Zaktualizowano: 2020, 30 stycznia

Najwyżej oceniane suplementy prostaty w 2020 roku

Oto 6 najlepszych suplementów prostaty w 2020 roku, które mogą faktycznie działać.
Problemy z prostatą są dość powszechne, szczególnie u mężczyzn po 50 roku życia. Do najczęstszych problemów z prostatą należy przerost prostaty[1] lub łagodny przerost prostaty (BPH), ostry i przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowegoi przewlekłe niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego.

Problemy[2] związane ze zdrowiem prostaty mają duży wpływ na jakość życia człowieka i zwykle obejmują trudności w rozpoczęciu lub zatrzymaniu oddawania moczu, osłabienie pożądania i sprawności seksualnej, nadwyrężenie podczas oddawania moczu, częste wizyty w łazience itp.

Aby uniknąć poważniejszych problemów z prostatą i poprawić jakość życia, konieczne jest aktywne podejście do tych problemów. Suplementy na prostatę stały się w dzisiejszych czasach rozwiązaniem dla wielu mężczyzn.

Jeśli szukasz również suplementu na prostatę, ale nie wiesz, jak go znaleźć lub czy naprawdę działa, ten artykuł odpowie na te pytania. Czytaj dalej.

Najwyżej oceniane suplementy prostaty

Najwyżej oceniane suplementy prostaty

1. Prostate Plus

Prostate Plus
Prostate Plus - naturalna pielęgnacja prostaty

Dowiedz się więcej o Prostate Plus

Prostate Plus to suplement wykonany z naturalnych silnych składników, o których wiadomo, że dobrze działają na gruczoł krokowy. Zasadniczo jest wykonany z naturalnych składników, które pomagają w utrzymaniu zdrowych gruczołów prostaty. Jest produkowany przez firmę Everest Nutrition z siedzibą w Ameryce.

Świetnie sprawdza się w walce z przerostem gruczołów krokowych. Tę funkcję osiąga się za pomocą ekstraktu z palmy sabałowej i beta-sitosterolu, które przeciwdziałają tworzeniu się dihydrotestosteronu (DHT) odpowiedzialnego za przerost i zaburzenia prostaty. Jest dostępny w Internecie i kosztuje 39.95 USD za butelkę. Ma również 25% rabatu na następne zamówienie.

Naturalne składniki tego suplementu są gwiazdami pokazu, przynoszą lepszy ogólny efekt w Twoim życiu, a kiedy zaczniesz regularnie przyjmować ten suplement, zgodnie ze wskazaniami, będziesz w stanie natychmiast zauważyć różnicę.

Koncentrując się szczególnie na ekstrakcie z palmy sabałowej, który jest jednym z głównych powodów, dla których ten suplement zapewnia zdrowie i szczęście, ten składnik jest bardzo wyjątkowy i nie jest zwykle stosowany w suplementach ze względu na to, jak trudno jest go prawidłowo włączyć, ale Firma Everest Nutrition wykonała fantastyczną robotę, tworząc idealną równowagę.

Sprawdź szczegółową recenzję Prostate Plus tutaj.

2. Prostacet

Prostacet
Prostacet - naturalny suplement prostaty

Dowiedz się więcej o Prostacet

Gruczoł krokowy odgrywa znaczącą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Odpowiada za transport i odżywianie plemników oraz produkcję płynu nasiennego. Niestety ten ważny organ boryka się z pewnymi śmiertelnymi chorobami i wieloma problemami zdrowotnymi.

Prostacet to odżywczy suplement diety, który pomaga mężczyznom w utrzymaniu zdrowego gruczołu krokowego. Zawiera składniki, które mają wiele właściwości zdrowotnych.

Prostacet nie tylko wspomaga normalne funkcjonowanie gruczołu krokowego, ale także ma bardzo pozytywny wpływ na cały organizm.

