Zaktualizowano: październik-02-2020

Jak znaleźć najlepsze suplementy menopauzy?

By - Zrecenzowany przez Zespół CHD
Suplementy na menopauzę zostały opracowane w celu zmniejszenia nieprzyjemnych objawów towarzyszących menopauzie.
Kobiety przyjmujące leki
U większości kobiet menopauza może wystąpić w wieku od 50 do 52 lat. Obrazy Shutterstock

Co to jest suplement łagodzący menopauzę?

Objawy menopauzy są spowodowane połączeniem niedoboru witamin lub minerałów oraz, w wielu przypadkach, braku równowagi hormonalnej.

Jednak niektóre z jej objawów, takie jak uderzenia gorąca i nocne poty, można bezpiecznie opanować za pomocą dostępnych na półce naturalnych suplementów, które łagodzą objawy menopauzy. Suplementy diety uzupełniają poziom minerałów i witamin, poprawiając w ten sposób ogólny stan zdrowia.

Klimakterium opisuje się jako okres w życiu kobiety, w którym miesiączki ustają z powodu naturalnego wyczerpania oocytów jajnika spowodowanego starzeniem (źródło).

Diagnozę stawia się po utracie miesiączki przez ponad 12 miesięcy. Jednak fizyczne i emocjonalne oznaki i symptomy tego naturalnego procesu mogą zakłócać sen, prowadzić do uderzeń gorąca, uszczuplić energię i wywołać niepokój lub poczucie nieszczęścia.

Można kontrolować objawy menopauzy. Wykazano, że stosowanie suplementów pomaga złagodzić objawy, poprawiając jakość życia. Wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem jakichkolwiek suplementów, ponieważ mogą one wchodzić w interakcje z niektórymi lekami (źródło).

Nasz zalecany suplement menopauzy

Nasz polecany produkt Amberen

Amberen został specjalnie opracowany, aby zwalczać najbardziej problematyczne objawy menopauzy, w tym przyrost masy ciała, uderzenia gorąca, niskie libido i drażliwość.

Możesz KUP TERAZ to bezpośrednio z amazon.com

Jakie składniki są najczęściej używane w produktach związanych z menopauzą?

Istnieje wiele składników i związków używanych przez starsze pokolenia w celu łagodzenia objawów menopauzy.

Najpopularniejsze składniki to:

  • Witamina B6 - Witamina pomaga organizmowi w produkcji hormonu znanego jako serotoniny poprawia nastrój i zmniejsza uczucie zmęczenia.
  • Magnez - Naturalny środek uspokajający pomaga w zasypianiu, niepokoju i drażliwości. Jest również ważny dla funkcji mięśni i zdrowia kości. Jednak dowody z dużej studiować nie wykazano, aby magnez był klinicznie skuteczny w leczeniu objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, pomimo korzyści uzyskanych w badaniach pilotażowych i niepotwierdzonych doniesieniach.
  • Witamina C - Według badań opublikowanych w Prz MenopauzalnyUważa się, że witamina łagodzi uderzenia gorąca i suchość skóry związane z menopauzą. Zawiera polifenole, które zwiększają produkcję kolagenu w organizmie, co może również łagodzić suchość pochwy (częsty objaw menopauzy i przyczyna bólu podczas seksu).

Inne składniki powszechnie stosowane w suplementach menopauzy to: witaminy A, B, D i E, kwas foliowy, ryboflawina, biotyna, cynk, tiamina, żelazo, jod, omega 3, ekstrakty izoflawonu sojowego, probiotyki i czarny kohos.

Jakie są najlepsze naturalne suplementy na menopauzę?

Niektóre naturalne suplementy mogą pomóc złagodzić objawy menopauzy i wesprzeć ogólny stan zdrowia.

Black Cohosh

Black Cohosh to szeroko przebadany suplement na menopauzę. Wyciąg ten, wytwarzany z korzeni północnoamerykańskiej rośliny czarnej cohosh, może pomóc w uderzeniach gorąca[1]. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania tego produktu, ponieważ jest on powiązany z toksycznością wątroby.

Siemię lniane

Służy do łagodzenia nocnych potów, siemię lniane lub jego olej mogą pomóc w łagodnych objawach menopauzy (źródło). Jest doskonałym źródłem lignanów, które pomagają w równoważeniu żeńskich hormonów.

Wapń

Wapń pomaga w zapobieganiu utracie masy kostnej, która znacznie spada po menopauzie. Wyniki z Jestem J Clin Nutr. 2017 badanie sugeruje, że witamina D i wapń ze źródeł żywności, szczególnie z nabiału, są skromnie związane z niższym ryzykiem wczesnej menopauzy.

Red Clover

Koniczyna czerwona jest popularnym składnikiem wielu suplementów menopauzy. To naturalny estrogen roślinny, który łagodzi objawy menopauzy[2].

