Zaktualizowano: 2020, 30 stycznia

Najlepsze suplementy prostaty na 2020 rok

Zagłębiliśmy się w naukę, aby opracować najlepsze suplementy prostaty roku 2020 na rynku dla osób z problemami z prostatą.
Najlepsze suplementy prostaty na 2020 rok
Najlepiej przebadane, najczęściej stosowane suplementy wspomagające zdrowie prostaty. Obrazy Shutterstock

Które suplementy prostaty naprawdę działają?

Prostata to gruczoł umiejscowiony między penisem a pęcherzem. Jest niezbędnym gruczołem dla zdrowia reprodukcyjnego samców, ponieważ wydziela płyny, które odżywiają i chronią plemniki.

Jednak gruczoł może doświadczać pewnych problemów spowodowanych różnymi czynnikami, takimi jak starzenie się, co jest istotną przyczyną między innymi powodującą zmiany w męskich hormonach płciowych.

Najczęstsze problemy z prostatą obejmują Powiększenie gruczołu krokowego, rak prostatyi zapalenie gruczołu krokowego.

Objawy związane z tymi problemami są niepokojące i dość frustrujące. Obejmują one jako zapalenie dróg moczowych, trudności w opróżnianiu pęcherza, częste parcie na mocz itp.

Większość mężczyzn zwraca się do suplementów diety na prostatę, aby znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Oto wszystko, ale nie tylko, o czym musisz wiedzieć najwyżej oceniane suplementy prostaty.

Należy pamiętać, że skuteczność nie jest gwarantowana. Ceny i dostępność mogą ulec zmianie.

Co możesz zrobić dla BPH?

Według statystyk z rak.net w samych Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano raka prostaty u około 161,360 XNUMX mężczyzn.

Łagodny rozrost gruczołu krokowego jest najczęstszym problemem związanym z prostatą, z którym borykają się mężczyźni, zwany również Powiększenie gruczołu krokowego, jednym z częstych pytań jest to, co można zrobić, aby złagodzić objawy tego schorzenia.

Na szczęście istnieje wiele możliwości, z których mężczyzna może skorzystać, aby złagodzić stan zapalny i dyskomfort, a także dolegliwości ze strony układu moczowego, spowodowane tym stanem.

Według Mayo Clinic[1]możliwości leczenia przedstawione pacjentowi z rozpoznaniem łagodnego rozrostu gruczołu krokowego zależą od kilku czynników, w tym od wieku, aktualnego stanu zdrowia, nasilenia objawów oraz stopnia powiększenia gruczołu krokowego.

Poszczególne opcje leczenia mogą obejmować stosowanie alfa-blokerów, inhibitorów 5-alfa-reduktazy, tadalafilu lub terapii skojarzonej.

W niektórych przypadkach może być również zalecane podejście chirurgiczne.

Jak suplementy na prostatę pomagają zmniejszyć * powiększenie prostaty?

Uważa się, że suplementy prostaty zmniejszają przerost prostaty, wspierając zdrowie prostaty substancjami odżywczymi, przeciwutleniacze, minerały i inne korzystne składniki. Obkurczanie gruczołu krokowego, a także spowolnienie jego tempa wzrostu to działanie konwencjonalnych leków na prostatę.

Jednak leki stosowane w leczeniu przerostu prostaty mogą powodować działania niepożądane, a niektórym mężczyznom nie podoba się pomysł zażywania leków.

Z tego i wielu innych powodów mężczyźni sięgną po suplementy prostaty jako naturalny sposób leczenia przerostu prostaty.

Ranking najlepszych suplementów prostaty w 2020 roku

Do Twojej dyspozycji jest wiele suplementów, które mają zapobiegać rozwojowi problemów z prostatą. Ważne jest, aby zawsze dowiedzieć się więcej o jakimkolwiek suplemencie przed jego zakupem.

Teraz, gdy wszystko zostało wyjaśnione, jeśli chodzi o suplementy prostaty, oto 11 najlepszych suplementów prostaty, które można znaleźć obecnie na rynku.

#1 Prostate Plus

Prostate Plus
Prostate Plus - naturalna pielęgnacja prostaty

Dowiedz się więcej o Prostate Plus

Prostate Plus to kolejny skuteczny suplement dla mężczyzn, którzy chcą złagodzić objawy wpływające na prostatę. Produkt jest promowany jako sposób na spokojny sen przez mężczyzn z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego i innymi schorzeniami związanymi z prostatą.

