Zaktualizowano: 2019, 17 sierpnia

Jak złuszczać twarz i uzyskać gładki koloryt skóry?

Jak złuszczać twarz i uzyskać gładki koloryt skóry?

Co to jest złuszczanie?

Złuszczanie to proces, w którym skóra jest wygładzana i wygładzana w celu usunięcia martwych komórek naskórka i umożliwienia pojawienia się nowych, świeżych, młodych komórek. Złuszczanie jest często stosowane jako zabieg przeciwstarzeniowy, a także jako skuteczny zabieg na blizny potrądzikowe, plamy starcze i przebarwienia skóry. Istnieją dwa rodzaje złuszczania: złuszczanie mechaniczne i złuszczanie chemiczne.

Rodzaje złuszczania

1. Złuszczanie mechaniczne:

Złuszczanie mechaniczne to proces, w którym skóra jest fizycznie szorowana środkiem ściernym, zwykle składającym się z naturalnych składników. Naturalne środki złuszczające obejmują sól, cukier, pestki moreli i ryż. Mechaniczne złuszczanie można uzupełnić w domu niedrogimi peelingami złuszczającymi dostępnymi bez recepty, a także przez specjalistów od pielęgnacji skóry.

2. Złuszczanie chemiczne:

Złuszczanie chemiczne jest również określane jako a peeling chemiczny, a proces ten wykorzystuje alfa-hydroksykwasy do głębokiego złuszczania i usuwania starszych martwych komórek naskórka z wierzchniej warstwy skóry. Kwasy działają poprzez rozluźnienie komórek skóry, które z kolei złuszczają się w ciągu kilku dni. Peelingi chemiczne wydają się być nieco silniejsze niż domowe peelingi mechaniczne, a rezultaty utrzymują się przez dłuższy czas.

Informacje o złuszczaniu chemicznym

Czy jesteś dobrym kandydatem do peelingu?

Złuszczanie jest bezpieczne i skuteczne przy zabiegach chirurgicznych i jeśli cierpisz przedwczesne starzenie, zmarszczki lub blizny potrądzikowe, zdecydowanie jesteś dobrym kandydatem. Jeśli nie masz pewności, czy złuszczanie jest dla Ciebie odpowiednim zabiegiem, zawsze dobrze jest skonsultować się ze specjalistą ds. Pielęgnacji skóry. Peeling jest ważny ze względu na to, że w bezpieczny sposób usuwa problematyczną skórę, umożliwiając jednocześnie pojawienie się nowych komórek skóry, a także pomaga usunąć ze skóry toksyny, które mogą prowadzić do trądziku, nadmiernej produkcji sebum i blizn.

Jakie schorzenia leczy złuszczanie?

Złuszczanie jest niezwykle korzystne dla osób cierpiących na różne choroby skóry. Choroby skóry, które można łatwo leczyć za pomocą złuszczania, obejmują wypryski, ciemne plamy spowodowane wypryskami, przebarwienia, blizny potrądzikowe, suchość skóry i zmarszczki. Dodatkowo jest to idealny zabieg dla osób, które pragną gładkiego i świeżego wyglądu.

Jak złuszczać?

Złuszczający masaż twarzy

Złuszczanie skóry jest łatwe, a skórę można bezpiecznie złuszczać w zaciszu własnego domu. Pierwszym krokiem jest wyszorowanie skóry w celu usunięcia toksyn i nadmiaru sebum. Następnym krokiem jest nałożenie całkowicie naturalnego peelingu złuszczającego, który jest specjalnie zaprojektowany do twarzy. Peeling wcieraj kolistymi wzorami, zwracając szczególną uwagę na policzki i czoło. Spłucz ciepłą wodą, aby upewnić się, że usunąłeś cały peeling, i powtarzaj proces raz w tygodniu.

