Zaktualizowano: wrzesień-27-2020

Znalezienie najlepszych środków nawilżających do twarzy

Medycznie sprawdzony przez Paula Simpson
Oto dlaczego nawilżanie jest bardzo ważne i nigdy, przenigdy nie powinieneś pomijać tego kroku.
Nawilżacze do twarzy
Najlepsze kremy nawilżające do twarzy dla każdego rodzaju skóry. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do podstawowego rytuału pielęgnacji skóry, jakim jest oczyszczanie tonów i nawilżanie, stosowanie kremu nawilżającego może wydawać się uciążliwe. Ale zaufaj nam, ten krok jest tak samo ważny jak mycie twarzy.

Co to są środki nawilżające do twarzy?

Środek nawilżający do twarzy lub ogólnie krem ​​nawilżający odnosi się do preparatów do pielęgnacji skóry, które chronią i natłuszczają skórę. Jest dostępny w różnych formach, z których najczęściej są to kremy, żele, maści i serum.

Środki nawilżające są zalecane dla każdego, a istnieją różne formuły odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.

Powody, dla których potrzebujesz kremu nawilżającego do twarzy w swoim życiu

Skóra na bieżąco traci wodę w procesie znanym jako przeznaskórkowa utrata wody (TEWL). Powoduje to, że skóra staje się sucha i krucha, co czyni ją nieskuteczną barierą przed brudem, patogenami i innymi potencjalnymi czynnikami drażniącymi. Nawilżacze zapobiegają TEWL poprzez tworzenie okluzyjnej powłoki na najwyższej warstwie skóry. Niektóre środki nawilżające mają nawet zdolność wyciągania wilgoci z otoczenia.

Produkty nawilżające do twarzy są często reklamowane jako produkty przeciwstarzeniowe, ponieważ jednym z efektów nawilżenia skóry jest spłycenie drobnych linii i zmarszczek. Istnieją również takie, które są specjalnie przeznaczone do skóry problematycznej, takiej jak trądzik, łuszczyca, zapalenie skóry, świąd itp. W takich przypadkach dodaje się składniki aktywne, takie jak kwas glikolowy, kwas salicylowy, mocznik itp.

Nasz polecany krem ​​nawilżający

Kompleks wilgoci

Exposed Moisture Complex to beztłuszczowy żel nawilżający, który nawilża skórę bez zatykania porów.

Możesz go pobrać bezpośrednio z Oficjalna strona internetowa

Najnowsze środki nawilżające

Najskuteczniejsze składniki nawilżające

Istnieją różne rodzaje środków nawilżających, które odpowiadają różnym potrzebom skóry i wszystkie mają odpowiednią listę składników. Oto najczęściej używane:

 • Masło shea - Ten tłuszcz z nasion pochodzi z drzewa masłowego pochodzącego z Afryki Wschodniej i Zachodniej. To jest doskonałe emolient to też ma moc Właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu jest przydatny w wielu różnych chorobach skóry, w tym trądzik, oparzenia, wyprysk, ugryzienia owadów, łuszczyca, rozstępy aby wymienić tylko kilka.
 • Przeciwutleniacze - Te cząsteczki zajmują specjalne miejsce dermatologia i medycyny przeciwstarzeniowej, której głównym zadaniem jest ochrona skóry wolne rodniki i zapobiegać uszkodzenie oksydacyjne do komórek. Osłaniają również skórę Promienie UV i innych agresorów środowiskowych. Niektóre z najpopularniejszych przeciwutleniaczy dodawanych do środków nawilżających obejmują witaminy C i E.
 • Ceramidy - Lipidy te naturalnie występują w skórze, gdzie przyczyniają się do tworzenia bariery ochronnej skóry (źródło). Zapobiega przepuszczaniu skóry dla potencjalnych czynników drażniących. Zatrzymuje również wilgoć i zapobiega wysuszaniu. Bez odpowiednich ceramidów skóra staje się bardziej podatna na wysuszanie, swędzenie i podrażnienia.
 • Kwas hialuronowy - Mistrzowski składnik nawilżenia skóry dzięki zdolności zatrzymywania wody nawet tysiąckrotnie większej od jej wagi. Intensywnie nawilża skórę (źródło) i zatrzymuje wilgoć (źródło), dzięki czemu jest bardziej miękki, gładszy i bardziej pulchny. To skutecznie usuwa drobne linie i zmarszczki.
 • Dimetikon - Podobnie jak kwas hialuronowy, ten związek pomaga zatrzymują wilgoć i zapobiegają utracie wody. Udowodniono również, że wzmacnia barierę ochronną skóry (źródło), co czyni go użytecznym w stanach takich jak zapalenie skóry i egzema (źródło).
 • Gliceryna - Związek ten przyciąga i zatrzymuje wilgoć, dzięki czemu skóra jest bardziej miękka, gładsza i bardziej pulchna (źródło). Szczególnie polecany do skóry tłustej i problematycznej, szczególnie skłonnej do trądziku (źródło).
 • Nawilżacze: czy działają?

