Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się łuszczycy?

Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się łuszczycy?

Każdy chciałby mieć piękną skórę. Przypadek łuszczycy może mieć niszczący wpływ na pewność siebie Twojego lub Twojego dziecka, aw poważnych przypadkach może nawet utrudniać interakcje z innymi. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, czym jest łuszczyca i jak można jej zapobiegać, aby ta choroba skóry nie wpłynęła na Ciebie i Twoją rodzinę.

Co to jest łuszczyca?

Łuszczyca jest widoczna na powierzchni skóry. Łuszczyca to seria komórek, w których zmieniono ich cykle życiowe. Dodatkowe komórki skóry zaczną się rozwijać w swędzących miejscach i łuskach, które mogą być nawet bolesne. Te łuski i plamy mogą rozwijać się w dowolnym miejscu na powierzchni skóry, ale zwykle pojawiają się na dłoniach, nogach, stopach, wokół uszu, wokół paznokci u nóg i paznokci oraz na plecach.

Leczenie łuszczycy

Są chwile, kiedy pacjenci doświadczają wyprysków lub okres czasu, w którym stan się pogarsza. Podczas leczenia jedynym celem jest zapobieganie przekształcaniu się komórek skóry w łaty i łuski poprzez zapobieganie ich wzrostowi i gromadzeniu się. Istnieją kremy, które mogą pomóc w zapobieganiu objawom, takie jak krem ​​kortyzonowy, który można znaleźć bez recepty. Ponadto zwiększenie ekspozycji na światło słoneczne może być również korzystne w pielęgnacji skóry osób z łuszczycą. Leczenie to przedsięwzięcie długoterminowe, a przypadki łuszczycy są uważane za przewlekłe choroby skóry.

Czy mam łuszczycę?

Czy mam łuszczycę

Skutki łuszczycy są wyraźnie widoczne, a objawy będą widoczne na powierzchni skóry, chociaż pacjenci z łuszczycą mają również tendencję do obrzęku i sztywności stawów w połączeniu z innymi objawami. Możesz doświadczyć tylko jednego objawu, jeśli uważasz, że zaczynasz widzieć wpływ łuszczycy na swoją skórę.

Objawy wizualne

 • Czerwone plamy na skórze
 • Łuski w kolorze srebrnym
 • Sucha i popękana skóra
 • Pęknięta skóra, która krwawi
 • Zagęszczone paznokcie

Inne objawy

 • Uczucie pieczenia
 • Świąd
 • Bolesne i delikatne
 • Sztywne i opuchnięte stawy

Objawy wieku dziecięcego

 • Skalowanie plam o niewielkich rozmiarach

Możesz także przeczytać - Revitol Dermasis Krem na łuszczycę

Jeśli zauważysz, że masz objawy łuszczycy, skonsultuj się z lekarzem (w razie potrzeby lekarz może skierować Cię do dermatologa) w celu ustalenia planu leczenia, który będzie najlepszy dla Twojej skóry. Łuszczyca może szybko się nasilać, powodując brzydki stan skóry i bolesne podrażnienie. Najskuteczniejszym sposobem leczenia łuszczycy jest zapobieganie gromadzeniu się tych komórek skóry, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, gdy tylko zaczną się pojawiać objawy. Jeśli nie wystąpiły jeszcze żadne objawy, istnieje wiele opcji zapobiegania łuszczycy.

Zapobieganie łuszczycy

 • Utrzymanie skóry i skóry głowy w dobrej kondycji i higienie
 • Życie w ciepłym klimacie
 • Używanie nawilżacza w domu
 • Przyjmowanie niewielkich lub żadnych leków, zwłaszcza odstawienie leków, które mogą powodować nawroty łuszczycy
 • Higieniczne leczenie skaleczeń, wysypek i innych dolegliwości skórnych

Zmiany stylu życia, które mogą zapobiegać łuszczycy

Zmiany stylu życia, które mogą zapobiegać łuszczycy

Istnieje kilka czynności, które mogą powodować łuszczycę, która występuje w większości gospodarstw domowych.

 • Wykazano, że zmniejszenie stresu zmniejsza łuszczycę. Działania redukujące stres obejmują medytację, ćwiczenia i czytanie.
 • Zmniejszenie spożycia alkoholu zapobiega również wybuchom łuszczycy. Nawet dokonanie prostej zmiany, takiej jak jeden drink mniej na tydzień, przyczyni się do zapobiegania łuszczycy, jeśli nie drastycznego ograniczenia.
 • Ćwiczenia nie tylko redukują stres, ale także redukują wybuchy łuszczycy.
 • Zdrowa dieta w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami jest zalecana nie tylko w celu zapobiegania łuszczycy, ale także w celu ogólnie zdrowszego stylu życia.
 • Jeśli jesteś palaczem, rzucenie palenia zapobiegnie również łuszczycy i nawrotom.
 • Te zmiany stylu życia nie tylko zapobiegną zaostrzeniom łuszczycy, ale także będą promować zdrowszy styl życia, z zapobieganiem innym chorobom i stanom.

Czytaj Dalej - Dieta łuszczycy - najlepsza i najgorsza żywność dla łuszczycy

Wdrażanie zapobiegania łuszczycy do schematu pielęgnacji skóry

Codzienne stosowanie środków nawilżających zmniejszy nawrót łuszczycy. Można kupić środki nawilżające do pielęgnacji ciała, a także do pielęgnacji twarzy.

 • Nawilżacze do ciała mogą być sprzedawane jako kremy do ciała, masła do ciała i balsamy do ciała.
 • Poszukiwanie produktów, które mają zwiększone składniki zatrzymujące wilgoć, takie jak parafina, może również poprawić zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci i zapobiegania nawrotom łuszczycy.
 • W przypadku paznokci wiele marek do pielęgnacji skóry oferuje obecnie kremy do skórek, które poprawiają nawilżenie i higieniczną pielęgnację łożyska paznokci i skórek w celu zmniejszenia objawów łuszczycy.
 • Zintegrowanie kremu nawilżającego do twarzy z rutynową pielęgnacją skóry i stosowanie nawilżających środków czyszczących podczas kąpieli może również zmniejszyć nawroty łuszczycy na obszarach twarzy, takich jak okolice uszu i linie skóry głowy.

Życie z łuszczycą jest trudne, a zapobieganie nawrotom łuszczycy poprzez stosowanie tych technik zmiany stylu życia i ulepszonego schematu pielęgnacji skóry pomoże poprawić zmiany w prowadzeniu szczęśliwego i zdrowego życia bez wyprysków. Jeśli obecnie cierpisz na łuszczycę, bądź pozytywny, stres jest jednym z wyzwalaczy zaostrzeń łuszczycy. Aktywna współpraca z dermatologiem i wprowadzenie sugerowanych zmian stylu życia zmniejszy zaostrzenia i poprawi jakość życia podczas walki z łuszczycą. Chociaż może się to wydawać nieskończone, wysiłek, jaki można podjąć, aby zmniejszyć lub zapobiec zaostrzeniom, będzie wart wyniku. Dzięki zrozumieniu i wdrożeniu tych metod zapobiegania, możesz zapobiec wpływowi łuszczycy na twoje życie i życie twoich dzieci.

Czytaj więcej - Miesiąc świadomości łuszczycy: podnieś świadomość na temat łuszczycy

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

Podobne posty

Pokaż wszystkie