Zaktualizowano: 2020, 17 lutego

Najlepsze suplementy probiotyczne dla mężczyzn - recenzja eksperta

Najlepsze suplementy probiotyczne dla mężczyzn - recenzja eksperta
Probiotyki to żywe bakterie, które otrzymujemy z pożywienia, które pomagają zwiększyć liczbę dobrych bakterii w jelitach. Bakterie występujące w twoim ciele są dobre lub złe i chcesz zachować równowagę między nimi, aby twoje ciało było zdrowe i silne. O ile probiotyki znajdują się w spożywanym przez nas pożywieniu (takim jak jogurt, tempeh, kefir itp.), Możliwe jest, że nie wystarczy to jako jedyne źródło, więc tutaj pojawiają się suplementy.

Probiotyki to dobre bakterie które są obecne w jelitach, ale mogą być również spożywane z niektórymi pokarmami i suplementami. Są wrażliwe na ciepło i kwas znajdujący się w żołądku, co może je zniszczyć, zanim zostaną użyte. Należy również pamiętać, że ponieważ nasze ciała są różne, trudno powiedzieć, które probiotyki będą dla Ciebie najlepsze - w zależności od składu probiotyków, które zażywasz.

Poznaj swój szczep probiotyczny

Ważne jest, aby wiedzieć, który szczep probiotyków będzie odpowiedni dla twoich wyjątkowych potrzeb zdrowotnych, zanim wybierzesz suplement probiotyczny. To[1] obszerna tabela zawiera informacje o różnych gatunkach i szczepach probiotycznych, które pomogą Ci uzyskać niezbędne informacje, które mogą być potrzebne do dokonania świadomego wyboru.

Poznaj swój szczep probiotyczny

Te, które występują najczęściej u mężczyzn, to szczepy pałeczek kwasu mlekowego, Bifidobacterium i paciorkowców. Są one omówione bardziej szczegółowo poniżej:

 • L. Acidophilus: Ten szczep pochodzi z rodziny Lactobacillus i jest uważany za najważniejszy[2] jeden w tym gatunku. Bakterie te znajdują się w górnej części ścian jelita cienkiego. Pomagają we wchłanianiu składników odżywczych, a także w rozkładaniu produktów mlecznych. Pomagają również organizmowi w wytwarzaniu witamin z grupy B podczas trawienia.
 • B. bifidum i B. longum: To są Bifidobacterium występujące w jelicie grubym. To one są najbardziej widoczne w tej dziedzinie. B. longum istnieją po to, aby utrzymać zdrową ścianę jelita, a szczególnie pozbywają się toksycznych substancji znajdujących się w przewodzie pokarmowym. Szczep B. bifidum występuje zarówno w jelicie cienkim, jak i grubym. Jest używany głównie do zdrowego trawienia nabiału. Szczep ten jest również odpowiedzialny za rozkładanie złożonych węglowodanów, białka i tłuszczu na mniejsze części, które organizm może efektywniej wykorzystać.
 • Streptococcus Thermophiles i Lactobacillus Bulgaricus: Te szczepy są dominujące w jogurcie i są bardzo ważne dla przewodu pokarmowego. Warto zauważyć, że nie występują one w jelitach ani okrężnicy, jak inne wymienione powyżej. Ich rolą jest promowanie obecności innych bakterii probiotycznych.

Te szczepy bakterii są ważne dla mężczyzn ze względu na różne problemy zdrowotne, które napotykają mężczyźni, a te probiotyki mogą pomóc złagodzić. Lactobacillus i Bifidobacterium są znane ze swojej mocy utrzymywania zdrowych jelit poprzez hamowanie wzrostu złych bakterii. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni są mniej zdrowi[3] niż kobiety, a na to może mieć wpływ szereg czynników, począwszy od tego, że mężczyźni znoszą więcej stres, stawiają zdrowie w bardziej ryzykownych sytuacjach, nie dbają o dietę i mało ćwiczą. Poniżej opisano niektóre korzyści z probiotyków w przypadku niektórych problemów zdrowotnych mężczyzn.