  Środki nawilżające do twarzy są na ogół skuteczne w utrzymaniu nawilżenia skóry, o ile wybierzesz odpowiedni dla swojego rodzaju skóry i zastosujesz właściwy sposób ich stosowania. Najważniejsza rada dotycząca ich stosowania to dwa razy dziennie po oczyszczeniu i tonizowaniu, aby zmaksymalizować ich wchłanianie w skórę.

  Niektórzy eksperci sugerowaliby stosowanie ich na wilgotną skórę, aby natychmiast zastąpić naturalne olejki, które zostały usunięte podczas mycia, a także zatrzymać wilgoć, która już tam jest.

  Jak wybrać najlepsze nawilżacze do twarzy?

  Wybór najlepszy krem ​​nawilżający do twarzy zależy od kilku czynników, z których najważniejszym jest rodzaj skóry. Sucha, swędząca skóra skorzystałaby na maściach, podczas gdy skóra tłusta najlepiej nadaje się do nawilżania w postaci żelu, ponieważ głównym składnikiem tych środków nawilżających jest woda. Osoby o normalnej skórze mogą używać kremów nawilżających, ale tak naprawdę mogą uciec z każdą postacią.

  Ważne jest również, aby sprawdzić etykietę i znaleźć taką, której skład najlepiej rozwiąże Twoje obawy dotyczące skóry. Ponadto, bez względu na rodzaj skóry, zawsze wybieraj krem ​​nawilżający do twarzy na dzień, który zawiera SPF i przeciwutleniacze. SPF co najmniej 30 zapewnia odpowiednią ochronę przed promieniami UV, a przeciwutleniacze dodatkowo chronią nie tylko przed słońcem, ale także przed innymi trudnymi czynnikami środowiskowymi. Na koniec upewnij się, że Twój krem ​​nawilżający jest hipoalergiczny, bezzapachowy i nie zatyka porów.

  Bottom Line

  Korzystanie z nawilżacze do twarzylub nawilżające ogólnie rzecz biorąc, jest ważną częścią każdego rutyna pielęgnacyjna. Każdy może na tym skorzystać, nawet ten z oleisty, wrażliwylub skóra podatna na trądzik. Jeśli nadal nie możesz znaleźć odpowiedniego kremu nawilżającego dla siebie, zawsze możesz skonsultować się z zaufanym ekspertem od pielęgnacji skóry, który pomoże Ci rozwiązać ten problem. W rzeczywistości zawsze lepiej jest najpierw zasięgnąć profesjonalnej porady przy wyborze produkt do pielęgnacji skóry aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze.

  Po wybraniu najbardziej odpowiedniego produktu używaj go konsekwentnie, aby zmaksymalizować korzyści i utrzymać nawilżoną i zdrową skórę.

  ** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

  * Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

  Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

  x

  Jak pomocne było to?

  ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
  x

  Jak pomocne było to?

  ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
  Twoja ocena
  Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
  Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
  ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
  x

  Jak pomocne było to?

  ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
  Twoja ocena
  Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
  Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
  x
  ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

  Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

  wystarczy odpowiedzieć na logo
  ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

  Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

  x

  Jak możemy to poprawić?

  ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
  x

  Jak możemy to poprawić?

  ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
  Twoja ocena
  Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
  Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
  ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
  x

  Jak możemy to poprawić?

  ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
  Twoja ocena
  Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
  Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
  x
  ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

  Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

  wystarczy odpowiedzieć na logo
  ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

  Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

  Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

  Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

  Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

  X

  Ujawnienie reklamy

  Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

  Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
  X

  Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

  Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

  Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

  Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.