Zaktualizowano: 2019, lipiec 22

Matowa cera: objawy, przyczyny, zabiegi, porady dotyczące poprawy cery

Na co dzień skóra narażona jest na szereg zanieczyszczeń oraz szkodliwych substancji i chemikaliów. Mieszkańcy obszarów miejskich są narażeni na zanieczyszczenia z pojazdów i przemysłu. Słońce również odgrywa rolę w pogorszeniu stanu skóry ze względu na emitowane przez nie promienie ultrafioletowe. Innym czynnikiem, który pogarsza stan skóry, jest starzenie. Ponieważ starzenie się skóry traci zdolność regeneracji i utrzymania młodzieńczego wyglądu. Wszystkie te czynniki łącznie prowadzą do różnych negatywnych chorób skóry. Jedną z najczęstszych chorób skóry jest matowa cera.

Czym jest matowa cera?

Matowa cera to w zasadzie cera, która straciła swoją żywotność i blask. W normalnych warunkach skóra dostarcza nam wilgoci i sebum, aby zachować gładkość i blask skóry. Uszkodzenia skóry zmniejszają jej zdolność do tego, przez co stają się matowe. Nagromadzenie martwych komórek na powierzchni skóry jest również głównym czynnikiem powodującym matową cerę.

Objawy matowej cery

Może minąć dużo czasu, zanim zauważy się matową cerę. Dzieje się tak zwłaszcza w obszarach ciała, takich jak ręce, nogi i klatka piersiowa. Istnieją jednak pewne objawy, które się pojawią i które oznaczają, że skóra jest matowa. Największym objawem jest oczywiście utrata blasku skóry. Brak wody oraz martwe komórki naskórka prowadzą do powstania ciemniejszej warstwy na skórze. Inne objawy, które towarzyszą matowieniu skóry, obejmują uszkodzenie skóry. Zauważysz początek warunków, takich jak plamy słoneczne.

Przyczyny matowej cery

matowa cera

Różne czynniki powodują matową cerę. Czynniki te mogą być biologiczne, psychologiczne, środowiskowe lub dziedziczne. Niektórzy ludzie mają naturalnie matową cerę, którą odziedziczyli po członku rodziny. Z takim stanem trudno sobie poradzić, bo nawet po zabiegu szanse nawrotu są duże. Czynniki środowiskowe obejmują zanieczyszczenia, takie jak chemikalia i kurz. Uszkadzają komórki skóry, powodując matowienie. Inne czynniki, które przyczyniają się do matowej cery, obejmują niezdrowy styl życia i niewłaściwe wybory żywieniowe. Ekspozycja na promienie UV ze słońca jest również głównym czynnikiem powodującym matową cerę. Ostatnią przyczyną jest starzenie się. Wraz z wiekiem skóra staje się bardziej podatna na uszkodzenia.

Zabiegi na matową cerę

Na szczęście matowa cera nie jest ostatnim gwoździem do trumny dla cierpiących na nią osób. Matowa cera sprawia, że ​​czujemy się podświadomi naszego wyglądu, co nie jest dobrą wiadomością dla naszej pewności siebie. Możesz preferować Recenzja leczenia dłoni firmy Rodan + Fields; Który prowadzi Cię do wyboru odpowiedniego produktu dla Twojej karnacji skóry. Dostępnych jest dla nich wiele opcji leczenia. Opcje te omówiono poniżej.

  • Nawilżać: Woda odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowego wyglądu komórek skóry. Przy odpowiedniej ilości wody skóra nabiera żywego i promiennego wyglądu. Co więcej, to woda pomaga skórze zachować elastyczność i jędrność, przyczyniając się w ten sposób do dalszego rozświetlenia skóry. Brak dostatecznej ilości wilgoci powoduje, że skóra traci jędrność i świetlistość. Nawilżanie polega na stosowaniu produktów nawilżających, a także piciu dużej ilości wody. Osoby o typie skóry suchej są szczególnie podatne na matową cerę wynikającą z niedostatecznego nawilżenia skóry.
  • masaże: Co zaskakujące, masaż może pomóc zachować blask i blask skóry. Zastosowany olejek do masażu jest bardzo korzystny, ponieważ pozwala zachować blask skóry. Dodatkowo masaż poprawia ukrwienie skóry. Poprawia to dostarczanie składników odżywczych do komórek skóry, czyniąc je zdrowszymi.
  • Łuszczenie się: Złuszczanie to proces, w którym usuwa się martwe komórki skóry. To jedna z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych technik leczenia cery matowej. Skórę można złuszczać za pomocą różnych domowych zabiegów, komercyjnych środków czyszczących i specjalnych peelingów złuszczających. Po złuszczeniu skóry odsłonięta zostaje jaśniejsza skóra pod spodem.
  • Pić dużo wody: Nie można tego wystarczająco podkreślić. Picie odpowiedniej wody jest kluczem do lepszej skóry. Zaleca się osiem szklanek wody dziennie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym zdrowszej skóry.
  • Rozjaśnianie skóry: To najskuteczniejszy sposób na matową cerę. Rozjaśnianie skóry odbywa się za pomocą komercyjnych wybielaczy lub za pomocą określonych procedur medycznych. Niektóre domowe produkty do rozjaśniania skóry można również użyć.

Wskazówki, jak poprawić cerę skóry

  • Co jesz?: Twoje nawyki żywieniowe mają duże znaczenie w walce z matową cerą. Aby Twoja skóra była zdrowa, musisz zdrowo się odżywiać. Unikaj tłustych i słodkich potraw. Zamiast tego jedz dużo owoców i warzyw.
  • Zminimalizuj alkohol: Nawet jeśli spróbujesz wyeliminować matową cerę, ale nadal będziesz pić alkohol, Twoje wysiłki będą bezowocne. Alkohol niszczy komórki skóry i wkrótce Twoja skóra znów nabierze bladej cery. Dlatego ogranicz lub jeszcze lepiej całkowicie unikaj alkoholu.
  • Precz ze starą - złuszczanie suchej skóry: Pozbądź się suchej skóry poprzez złuszczanie i nawilżanie. Gdy Twoja stara skóra zniknie, pojawi się nowa jaśniejsza warstwa. Zabiegi medyczne, takie jak peelingi chemiczne, mogą również pomóc pozbyć się starej i suchej warstwy skóry.
  • Zacznij dzień od witaminy C.: Witamina C to jeden z najlepszych produktów do pielęgnacji skóry, jakiego możesz użyć. Witamina C odżywia komórki skóry i wzmacnia odporność, chroniąc skórę przed patogenami. Rozpoczęcie dnia od witaminy C w postaci owoców, warzyw lub czegokolwiek, co masz pod ręką, sprawi, że Twoja skóra będzie promienna i zdrowa przez cały dzień.
  • Zwiększ poziom nawilżenia skóry: Jak wspomniano, skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, aby zachować zdrowie i prawidłowo funkcjonować. Możesz zapewnić tę wilgoć, pijąc dużo wody w ciągu dnia lub używając produkty nawilżające takie jak kremy.

Podobne posty

Pokaż wszystkie