Zaktualizowano: wrzesień-28-2020

Suplementy Omega: czy są naprawdę skuteczne?

Czy suplementy omega są dla Ciebie dobre? Omega-3 to pomocna i ważna forma tłuszczu, której organizm potrzebuje, ale nie może go wytworzyć.
suplementy omega
Kwasy tłuszczowe Omega-3 są niezwykle ważne dla organizmu i mózgu. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Suplementy Omega to jedne z najczęściej stosowanych suplementów na świecie. Prawdopodobnie słyszałeś o suplementach omega-3, takich jak olej rybny, ale tak naprawdę są inne możliwości, jeśli chodzi o ten suplement. Pozwól nam przeprowadzić Cię przez te.

Co to są suplementy Omega?

Suplementy Omega to suplementy diety złożone z kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6, omega-9. Występują w dwóch formach, z których jedna zawiera same kwasy omega-3 oraz suplement złożony z wszystkich trzech. Olej rybi jest najpowszechniejszym suplementem omega i często zawiera tylko kwasy omega-3.

Głównym powodem, dla którego suplementy omega-3 są bardziej powszechne niż forma złożona, jest to, że omega-6 można łatwo uzyskać z dietypodczas gdy omega-9 może być syntetyzowany przez organizm samodzielnie. Z drugiej strony Omega-3 możesz mieć dość, jeśli często jesz oleista ryba jak makrela, marlin, łosoś, sardynki i tuńczyk.

Nasz zalecany suplement Omega

3X Mocny olej rybny Omega-3

3X Strength Omega-3 Fish Oil obiecuje liczne korzyści zdrowotne, takie jak wsparcie zdrowia serca, zmniejszenie dolegliwości stawów, poprawiając funkcje umysłowe.

Możesz go KUPIĆ bezpośrednio w Oficjalna strona internetowaPrzeczytaj pełną recenzję

Najnowszy suplement Omega

Powody przyjmowania suplementów Omega

Suplementy Omega oferują wiele korzyści zdrowotnych i jest wiele powodów, dla których warto je stosować. Do najpopularniejszych należą jednak:

Poprawa zdrowia układu sercowo-naczyniowego

Wykazano, że kwasy tłuszczowe omega zmniejszają ilość złego cholesterolu we krwi i zwiększają poziom dobrego cholesterolu. To prowadzi do niższe ciśnienie krwi i zmniejszone ryzyko tworzenie się blaszki tętniczej.

Promowanie prawidłowego rozwoju i funkcji mózgu

Kobiety w ciąży są zachęcani do przyjmowania suplementów omega, aby zapewnić prawidłowy rozwój mózgu ich nienarodzonego dziecka. Za takie działanie odpowiada DHA, rodzaj kwasu tłuszczowego omega-3. Ten kwas tłuszczowy jest przydatny nie tylko dla rozwoju mózgu, ale także dla normalnego funkcjonowania mózgu u dorosłych. W rzeczywistości udowodniono, że kwasy tłuszczowe omega spowolnić spadek funkcji poznawczych i zapobiegać demencji u osób starszych.

Utrzymanie zdrowia kości

Stwierdzono, że osoby, które regularnie przyjmują suplementy omega, mają zwiększoną gęstość kości (źródło).

Zwalczanie i zmniejszanie stanu zapalnego

Jako kwasy tłuszczowe omega, zwłaszcza omega-3, służą jako prekursor różnych substancji przeciwzapalnych. Oznacza to, że mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny w organizmie, a tym samym przyczynić się do zapobiegania takim przewlekłym chorobom zapalnym reumatoidalne zapalenie stawów i astmę. Według studiaregularne przyjmowanie kwasów omega-3 we wczesnym okresie życia może później pomóc złagodzić objawy astmy.

Kluczowe składniki, których należy szukać w suplementach Omega

Trzy formy kwasów tłuszczowych omega występujące w suplementach omega to:

1. Omega-3 - wielonienasycony niezbędny kwas tłuszczowy, który występuje w trzech typach, a mianowicie:

  • Kwas eikozapentaenowy (EPA) - Kwas tłuszczowy o łańcuchach 20-węglowych przepisywany głównie w leczeniu Choroby sercowo-naczyniowe, ze względu na zdolność do obniżania poziomu trójglicerydów we krwi i zapobiegania tworzeniu się skrzepów. Odgrywa również kluczową rolę w wzrost i regeneracja mięśni, ochrona mózgu przeciw stresowi oksydacyjnemu oraz ogólna odporność. To również zostało wykazane złagodzić objawy depresji.
  • Kwas dokozaheksaenowy (DHA) - Kwas tłuszczowy o 22-węglowych łańcuchach uważany za kluczowy dla prawidłowego rozwoju mózgu nienarodzonych dzieci i prawidłowego funkcjonowania mózgu u dorosłych.
  • Kwas alfa-linolenowy (ALA) - 18-węglowy łańcuch tłuszczowy wykorzystywany przez organizm jako źródło energii. Można go przekształcić w EPA i DHA, chociaż proces do takich nie jest zbyt wydajny. Inne korzyści płynące z tego kwasu tłuszczowego obejmują wspieranie zdrowia układu krążenia, regulację odpowiedzi immunologicznej i poprawę funkcji ośrodkowego układu nerwowego.