Objawy spowodowane przez te schorzenia często powodują, że mężczyźni odczuwają dyskomfort w nocy, a także zwykle muszą często wstawać, aby oddać mocz. Stosując ten suplement, mężczyźni będą mogli odczuć znaczne zmniejszenie odczuwanego przez nich dyskomfortu, a także nie będą mieli takiej potrzeby oddawania moczu podczas snu.

Prostate Plus zawiera różnorodne składniki, które przeszły kilka różnych badań naukowych, aby upewnić się, że każdy składnik skutecznie zmniejsza objawy związane z przerostem prostaty, a także objawy ze strony układu moczowego.

Te konkretne składniki obejmują 5-Loxin Boswellia Serrata Extract, Saw Palmetto Berry Extract, Phytosterol Complex (zawiera beta-sitosterol), Stinging Nettle Extract, Stinging Nettle Extract, Green Tea Leaf Extract, Flower Pollen Extract, Cnidium, Selenum Select, Cnidium, Pygeum Bark Ekstrakt, likopen, ekstrakt z liści rozmarynu i ekstrakt z korzenia imbiru.

Prostate Plus jest stosunkowo niedrogi, z miesięczną dostawą produktu w cenie 39.95 USD, kliknij tutaj.

#2 OptiProstate XTS

OptiProstate XTS
OptiProstate XTS - wspiera zdrowie prostaty

Dowiedz się więcej o OptiProstate XTS

OptiProstate XTS to suplement występujący w postaci kapsułki dietetycznej. Kapsułka jest przyjmowana codziennie doustnie i zapewni znaczne złagodzenie objawów związanych z powszechnymi stanami związanymi z prostatą, takimi jak zapalenie, dyskomfort i oczywiście problemy z moczem.

Produkt jest bardzo przystępny cenowo, zwłaszcza w porównaniu z niektórymi innymi suplementami prostaty, które są obecnie dostępne na rynku. W zależności od pakietu wybranego przez klienta OptiProstate XTS można kupić już za 16.95 USD za miesięczną dostawę produktu. Ponadto firma oferuje wyjątkową gwarancję na ich suplement - jeśli klient nie jest zadowolony z efektów, jakie osiąga stosując suplement, może zażądać zwrotu pieniędzy za zakup od firmy produkującej OptiProstate XTS.

Ten suplement wykorzystuje dwa główne składniki, aby zapewnić skuteczny suplement, który łagodzi typowe objawy doświadczane przez starszych mężczyzn, ale bez powodowania żadnych znaczących skutków ubocznych, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na życie mężczyzny - co może się zdarzyć, gdy zdecydujesz się na lek farmaceutyczny leki stosowane w leczeniu takiego stanu. Te dwa składniki obejmują organiczne jagody palmy sabałowej i organiczny olej z pestek dyni.

Producent zapewnia, że ​​oba te składniki pochodzą od najwyższej jakości dostawców, aby osiągnąć maksymalny poziom korzyści.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym suplemencie diety, kliknij tutaj.

#3 Urinozinc Prostate Plus

Urinozinc Prostate Plus
Urinozinc Prostate Plus - wspiera zdrowie prostaty

Dowiedz się więcej o Urinozinc Prostate Plus

Eksperci medyczni sformułowali Urinozinc Prostate Plus i wyprodukowany przez firmę DSE Health Care Solutions LLC. Podobnie jak inne suplementy prostaty, Urinozinc również rozwiązuje problemy związane z częstym oddawaniem moczu i nagłym parciem na prostatę. Główne składniki zawarte w tym suplemencie wspomagającym prostatę to Beta Sitosterol i Saw Palmetto.

Udowodniono naukowo, że połączenie tych dwóch składników pomaga zmniejszyć stan zapalny, który może występować w prostacie - praktyczne działanie kryjące się za tą korzyścią wynika ze zmniejszenia dihydrotestosteronu, znanego również jako DHT, który występuje, gdy mężczyźni spożywają te substancje. Wiadomo, że ten konkretny hormon androgenowy przyczynia się do objawów przerostu prostaty - w ten sposób, zmniejszając poziom DHT w układzie krążenia, można zmniejszyć stan zapalny prostaty.