Rak prostaty i łagodny rozrost gruczołu krokowego to jedne z najczęstszych chorób gruczołu krokowego. Przyjmowanie leku Prostacet może mieć pozytywny wpływ na zapobieganie i leczenie tych dwóch zabójczych chorób.

Sprawdź szczegółową recenzję Prostacet tutaj.

3. OptiProstate XTS

OptiProstate XTS
OptiProstate XTS - wspiera zdrowie prostaty

Dowiedz się więcej o OptiProstate XTS

OptiProstate XTS to suplement diety opracowany w celu zmniejszenia konwersji testosteronu do DHT (dihydrotestosteronu), co wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami, w tym przerostem prostaty.

Suplement zawiera naturalne składniki, takie jak jagody palmy sabałowej i olej z pestek dyni. Jedną z największych zalet tego produktu jest niesamowicie niska cena.

Niska cena tego produktu sprawiła, że ​​wypróbowało go mnóstwo osób, nie tylko jest to jedna z tańszych opcji na rynku, ale też się sprawdza. Osoby, które spróbowały tego suplementu, zauważyły ​​różnicę w swoim zdrowiu i codziennym funkcjonowaniu.

Niektórzy nawet powiedzieli, że zauważyli, że przyjmując ten suplement, mieli trochę więcej energii. Oczywiście suplementy wpływają na innych ludzi w różny sposób, ale mimo wszystko można śmiało powiedzieć, że jeśli masz budżet i chcesz regularnie przyjmować coś dla zdrowia prostaty, to jest to najlepsza opcja.

Pod względem ceny jest to najniższa, jaką możesz znaleźć, że nadal jest to produkt wysokiej jakości, który będziemy polecać, jest to produkt rozsądny i działa. Spróbujesz tego?

Sprawdź szczegółową recenzję OptiProstate XTS tutaj.

4. Urinozinc Prostate Plus

Urinozinc Prostate Plus
Urinozinc Prostate Plus - wspiera zdrowie prostaty

Dowiedz się więcej o Urinozinc Prostate Plus

Prostate Plus to suplement o opatentowanej formule zawierającej składniki najwyższej jakości. Produkt ma na celu poprawę Twojej sprawności seksualnej, a także ogólnego stanu prostaty.

Opatentowana formuła tego produktu sprawia, że ​​produkt ten dość mocno się wyróżnia. Ponieważ oznacza to, że nie będzie na rynku żadnego innego produktu, który może zaoferować takie same korzyści, jakie ten suplement może zaoferować osobie stosującej.

Ten produkt nie oszczędza również na znaczeniu szczegółów i nadal wykorzystuje produkty bardzo wysokiej jakości, które z czasem sprawią, że poczujesz się świetnie i zdrowo. Zażywając ten suplement, będziesz w stanie zwiększyć swoje libido i wytrzymałość również w sypialni.

Chociaż ten produkt nie powinien być używany tylko do tego, jeśli chcesz zwiększyć swoje libido, a także trochę poprawić zdrowie prostaty, jest to produkt dla Ciebie.

Ze względu na wzrost tętna spowodowany lepszą sprawnością seksualną, przed wypróbowaniem tego produktu warto najpierw porozmawiać z lekarzem, jeśli uważasz, że jest to właściwa opcja.

Prostate Plus nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników, cukru, glutenu, skrobi i sodu, a wszystko to może mieć wpływ na Twoje zdrowie.

Sprawdź szczegółową recenzję Prostate Plus tutaj.

5. ViProsta

Viprosta
Viprosta - Ziołowe wsparcie prostaty

Dowiedz się więcej o ViProsta

Oto kolejny naturalny suplement, który poprawia Twoje zdrowie seksualne i prostatę w tym samym czasie. Produkt nie wiąże się ze szkodliwymi skutkami ubocznymi ze względu na całkowicie naturalną formułę.

