Zaktualizowano: 2020, 30 stycznia

Najwyżej oceniane suplementy menopauzy 2020

Oto najlepsze suplementy menopauzy 2020, które mogą pomóc złagodzić objawy.
Menopauza to naturalne przejście, które zachodzi w życiu każdej kobiety. Menopauza nie jest tak naprawdę problemem zdrowotnym, ale może powodować wiele dyskomfortu u kobiet. Na szczęście istnieją różne sposoby, dzięki którym możesz złagodzić te dolegliwości, takie jak stosowanie najwyżej ocenianych suplementów menopauzy z 2020 roku, hormonalna terapia zastępcza itp.

Najczęstsze objawy menopauzy to uderzenia gorąca, niepokój, niski popęd seksualny, dyskomfort pochwy i Zmęczenie. Objawy i nasilenie każdego z objawów różnią się w zależności od przypadku z powodu kilku czynników, takich jak styl życia i genetyka.

Obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów leczenia objawów menopauzy jest stosowanie suplementów menopauzy. Są to suplementy diety opracowane w celu złagodzenia różnych objawów występujących u kobiet w okresie menopauzy.

Produkty te zasadniczo pomagają w normalizacji poziomu hormonów, ponieważ spadek niektórych hormonów jest główną przyczyną różnych objawów menopauzy. Najpopularniejszymi składnikami są zioła i naturalne ekstrakty, ale niektóre produkty zawierają również składniki odżywcze.

Najlepsze suplementy menopauzy

Oto 5 najlepszych suplementów menopauzy

#1 Estrovera

Estrovera
Estrovera - suplement diety

Dowiedz się więcej o Estrovera

Estrovera to kolejny doskonały suplement na menopauzę. Zaliczany do najlepszych suplementów menopauzy. Jego głównym składnikiem aktywnym jest specjalny ekstrakt z korzenia rabarbaru, który, jak wykazano, zmniejsza nasilenie uderzeń gorąca i innych typowych problemów w okresie menopauzy.

Może również zmniejszyć inne objawy menopauzy, takie jak lęk, zaburzenia snu, bóle stawów, suchość pochwy i osłabienie mięśni.

Według opinii klientów jest to jeden z najskuteczniejszych suplementów menopauzy na uderzenia gorąca. Jednak nie jest zbyt skuteczny w zapewnianiu znacznej ulgi w innych objawach menopauzy, takich jak niski popęd seksualny, lęk i problemy ze snem. Jedna butelka zawierająca 30 tabletek jest sprzedawana online za 30.95 USD plus przesyłka, więc jest to również niedrogi produkt.

Aby przeczytać szczegółową recenzję - kliknij tutaj.

#2 Menopace

Menopace
Menopace - maksymalne wsparcie w zakresie menopace

Dowiedz się więcej o Menopace

Menopace jest sprzedawany jako najlepszy preparat menopauzy w Wielkiej Brytanii. Jest to dobry suplement na menopauzę, który zawiera 1 składników odżywczych wspierających zdrową produkcję hormonów. Pomaga również w utrzymaniu dobrego zdrowia, a niektóre składniki łagodzą objawy menopauzy.

Istnieją różne odmiany, takie jak Menopace plus wapń, formuła Menopace night i Menopace z dodatkiem czerwonej koniczyny izoflawony . Większość opinii i opinii klientów jest pozytywnych, mówiąc, że pomaga złagodzić objawy menopauzy, ale są też opinie, że zapewnia jedynie minimalną ulgę w objawach menopauzy.

Kolejnym problemem związanym z tym suplementem jest to, że trudno go znaleźć w Stanach Zjednoczonych i można go zamówić tylko przez Internet. Jest sprzedawany online za około 20 USD za miesięczną dostawę.

Aby przeczytać szczegółową recenzję - kliknij tutaj.

