Zaktualizowano: 2019, lipiec 29

Naturalnie walcz z rakiem prostaty dzięki tym pokarmom

Naturalnie walcz z rakiem prostaty dzięki tym pokarmom

Prostata, choć znacznie mała, jest istotną częścią męskiego układu rozrodczego. Gruczoł ten znajduje się w pobliżu pęcherza i otacza cewkę moczową mężczyzny. Funkcją tego gruczołu jest wydzielanie określonej substancji, znanej jako płyn prostaty, przez cewkę moczową, która jest następnie wydalana przez penisa, jak donosi LiveScience.

Płyn sterczowy jest kluczowym składnikiem znajdującym się w nasieniu i jest wydalany przez prącie razem z nasieniem. Prostata ma rozmiar podobny do małej moreli i waży około 20 gramów.

Niestety, prostata jest podatna na pewne schorzenia, szczególnie u starszych mężczyzn. Dwa najczęściej omawiane problemy dotyczące prostaty obejmują łagodny przerost prostaty, zwany także po prostu BPH, i rak prostaty. Rak prostaty jest znacznie poważniejszy niż BPH.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej rakowi prostaty, a także omówimy jego związek żywności i raka prostaty.

Objawy raka prostaty

Mężczyźni powinni zapoznać się z objawami, jakie wywołuje rak prostaty, zwłaszcza gdy mężczyzna osiąga wiek 50 lat - wtedy ryzyko zachorowania wydaje się znacznie wzrosnąć.

Wiedza o potencjalnych objawach, które wywołuje ta choroba, może pomóc mężczyźnie określić, czy może to być choroba; w ten sposób umożliwiając im uzyskanie wczesnej diagnozy i większą szansę na skuteczne leczenie.

Istnieje wiele objawów związanych z rakiem prostaty. Medical News Today wyjaśnia, że ​​mężczyźni powinni również zdawać sobie sprawę, że objawy mogą nie być widoczne we wczesnym stadium choroby, dlatego częste badania lekarskie mogą pomóc uniknąć sytuacji, w której rak prostaty stanie się chorobą zagrażającą życiu. Podają również, że jest to najczęściej diagnozowany rak wśród mężczyzn w Stanach Zjednoczonych.

Niektóre ważne objawy, na które należy zwrócić uwagę, obejmują częste oddawanie moczu, szczególnie w nocy, a także trudności w rozpoczęciu oddawania moczu i utrzymaniu strumienia moczu do opróżnienia pęcherza.

Kiedy w moczu pojawia się krew, jest to również wezwanie do niepokoju. Niektórzy mężczyźni mogą stwierdzić, że wytrysk i oddawanie moczu stają się bolesne. Mogą również zacząć pojawiać się oznaki zaburzeń erekcji.

Należy pamiętać, że w zaawansowanych przypadkach raka prostaty pacjent może również doświadczyć złamań kości, a także bólu w okolicach kości krzyżowych, takich jak kręgosłup, żebra, miednica i kość udowa.

Przyczyny i czynniki ryzyka raka prostaty

Pacjenci powinni pamiętać, że nie została jeszcze odkryta konkretna przyczyna raka prostaty, ale zidentyfikowano pewne czynniki ryzyka, które wskazują, że istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby u konkretnej osoby. NHS Choices donoszą, że wiek wydaje się odgrywać znaczącą rolę w rozpoznawaniu raka prostaty - większość przypadków raka prostaty jest diagnozowana u mężczyzn w wieku 50 lat lub starszych.

Genetyka również odgrywa rolę w ryzyku zachorowania na raka prostaty u mężczyzn; dlatego mężczyźni, którzy mają raka prostaty w swojej rodzinie, zwłaszcza gdy zachorował ich rodzeństwo lub rodzic, powinni poddawać się regularnym badaniom przesiewowym.

Ponadto wykazano, że siedzący tryb życia w połączeniu z dietą zawierającą zbyt wiele niezdrowych wyborów żywieniowych zwiększa ryzyko rozwoju raka prostaty u mężczyzny. Otyłość, która jest czynnikiem ryzyka siedzącego trybu życia, również zwiększa to ryzyko.

Możesz także przeczytać: Związek między rakiem prostaty a niewydolnością nerek

Opcje leczenia raka prostaty

Opcje leczenia raka prostaty

Kiedy rak prostaty zostaje zdiagnozowany we wczesnym stadium, często można go skutecznie wyleczyć bez istotnie inwazyjnych metod leczenia.

Leczenie każdego mężczyzny z rakiem prostaty będzie zależało od jego konkretnej choroby - w niektórych przypadkach nieinwazyjne opcje leczenia mogą pomóc w skutecznym leczeniu raka prostaty, ale są przypadki, w których nie można uniknąć inwazyjnych metod leczenia.