ViProsta ma pozytywne recenzje klientów, przystępną cenę, zwiększa popęd seksualny i dba o ogólny stan zdrowia. Jeśli szukasz produktu w rozsądnej cenie, który spełni wszystko, wybierz ViProsta.

Nigdy nie możesz się pomylić z naturalnymi suplementami, a ta opcja zwiększy również twoją wytrzymałość w sypialni, tak jak produkt, który wcześniej służył jako suplement dwa w jednym, który może pomóc w wielu aspektach twojego życia.

Ale tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli uważasz, że jest to suplement dla ciebie, ze względu na wpływ ciśnienia krwi na serce z powodu usprawnień seksualnych, sugerujemy rozmowę z lekarzem, zanim ruszysz pełną siłą do przodu.

Ten produkt wydaje się być ulubieńcem fanów po prostu dlatego, że jest to produkt typu `` wszystko w jednym '', który pomaga ulepszyć wiele dziedzin życia mężczyzny za pomocą jednego prostego suplementu, który mogą przyjmować zgodnie z zaleceniami.

Wiele osób cieszy się, że możesz przeczytać wszystkie te korzyści z jednego suplementu w przeciwieństwie do przyjmowania pięciu różnych suplementów dziennie, co za kłopot!

Sprawdź szczegółową recenzję ViProsta tutaj.

6. Prost8 Więcej

Prost8 Więcej
Prost8 Plus - wsparcie prostaty

Dowiedz się więcej o Prost8 Plus

Prost8 Plus zawiera składniki, których zalety są dobrze udokumentowane, np. Cynk, palma sabałowa i wiele innych, które jednocześnie poprawiają zdrowie prostaty i sprawność seksualną.

Producent podaje, że formuła jest wynikiem szeroko zakrojonych badań, a co za tym idzie jest rewolucyjna. Dzięki regularnemu spożywaniu tego suplementu zmniejszysz również liczbę wizyt w łazience i będziesz mieć lepsze życie seksualne z drugą połówką.

Istnieje również gwarancja zwrotu pieniędzy, a klienci mają tylko miłe rzeczy do powiedzenia na temat suplementu.

Wreszcie, ten suplement oferuje również całą gamę korzyści zdrowotnych. Podobnie jak wiele innych suplementów, otrzymasz więcej niż tylko korzyści dla prostaty, będziesz mieć również lepsze poczucie wydajności w sypialni i poczujesz się bardziej zrównoważony w swoim życiu.

Przyjmując ten suplement, przejmujesz kontrolę nad swoim życiem, stawiasz swoje zdrowie ponad wszystko inne i zauważysz różnicę z powodu tych zdrowych zmian, które wprowadziłeś.

Ze względu na ogromną liczbę badań, które przeprowadzono nad tym produktem, możesz mieć pewność, że ten produkt jest bezpieczny, niezawodny i poprawi Twoje zdrowie w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie czułeś. Samo wypróbowanie tego suplementu i przekonanie się, czy działa na Ciebie, czyniąc odważny krok w kierunku lepszego jutra.

Sprawdź szczegółową recenzję Prost8 Plus tutaj.

Fakty na temat suplementów prostaty

Suplementy na prostatę są formułowane w celu rozwiązania różnych problemów związanych ze zdrowiem prostaty i funkcjami seksualnymi.

Zwykle są wykonane z naturalnych składników, głównie ziół, które są używane w tym celu od wieków. Na rynku są setki takich produktów, dlatego ważne jest, aby poznać informacje przed dokonaniem ostatecznego zakupu.

Powinieneś rozważyć przyjmowanie suplementów prostaty, jeśli:

 • Mają słaby lub wolny strumień moczu
 • Doświadcz uczucia niepełnego opróżnienia pęcherza
 • Trudno jest rozpocząć oddawanie moczu
 • Poczuj pilną potrzebę oddania moczu
 • Poczuj potrzebę oddania moczu kilka minut po tym, jak już oddałeś mocz
 • Mają niski popęd seksualny
 • Doświadcz słabej wytrzymałości lub sprawności seksualnej
 • Wielokrotnie chodź do łazienki w nocy
 • Masz powiększoną prostatę.