Korzyści z przyjmowania probiotyków dla mężczyzn

Probiotyki dla mężczyzn Info
 • Pomóż zwalczać infekcje drożdżakowe: Mężczyźni są również narażeni na ryzyko zakażenia drożdżakami, które zwykle rozprzestrzeniają się podczas stosunku. Antybiotyki są przyjmowane, aby zwalczyć infekcję, ale zabijają one również dobre bakterie, co oznacza, że ​​w organizmie pozostaje niewielka liczba probiotyków. Naturalne probiotyki w organizmie pomagają zabijać drożdżaki, więc antybiotyki się ich pozbywają, pozostawiając organizm bezbronny i podatny na ponowne zakażenie. Zaleca się przyjęcie dawki probiotyków acidophilus po zażyciu antybiotyków[4] aby pomóc odzyskać tę równowagę.
 • Zdrowe drogi moczowe: Wbrew powszechnemu przekonaniu mężczyźni są również narażeni na infekcje dróg moczowych (ZUM). Może to być u nich mniej widoczne, ale zdecydowanie stanowi problem zdrowotny. ZUM występują częściej u mężczyzn[5] w wieku powyżej 50 lat z powodu powszechnych problemów z prostatą. Stwierdzono, że wiele szczepów Lactobacillus jest zdolnych do zapobiegania zakażeniom dróg moczowych, a dokładniej szczepu L. rhamnosus.
 • Silniejsze Bones: Mężczyźni są narażeni na złamanie kości z powodu starzenia. Mężczyzna na czterech cierpi na utratę masy kostnej w wieku 50 lat. Wydaje się, że probiotyki mają zdolność zwiększania gęstości kości u mężczyzn. Badanie na myszach zostało przeprowadzone przez Michigan University, gdzie samcom myszy podano probiotyki Lactobacillus[6] a po okresie czterech tygodni znacznie poprawiła się ich gęstość kości. Nie dotyczyło to samic myszy.
 • Dobre trawienie: W 2010 roku statystyki dotyczące zdrowia układu pokarmowego wskazywały, że 60-70 milionów Amerykanów ma problemy ze zdrowiem układu pokarmowego. Spośród tych ludzi blisko trzy czwarte stanowili mężczyźni. Wynika to ze złego stylu życia, w tym jedzenia, lekarstw itp., Które przyjmują mężczyźni. Probiotyki dobrej jakości mogą pomóc przywrócić dobre bakterie w jelitach.
 • Zdrowia Serca: Mężczyźni w USA są najczęściej zabijani przez choroba serca. To wymaga od lekarzy i badaczy znalezienia sposobów, aby temu zapobiec. Stwierdzono, że probiotyki mogą pomóc obniżyć produkcję cholesterolu w wątrobie. L. acidophilus jest użyteczny do usuwania cholesterolu, a L. plantarum jest używany do asymilacji cholesterolu.

Najlepsze suplementy probiotyczne dla mężczyzn

Istnieją kryteria, którymi można się kierować przy wyborze odpowiedniego suplementu probiotycznego. Dr David Williams ma następujące sugestie, które pomogą Ci zacząć:

 • Poznaj szczep zawarty w suplementach.
 • Zobacz, jak produkt jest zapakowany i jak jest dostarczany.
 • Uważaj na datę ważności na etykiecie.
 • Czy ma gwarancję zwrotu pieniędzy?

Według ambicji zdrowia[7]5 najlepszych suplementów probiotycznych dla mężczyzn to:

Najlepsze suplementy probiotyczne
 • Garden of Life RAW Probiotics Men
 • Hyperbiotics Pro-15
 • NOW Foods Probiotics-10
 • Culturelle Digestive Health Probiotic
 • Garden of Life Primal Defense Ultra.

Czy probiotyki mogą zmniejszyć zachorowalność na raka?

Chociaż żadne solidne badania naukowe nie wykazały, że probiotyki naprawdę zapobiegają zachorowaniu na raka, wyniki pokazują, że przyszłość jest bardzo obiecująca. Badanie przeprowadzone przez UCLA w 2016 roku wykazało, że probiotyk Lactobacillus johnsonii 456 znacznie zmniejszył uszkodzenia genów i stan zapalny u zwierząt, takich jak myszy. Jest to bardzo zachęcające odkrycie, ponieważ zapalenie jest przyczyną wielu chorób, takich jak rak, choroby serca. Na przykład, gdy mysz była karmiona bakteriami probiotycznymi, chłoniak, który jest rakiem wywodzącym się z układu odpornościowego, znacznie spowolnił.

Chociaż nie są to konkretne twierdzenia, odkrycia te dają wiarygodność faktowi, że manipulowanie składem drobnoustrojów może być skuteczne w zapobieganiu rakowi.

Bardzo skuteczne były interwencje dietetyczne i naturalne suplementy w celu zapobiegania rakowi. Dlatego, ponieważ probiotyki są niestrawne, przypisuje się im poprawę tempa metabolizmu w dystalnej części okrężnicy, a tym samym zmniejszają ryzyko zachorowania na raka okrężnicy. Badania wykazały, że rak okrężnicy jest inicjowany przez produkcję czynników rakotwórczych w okrężnicy. Jednak wraz ze zmianą diety nastąpiła duża poprawa. Na przykład po umieszczeniu pod dieta probiotyczna53% szczurów wykazało zmniejszone ryzyko zachorowania na raka w porównaniu z tymi, które były na normalnej diecie.

Wnioski

Każdy może skorzystać na dawce dobrych bakterii, ale mężczyźni mają pewne problemy zdrowotne, które można kontrolować, przyjmując określone suplementy probiotyczne. Kiedy ktoś wybiera suplement probiotyczny, powinien zastanowić się, do czego go chce, a następnie przyjrzeć się zawartym w nim szczepom, aby dokładnie leczyć ich problemy. Istnieją również inne kryteria, na które należy zwrócić uwagę, od sposobu pakowania suplementów po to, czy producent oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli masz jakiekolwiek niezadowolenie z ich produktu.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, sugerujemy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

Podobne posty

Pokaż wszystkie