Zaktualizowano: wrzesień-25-2020

Suplementy przedtreningowe: czy są bezpieczne i skuteczne?

By - Zrecenzowany przez Zespół CHD
Zbadaliśmy składniki i porównaliśmy najlepsze suplementy przedtreningowe na rynku.
suplementy przed treningiem
Wybór przedtreningówki może być trudnym zadaniem, ale jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Zdjęcie z Shutterstock

Przed pojawieniem się suplementów kulturystycznych, jajko lub banan uważano za wystarczające przed ciężkim treningiem. Już tak nie jest. Od czasu pojawienia się suplementów kulturystycznych wszyscy mówią teraz o „przedtreningówce” przed pójściem na siłownię. Czym więc jest suplement przedtreningowy?

Z tego artykułu dowiesz się więcej o suplementach przedtreningowych i dowiedz się, jak mogą pomóc Ci osiągnąć Twoje cele fitness.

Co to są suplementy przedtreningowe?

Suplement przedtreningowy odnosi się do każdego suplementu, często miksu napojów, przyjmowanego przed treningiem w celu zwiększenia poziomu energii i zwiększenia wydolności fizycznej. Zasadniczo pozwala użytkownikowi maksymalnie wykorzystać każdą sesję treningową.

W połączeniu z dobrym odżywianiem i odpowiednim programem treningowym, suplementy przedtreningowe skutecznie zapewniają dodatkową siłę potrzebną do zasilania nawet najbardziej intensywnych treningów.

Dlaczego warto wziąć suplement przed treningiem?

Odżywki przedtreningowe były kiedyś przeznaczone tylko dla miłośników fitnessu, których głównym celem jest bycie jak najbardziej umięśnionym. W dzisiejszych czasach mogą być używane przez każdego, kto chce poprawić swój poziom sprawności, niezależnie od tego, czy jest początkującym, amatorem czy zapalonym entuzjastą fitnessu.

W skrócie, główne powody przyjmowania suplementów przedtreningowych to:

 • Zwiększenie poziomu energii przed intensywnym treningiem
 • Przeniesienie programu treningowego na wyższy poziom
 • Budowanie mięśni i utrata tłuszczów
 • Poprawa siły i rozmiaru mięśni
 • Poprawa ogólnej sprawności fizycznej i sportowej

Nasz zalecany suplement przed treningiem

Szlak treningowy BlackWolf

Produkt twierdzi, że poprawia proces spalania tłuszczu, wspomaga budowanie szczupłej sylwetki i zwiększa poziom energii.

Możesz go KUPIĆ bezpośrednio w Oficjalna strona internetowaPrzeczytaj pełną recenzję

Najnowsze recenzje suplementów przedtreningowych

Jakie są kluczowe składniki, których należy szukać w suplementach przedtreningowych?

Kluczowe składniki, jakich należy szukać w dobrym suplemencie przedtreningowym to:

 • Alfa Ketoglutaran Argininy - Ten aminokwas jest prekursorem tlenek azotusubstancja rozszerzająca (lub otwierająca) naczynia krwionośne. Tlenek azotu poprawia krążenie krwi w całym ciele, szczególnie w mięśniach (źródło).
 • Beta-Alanina: Nieistotny aminokwas, który służy jako prekursor karnozyny, który zwalcza zmęczenie, buforując jony wodoru w komórkach mięśniowych. Efekt buforowania pozwala mięśniom na bardziej efektywne i dłuższe skurcze, co skutkuje zwiększoną mocą wyjściową, mniejszym zmęczeniem i ogólna poprawa wyników sportowych. Najlepiej sprawdza się w takich czynnościach, jak podnoszenie ciężarów, zapasy, sprinty biegowe i jazda na rowerze o wysokiej intensywności.
 • Kofeina: Popularnie dodawany w wielu markach suplementów przedtreningowych, ten stymulant zwiększa poziom energii poprzez wykorzystanie tłuszczu jako głównego źródła zachowanie zapasów glikogenu w organizmie. Powoduje to poprawę wyników sportowych. To też poprawia czujność co z kolei poprawia jasność umysłu, skupienie, czas reakcji, a nawet tolerancja bólu zwłaszcza sportowców. Co więcej, jest też kilka studia co sugeruje, że kofeina może pomóc zwiększyć siłę mięśni.
 • Kreatyna: Jeden z najlepiej zbadanych suplementów sportowych, ten aminokwas jest często zawarty w wielu suplementach treningowych, zarówno przed, jak i po treningu, chociaż studia sugerują, że jest skuteczniejszy, gdy jest przyjmowany po treningu. Jest naturalnie wytwarzana przez organizm, gdzie jest magazynowana przez mięśnie, aby służyć jako źródło energii. Stwierdzono, że wysokie dawki zwiększają masę mięśniową i poprawiają siłę w czasie. Kreatyna jest również połączona z poprawiona funkcja mózgu i mniejsze ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
 • Olej z ryb: Oprócz oczywistej korzyści z promowania zdrowie sercasportowcy również przysięgają na ten składnik ze względu na jego moc Właściwości przeciwzapalne. Zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które łagodzą stany zapalne na poziomie komórkowym (źródło).
 • Sok z buraków: W porównaniu z innymi suplementami z naszej listy, ten jest prawdopodobnie najmniej zbadany. Jednak odpowiednie badania konsekwentnie pokazują, że tak zwiększa poziom tlenku azotu. Tlenek azotu rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając w ten sposób przepływ krwi i skutecznie zmniejszając wysiłek serca na pompowanie podczas każdego treningu. Jest nawet studiować przy czym pacjenci z niewydolnością serca, którzy codziennie spożywali sok z buraków przez tydzień, wykazali 24% poprawę wytrzymałości tlenowej. Inne badania nad sokiem z buraków również dały obiecujące wyniki.

