Zaktualizowano: wrzesień-25-2020

Suplementy po treningu - wszystko, co musisz wiedzieć

By - Zrecenzowany przez Zespół CHD
Zbadaliśmy składniki i porównaliśmy najlepsze suplementy potreningowe na rynku.
suplementy potreningowe
Znalezienie odpowiedniego suplementu potreningowego może być trudne. Zdjęcie z Shutterstock

Mają tendencję do intensywnych treningów uszkodzenie mięśni na mikropoziomie. Może to brzmieć jak zła rzecz, ale to ostatecznie powoduje, że plik mięśnie szczuplejsze, większe i silniejsze. Podobnie jak uszkodzenie innych części ciała, uszkodzenie mięśni wywołane wysiłkiem fizycznym również wymaga naprawy i odbudowy.

Na szczęście kilka minut po treningu mięśnie są najbardziej zagruntowany otrzymać pożywienie do naprawy, odbudowy i wzrostu - stąd potrzeba prawidłowego odżywiania potreningowego.

Z tego artykułu dowiesz się więcej o suplementach potreningowych i dowiedz się, jak mogą pomóc Ci osiągnąć Twoje cele fitness.

Co to są suplementy potreningowe?

Odżywki potreningowe to suplementy promujące budowę mięśni i szybszą regenerację po intensywnych treningach. Jak sama nazwa wskazuje, należy go przyjmować bezpośrednio po treningu.

Jak już wspomniano, mięśnie muszą najpierw przejść proces „rozpadu”, aby później zostać odbudowane i uczynić je większymi i silniejszymi. W procesie odbudowy wkraczają suplementy potreningowe. Nie tylko pozwalają na szybszą regenerację, ale także pozwalają na kontynuowanie treningu pomimo trwającego procesu naprawy mięśni.

Powody przyjmowania suplementów po treningu

Ogólnie rzecz biorąc, suplementy potreningowe są brane pod uwagę trzy główne powody:

Innymi słowy, suplementy potreningowe pozwalają użytkownikom na szybszą regenerację, zwiększenie masy mięśniowej i poprawę jakości mięśni oraz naprawę uszkodzeń wywołanych treningiem. Wydaje się, że korzyści te dotyczą wszystkich, niezależnie od wieku czy płci.

Nasz zalecany suplement potreningowy

Trening Czarnego Wilka Wyeliminuj

Black Wolf Workout Eliminate * to suplement wzmacniający lub wzmacniający * mięśnie, który działa w połączeniu ze zwiększonymi ćwiczeniami fizycznymi i rutynami treningowymi, aby osiągnąć wyznaczone cele.

Uzyskaj najlepsze oferty na blackwolfworkout.comPrzeczytaj pełną recenzję

Najnowsze recenzje suplementów po treningu

Kluczowe składniki, których należy szukać w suplementach potreningowych - czy działają?

Przyjrzyjmy się niektórym z najczęstszych składników, które można znaleźć w suplementach potreningowych.