Należy zaznaczyć, że Urinozinc Prostate Plus nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników. Suplementy są również bezcukrowe, bezglutenowe, nie zawierają skrobi ani sodu. Te cechy sprawiają, że produkt jest odpowiedni dla większej liczby mężczyzn cierpiących na objawy prostaty.

Kupując produkt, klient zyskuje również dostęp do narzędzia online, które pozwala ocenić stan swojej prostaty. Klienci niezadowoleni z efektów Urinozinc Prostate Plus mają również prawo zażądać zwrotu pieniędzy ze względu na 100% gwarancję zwrotu pieniędzy oferowaną przez producenta suplementu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym suplemencie diety, kliknij tutaj.

#4 Viprosta

Viprosta
Viprosta - Ziołowe wsparcie prostaty

Dowiedz się więcej o Viprosta

Chociaż dostępnych jest znikoma ilość informacji na temat preparatu Viprosta, szczególnie w przypadku konsultacji na oficjalnej stronie internetowej produktu, należy zauważyć, że składniki zawarte w tym suplemencie sprawiają, że jest on godny produktu do stosowania przez mężczyzn, u których występują dolegliwości ze strony układu moczowego, a także dyskomfort i stan zapalny w prostacie.

Udowodniono, że wiele składników zawartych w formule Viprosta jest korzystnych dla męskiej prostaty, a także bezpiecznych do długotrwałego stosowania; czyniąc ten produkt zdecydowaną opcją do rozważenia dla mężczyzn doświadczających tych objawów. Poszczególne składniki preparatu Viprosta to pokrzywa, likopen i beta-sitosterol. Dodatkowo suplement zawiera również Saw Palmetto, jeden z najpopularniejszych składników stosowanych przez mężczyzn z przerostem prostaty.[5].

Kapsułki nie zawierają skrobi, sodu, glutenu, cukru, sztucznych barwników ani konserwantów. Ponadto gwarancja 100% zwrotu pieniędzy sprawia, że ​​produkt jest wart zakupu, ponieważ użytkownik płci męskiej nie będzie miał nic do stracenia - jeśli produkt nie zadziała, będzie mógł odzyskać pieniądze od producenta Viprosty.

Viprosta to również jedna z tańszych opcji na rynku, wyceniana na 40 USD za 30-dniową dostawę suplementu, kliknij tutaj.

#5 Prost8 Więcej

Prost8 Więcej
Prost8 Plus - wsparcie prostaty

Dowiedz się więcej o Prost8 Plus

Nazywany „super pigułką” dla mężczyzn z problemami zdrowotnymi związanymi z prostatą, Prost8 Plus jest naukowo opracowanym suplementem opracowanym przez lekarzy, który działa na wszystkie najczęstsze objawy, które mężczyźni mają skłonność do wystąpienia u nich łagodnego rozrostu gruczołu krokowego lub innych problemy związane z prostatą. Produkt został oceniony jako najlepszy suplement prostaty i zawiera tylko przetestowane klinicznie składniki, które pochodzą z natury. Producent Prost8 Plus twierdzi, że wszystkie składniki zawarte w suplemencie pozyskuje od najlepszych dostępnych dostawców; zapewniając w ten sposób wysoką jakość każdego składnika.

Formuła Prost8 Plus składa się z selenu, cynku, likopenu, beta-sitosterolu, palmy sabałowej, kory pygeum i kwercetyny. Większość tych związków ma silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne w organizmie człowieka; zapewniając w ten sposób szybką ulgę w zapaleniu, które może być spowodowane przerostem prostaty.

Produkt jest dostępny w różnych opakowaniach dostosowanych do budżetu i potrzeb każdego klienta. Miesięczny zapas produktu można kupić za 39.95 USD. Trzy butelki produktu można kupić za 79.95 USD i będą obejmować bezpłatną wysyłkę.

Dostępne są również większe pakiety, aby pomóc klientom zaoszczędzić więcej pieniędzy przy zakupie Prost8 Plus, kliknij tutaj.

