Zaktualizowano: wrzesień-27-2020

Produkty do pielęgnacji paznokci: jak pomogą Ci uzyskać ładne paznokcie

Medycznie sprawdzony przez Aubrey Destremps
Dowiedz się, jak wybrać najlepsze produkty do pielęgnacji paznokci i które produkty do paznokci są najlepiej oceniane przez czytelników.
Pielęgnacja paznokci
Produkty do pielęgnacji paznokci, które są niezbędne do wykonania idealnego manicure, niezależnie od tego, czy myślisz, że masz czas na ich użycie, czy nie. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Podobnie jak skóra i włosy, również paznokcie wymagają pielęgnacji, aby wyglądały ładniej i były zdrowe. Możesz tego nie wiedzieć, ale paznokcie też są bardziej podatne na uszkodzenia niż myślisz. Niebezpieczne nawyki, takie jak obgryzanie paznokci i niewłaściwe stosowanie ich do paznokci, mogą pozostawić brzydkie, zniszczone paznokcie, którymi nie chciałbyś się pochwalić. W najgorszych przypadkach mogą nawet skończyć się paskudnymi infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi (źródło).

Na szczęście możesz poradzić sobie z tymi problemami z paznokciami i zdusić je w zarodku (gra słów) za pomocą odpowiednich produktów do pielęgnacji paznokci.

Co to są produkty do pielęgnacji paznokci?

Produkty do pielęgnacji paznokci to wszelkie produkty, które promują i utrzymują zdrowie paznokci, a także chronią je przed uszkodzeniem. Występują w wielu różnych formach, z których każda ma określone przeznaczenie.

Wśród nich są:

 • Odżywcze zmywacze do paznokci - delikatnie usuń wszelkie ślady lakieru, jednocześnie nasycając paznokcie substancjami odżywczymi, aby były zdrowe.
 • Nawilżający lakier bazowy - wspomaga zdrowy wzrost paznokci.
 • Odżywki do paznokci i skórek - nawilżają, odżywiają i wzmacniają paznokcie.
 • Oliwki / kremy do skórek i serum na porost paznokci - wzbogacony o składniki, które nawilżają paznokcie i wspomagają ich wzrost; zmiękczają skórki i czynią je mniej kruchymi, a także usuwają wszelkie przerzedzenia i łuszczenia.
 • Lakier przeciwgrzybiczy do paznokci - wygląda i w dotyku jak typowy lakier do paznokci, z tą dodatkową korzyścią, że paznokcie są wolne od infekcji grzybiczych.
 • Produkty przeciw obgryzaniu paznokci - produkty te polecane są tym, którzy nie potrafią pozbyć się obgryzania paznokci; często mają przejrzystą formułę o gorzkim smaku i są nakładane na paznokcie, aby pozbyć się nawyku, który mógłby je zniszczyć.

Powody zażywania produktów do pielęgnacji paznokci

Produkty do pielęgnacji paznokci mają na celu stymulację wzrostu paznokci, nawilżenie skórek, ochronę przed wzmocnieniem paznokci i odwrócenie uszkodzeń spowodowanych przyzwyczajeniami lub niewłaściwymi produktami.

Niektóre formuły zawierają również składniki o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Nasz polecany produkt do pielęgnacji paznokci

Zeta Clear

Zeta Clear to produkt, który jest odpowiedzialny za leczenie grzybicy paznokci w celu uzyskania zdrowo wyglądających paznokci. Jest to rozwiązanie, które zostało opracowane z wykorzystaniem substancji czynnej i naturalnych ekstraktów, które zostały zatwierdzone medycznie dla własnego bezpieczeństwa.