  • Białko serwatki - Okrzyknięty najlepszym i najpopularniejszym składnikiem potreningowym ze względu na wysoką zawartość BCAA (aminokwasów rozgałęzionych), w szczególności leucyny. Według badań leucyna działa prawie jak „włącznik światła” do budowy mięśni, ponieważ stymuluje syntezę białek mięśniowych, jednocześnie hamując ich degradację (źródło). To również powoduje gwałtownie wzrośnie poziom insuliny we krwi, powodując większe przenikanie składników odżywczych do mięśni. To z kolei skutkuje szybszą i dużo lepszą regeneracją.
  • Aminokwasy rozgałęzione: Służą jako dobre źródło energii podczas ćwiczeń, zwłaszcza gdy wyczerpują się zapasy węglowodanów. Można je przyjmować przed i po treningu, aby poprawić wydajność, zmniejszyć zmęczenie i promować szybszy powrót do zdrowia. Te aminokwasy są bogate w białko serwatkowe, więc jeśli już je spożywasz, osobna suplementacja nie będzie konieczna.
  • Kazeina: Wolno trawiące się białko pochodzące z mleka ssaków. To jest często przyjmowane razem z białkiem serwatkowym, które jest szybko przyswajalnym białkiem. Kazeina zapewnia organizmowi stałą podaż aminokwasów między spożyciem, dzięki czemu jest idealna do regeneracji i zapobieganie rozpadowi mięśni.
  • Kreatyna: Druga porcja kreatyny po treningu jest idealna do dostarczenia dodatkowe wsparcie budowy mięśni. Zaleca się przyjmować z izolatem serwatki, aby zmaksymalizować wchłanianie kreatyny.
  • Betaína: Pomaga promować syntezę białek mięśniowych poprzez obniżenie poziomu homocysteiny (źródło).
  • Olej z ryb: Oprócz oczywistej korzyści z promowania zdrowie sercasportowcy również przysięgają na ten składnik ze względu na jego moc Właściwości przeciwzapalne. Zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które łagodzą stany zapalne na poziomie komórkowym (źródło).
  • Wiśniowa tarta: Ma duże ilości antocyjany, silny przeciwutleniacz, który przyspiesza regenerację po ciężkich treningach. Jak dotąd dowody na jego skuteczność są ograniczone, ale istniejące wyglądają obiecująco. Ponieważ jest to składnik naturalny, nie oczekuje się, aby wyrządził szkodę użytkownikowi i dlatego warto spróbować.

Czy suplementy potreningowe działają?

Wielokrotnie udowodniono, że suplementy potreningowe poprawiają ogólną regenerację po treningu o wysokiej intensywności. Zapewniając odżywianie potreningowe, ma również dodatkowy wpływ na poprawę składu ciała i poprawę wydolności fizycznej, gdy następnym razem pójdziesz na siłownię.

Aby jednak uzyskać jak największe korzyści, należy przyjmować suplement potreningowy we właściwym czasie - czyli kilka minut po treningu. Jeśli nie zrobisz tego wystarczająco szybko, nie odniesiesz maksymalnych korzyści.

czy suplementy potreningowe działają
Przy tak wielu suplementach potreningowych do wyboru, skąd wiesz, które z nich mogą Ci pomóc? Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Jak wybrać najlepsze suplementy potreningowe?

Chociaż suplementy potreningowe są absolutnie przydatne, jeśli chodzi o osiąganie celów fitness, wybór odpowiedniego produktu może być dość trudny. Zwłaszcza, że ​​trudno jest oddzielić legity od tych, które nie są.

Znalezienie odpowiedniego suplementu potreningowego zależy od takich czynników, jak rodzaj treningu i Twoje cele fitness. Najpierw przeprowadź badania lub jeśli nie masz absolutnie żadnej pewności, po prostu skonsultuj się ze swoim ekspertem fitness i / lub lekarzem, zanim zdecydujesz się na zakup.

Bottom Line

Okres potreningowy to prawdopodobnie najlepsza okazja do maksymalizacji zysków po intensywnym treningu. W tym przypadku suplementy potreningowe mogą być bardzo pomocne w osiągnięciu celów fitness. Zwróć jednak uwagę, że kluczem jest tutaj „POST-TRENING”, więc te suplementy nie są czymś, co możesz po prostu przyjmować, kiedy chcesz i oczekujesz wybuchowych efektów.

Podobnie jak inne suplementy, suplementy potreningowe same w sobie są prawie nieskuteczne. Nie oczekuj rezultatów, jeśli nie odżywiasz się prawidłowo i nie zwiększasz aktywności fizycznej. Zawsze najpierw buduj swój fundament, stosując odpowiednią dietę i ćwiczenia, a następnie zastanów się, czy potrzebujesz suplementu potreningowego (lub innego) suplementy treningowe), a jeśli tak, w jaki sposób może Ci pomóc.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.