#6 Prost-P10x

Prost-P10x
Prost-P10x - Zaawansowana ochrona prostaty

Dowiedz się więcej o Prost-P10x

To, co wyróżnia ten produkt, to fakt, że został on opracowany przez Dyrektora Integrative Urology Center w NYU Langone Medical Center. Kolejnym imponującym faktem jest to, że ten produkt zawiera aż 12 aktywnych składników, z których wszystkie mają na celu wsparcie zdrowia gruczołu krokowego. Produkt działa poprzez blokowanie 5-alfa-reduktazy i zapobiega syntezie testosteronu do DHT, z których wszystkie są czynnikami mogącymi powodować przerost prostaty.

Produkt jest niestety droższy i kosztuje 89.85 USD, ale biorąc pod uwagę jego imponującą produkcję, możemy powiedzieć, że jest wart swojej ceny. Prost-P10x jest promowany jako pomoc w utrzymaniu zdrowego rozmiaru prostaty, w celu zmniejszenia liczby wizyt mężczyzny w łazience w ciągu dnia (i nocy), w celu promowania lepszego snu i poprawy funkcji moczowych użytkownika.

Składniki, które sprawiają, że Prost-P10x jest tak silnym i popularnym produktem wśród mężczyzn, to dwuwodzian kwercetyny, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z żurawiny, 3,3 DIM, cynk, pygeum Africanum, witamina D-3, palma sabałowa, meriva kurkumina, beta-sitosterol i Graminex Pollen G63.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym suplemencie diety, kliknij tutaj.

#7 Prostalieve

Prostalieve
Prostalieve - pomoc w promowaniu zdrowia prostaty

Dowiedz się więcej o Prostalieve

Prostalive to wyjątkowy suplement na prostatę, który możesz zamówić online na stronie internetowej firmy. Składniki tego produktu są imponujące zarówno pod względem ilości, jak i różnorodności. Oprócz podstawowych składników znajdujących się w prawie każdym suplemencie prostaty, Prostalieve zawiera również ekstrakty z grzybów Maitake, grzybów Reishi i grzybów shitake, które według badań zawierają związki przeciwzapalne i immunomodulujące[6]. Produkt zawiera również Kwas Glutaminowy, L-Alaninę, L-Glicynę, które wzmacniają układ odpornościowy.

Produkt został zaprojektowany w taki sposób, aby mężczyźni mogli codziennie stosować Prostalieve w leczeniu istniejącej choroby, która wpływa na ich prostatę, jak np. zdrowy stan. Prostalieve jest produkowana w zakładzie, który ściśle przestrzega standardów GMP. Preparat przyjmowany jest w postaci kapsułek - dziennie można przyjmować do trzech tabletek.

Każda butelka produktu zawiera łącznie 60 kapsułek i można ją kupić w cenie 19.99 USD za butelkę. To sprawia, że ​​Prostalieve jest jedną z najtańszych opcji na rynku, która może pomóc mężczyznom w znacznym złagodzeniu objawów, które mogą powodować ich bezsenne noce i dyskomfort.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym suplemencie diety, kliknij tutaj.

#8 Prostarelief

Prostarelief
Prostarelief - naturalne wsparcie prostaty

Dowiedz się więcej o Prostarelief

Prostalrelief to kolejny produkt zawierający podstawowe składniki stosowane w leczeniu przerostu prostaty. Zaletą tego produktu jest to, że składniki są szczegółowo wyjaśnione na stronie internetowej produktu. Możesz również przeczytać wiele opinii klientów na stronie Prostarelief, aby uzyskać lepszy wgląd w działanie tego produktu.

Opinie i opinie klientów w większości stwierdzają, że produkt jest skuteczny w zmniejszaniu stanu zapalnego prostaty, a większość osób, które dokonały przeglądu produktu, stwierdziła również, że ich nocne oddawanie moczu ma tendencję do znacznego spadku po zastosowaniu Prostarelief. A jeśli okaże się, że produkt nie działa dla Ciebie, otrzymasz gwarancję zwrotu pieniędzy, która zapewni, że zwrócisz butelkę w ciągu 90 dni od dnia zakupu. Formuła Prostarelief zawiera ekstrakty z pestek dyni, pygeum, ekstrakt z żurawiny, selen, cynk, ekstrakt z palmy sabałowej i granatu.

