Zaktualizowano: 2019, lipiec 24

Niepłodność u mężczyzn jest związana z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego: czy to prawda?

Niepłodność u mężczyzn jest związana z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego: czy to prawda?

Gruczoł krokowy jest częścią układu rozrodczego mężczyzny i wydziela płyn, w którym wpływają plemniki, a zapalenie gruczołu krokowego jest zapaleniem tego gruczołu. Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego to złożony stan, którego nie można łatwo zdiagnozować ani wyleczyć. Niepłodność u mężczyzn może być powiązana z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego, gdy białe krwinki zmieszają się z plemnikami, co wpływa na jakość i funkcję plemników.

Czytaj dalej i odkryj więcej przydatnych informacji na temat niepłodności związanej z zapaleniem gruczołu krokowego. Pamiętaj, że niepłodność z powodu przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego to poważna sprawa i zdecydowanie powinieneś skonsultować się z lekarzem w sprawie takich problemów.

Ludzie też pytają

Czy Prostate Plus naprawdę działa?
Jaki jest najlepszy suplement zdrowia prostaty?
Jakie pokarmy są dobre na kurczenie się prostaty?
Co robi dla Ciebie Super Beta Prostate?
Co to jest Proaxil?

Co to jest zapalenie gruczołu krokowego?

Zapalenie gruczołu krokowego to termin medyczny odnoszący się do zapalenia gruczołu krokowego. Jest istotną częścią męskiego układu rozrodczego, ponieważ wydziela część nasienia, i to tam wpływają plemniki, które są napędzane w cewce moczowej podczas wytrysku.

Płyn zawarty w nasieniu jest wytwarzany przez różne części narządów rodnych u samców, z czego 30-35% pochodzi z gruczołu. Istnieje wiele rodzajów zapalenia gruczołu krokowego, z których niektóre można łatwo wyleczyć, a niektóre są złożone. Bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego jest spowodowane infekcją bakteryjną i można je leczyć antybiotykami.

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego to złożona postać choroby, która nie jest łatwa do zdiagnozowania ani leczenia. Badania wykazały, że istnieje związek między tym typem zapalenia gruczołu krokowego a niepłodnością u mężczyzn. Jednak nie wszystkie rodzaje zapalenia gruczołu krokowego powodują bezpłodność. Badania wykazały, że u około 9% mężczyzn w wieku XNUMX lat i starszych zdiagnozowano ten stan.

Rodzaje zapalenia gruczołu krokowego, które mogą powodować bezpłodność, wymieniono poniżej:

  • Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego wywołane przez bakterie: W tym przypadku Prostata jest zakażony bakterią, a dzieje się to przez długi czas. Nie reaguje dobrze na leczenie antybiotykami, chociaż wywołują ją bakterie.
  • Bezobjawowe zapalenie gruczołu krokowego: To jest sytuacja, w której stan nie daje żadnych objawów. To jest poważny przyczyna niepłodności. Zwykle rozpoznaje się go, gdy płyn nasienny jest pobierany do testu płodności i wykazuje obecność białych krwinek.

Te typy przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego są ściśle związane z bezpłodnością, ponieważ powodują mieszanie się białych krwinek z plemnikami.

Jednym z rodzajów przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego niezwiązanego z bezpłodnością jest zespół przewlekłego bólu miednicy. To najczęstsza przyczyna, ale najmniej poznany rodzaj zapalenia gruczołu krokowego. U pacjenta wystąpią objawy zapalenia gruczołu krokowego, ale nie ma dowodów na obecność bakterii.

Jaki jest wpływ białych krwinek na płodność?

Wpływ białych krwinek na płodność

Białe krwinki (WBC) stanowią część układu odpornościowego, który pomaga zapobiegać infekcjom w organizmie i zwalczać je. Komórki te nazywane są również leukocytami, a gdy są obecne w wydzielinach gruczołu krokowego, obniżają jakość i funkcję plemników.