Witamina D

Witamina D jest tak samo ważna jak wapń dla strun i zdrowych kości. Bez tego organizm nie może wchłonąć wapnia. Nowe badanie przeprowadzone przez Women's Health Initiative (WHI) nie wykazuje istotnego związku między poziomem witaminy D a objawami menopauzy. Badanie zostało opublikowane w Internecie w dzienniku Menopause Północnoamerykańskie Towarzystwo Menopauzy.

Dziki ignam

Suplement może pomóc w łagodzeniu objawów menopauzy dzięki naturalnym związkom naśladującym estrogen i progesteron. Badanie opublikowane w Klimakterium. 2001, sugeruje, że krótkotrwałe leczenie miejscowym wyciągiem z dzikiego pochrzynu u kobiet cierpiących na objawy menopauzy jest wolne od skutków ubocznych, ale wydaje się mieć niewielki wpływ na objawy menopauzy.

Żeń-szeń

Badania pokazują, że żeń-szeń może pomóc w łagodzeniu objawów menopauzy[3]. Może pomóc w bezsenności i uderzeniach gorąca.

Dziurawiec zwyczajny

Aby kontrolować wahania nastroju, jest to świetna metoda, która może pomóc w łagodnej depresji. W połączeniu z innymi składnikami roślinnymi ziele dziurawca może poprawić nastrój i wyeliminować wahania nastroju związane z menopauzą (źródło).

Dong Quai

Jest szeroko stosowany w medycynie chińskiej w leczeniu niektórych objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca i nocne poty[4].

Czy suplementy menopauzy naprawdę działają?

wizyta u lekarza

Masz uderzenia gorąca i brak miesiączek? Możesz być w okresie menopauzy. Obraz Shutterstock

Jeśli masz objawy menopauzy i wpływają one na Twoje życie, szybka wizyta u lekarza byłaby dobrym sposobem, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje możliwości złagodzenia objawów.

To jednak prawdopodobnie skończy się w pliku hormonalna terapia zastępcza co jest kontrowersyjne. Ma to związek z ryzykiem raka (źródło), zawał serca i udar.

Różnorodność naturalne suplementy może ci pomóc, jeśli jesteś jedną z wielu kobiet, które chcą alternatywnego leczenia, które jest niedrogie i wygodne. Niektóre suplementy zostały odpowiednio przebadane, aby potwierdzić ich skuteczność i określić dokładną skuteczność.

Te suplementy można podzielić na dwie kategorie:

  • Regulacja hormonów
  • Fitoestrogenny
Zioła fitoestrogenne, takie jak koniczyna czerwona, soja i kohos czarny, mogą zawierać izoflawony potrzebne do naśladowania żeńskiego estrogenu, łagodząc w ten sposób objawy spowodowane brakiem równowagi hormonalnej.

Z drugiej strony, suplementy regulujące hormony nie zawierają żadnych hormonów roślinnych, ale działają poprzez stymulację gruczołów wytwarzających hormony, przynosząc ulgę.

Większość suplementów zaleca przyjmowanie suplementu minimum dwa miesiące przed pojawieniem się efektów. Nasze ciała są różne, więc efekty mogą się różnić w zależności od osoby.

Wnioski

Uderzenia gorąca, przyrost masy ciała, nocne poty i wahania nastroju mogą być niektórymi z frustrujących i nieprzyjemnych objawów, z którymi borykają się kobiety w okresie menopauzy. Dlatego nie dziwi fakt, że kobiety zrobiłyby wszystko, aby znaleźć rozwiązanie problemu.

Chociaż objawy mogą nie zniknąć całkowicie, suplementy menopauzy czynią objawy łatwiejszymi do opanowania.

Sprawdź, czy istnieje produkt organiczny, który jest wytwarzany przez renomowaną firmę, aby czerpać jak najwięcej korzyści z suplementu.

Możesz skorzystać z tych informacji, rozmawiając z lekarzem o tym, czy suplementy menopauzy są odpowiednie dla Ciebie.

Referencje

[1] Wpływ Black Cohosh na uderzenia gorąca w okresie menopauzy - ClinicalTrials.gov https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00010712
[2] Avicenna J Phytomed. 2015 listopad-grudzień; 5 (6): 498-511. PMCID: PMC4678495. PMID: 26693407. Wpływ koniczyny czerwonej na uderzenia gorąca i stężenie krążącego hormonu u kobiet w okresie menopauzy: przegląd systematyczny i metaanaliza https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4678495/
[3] Medycyna (Baltimore). 2016 Sep; 95 (38): e4914. Opublikowano w Internecie 2016 września 23 r. Doi: 10.1097 / MD.0000000000004914 PMCID: PMC5044908. PMID: 27661038. Żeń-szeń w zarządzaniu zdrowiem kobiet w okresie menopauzy Systematyczny przegląd podwójnie ślepych, randomizowanych, kontrolowanych placebo badań https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5044908/
[4] Menopauza. Listopad-grudzień 2005; 12 (6): 734-40. Epub 2005 listopad 8. Stosowanie dong quai (Angelica sinensis) w leczeniu objawów około- lub pomenopauzalnych u kobiet z rakiem piersi: czy jest właściwe? https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16278617

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.