Czy suplementy przedtreningowe działają?

Osoby, które stosują lub planują stosować suplementy przedtreningowe, często pytają, w jaki sposób stosowanie takich suplementów daje im przewagę nad, powiedzmy, piciem kofeiny. Chociaż prawdą jest, że otrzymujesz zastrzyk energii napoje zawierające kofeinę, suplementy przedtreningowe to specjalnie dobrane formuły, które oferują wiele innych korzyści związanych z kondycją, między innymi poprawę wydajności w przypadku szerokiej gamy aktywności fizycznych. Ponownie, są bardziej skuteczne pod względem maksymalizacji wysiłku podczas treningu.

czy działają suplementy przedtreningowe
Suplementy przedtreningowe mogą pomóc zwiększyć wydajność na siłowni. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Jeśli chodzi o czas trwania efektów, standardowa dawka suplementów przedtreningowych zwykle zaczyna działać po 30-45 minutach i utrzymuje się przez 3-6 godzin. Dla osób wrażliwych na stymulanty początek może być szybki, a czas działania dłuższy.

Czy suplementy przed treningiem są bezpieczne?

Bezpieczeństwo jest zawsze największym problemem, jeśli chodzi o suplementy. Suplementy przedtreningowe nie są wyjątkiem. Nie są regulowane przez FDA, więc mogą być sprzedawane w dowolnym miejscu, dopóki nie ma wystarczającego powodu, aby wycofać je z rynku.

Ponadto większość składników zawartych w suplementach treningowych jest ogólnie bezpieczna, ale mogą stać się szkodliwe, gdy są przyjmowane w dużych stężeniach. I znowu, ponieważ nie są one regulowane, nie bylibyśmy pewni, czy kwoty podane na etykiecie są prawdziwe, czy nie.

Jak wybrać najlepsze suplementy przed treningiem

Aby wybrać najlepszy suplement przedtreningowy, należy przyjrzeć się składnikom i dokładnie przeczytać etykietę. Jeśli nie masz pewności, czego szukać, zasięgnij porady swojego lekarza lub zaufanego eksperta fitness. Co najważniejsze, zanim wskoczysz na modę, najpierw przeprowadź badania, aby dowiedzieć się, czy naprawdę potrzebujesz suplementu przedtreningowego.

Bottom Line

Patrząc na powyższe informacje, można by pomyśleć, że suplementy przedtreningowe są kluczem do maksymalizacji Twoich treningów. Może to prawda, ale nadal zależy to od twojej zdolności rozszyfrowania, które produkty działają, a które po prostu marnują twoje pieniądze. Zawsze sprawdzaj składniki i upewnij się, że roszczenia dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności są poparte przez zewnętrznego badacza.

Co najważniejsze, nie polegaj wyłącznie na tych suplementach. Połącz to z energetyzującymi, bogatymi w składniki odżywcze pokarmami i dobrym schematem ćwiczeń. Równie ważny jest odpowiedni sen i dużo płynów.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.