Nie jest jasne, dlaczego leukocyty wpływają w ten sposób na plemniki, ale zostało to powiązane z cząsteczkami, reaktywnymi formami tlenu, które są wytwarzane przez białe krwinki. Te cząsteczki stanowią część właściwości zwalczających choroby w leukocytach. Badania wykazały, że 40% próbek nasienia niepłodnych mężczyzn ma podwyższony poziom reaktywnych form tlenu.

Inną możliwą przyczyną niepłodności może być blizna, która powstaje, gdy pacjent przez długi czas cierpi na bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego. Tkanka bliznowata może blokować wejście plemników do płynu nasiennego, co wpływa na płodność. Nie można wyjaśnić dokładnego mechanizmu tego, jak to się dzieje, ale wiadomo, że WBC wydzielają substancje, które zakłócają ruchliwość plemników.

Leczenie niepłodności, której przyczyną jest przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego

Niepłodność spowodowana przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego jest rzadka, ale według Shoskesa jest odwracalna. Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego wywołane przez bakterie można leczyć za pomocą antybiotyków, co może odwrócić bezpłodność i stan zapalny. W przypadku obecności białych krwinek w nasieniu bez bakterii można go leczyć przeciwutleniaczami.

Witamina A, C, E i trochę przeciwutleniacze może pomóc chronić plemniki przed reaktywnymi formami tlenu. Przeciwutleniacze znajdują się w różnych produktach spożywczych, takich jak orzechy, zboża, owoce, warzywa i można je również przyjmować jako suplementy.

bottom Line

Płodność to proces, który zależy od wielu czynników i obejmuje różne części ciała współpracujące i prawidłowo. Niepłodność męska stanowi jedną trzecią przypadków niepłodności. Istnieją badania, które są prowadzone w celu wykazania związku między płodnością a przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego.

Czy zapalenie gruczołu krokowego może powodować bezpłodność u mężczyzn?

Niestety jest możliwe, że zapalenie gruczołu krokowego prowadzi do bezpłodności, zwłaszcza gdy stan staje się przewlekły. Gruczoł krokowy jest odpowiedzialny za męską płodność i jego stan zapalny może wpływać na ten obszar. Dobra wiadomość jest taka, że ​​można odwrócić ten rodzaj niepłodności za pomocą odpowiednich metod leczenia. Skontaktuj się z lekarzem i zapytaj o takie metody leczenia.

Must Watch - Leczenie przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego

Wnioski

Badania wykazały, że istnieje rodzaj przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, który powoduje bezpłodność u mężczyzn. Jest to powiązane z typami przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, które powodują obecność białych krwinek w nasieniu, a tym samym wpływają na jakość i funkcję plemników. Dwa typy przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, które powodują bezpłodność, to bezobjawowe zapalenie gruczołu krokowego oraz przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego wywołane przez bakterie.

Podsumowując, bezpłodność w zapaleniu gruczołu krokowego jest sprawą o wielkim znaczeniu i może wpływać na ogólną jakość życia. Jeśli chodzi o niepłodność z powodu przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, najlepiej jest skontaktować się z lekarzem specjalistą i poprosić o jego fachową opinię, szczególnie w zakresie metod leczenia.

Powyższy artykuł zwrócił uwagę na zapalenie gruczołu krokowego na niepłodność mężczyzn. Podobnie, jeśli nie chcesz dalej stwarzać takich problemów, powinieneś wcześniej zadbać o siebie. Dlatego jeśli ktoś cierpi na jakiekolwiek ogólne problemy z prostatą, zdecydowanie powinieneś się temu przyjrzeć Przegląd zdrowia prostaty LES Labs. Ten suplement nie wyleczy ani nie leczy głównych problemów, ale drobne problemy, takie jak utrzymanie przepływu moczu, mogą zmniejszyć ból podczas oddawania moczu.

Podobne posty

Pokaż wszystkie