#3 Menoforce

Menoforce
Menoforce - Sage Tablet

Dowiedz się więcej o Menoforce

Menoforce to całkowicie naturalny suplement na menopauzę. Jego głównym składnikiem aktywnym jest szałwia, która jest znanym środkiem na uderzenia gorąca, nocne poty i zaburzenia snu. Zawiera specjalne ekstrakty z ziela szałwii. Jest bardzo skuteczny w przypadku uderzeń gorąca, nocnych potów i nadmiernej potliwości, które są jednymi z najbardziej problematycznych objawów menopauzy.

Problem z tym suplementem menopauzy polega na tym, że nie jest skuteczny w przypadku innych objawów menopauzy, takich jak niski popęd seksualny, niepokój i przyrost masy ciała. Nie jest również dostępny w sklepach z suplementami w Stanach Zjednoczonych i można go zamówić wyłącznie online u sprzedawców detalicznych w krajach europejskich. Jeden pojemnik zawierający 30 tabletek jest sprzedawany za około 20 USD.

Aby przeczytać szczegółową recenzję - kliknij tutaj.

#4 Stromineral

Stromineral
Estromineral - suplement menopauzy

Dowiedz się więcej o Estromineral

Estromineral jest kolejnym najlepiej ocenianym suplementem menopauzalnym 2017 roku dodatek sojowy który zawiera naturalne estrogeny które, jak udowodniono klinicznie, łagodzą objawy menopauzy. Zasadniczo działa poprzez zajęcie się deficytem estrogenu, który jest główną przyczyną różnych objawów menopauzy.

Pomaga również poprawić zdrowie kości, co jest częstym problemem u kobiet w okresie menopauzy. Według opinii klientów suplement ten pomaga złagodzić uderzenia gorąca, kołatanie serca i problemy ze snem. Jednak niektóre opinie mówią, że zapewnia jedynie minimalną ulgę w objawach menopauzy.

Jedno pudełko zawierające 30 kapsułek jest sprzedawane online za 19.99 USD, ale promocje są oferowane na oficjalnej stronie internetowej Estromineral.

Aby przeczytać szczegółową recenzję - kliknij tutaj.

Suplementy menopauzalne a hormonalna terapia zastępcza

Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) jest nadal złotym standardem w leczeniu różnych objawów menopauzy. Nadal jest najbardziej skuteczny i zapewnia najszybszą ulgę w różnych objawach. Jednak wiąże się to z kilkoma istotnymi zagrożeniami, więc nie jest dla wielu kobiet. (źródło)

Ponadto większość kobiet nie decyduje się na HTZ z powodu różnych zagrożeń związanych z opcją leczenia. Na przykład HTZ zwiększa ryzyko rak piersi więc nie jest to realna opcja dla kobiet wysokiego ryzyka. Zwiększa również ryzyko udaru, choroba serca i rak jajnika. Jest to główny powód, dla którego wiele kobiet wybiera alternatywne metody leczenia, takie jak stosowanie suplementów menopauzy.

Jakie witaminy przyjmować w okresie menopauzy?

Kobiety w okresie menopauzy doświadczają wielu objawów, które wpływają na jakość ich życia. Aby uniknąć poważnych objawów i innych problemów, które pojawiają się na tym etapie życia, zaleca się dokonanie niezbędnych zmian w stylu życia. Główna zmiana stylu życia obejmuje modyfikację diety w celu dostarczenia organizmowi zalecanej dziennej dawki witamin, minerałów i dobrych tłuszczów. Odpowiednia dieta pomoże również zapobiec przybieraniu na wadze, które jest spowodowane zmianami hormonalnymi, brakiem aktywności fizycznej, spowolnionym metabolizmem i innymi czynnikami.

Witaminy nazywane użytecznymi dla kobiet w okresie menopauzy obejmują:

 • Witamina A - poprawia zdrowie oczu, zdrowie kości
 • Witamina B12 - zdrowie kości, produkcja czerwonych krwinek, funkcje neurologiczne
 • Witamina B6 - zapobiega objawom spowodowanym niskim poziomem serotoniny, w tym depresji i zmęczeniu lub braku energii
 • Witamina D - niezbędny dla zdrowych kości głównie dlatego, że poprawia wchłanianie wapnia
 • Witamina E - działa jako przeciwutleniacz i chroni organizm przed uszkodzeniami oksydacyjnymi

Wiele suplementów zapewnia odpowiednią dawkę, której potrzebujesz, aby wspierać swoje zdrowie, bez ryzyka nadmiernego spożycia.

