna w stosunku do tych, na których jej zależy, może zacząć odczuwać niepokój z powodu niekontrolowanego stanu, który rani bliskich jej osoby.

Zmniejszona cierpliwość:

W okresie menopauzy kobieta cierpiąca na częste wahania nastroju ma zwykle mało cierpliwości. Może mieć trudności z wykonywaniem normalnych czynności, które wymagają czasu i cierpliwości - czynności, z których mogła korzystać przed menopauzą.

Nerwowość:

Nerwowość pojawia się, ponieważ kobieta doświadczająca częstych wahań nastroju nie wie, kiedy znowu straci panowanie nad sobą. Jest zdenerwowana, ponieważ nie chce być źródłem bólu dla swojej rodziny i martwi się, kiedy znowu zmieni się jej nastrój.

Melancholia:

A kobieta w okresie menopauzy cierpiąca na wahania nastroju może również stać się melancholijna - stan, w którym jest przygnębiona i smutna, w ponurym i przygnębionym stanie umysłu.

Zwiększony stres:

Poziom stresu w okresie menopauzy zwykle wzrasta, ponieważ kobieta jest niezadowolona ze zmian zachodzących w jej ciele i życiu. Może mieć trudności z radzeniem sobie ze zmianami w jej samopoczuciu fizycznym, stabilności emocjonalnej i mentalności. Może też borykać się ze zmianami życiowymi, które zachodzą w tym samym czasie, co ją zwiększa poziom stresu.

Czy menopauza powoduje wahania nastroju?

Menopauza wpływa na nastroje kobiety. Obwinia się za to niższy poziom estrogenu w tym okresie. W rzeczywistości jest to normalna część menopauzy.

Czy wahania nastroju są częstym zjawiskiem u kobiet w okresie menopauzy?

Wahania nastroju są jednym z najczęstszych objawów menopauzy i doświadcza ich nawet 90% kobiet. Jest to prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony objaw menopauzy, występujący u różnych ras i kultur.

Czynniki ryzyka związane z wahaniami nastroju menopauzy

Częste wahania nastroju w okresie menopauzy mogą prowadzić do różnych problemów. Po pierwsze, kobieta, która ma silne wahania nastroju, jest narażona na uszkodzenie relacji z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami. Po drugie, te wahania nastroju mogą powodować silny stres u kobiety, ponieważ czuje, że jej emocje wymknęły się spod kontroli.

Jak zminimalizować wahania nastroju?

Aby zminimalizować wahania nastrojuKobieta powinna upewnić się, że najbliższe osoby są poinformowane o jej stanie i wiedzą, jak jej pomóc, gdy ma wahania nastroju. Powinna również unikać znanych czynników wywołujących jej wahania nastroju. Zdrowy styl życia również uczyni ją cierpliwą i tolerancyjną.

Jak radzić sobie z wahaniami nastroju w okresie menopauzy?

Aby opanować wahania nastroju w okresie menopauzy, ważne jest, aby unikać lub kontrolować czynniki ryzyka, które mogą pogorszyć wahania nastroju. Na przykład, należy unikać pewnych zachowań, takich jak brak snu, palenie, niezrównoważona dieta oraz wysoki poziom cukru, kofeiny i alkoholu w diecie.

Zabiegi na wahania nastroju w okresie menopauzy

Leczenie wahań nastroju w okresie menopauzy można podzielić na trzy kategorie: zmiany stylu życia, leki naturalne i leki. Kobieta powinna najpierw spróbować zmiany stylu życia, ponieważ nie ma to skutków ubocznych. Jeśli to nie zadziała, przed podjęciem próby leczenia lekami jako ostatnią opcję można przyjąć naturalne środki, takie jak witamina E i żeń-szeń.

Jakie są objawy wahań nastroju?

Objawy wahań nastroju zależą od ich rzeczywistej przyczyny. Może się pojawić niepokój, drażliwość i depresja. Będzie stale czuł się na krawędzi, radząc sobie z niewytłumaczalnymi uczuciami złości, smutku i nietolerancji. Może również występować brak motywacji, niecierpliwość i agresja. Osoby cierpiące na wahania nastroju są często nerwowe, melancholijne lub chronicznie zestresowane.

Jak menopauza wpływa na Ciebie emocjonalnie?

Menopauza to okres przejściowy, któremu towarzyszy szereg zmian. Z emocjonalnego punktu widzenia oznacza koniec cyklu płodności i może wywołać szereg mieszanych emocji. Wiele kobiet, które przechodzą menopauzę, cierpi na depresję i niepokój. Są bardziej drażliwe, nerwowe i mają niską tolerancję na stres. Ważne jest, aby być świadomym takich zmian i uzyskać niezbędną pomoc.

Jakie są psychologiczne skutki menopauzy?

Psychologiczne skutki menopauzy są wielorakie, zwłaszcza że trzeba radzić sobie z tyloma zmianami naraz. Jak już wspomniano powyżej, kobiety często borykają się z lękiem i depresją. Można również mieć poczucie niskiej samooceny, być bardziej rozdrażnionym i nerwowym. Kobiety potrzebują odpowiedniego wsparcia w okresie menopauzy, aby zachować stabilność emocjonalną i psychiczną.

Jak długo utrzymują się wahania nastroju w okresie menopauzy?

Wahania nastroju menopauzy mogą trwać tak długo, jak długo przechodzi się do tego nowego okresu. Jednak często ulegają one poprawie, gdy zaczyna się przyjmować suplementy hormonalne - gdy poziom hormonów zostanie zrównoważony, wahania nastroju związane z menopauzą znikną. Jeśli zauważyłeś, że menopauza spowodowała wahania nastroju, najlepiej porozmawiać z lekarzem o potencjalnych suplementach, takich jak Nature's Bounty Complete Menopause Support, które możesz przyjmować.

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tych wahań nastroju i podjąć niezbędne środki, aby im zaradzić. Zawsze pamiętaj, że wahania nastroju w okresie menopauzy są dość powszechne, a naturalne środki najlepiej sprawdzają się w takich sytuacjach.

Podobne posty

Pokaż wszystkie