Zalecane peelingi chemiczne

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele peelingów chemicznych, oto 2 najlepsze wybory z wielu produktów do pielęgnacji skóry,

  • Sum Institute Transport - Nieścierny zabieg złuszczający, który składa się z nasączonych płatków kosmetycznych zawierających delikatny peeling. Płatki są łatwe w użyciu i zapewniają dokładną ilość środka ściernego potrzebnego do pełnego peelingu twarzy
  • Płatki złuszczające St Ives Scrub Free - Nieścierny zabieg złuszczający skórę składający się z naturalnych składników, takich jak ekstrakt z pestek moreli, cukier i kwas mlekowy. Preparat złuszczający jest wstępnie nasączony na płatkach, co pozwala na szybką i łatwą aplikację. Ważne jest, aby pamiętać, że płatki złuszczające St Ives Scrub Free zawierają alfa-hydroksykwas, dlatego podczas stosowania tego produktu zawsze dobrze jest chronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem

Narzędzia złuszczające

Narzędzia złuszczające

Narzędzia złuszczające pozwalają na głębsze złuszczanie skóry, a przy peelingu w domu mamy do wyboru kilka opcji. Oto 2 najlepsze produkty polecane przez profesjonalistów do pielęgnacji skóry.

  • System oczyszczający Clarisonic plus - Kompletny system, który działa złuszczająco na skórę, a także stymuluje produkcję kolagenu. Każdy zestaw zawiera szczoteczkę złuszczającą oraz dwa próbne produkty czyszczące, pozwalające na bezpieczne i dokładne oczyszczenie oraz złuszczanie
  • Spa Sonic - Kompletny system do pielęgnacji skóry, który jest w pełni wodoodporny, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla tych, którzy chcą złuszczać skórę pod prysznicem. Specjalna szczoteczka pozwala na siedem oddzielnych nasadek, a każda nasadka działa dobrze w określonych warunkach skóry, takich jak suchość, zmarszczki i drobne linie oraz duże pory. Spa Sonic może być używane z dowolnym środkiem myjącym lub nawilżającym i jest specjalnie zaprojektowane tak, aby nie podrażniać skóry

Wskazówki dotyczące złuszczania

Zarówno złuszczanie chemiczne, jak i mechaniczne działa dobrze na złuszczanie skóry i wszystko zależy od twojego specyfiki potrzeby pielęgnacji skóry. Złuszczanie chemiczne działa dobrze u osób z lekką suchością i wczesnymi oznakami starzenia, a złuszczanie mechaniczne jest idealne dla osób z głębszymi zmarszczkami i chroniczną suchością. Najlepsze efekty daje peeling wykonywany raz w tygodniu, a w przypadku podrażnienia raz na dwa do trzech tygodni. Oznaki nadmiernego złuszczania obejmują ból i podrażnienie, przesuszenie skóry po zabiegu, zadrapania i zadrapania na złuszczonym obszarze oraz pęcherze na skórze.

Które zabiegi złuszczające w profesjonalnym salonie są korzystne?

Salonowe zabiegi złuszczania polegają na peelingach chemicznych z użyciem alfa-hydroksykwasów lub beta-hydroksykwasów. Oba zabiegi są niezwykle korzystne dla osób z przesuszoną skórą, bliznami potrądzikowymi, zmarszczeki hiperpigmentacja. Dodatkowe zabiegi obejmują chemiczne złuszczanie przy użyciu lekkich środków ściernych, takich jak pestki moreli, mikrokapsułki, ryż i cukier. Zabiegi złuszczania chemicznego są korzystne dla osób z łagodnymi niedoskonałościami skóry, suchością oraz wczesnymi drobnymi liniami i zmarszczkami.

Wnioski

Złuszczanie to świetny sposób na rozjaśnienie matowej skóry, a naturalne składniki użyte w produktach myjących i peelingach zapewniają dodatkowe korzyści, wchłaniając się w skórę i wspierając odnowę komórkową. Zabiegi złuszczające są bezpieczne i skuteczne, pozwalają na piękną, odnowioną skórę i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Jeśli szukasz bezpiecznego i wygodnego sposobu na rozjaśnienie swojego wyglądu i spowolnienie czasu, zabiegi złuszczające to zdecydowanie krok w dobrym kierunku. Jeśli nie masz pewności, który zabieg najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, zawsze dobrze jest skonsultować się z profesjonalistą w celu ustalenia najlepszej opcji złuszczania. W krótkim czasie będziesz mieć piękną, odświeżoną skórę i promienny wygląd. Możesz uzyskać pomoc, jak rozjaśnić wygląd skóry, analizując plik Przegląd leczniczych naturalnych olejów; który wytwarza naturalne produkty na problemy skórne.

Podobne posty

Pokaż wszystkie