The American Cancer Society wyjaśnia, że ​​mężczyźni, u których zdiagnozowano raka prostaty, mogą otrzymać szereg różnych opcji leczenia. Może to obejmować terapia hormonalna, radioterapia, leczenie szczepionkami i chemioterapia.

W niektórych przypadkach do skutecznego leczenia raka prostaty u pacjenta może być potrzebna kriochirurgia, leczenie ukierunkowane na kości lub inna interwencja chirurgiczna.

Rak pokarmowy i prostaty

Naukowcy medyczni nieustannie szukają sposobów na przyspieszenie walki z rakiem, zwłaszcza że choroba ta każdego roku pochłania tak wiele istnień ludzkich. Jednym szczególnym obszarem zainteresowania jest połączenie między żywności i raka prostaty.

Naukowcy ci często odkrywają, że określone chemikalia i składniki odżywcze, ze szczególnym naciskiem na przeciwutleniacze, występujące w niektórych źródłach żywności, mają zdolność zapobiegania rozwojowi raka prostaty.

Wśród osób, u których już zdiagnozowano tę postać raka, często stwierdza się, że te chemikalia i przeciwutleniacze oferują im zdolność do walki z rakiem i spowalniania tempa rozmnażania się komórek rakowych.

HEALTHLINE donosi, że następujące produkty spożywcze zyskały znaczną uwagę w walce z rakiem prostaty w ciągu ostatnich kilku lat:

Pomidory

Pomidory

Jest to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej przebadanych potraw, jeśli chodzi o walkę z rakiem. Przeciwutleniacze likopenowe zawarte w pomidorach są potężne, jeśli chodzi o zmniejszenie ilości uszkodzeń komórkowych, które powoduje rak, a także wykazano, że spowalniają produkcję komórek rakowych w prostacie.

Herbata zielona

Chociaż zielona herbata nie jest do końca pokarmem, jest również obiecująca, jeśli chodzi o walkę z rakiem prostaty. Ta herbata zawiera pewne związki, które, jak udowodniono, hamują rozwój komórek rakowych w prostacie. Pamiętaj, że spożycie zielonej herbaty musi być dość wysokie, aby doświadczyć tych korzyści.

Łosoś

Łosoś, a także niektóre inne ryby, w tym sardynki, pstrągi i makrele, zawierają znaczne ilości tłuszczów wielonienasyconych. Należą do nich kwasy tłuszczowe omega 3 i kwasy tłuszczowe omega 6.

Badania wykazały, że dobra równowaga między tymi konkretnymi wielonienasyconymi tłuszczami pomaga w zapobieganiu rakowi prostaty i spowolnieniu postępu choroby, która już się rozwinęła.

Brokuły

Brokuły to popularny rodzaj zielonych warzyw, które są często zalecane do naturalnego leczenia depresji, ale badania sugerują, że to warzywo może być również skuteczne w walce z rakiem prostaty.

Udowodniono, że fitochemikalia znajdujące się w brokułach zabijają komórki, które mogą być rakowe w ludzkim ciele, bez wpływu na te zdrowe i nienowotworowe komórki. Ponadto wydaje się, że naturalne substancje chemiczne zawarte w brokułach skutecznie chronią przed rozwojem raka prostaty.

Wnioski

Prostata odgrywa istotną rolę w męskim układzie rozrodczym; w związku z tym rak prostaty może być bardzo problematycznym schorzeniem wymagającym diagnozy. Zgłaszano, że stan ten powoduje szereg problemów u mężczyzn, od problemów z narządami rozrodczymi po niezdolność do pomyślnej reprodukcji.

W tym poście przyjrzeliśmy się objawom, przyczynom i potencjalnym możliwościom leczenia, które można zastosować u pacjenta, u którego zdiagnozowano tę chorobę.

Omówiliśmy również związek między rakiem gruczołu krokowego i pożywieniem oraz w jaki sposób mogą one pomóc w zmniejszeniu ryzyka rozwoju tej choroby, a także w zapewnieniu dodatkowej warstwy ochronnej, aby spowolnić postęp choroby u mężczyzn, u których zdiagnozowano już raka prostaty.

Rak prostaty jest poważną chorobą, dlatego należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Ale jeśli wcześniej zadbałeś o zdrowie prostaty, powinieneś uniknąć tej poważnej choroby. Aby uniknąć tej kontroli, Magistral Review

Autor

Michael Wight

Michael Wight jest entuzjastą zdrowia i blogerem. Współtworzy różne strony internetowe z branży zdrowia i fitnessu. On jest kompanem

Podobne posty

Pokaż wszystkie