Zaktualizowano: 2019, 12 czerwca

Leczenie raka prostaty przy pomocy terapii pozbawienia androgenów

Leczenie raka prostaty przy pomocy terapii pozbawienia androgenów

Wprowadzenie

Walka z główną przyczyną zgonów w USA i Wielkiej Brytanii wśród mężczyzn nie może być łatwą sprawą. A bez pomocy nie da się tego zrobić. Dlatego wydaje się, że naukowcy nie mają zamiaru przestać, dopóki nie opracują jak największej liczby skutecznych opcji leczenia raka prostaty.

Czy to objawienie cię zaskoczyło? Tak, rak prostaty jest uważany za główną przyczynę zgonów w Wielkiej Brytanii i USA. Ale także tak, jest sposób, aby go wyleczyć, jeśli nie całkowicie. I będziemy mówić o jednej z najczęściej stosowanych opcji leczenia raka prostaty - terapii hormonalnej, znanej również jako deprywacja androgenów lub terapia supresji androgenów. Ale najpierw odświeżmy nasze wspomnienia na temat raka prostaty i stadiów raka prostaty.

Przegląd na temat raka prostaty

Rak prostaty dotyka coraz więcej mężczyzn na całym świecie. Trudno żyć z objawami, nie jest to łatwy stan do opanowania. Z nieznaną przyczyną w większości przypadków wydaje się, że nie można z tym żyć. Ale wszystko to się zmienia z pomocą wszystkich nowych odkryć i badaczy. Jak być może wiesz, istnieją różne czynniki ryzyka tego schorzenia, w tym starość, genetyka, historia rodzinna, w tym rak prostaty, czynniki środowiskowe i tak dalej.

Wygląda jednak na to, że istnieje również tyle opcji leczenia. Ale po pierwsze - istnieją dwa rodzaje raka prostaty. Jeden z nich jest łagodny Powiększenie gruczołu krokowego która powoduje łatwiejsze do opanowania objawy i nie zagraża życiu pacjenta.

Drugi jest znany jako przerzutowy rak prostaty, który powoduje przerzuty, które rozprzestrzeniają się po całym ciele, szczególnie wpływając na kości, wątrobę, mózg i płuca. Terapia hormonalna ma na celu kontrolę przerzutowego typu raka prostaty. Ale najpierw omówmy etapy raka prostaty.

Jakie są stadia raka prostaty?

Istnieją cztery główne etapy raka prostaty. Różnią się one między sobą objawami stadiów raka prostaty. Pierwszy etap jest używany do opisania raka prostaty, który nie rozprzestrzenił się poza samą prostatę. Na tym etapie rak nie jest widoczny w żadnym badaniu obrazowym ani fizycznym.

Rak gruczołu krokowego w drugim stadium nie jest jeszcze widoczny na żadnym badaniu przesiewowym i nie rozprzestrzenił się poza gruczoł krokowy, jednak ma zdolność do szybszego wzrostu niż w poprzednim stadium. Trzeci etap raka prostaty rozpoczyna się rozprzestrzenianiem się w pobliskich pęcherzykach nasiennych. I wreszcie, etap czwarty to ten, który powoduje przerzuty i rozprzestrzenia się po całym ciele, utrudniając kontrolę i wyleczenie.

Co to jest terapia pozbawienia androgenów?

Terapia pozbawienia androgenów

Terapia deprywacji androgenów, zwana również terapią tłumienia androgenów lub terapią hormonalną, to specjalnie zaprojektowana terapia, która ma na celu obniżenie poziomu hormonów androgenowych w męskim ciele. Dlaczego pytasz? W ludzkim ciele istnieją dwa rodzaje hormonów androgenowych - testosteron i dihydrotestosteron. Dzieje się tak, ponieważ wykazano, że te dwa hormony androgenowe stymulują wzrost komórek rakowych i znacznie ułatwiają rozprzestrzenianie się raka.

Uważa się, że wraz ze spadkiem poziomu hormonów androgenów przy zastosowaniu terapii deprywacji androgenów proces rozprzestrzeniania się raka spowolnił i jest dużo łatwiejszy do opanowania. Istnieją dwa rodzaje terapii deprywacji androgenów - operacja, podczas której usuwa się jedno lub dwa jądra oraz leki obniżające ten poziom hormonów androgenowych. Jednak terapia hormonalna nie jest zalecana na każdym etapie raka.

