Przegląd produktów menopauzalnych - czy możesz naturalnie leczyć menopauzę za pomocą suplementów?

Ocenialiśmy różnorodne produkty przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy. Te suplementy mogą pomóc zmniejszyć objawy menopauzy.

Co powinieneś wiedzieć o objawach menopauzy?

Kiedy kobieta nie ma miesiączki dłużej niż 12 kolejnych miesięcy, mówi się, że jest w okresie menopauzy. Zanim kobieta osiągnie ten etap swojego życia, jej jajniki przestają wytwarzać komórki jajowe i nie jest już płodna. Większość kobiet ma ostatni okres w wieku około 51 lat.

Ustanie miesiączki i towarzysząca temu utrata płodności naturalna menopauza same w sobie nie są kłopotliwe dla większości kobiet. Zanim miesiączka ustaje, większość kobiet wychowuje swoje dzieci, a brak konieczności martwienia się o miesiączki może być naprawdę wyzwalający.

Niestety menopauza wiąże się również z licznymi niepokojącymi objawami, które w niektórych przypadkach utrzymują się latami. Uważa się, że objawy te są spowodowane zmianami poziomu progesteronu, testosteronu i estrogenu w organizmie.

Suplementy menopauzy
Produkty menopauzy

Najczęstsze objawy menopauzy to uderzenia gorąca i nocne poty. Szacuje się, że doświadczy ich od 75 do 85 procent kobiet (źródło). Przyrost masy ciała, szczególnie w okolicy brzucha, jest również dość powszechny. To tylko dwie z dosłownych dziesiątek możliwych objawy menopauzy.

Inne obejmują problemy z trawieniem, bóle głowy, zawroty głowy, nieregularne bicie serca, utratę libido, wahania nastroju, zmęczenie, zapomnienia i wzdęcia.

Chociaż kobiety z łagodnymi objawami mogą przejść zmianę życia z niewielkim dyskomfortem, osoby z poważnymi, zmieniającymi życie objawami często szukają metod leczenia, które mogą im pomóc. Przez lata widziało to wielu lekarzy i kobiet hormonalna terapia zastępcza (HTZ), jako najlepsza odpowiedź (źródło). Przez pewien czas skojarzona hormonalna terapia zastępcza była okrzyknięta „fontanną młodości”.

Podczas Amerykańskie krajowe instytuty zdrowia rozpoczęła Inicjatywa na rzecz zdrowia kobiet w 1991 r, zmienił się pozytywny pogląd na HTZ. Stwierdzono, że osoby przyjmujące kombinację progesteronu i estrogenu w celu złagodzenia objawów menopauzy były większe ryzyko chorób serca, uderzeń, skrzepy krwi i rak piersi (źródło).

Hormonalna terapia zastępcza a suplementy menopauzy

Dr Kathleen Pritchard, MD a profesor medycyny powiedział, że „To dla mnie fascynujące, że po tylu latach stosowania hormonalnej terapii zastępczej z czymś, co wydawałoby się być całkiem dobrymi badaniami obserwacyjnymi, mieliśmy tę wielką pobudkę”.

Ponieważ wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia (nie wspominając o samych kobietach) obecnie uważa, że ​​ryzyko związane z HTZ przewyższa potencjalne korzyści, obecnie większy nacisk kładzie się na naturalne alternatywy.

Jaki jest najlepszy produkt na menopauzę?

Na szczęście kobiety mają wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o ziołowe środki na menopauzę. Fitoestrogeny występujące w soi i ziołach, takich jak puszka Dong Quai pomagają rozwiązać problem zmniejszonej podaży estrogenu w organizmie, naśladując działanie hormonu, podczas gdy inne składniki, takie jak czerwona koniczyna i czarny cohosh zostało znalezione znacząco promować naturalne podejście do równowagi hormonalnej, która pomaga w redukcji objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca i nocne poty.

Naturalne środki zaradcze mogą często łagodzić objawy u kobiet w okresie menopauzy, dzięki czemu mogą one zaakceptować swoją „zmianę życia”, zamiast tylko ją znosić. Znajdowanie najlepszy produkt na menopauzę może być zniechęcającą perspektywą, biorąc pod uwagę wszystkie dostępne produkty.

Jakość suplement łagodzący menopauzę będzie zawierał klinicznie sprawdzone składniki, które zmniejszą uderzenia gorąca i nocne poty, zmniejszą przyrost masy ciała w okresie menopauzyzwiększają libido, jednocześnie promując równowagę hormonalną.

Na szczęście dostępne są naturalne terapie na objawy menopauzy, takie jak przyrost masy ciała, uderzenia gorąca, nocne poty, obniżone libido i wahania nastroju. Ponieważ wiele kobiet doświadcza przyrostu masy ciała w okresie menopauzy, wiele naturalnych suplementów menopauzy zawiera zioła i zioła, które wspierają zdrowy metabolizm. Suplementy menopauzalne powinny być oceniane na sprawdzonych składnikach, zdolności do redukcji uderzeń gorąca i nocnych potów, zdolności do zapewnienia równowagi hormonalnej oraz zwiększenia libido i jego ogólnej wartości.

Poniżej znajdziesz naszym zdaniem jedne z najbardziej skutecznych suplementów menopauzy dostępnych obecnie na rynku.

Ocena
Nasze najlepsze wybory dotyczące menopauzy
Amberen
Seal
#1
Amberen
Potencjał ograniczenia uderzeń gorąca i nocnych potów *
Potencjał zapewnienia wsparcia libido *
Potencjał promowania równowagi hormonalnej *
Potencjał poprawy kontroli wagi *
Jakość składników *
Potencjał ograniczenia uderzeń gorąca i nocnych potów *
Potencjał zapewnienia wsparcia libido *
Potencjał promowania równowagi hormonalnej *
Potencjał poprawy kontroli wagi *
Jakość składników *
Estrovera
Potencjał ograniczenia uderzeń gorąca i nocnych potów *
Potencjał zapewnienia wsparcia libido *
Potencjał promowania równowagi hormonalnej *
Potencjał poprawy kontroli wagi *
Jakość składników *