Produkt można kupić bezpośrednio na oficjalnej stronie produktu. Należy zauważyć, że wiele osób stosowało Prostarelief i jak dotąd nie zgłoszono żadnych znanych skutków ubocznych. Formuła tego suplementu nie zawiera leków ani hormonów, co czyni go bezpieczniejszym wyborem niż wybór leków farmaceutycznych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym suplemencie diety, kliknij tutaj.

#9 Dr. Formulas Wsparcie prostaty

dr-formulas-prosta
Dr Formulas Prosta - Wsparcie prostaty

Dowiedz się więcej o wsparciu prostaty Dr. Formulas

Prostanew to także dobry wybór dla mężczyzn, którzy szukają naturalnej alternatywy dla wielu leków farmaceutycznych, które można przepisać w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, bardziej znanego jako przerost prostaty. Produkt skupia się przede wszystkim na utrzymaniu prawidłowego zdrowia prostaty; dostarczając w ten sposób pożytecznego produktu zarówno mężczyznom cierpiącym na schorzenia związane z prostatą, jak i mężczyznom z już zdrową prostatą.

Produkt oparty jest na najnowszych badaniach dotyczących naturalnych sposobów radzenia sobie ze stanami zapalnymi, szczególnie w prostacie, i wykorzystuje niektóre z najczęściej występujących składników, które mają wpływ na ogólny stan prostaty. Głównym celem Prostanew jest zrównoważenie poziomu hormonów DHT w organizmie, jednak bez wprowadzania kolekcji do jakichkolwiek syntetycznych hormonów.

Zamiast tego wykorzystuje się szereg naturalnych składników, które, jak udowodniono naukowo, pomagają w zrównoważeniu tego konkretnego hormonu. Oprócz zrównoważenia poziomu hormonów DHT, produkt ma również na celu pomoc w zmniejszeniu stanu zapalnego w męskiej prostacie; w ten sposób nie tylko zapewnia ulgę w dyskomforcie, ale także zapobiega przyszłym uszkodzeniom jąder z powodu obrzęku. Suplement zawiera obszerną listę składników, w tym witaminę E, witaminę B6, miedź, palmy sabałowej i inne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym suplemencie diety, kliknij tutaj.

#10 Prostavox


Prostavox
Prostavox -Natural Prostate Support Formula

Dowiedz się więcej o Prostavox

Głównym celem Prostavox jest obniżenie poziomu DHT w organizmie oraz zmniejszenie stanu zapalnego gruczołu krokowego. Jest to możliwe dzięki składnikom takim jak palma sabałowa, pestki dyni, pygeum, żurawina, pestki granatu, selen i cynk. Wszystkie te składniki są dokładnie wymienione i wyjaśnione na stronie Prostavox.

Kiedy poziom DHT jest obniżany bez użycia leków farmaceutycznych lub syntetycznych hormonów, można doświadczyć wielu korzyści. Mężczyźni przyjmujący ten suplement mogą spodziewać się zmniejszenia nasilenia zapalenia prostaty, na które cierpią w ciągu krótkiej chwili.

Chociaż na oficjalnej stronie Prostavox nie ma żadnego naukowego materiału badawczego, należy zauważyć, że wiele składników zawartych w formule suplementu przeszło już kilka prób i badań naukowych. Oprócz sprawdzenia, jak aktywne są te składniki w łagodzeniu objawów prostaty, badania potwierdziły również, że są one bezpieczne do spożycia przez ludzi - nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Na oficjalnej stronie internetowej produktu dostępnych jest kilka opakowań zbiorczych, które oferują klientowi dostęp do produktu po obniżonej cenie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym suplemencie diety, kliknij tutaj.

Jak działają suplementy prostaty?

Suplementy na prostatę zwykle zawierają mieszankę naturalnych składników, w tym ekstrakty ziołowe, minerały i witaminy.

Gruczoł krokowy zawiera kilka składników, które pomagają mu prawidłowo funkcjonować i których poziom zwykle spada wraz z wiekiem.

Dobrym przykładem może być cynk[2] który jest minerałem, którego poziom jest najwyższy w gruczole krokowym i którego poziom znacznie spada u mężczyzn z BPH i rak prostaty.

Suplementy na prostatę zawierają również przeciwutleniacze, które pomagają usuwać wolne rodniki, które mogą powodować uszkodzenie komórek prostaty.

Komórki prostaty

Czy są jakieś skutki uboczne suplementów prostaty?

