Zaktualizowano: 2019, lipiec 24

Cukrzyca i seks - jak cukrzyca wpływa na twoje życie seksualne?

Cukrzyca i seks - jak cukrzyca wpływa na twoje życie seksualne?

Cukrzycę można zdefiniować jako poważny, złożony stan, który prowadzi do podwyższenia poziomu cukru we krwi. Cierpisz z powodu cukrzyca gdy organizm nie wytwarza insuliny na odpowiednim poziomie lub gdy komórki organizmu nie są w stanie odpowiednio zareagować na insulinę lub może to być spowodowane połączeniem obu przyczyn.

Jest to choroba trwająca całe życie, która dotyka różnych aspektów Twojego życia. Cukrzyca wpływa na różne aspekty Twojego życia, takie jak dieta, oddawanie moczu, ciśnienie krwi, a nawet życie seksualne.

Według statystyk opublikowanych przez Amerykańska Organizacja Diabetologicznau prawie 9.3% populacji amerykańskiej w 2012 roku zdiagnozowano cukrzycę, czyli 29.1 mln Amerykanów. Badanie pokazuje również, że cukrzyca jest również dobrze znana przyczyna dysfunkcji seksualnych. Jest więc bardzo jasne, że cukrzyca może wpływać nawet na Twoje życie seksualne, a także na inne dziedziny życia.

Informacje związane z cukrzycą

Wpływ cukrzycy na twoje życie seksualne

Teraz wiesz, że cukrzyca ma wpływ nawet na twoje życie seksualne, czas porozmawiać o tym, jak cukrzyca może wpłynąć na twoje życie seksualne. Cukrzyca wpływa na życie seksualne zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Badanie to pokazuje 75% mężczyzn cierpiących na cukrzycę ma jakieś zaburzenia erekcji, a około 35% kobiet ma jakieś zaburzenia seksualne.

Nie marnując więcej czasu, zobaczmy, jak cukrzyca może wpłynąć na Twoje życie seksualne:

1. Kobiety chore na cukrzycę mogą mieć zaburzenia seksualne

Kobiety chore na cukrzycę mogą cierpieć na różne dysfunkcje seksualne, co prowadzi do obniżenia pożądania seksualnego. Istnieje szansa, że ​​kobiety będą miały trudności ze stymulacją nawilżenia.

Ponadto mogą mieć również trudności z doświadczeniem organizmu, co obniża ich pożądanie seksualne.

2. Niskie libido wśród mężczyzn

Mężczyźni cierpiący na cukrzycę są podatni na zaburzenia seksualne. Cukrzyca może prowadzić do niski poziom testosteronu nie pozwalanie mężczyznom na zdrowe życie seksualne.

Ze względu na niski poziom testosteronu przyrost masy ciała, Depresjamężczyźni odczuwają spadek libido.

Kiedy panuje niskie libido, to wpływa to nie tylko na nich samych, ale także na ich partnera seksualnego, rujnując życie seksualne pary.

Mężczyźni cierpiący na cukrzycę

3. Zaburzenia erekcji u mężczyzn

Zaburzenia erekcji występuje bardzo często u mężczyzn chorych na cukrzycę. Ze względu na niski poziom testosteronu wielu mężczyzn cierpiących na cukrzycę doświadcza zaburzeń erekcji.

Mężczyźni z zaburzeniami erekcji nigdy nie będą w stanie osiągnąć żadnej satysfakcji podczas stosunek seksualny z powodu niemożności normalnego wzniesienia. W związku z tym ma niekorzystny wpływ na Twoje życie seksualne.

4. Zmniejszenie poziomu energii

Osoby cierpiące na cukrzycę mają nieprawidłowe wahania poziomu cukru we krwi.

Poziom cukru we krwi może być za wysoki lub za niski w organizmie. Z powodu tej fluktuacji poziom energii w organizmie znacznie się zmniejszy. Przy tej fluktuacji mogą czuć się znużeni i zmęczeni, więc ma to negatywny wpływ na ich życie seksualne.

Do dobrego seksu wymaga dużo energii, a osoby z rozpoznaną cukrzycą nie są w stanie wygenerować odpowiedniego poziomu energii do satysfakcjonującego współżycia seksualnego.

5. Zakłócenia w ogólnych związkach seksualnych i małżeństwie

Ogólny związek seksualny i małżeństwo

Ze względu na różne problemy podczas stosunku płciowego ma to niekorzystny wpływ na ogólne życie seksualne i małżeńskie.

Wiele osób uważa, że ​​dyskutowanie na ten temat z ekspertami jest niezręczne, co pogarsza ich życie seksualne.

Badanie pokazuje, że mężczyźni i kobiety, niezależnie od wieku, są bardziej skłonni do szczęśliwego seksu i życia małżeńskiego w porównaniu z osobami, u których zdiagnozowano cukrzycę, co pokazuje, że powoduje to zaburzenia w ogólnych relacjach seksualnych i małżeństwie.

Dlatego cukrzyca może mieć zły wpływ na życie seksualne i małżeństwo. Istnieją jednak sposoby na zmniejszenie tych problemów seksualnych spowodowanych cukrzycą. Pokrótce to opiszę.

Co mogę zrobić z tym problemem?

Istnieją różne metody, które mogą do pewnego stopnia zmniejszyć problemy seksualne spowodowane cukrzycą. Są one następujące:

  • Skonsultuj swoje problemy z ekspertem. Tak, nie ma sensu milczeć o swoich problemach. Aby w pewnym stopniu rozwiązać swoje problemy, musisz skonsultować się z ekspertem.
  • Kontroluj swoją cukrzycę, ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.
  • Możesz wypróbować leki takie jak Viagra, Levitra i inne.
  • Miej wystarczająco dużo snu, ponieważ odgrywa on kluczową rolę w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi.

Oto niektóre z metod rozwiązywania problemów seksualnych w pewnym stopniu. Zaleca się jednak, aby przed spróbowaniem czegokolwiek skonsultować się z ekspertem.

Porozmawiaj swobodnie

Zobacz także - Pozbądź się nudy w sypialni dzięki lepszemu seksowi

Wnioski

Cukrzyca ma wpływ nie tylko na poziom cukru we krwi lub ciśnienie krwi, ale także na całe życie. Lepiej jest zapobiegać cukrzycy, ale jeśli już cierpisz na tę chorobę, lepiej zadbać o swoje zdrowie kontrolując cukrzycę.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć cukrzycę i życie seksualne.

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

Podobne posty

Pokaż wszystkie