W większości przypadków jest to etap przerzutowy, zaawansowany lub zazwyczaj ostatni etap procesu leczony za pomocą terapii deprywacji androgenów. Terapia deprywacji androgenów może być stosowana w przypadkach, gdy uważa się, że operacja lub napromienianie nie jest w stanie zmniejszyć lub usunąć komórek rakowych, w przypadkach razem z naświetlaniem lub w przypadkach, gdy promieniowanie lub operacja jest wykonywana w celu zmniejszenia komórek rakowych przed zespół kontynuuje wybrane opcje leczenia.

Niestety, jak w przypadku każdej terapii, istnieją potencjalne skutki uboczne i ryzyko. Należą do nich dysfunkcje seksualne, depresja, problemy poznawcze, uderzenia gorąca, anemia, zmęczenie, przyrost masy ciała, zwiększone ryzyko zawału serca, udaru, cukrzycy i wysokiego poziomu cholesterolu. Jednak wiele z tych skutków ubocznych można łatwo kontrolować i leczyć za pomocą prostych technik. Podsumowując, terapia hormonalna jest warta wypróbowania, gdy myślisz o obiecanych efektach, mimo że istnieją potencjalne skutki uboczne.

Jaki jest wpływ terapii hormonalnej na raka prostaty

Hormonalna terapia raka prostaty

Czy możesz uwierzyć, że terapia hormonalna jest stosowana od około czterech dekad w leczeniu raka prostaty? Terapia pozbawienia androgenów jest szeroko stosowana w leczeniu objawów spowodowanych przerzutowym rakiem prostaty i spowalnianiu procesu rozprzestrzeniania się raka? I jak się okazuje, przynosi wielki sukces! Być może rak prostaty nie zostanie całkowicie wyleczony, jednak obiecuje pozbyć się wielu objawów i uczynić ich leczenie o wiele bardziej znośnym.

Zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się raka prostaty jest niezbędne, jeśli myślisz o wszystkich ważnych częściach ciała, które są zagrożone rakiem, w tym o mózgu, płucach, wątrobie i kościach. Należy wziąć pod uwagę zwiększone ryzyko mobilności i śmiertelności z powodu problemów sercowo-naczyniowych oraz zwiększone ryzyko cukrzycy. Ale kiedy pomyślisz o wszystkich pozytywnych efektach, które obiecuje ta terapia, większość pacjentów i tak ryzykuje, że będą musieli poradzić sobie ze skutkami ubocznymi, aby w zamian uzyskać pozytywne efekty.

Wnioski

Z rakiem prostaty nie jest łatwo żyć. Zajmuje dużo miejsca w naszym życiu i sprawia, że ​​wszystko kręci się wokół niej. Ale właśnie temu powinieneś zapobiegać. Tylko dlatego, że zdiagnozowano u ciebie raka prostaty, nie oznacza to, że powinieneś przestać żyć swoim życiem, przestać robić to, co lubisz. Ale to nie znaczy, że powinieneś również rezygnować z nadziei na leczenie.

Naukowcy do tej pory nie poddali się, dlaczego mielibyśmy? A fakt, że jesteś tutaj, czytając nasz artykuł, jest świetnym znakiem, że nadal jesteś gotów walczyć, badając nowe i nowe popularne opcje leczenia. Cóż, mimo że terapia deprywacji androgenów nie jest nowo odkrytą metodą leczenia, jest na tyle interesująca dla lekarzy i naukowców na całym świecie, aby nadal stosować ją w walce z rakiem prostaty. Jednak nie jest to terapia stosowana w leczeniu każdego stadium raka prostaty.

Najczęściej stosuje się go w leczeniu stadium przerzutowego, w którym rak rozprzestrzenia się na inne części ciała. Nawet jeśli nie jest to terapia, która wyleczy raka prostaty, z powodzeniem złagodzi objawy i uczyni Twoje życie bardziej znośnym. Jednak zanim zdecydujesz się na tę terapię, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w sprawie potencjalnych skutków ubocznych i zagrożeń oraz sposobu radzenia sobie z nimi, jeśli wystąpią.
Po przeczytaniu wszystkiego o prostacie przejdźmy do innego tematu suplementów, chociaż poważnych problemów z prostatą nie da się wyleczyć zwykłymi suplementami w przypadku takich przewlekłych przypadków, musisz spieszyć się do lekarza, tutaj przedstawiamy Ci Recenzja OptiProstate XTS nie wyleczy to przewlekłej choroby typu raka prostaty, ale pomoże zmniejszyć ból prostaty.

Podobne posty

Pokaż wszystkie