Możesz go KUPIĆ bezpośrednio w amazon.comPrzeczytaj pełną recenzję

Najnowsze produkty do pielęgnacji paznokci

Kluczowe składniki, których należy szukać w produktach do pielęgnacji paznokci

Przy tak wielu dostępnych rodzajach produktów do pielęgnacji paznokci można przypuszczać, że użytych w nich składników jest bardzo dużo. Do najbardziej cenionych należą jednak:

 • Keratyna - Naturalnie występujące w skórze, włosach i paznokciach, produkty do pielęgnacji paznokci wzbogacone tym składnikiem dostarczają paznokciom niezbędnych składników odżywczych, których potrzebują, aby rosły mocne i zdrowe. Naprawia również zniszczone paznokcie i przywraca im elastyczność (źródło).
 • Peptydy - Peptydy tworzą aminokwasy, które z kolei stanowią białka. Poza tym odgrywają również ważną rolę w tworzeniu kolagenu (źródło). Kolagen, podobnie jak keratyna, jest kluczowym składnikiem paznokci. Sprawiają, że paznokcie stają się zdrowsze, mocniejsze, mniej łamliwe i mniej podatne na pękanie. Według jedno badaniepeptydy kolagenowe zwiększają wzrost paznokci o 12% i zmniejszają częstość ich łamania aż o 42%.
 • Witamina E - Ten rozpuszczalny w tłuszczach przeciwutleniacz witamina chroni paznokcie przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Pielęgnuje i odżywia paznokcie, zapobiegając ich wysychaniu, łamaniu i pękaniu (źródło). Ponadto witamina ta skutecznie zapobiega tzw zespół żółtych paznokci.
 • Biotyna - inaczej znany jako witaminy B7jego główną funkcją jest promowanie wzrostu zdrowych, mocnych paznokci. Czyni to poprzez wspomaganie metabolizmu białek odpowiedzialnych za wzrost paznokci. Stwierdzono, że niedobór biotyny powoduje łamliwość paznokci.
 • Olej arganowy - Ten olej pochodzenia roślinnego oferuje szeroką gamę korzyści zdrowotnych, dzięki czemu jest niezwykle popularny w ciągu ostatnich kilku lat. Wśród tych korzyści jest promowanie zdrowia paznokci i skórek poprzez zapewnienie im dodatkowego nawilżenia, którego potrzebują. Pomaga również chronić paznokcie przed ewentualnymi uszkodzeniami (źródło).

Produkty do pielęgnacji paznokci: czy działają?

Produkty do pielęgnacji paznokci są na ogół skuteczne w sprawianiu, że paznokcie są zdrowsze i mocniejsze. Wszystkie produkty, zarówno do użytku domowego, jak i do salonu, są regulowane jako kosmetyki przez FDA (źródło).

Tymczasem te ze specjalnymi składnikami, takimi jak te do leczenia grzybicy paznokci, są regulowane jako leki.

Jak wybrać najlepsze produkty do pielęgnacji paznokci?

Aby mieć pewność, że otrzymujesz dla siebie najlepsze produkty do pielęgnacji paznokci, najpierw sprawdź paznokcie, aby określić ich potrzeby. Twój specjalista może Ci w tym pomóc. Gdy już wiesz, czego potrzebują Twoje paznokcie, następnym krokiem jest wybranie produktu z odpowiednimi składnikami.

Te z keratyną są uważane za te, które działają najlepiej, ale produkty zawierające składniki nawilżające i odżywcze nie są daleko w tyle.

Bottom Line

Jeśli chodzi o pielęgnację paznokci, Ty sam jesteś swoim największym wrogiem. Ale dobrą rzeczą jest to, że od Ciebie zależy również utrzymanie ich w doskonałym stanie, wybierając odpowiednie produkty do pielęgnacji paznokci. Jednak może to nie być tak łatwe, jak się wydaje. Wybór produktów do paznokci może być nieco trudny, zwłaszcza w przypadku wielu różnych rodzajów i marek.

Jak w przypadku każdej innej części ciała, pielęgnacja paznokci również wymaga konsystencji i nie polega tylko na regularnym stosowaniu produktów do pielęgnacji paznokci. Dobre zdrowie paznokci zaczyna się również od wewnątrz. Upewnij się, że spożywasz odpowiednią żywność. Praktykuj właściwą higienę paznokci - regularnie przycinaj paznokcie ostrymi obcinaczkami, zawsze utrzymuj je w suchości i czystości oraz unikaj używania żrących środków chemicznych. A jeśli zauważysz coś niezwykłego w swoich paznokciach, najpierw skonsultuj się ze specjalistą, aby uzyskać właściwą diagnozę.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.