Jeśli zastanawiasz się, jakie są pliki najlepsze suplementy menopauzy poszukiwanych składników, możliwości są nieograniczone.

Na przykład:

 • Black Cohosh
 • Izoflawony sojowe
 • Dong Quai
 • Red Clover
 • Maca Root
 • Ziele dziurawca
 • Ashwagandha
 • Rhodiola

Jak wybrać suplement Top Menopauza?

Głównym problemem związanym z suplementami menopauzy jest to, że istnieją setki produktów do wyboru. Każdy produkt ma unikalną formułę, zwykle złożoną z ziół i naturalnych substancji, które pomagają normalizować produkcję niektórych hormonów w organizmie (estrogenu i progesteronu).

Musisz upewnić się, że kupowany przez Ciebie suplement menopauzalny jest skuteczny i wolny od skutków ubocznych. Zbadanie każdego z produktów sprzedawanych na rynku byłoby czasochłonne.

Z tego powodu oceniliśmy najlepsze suplementy menopauzy na rynku, a nawet sklasyfikować je dla Ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać jeden z tych produktów.

Referencje

[*] Przegląd produktu: suplementy menopauzy (izoflawony sojowe i koniczyny czerwonej, czarny cohosh) oraz kremy progesteronowe. Witryna ConsumerLab.com. Zaktualizowano 16 września 2015 r. Dostęp 6 grudnia 2015 r.
[*] Lethaby A, Marjoribanks J, Kronenberg F, Roberts H, Eden J, Brown J. Phytoestrogens for menopauzalne objawy naczynioruchowe. Cochrane Database Syst Rev.2013; 12: CD001395.
[*] Khaodhiar L, Ricciotti HA, Li L i in. Bogate w daidzeinę aglikony izoflawonowe są potencjalnie skuteczne w zmniejszaniu uderzeń gorąca u kobiet w okresie menopauzy. Klimakterium. 2008; 15 (1): 125-132.
[*] Nelson HD, Vesco KK, Haney E i wsp. Niehormonalne terapie uderzeń gorąca w okresie menopauzy: przegląd systematyczny i metaanaliza. JAMA. 2006; 295 (17): 2057-2071.
[*] Ghazanfarpour M, Sadeghi R, Latifnejad Roudsari R, et al. Wpływ koniczyny czerwonej na uderzenia gorąca i stężenie krążącego hormonu u kobiet w okresie menopauzy: przegląd systematyczny i metaanaliza. Avicenna J Phytomed. 2015; 5 (6): 498-511.
[*] Xi S, Liske E, Wang S i in. Wpływ izopropanolowego ekstraktu cimicifuga racemosa na włókniaki macicy w porównaniu z tibolonem wśród pacjentek niedawnego randomizowanego, podwójnie ślepego, kontrolowanego równolegle badania u chińskich kobiet z objawami menopauzy. Uzupełnienie oparte na dowodach naukowych Alternat Med. 2014; 2014: 717686.
[*] Naturalne leki stosowane w klinicznym leczeniu objawów menopauzy. Witryna internetowa kompleksowej bazy danych leków naturalnych.
[*] Utian WH, Jones M, Setchell KD. S-equol: potencjalny niehormonalny środek do łagodzenia objawów związanych z menopauzą. J Women's Health (Larchmt). Mar 2015; 24 (3): 200-8. doi: 10.1089 / jwh.2014.5006. Epub 2015 lutego 18 r. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25692726. Dostęp 11 kwietnia 2019 r.
Autor
Facebook Twitter

Dr Sarah Brewer, mgr inż

Dr Sarah Brewer MSc (Nutr Med), MA (Cantab), MB, BChir, RNutr, MBANT, CNHC, FRSM uzyskała dyplom Uniwersytetu Cambridge ze stopniami w N

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.