Jak działa suplement prostaty?

Suplementy prostaty mogą wspierać naturalne zdrowie prostaty, zmniejszać skutki starzenia się prostaty, a także zapewniają wsparcie dla mężczyzn, którzy chcą zachować optymalny stan prostaty, aby uniknąć typowych problemów związanych z tym gruczołem.

Te suplementy działają również na:

 • Zmniejsz powiększony gruczoł krokowy
 • Zrównoważyć poziom hormonów
 • Zapobiegaj wzrostowi prostaty itp.

Jeśli chodzi o mechanizmy działania suplementów prostaty, są one bogate w witaminy i minerały niezbędne dla zdrowia prostaty oraz ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia każdego mężczyzny.

Produkty te dostarczają organizmowi zalecaną dzienną wartość ważnych składników odżywczych; czego większość mężczyzn nie przechodzi przez dietę.

Ważne jest, aby pamiętać, że mężczyźni potrzebują pewnych witamin i minerałów dla optymalnego zdrowia, a my zazwyczaj nie dostarczamy ich w wystarczającej ilości dzięki naszej diecie.

Co jest w recepturze?

Jak już wspomniano, suplementy prostaty zawierają naturalne składniki, a większość z nich to witaminy, minerały i zioła, które były nieuniknioną częścią tradycyjnej medycyny wielu wielkich cywilizacji. Oto najczęstsze składniki najlepszych suplementów na raka prostaty:

 • Cynk - Ten ważny minerał ma kluczowe znaczenie dla zdrowia mężczyzn, zwłaszcza zdrowia reprodukcyjnego. Jego korzyści dla zdrowia prostaty są dobrze udokumentowane. Na przykład badanie, którego wyniki zostały opublikowane w Journal of the National Cancer Institute[3] pokazuje, że stężenie cynku w prostacie jest wyższe niż w innych tkankach miękkich w organizmie, co wskazuje, że ten minerał ma kluczowe znaczenie dla zdrowia prostaty. Chociaż istniały obawy, że suplementacja cynkiem może zwiększyć ryzyko dla zdrowia prostaty, badanie wykazało, że nie jest to poprawne.
 • Selen - Jest silnym przeciwutleniaczem, który niszczy wolne rodniki i zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym, które mogą przyczynić się do poważnych problemów, w tym raka
 • Saw Palmetto - Redukuje objawy przerostu prostaty, podobnie jak pokrzywa, prymus afrykański i likopen. Pygeum łagodzi również dyskomfort pęcherza i sprzyja całkowitemu opróżnieniu pęcherza
 • czosnek - Wspiera zdrową reakcję seksualną i zwiększa libido. Według WebMD[4]czosnek wiąże się również ze zmniejszonym ryzykiem rak prostaty
 • Beta sitosterole - Popraw przepływ moczu
 • Proszek z pestek dyni - Hamuje konwersję testosteronu do DHT, co przyczynia się do przerostu prostaty
 • Izoflawony sojowe - Przeciwutleniacze, które poprawiają ogólny stan prostaty

Jakie witaminy są dobre na raka prostaty?

Jedną z najważniejszych rzeczy, które mężczyźni mogą zrobić, aby utrzymać zdrową prostatę, jest przyjmowanie dużej ilości witamin.

Badania wykazały[5] że niedobory ważnych witamin mogą znacznie zwiększyć ryzyko raka prostaty.

Oto kilka witamin krytycznych dla zdrowia prostaty:

 • Witamina D: Jego niedobór jest powiązany z wieloma chorobami, w tym rakiem prostaty.
 • Witamina E: Pomaga wspierać naturalne zdrowie prostaty i chronić przed rakiem prostaty.
 • Witaminy B6, B12 i kwas foliowy: Zmniejszają ryzyko raka prostaty.
 • Witamina C : Działa ręka w rękę z witaminami z grupy B, aby chronić chromosomy.