2. Omega-6 - Również niezbędny kwas tłuszczowy, jest używany przede wszystkim do produkcji energii. Najczęstsze formy omega-6 to:

  • Kwas linolowy - Organizm przekształca go w kwas arachidonowy, a następnie w różne substancje prozapalne. Zwróć uwagę, że ilość przyjmowanych kwasów omega-6 musi być w odpowiednim stosunku do omega-3, ponieważ zbyt duża ilość tej substancji może powodować choroby zapalne.
  • Kwas Gamma-Linolenowy (GLA) - Spożywany w dużych dawkach pomaga złagodzić objawy przewlekłych chorób zapalnych, np reumatoidalne zapalenie stawów. Jest także studiować które wykazały, że GLA w połączeniu z lekami chemioterapeutycznymi na raka piersi są skuteczniejsze w leczeniu choroby niż same leki.
  • Sprzężony kwas linolowy (CLA) - Wykazano, że pomaga skromnie zmniejszyć masę tłuszczową u ludzi, chociaż badania przyniosły niespójne wyniki.

3. Omega-9 - W przeciwieństwie do omega-3 i 6 ten kwas tłuszczowy nie jest niezbędny, ponieważ organizm może go samodzielnie wytwarzać. W rzeczywistości jest to najbardziej obfity tłuszcz w komórkach. Jego korzyści obejmują obniżenie ilości trójglicerydów we krwi, a także obniżenie poziomu złego cholesterolu u osób z Cukrzyca typu 2. Nie tylko to, omega-9 również się poprawia wrażliwość na insulinę. Kwas oleinowy jest najpowszechniejszą formą kwasów omega-9.

Czy suplementy Omega działają?

Udowodniono, że suplementy Omega, zwłaszcza suplementy omega-3, są bezpieczne i skuteczne, zwłaszcza dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi. Nawet eksperci zalecają regularne przyjmowanie tych suplementów dla lepszego zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

W międzyczasie, obiecujące są również złożone suplementy omega 3-6-9, ale eksperci twierdzą, że nie ma ogólnej potrzeby suplementacji omega-6 i -9, ponieważ organizm może uzyskać więcej niż wystarczającą ich ilość z diety.

Ponadto niektóre marki zawierają pewne składniki, takie jak kwas hydroksykwasowy, o którym wiadomo, że usuwa brud i martwe komórki ze skóry, aby promować regenerację i odmładzanie skóry.[4].

Jak wybrać najlepsze suplementy Omega?

Wybierając suplementy omega, najlepiej wybrać ten, który zawiera najwyższą zawartość kwasów omega-3. Ale jeśli zamierzasz stosować złożone suplementy omega, dokładnie sprawdź etykietę. Drzewo kwasy tłuszczowe omega (3-6-9) musi mieć odpowiednie proporcje 2: 1: 1. Należy również pamiętać, że te kwasy tłuszczowe są łatwo utleniane. Utlenianie uszkadza cząsteczki kwasów tłuszczowych, czyniąc je mniej efektywny. Ciepło powoduje utlenianie, więc wybieraj te, które są tłoczone na zimno. Aby upewnić się, że Twój suplement nie jest utleniony, zaleca się wybranie takiego, który zawiera przeciwutleniacze, takie jak witamina E.

Ponadto wybierz renomowanego producenta, a także przejrzyj dostępne recenzje klientów, aby znaleźć najlepszy produkt dla siebie. Jeśli możesz, najlepiej najpierw skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, które z nich są dobre.

Bottom Line

Podsumowując, suplementy omega mogą być świetnym dodatkiem w promowaniu zdrowia, zwłaszcza układu sercowo-naczyniowego. I chociaż łączone suplementy omega są popularne, nie oferują one żadnych dodatkowych korzyści w porównaniu ze stosowaniem samych kwasów omega-3.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Informacje zawarte na tej stronie mają charakter ogólny informacyjny. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do samodzielnego diagnozowania lub samodzielnego leczenia jakiegokolwiek stanu.

* Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.