Jeśli suplementy zdrowotne prostaty są wytwarzane zgodnie z określonymi standardami produkcyjnymi i ze sprawdzonymi i bezpiecznymi składnikami, nie powinny powodować żadnych skutków ubocznych. Dzieje się tak głównie dlatego, że większość suplementów prostaty zawiera naturalne i ziołowe składniki, które uznano za bezpieczne dla większości użytkowników.

Jednak ponieważ FDA nie reguluje suplementów diety, ich bezpieczeństwo może być zagwarantowane i przetestowane tylko przez producentów, a bezpieczeństwo produktu może być wysoce wątpliwe w takich okolicznościach.

Zgodnie z metaanalizą badań palmy sabałowej, suplementy z tej kategorii wiążą się z mniejszym odsetkiem zaburzeń erekcji, ale nieco większym odsetkiem objawów żołądkowo-jelitowych w porównaniu z finasteryd.

Jak wybrać najlepsze suplementy prostaty?

Najlepsze suplementy na prostatę są produkowane w zakładzie zatwierdzonym przez FDA przez renomowane firmy suplementacyjne. Te suplementy powinny być według najnowszych badań dotyczących zdrowia prostaty, aby zapewnić skuteczność.

Szukając suplementu na prostatę, sprawdź wiarygodność producenta, bezpieczeństwo produktu i listę składników.

A mówiąc o składnikach, im więcej podanych informacji, tym większe szanse, że masz do czynienia z odpowiedzialnym producentem, ponieważ klienci zasługują na to, aby wiedzieć, co dokładnie znajduje się w kupowanej butelce suplementów.

Sprawdzone składniki w najlepszych suplementach prostaty - poznaj naukę

Badania nad suplementy prostaty a naturalne składniki stosowane w leczeniu BPH są niewystarczające, aby wiedzieć na pewno, czy te produkty działają.

Większość badań dotyczyła palmy sabałowej, zielonej herbaty, cynku i wapnia oraz samego badania[3] ustalenia są często niejednoznaczne. Jednak te składniki okazały się pomagać niektórym mężczyznom w złagodzeniu objawów i potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć, w jaki sposób te produkty pomagają mężczyznom w leczeniu BPH.

Saw Palmetto - jest wyciągiem ziołowym, który jest konsekwentnie uznawany za przydatny w badaniach klinicznych oceniających jego wpływ na czynność prostaty.

Jedno z takich badań zostało opublikowane w 2000 roku w Journal of Urology przez naukowców z University of California Los Angeles School of Medicine.

W tym badaniu 44 mężczyzn z przerostem prostaty otrzymywało suplement palmy sabałowej (318 mg dziennie) lub pigułkę placebo. Saw Palmetto może pomóc zmniejszyć prostatę i złagodzić objawy ze strony układu moczowego.

Beta-sitosterol - ma silne działanie obkurczające prostatę.

A badanie kliniczne przeprowadzone przez naukowców w Niemczech obserwowali grupę mężczyzn losowo wybranych do przyjmowania suplementu beta-sitosterolu lub placebo przez sześć miesięcy.

Po sześciu miesiącach obserwacji naukowcy przeanalizowali wyniki i ustalili, że suplement beta-sitosterolu skutecznie łagodził objawy w porównaniu z placebo. Następnie badacze obserwowali podgrupę tych osób przez kolejne dwanaście miesięcy.

Badania opublikowane w Indian Journal of Urology sugeruje, że poziom cynku w tkance prostaty spada, gdy gruczoł krokowy jest powiększony.

Badania poza Brazylią odkryli, że suplement prostaty, który dostarczał palmy sabałowej wraz z selenem, zmniejszył objawy prostaty w porównaniu z placebo.

Powiększona informacja o prostacie

Wnioski

Jak widać, wielu mężczyzn, którzy doświadczają nieprzyjemnych objawów ze strony układu moczowego związanych z przerostem prostaty, próbuje znaleźć ulgę za pomocą suplementów prostaty.

Chociaż badania naukowe nad tymi produktami są nadal niewystarczające, aby stwierdzić, czy te produkty działają, istnieje kilka obiecujących badań klinicznych.

Produkty wymienione tutaj pomogły mężczyznom znaleźć ulgę, co widać w opiniach klientów i udanej sprzedaży tych produktów.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, sugerujemy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.