Zalety suplementów prostaty

Regularne przyjmowanie suplementów prostaty wiąże się z szeregiem korzyści, takich jak:

 • Zmniejszone zapalenie gruczołu krokowego
 • Poprawa popędu i sprawności seksualnej
 • Poprawiony przepływ moczu i opróżnianie pęcherza
 • Podwyższony poziom testosteronu
 • Zmniejszony obrzęk
 • Brak uczucia pieczenia podczas oddawania moczu
 • Zmniejszono nacisk wywierany na drogi moczowe
 • Mniej wycieczek do łazienki itp

Jaki jest najlepszy naturalny suplement prostaty?

Zgodzisz się ze mną, że każdy pragnie uzyskać najlepszy suplement na rynku, a tym bardziej taki, który jest wysoce skuteczny.

Problem w tym, że istnieje wiele suplementów na prostatę, które obiecują cudowne rezultaty.

Ale prawda jest taka, że ​​nie wszyscy dostarczają tego, do czego twierdzą. Aby kupić najlepszy suplement, nie ma innego wyjścia, jak tylko szukać coraz więcej informacji na temat tego produktu. Czytaj dalej, aby zapoznać się z wyborem najlepszego suplementu dla zdrowia prostaty.

Wybór odpowiednich suplementów na prostatę

Aby uzyskać wszystkie wymienione powyżej korzyści i wiele innych związanych z suplementy prostatymusisz wiedzieć, jak odróżnić dobre produkty od złych.

Oto kilka wskazówek dotyczących zakupu suplementów prostaty:

 • Nie wierz w skandaliczne twierdzenia lub opisy produktów, które są zbyt piękne, aby były prawdziwe
 • Wejdź na oficjalną stronę, dowiedz się więcej o producencie i sprawdź, czy jest niezawodny, czy nie
 • Poszukaj informacji kontaktowych (jeśli nie ma danych kontaktowych, coś jest podejrzane i pomiń produkt)
 • Przeczytaj listę składników i upewnij się, że formuła zawiera wyjaśnienia dotyczące ich przeznaczenia
 • Upewnij się, że producent wymienił badania kliniczne potwierdzające jego twierdzenia
 • Poszukaj gwarancji zwrotu pieniędzy
 • Jeśli istnieje opcja bezpłatnej wersji próbnej, upewnij się, że nie rejestruje Cię ona automatycznie w programie automatycznej wysyłki
 • Sprawdź recenzje i referencje klientów
 • Sprawdź cenę i szukaj ofert specjalnych

Wnioski

Suplementy prostaty są popularnym sposobem rozwiązywania wielu problemów związanych z tym gruczołem.

Na rynku jest wiele produktów tego typu, a ten artykuł pokazał Ci, jak wybrać ten, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

Zawsze rozważ kilka produktów przed dokonaniem ostatecznego zakupu.

Referencje

[1] 7 Problem prostaty: objawy, przyczyny, znaki ostrzegawcze, leczenie | Medicinenethttps://www.medicinenet.com/prostate_problem_warning_signs/article.htm
[2] Problemy z prostatą | Witryna internetowa NHS https://www.nhs.uk/conditions/prostate-problems/
[3] Stosowanie suplementu cynku i ryzyko raka prostaty | JNCI: Journal of the National Cancer Institute | Oxford Academic https://academic.oup.com/jnci/article/95/13/1004/2520319
[4] Czosnek: zastosowania, skutki uboczne, interakcje, dawkowanie i ostrzeżenie | WebMD https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-300/garlic
[5] Rev Urol. 2002; 4 (supl 5): S3 – S10. PMCID: PMC1476014. PMID: 16986064. Czynniki ryzyka raka prostaty https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1476014/
Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, sugerujemy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.