Aktualizacja: 2018, 7 maja

Top 9 naturalnych środków na łuszczycę na skórze głowy

Top 9 naturalnych środków na łuszczycę na skórze głowy

Łuszczyca znana jest z bolesnych, drażniących objawów. Każdy, kto boryka się z tym schorzeniem, wie, jak uparte mogą być czasami te objawy. Czasami przy konwencjonalnych lekach ulga jest niewielka lub żadna, ale czy są inne opcje?

Leczenie niektórych objawów łuszczycy jest proste i łatwe.

Naturalne metody leczenia łuszczycy na skórze głowy

1. Wchłoń swoją skórę: Osoby cierpiące na łuszczycę powinny brać jak najwięcej kąpieli, najlepiej codziennie. Pomaga to pozbyć się nadmiaru łusek skóry. Ciepła woda uspokaja zainfekowane obszary. Postaraj się dodać do wody jak najwięcej składników uspokajających i nawilżających.

Wskazówka bezpieczeństwa: Nie używaj gorącej wody, ponieważ znacznie pogorszy to twoją skórę.

2. Nawilżaj: Jeśli masz łuszczycę, najlepsze są ciężkie maści lub środki nawilżające na bazie oleju. Nakładaj grube warstwy zaraz po kąpieli. Jeśli na zewnątrz jest wyjątkowo sucho, możesz zastosować dwie lub trzy aplikacje dziennie.

3. Dopraw swoją skórę kapsaicyną: Kapsaicyna jest składnikiem papryki, który daje jej kopa. Stwierdzono również, że kapsaicyna może pomóc w bólu i dyskomforcie, podnosząc poziom naszej tolerancji na nią. Wykazano, że jest szczególnie pomocny dla osób z łuszczycą. Wskazówka bezpieczeństwa: Poszukaj preparatu kapsaicyny, który zawiera tylko między 0.025-0.0755% składnika aktywnego. Wyższe mogą bardziej podrażnić twoją skórę.

4. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy w naturalny sposób łagodzi stany zapalne i ma właściwości łagodzące. To także środek myjący o działaniu antyseptycznym. Możesz użyć go jako relaksującej „kąpieli”, wlewając cydr do dużej miski, a następnie mocząc stopy. Możesz również użyć wacików do wchłonięcia octu, a następnie zastosować go w dowolnym miejscu, w którym łuszczyca wymaga złagodzenia.

5. Owiń skórę maścią do stosowania miejscowego: Skóra z łuszczycą goi się bardzo dobrze pod okładami, więc możesz użyć tego, co masz w domu w kuchni i spróbować uzyskać takie same rezultaty. Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa: zapytaj lekarza, czy lek można stosować w ten sposób i jaką ilość czasu należy pozostawić na opakowaniu, aby uniknąć infekcji.

Inne sposoby naturalnego leczenia łuszczycy na skórze głowy w domu

  • Omega-3 - Te niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe znajdują się w produktach spożywczych, takich jak łosoś i orzechy włoskie, i są znane z łagodzenia objawów łuszczycy. Wzbogać swoją dietę o pokarmy Omega-3. Lub możesz zacząć przyjmować suplement Omega-3 o jakości farmaceutycznej, nawet lepszy w połączeniu z witaminą D.
  • Aloes - Miejscowe stosowanie aloesu może bardzo łagodzić objawy pieczenia i swędzenia. Niektórzy z łuszczycą wolą stosować czysty żel aloesowy, podczas gdy inni używają kremów hydrofilowych. Jeśli używasz kremu, upewnij się, że zawiera co najmniej 05% aloesu.
  • Światło słoneczne - Witamina D daje ogromny zastrzyk energii osobom z łuszczycą, więc nic dziwnego, że światło słoneczne może być takim ratunkiem. Czas przebywania skóry na słońcu znacznie poprawi stopień zaawansowania zmian. Upewnij się, że nie przesadzasz, bo sytuacja się pogorszy. Zaleca się pozostawać odsłoniętym tylko przez około dziesięć minut na raz. Sole z Morza Martwego - mówi się, że radykalnie zmniejszają swędzenie skóry, jeśli są regularnie wrzucane do wody do kąpieli.
  • Owies - Z owsa można zrobić kojącą pastę do maści, a kąpiele owsiane łagodzą i nawilżają skórę. Po prostu weź zwykłą owsiankę, włóż ją do woreczka muślinowego i odcedź pod tylnym odpływem.

Ostateczne wskazówki

Wyzwala problem z włosami

Każdy, kto cierpi na łuszczycę, ma pewne „wyzwalacze”, które drażnią ich objawy. Dowiedz się, jakie są twoje własne wyzwalacze łuszczycy i zrób wszystko, co możesz, aby ich uniknąć. Stres zwykle odgrywa dużą rolę w zaostrzeniach łuszczycy, więc nie przejmuj się, kiedy tylko możesz.

Unikaj wszelkiego możliwego ryzyka lub podrażnienia skóry, na przykład nowych produktów, które mogą być szorstkie lub narażenia na niemiłe elementy. Każdy uraz twojej skóry będzie znacznie gorszy, jeśli masz łuszczycę; więc nie narażaj się na żadne niepotrzebne ryzyko.

Wiadomo, że alkohol zmniejsza skuteczność wielu leków, zwłaszcza większości leków na łuszczycę. Staraj się unikać picia alkoholu, zwłaszcza jeśli już masz problemy ze zmianami i próbujesz je leczyć. Uważa się również, że alkohol silnie wywołuje łuszczycę i pogarsza objawy.

To samo dotyczy nikotyny. Wydaje się, że może istnieć związek między paleniem a ciężkością łuszczycy. Rzucenie palenia może spowodować ustąpienie niektórych lub nawet większości objawów.

Dbaj o swoje zdrowie. Jeśli zachorujesz, szybko zadzwoń do lekarza. Łuszczyca pogorszy się, jeśli będziesz chory, a infekcje spowodują, że objawy oszaleją.

Werdykt

Domowe metody mogą nigdy nie wyleczyć czyjejś łuszczycy, ale z pewnością są skuteczne w leczeniu jej uporczywych objawów. Istnieje kilka sprytnych, prostych sposobów naturalnego leczenia łuszczycy. Nawet jeśli objawy są najgorsze, można wypróbować te domowe metody. To, co działa najlepiej dla jednej osoby, może nie działać najlepiej dla innej, ale większość naturalnych metod leczenia łuszczycy jest bardzo naturalnymi metodami łagodzenia objawów łuszczycy.

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

Podobne posty

Pokaż wszystkie