Zaktualizowano: 2019, 17 sierpnia

Przegląd pigmentacji: najlepszy zabieg na pigmentację skóry

Przeczytaj o zaburzeniach pigmentacji skóry, które wpływają na kolor Twojej skóry.
Przegląd pigmentacji: najlepszy zabieg na pigmentację skóry
Pigmentacja to stan skóry, który może powodować jej ciemnienie. Obrazy Shutterstcok

Co to jest pigmentacja i pigmentacja skóry?

Pigmentacja odnosi się do zabarwienia skóry.

Pigmentacja skóry odnosi się do koloru skóry w wyniku działania melaniny. Pigmentacja może być również zjawiskiem negatywnym.

Melanina odpowiada za kolor naszej skóry.

Czasami, głównie w wyniku ekspozycji na słońce, w skórze wytwarza się dużo melaniny. Prowadzi to do ciemnienia skóry, zwykle wokół określonego obszaru, takiego jak twarz, ramiona i ramiona.

Inne czynniki, które mogą prowadzić do nadprodukcji melaniny, obejmują hormony. Kobiety w ciąży zgłaszały, że widziały ciemne plamy lub plamy na szyi i twarzy.

Pigmentacja jest ściśle związana przebarwienia, co jest po prostu niezwykłym wzrostem produkcji melaniny.

W przypadku przebarwień plamy i przebarwienia stają się ciemniejsze i zmieniają się w szaro-czarne lub podpalane.

Przyczyny i objawy pigmentacji

Główną przyczyną przebarwień jest długotrwała i niezabezpieczona ekspozycja na słońce.

Kiedy skóra jest wystawiona na działanie słońca, jej naturalną reakcją jest wytwarzanie większej ilości melaniny, aby chronić organizm przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych pochodzących ze słońca.

Taka jest idea garbowanie. Jednak skóra nierównomiernie rozprowadza melaninę na skórze, co powoduje pigmentację skóry lub przebarwienia w niektórych obszarach.

Jak wspomniano powyżej, hormony mogą również odgrywać rolę w pigmentacji skóry. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży, które doświadczają wielu zmian hormonalnych.

Objawy pigmentacji skóry są dość łatwe do wykrycia. Zauważysz odbarwione plamy w obszarach takich jak twarz, klatka piersiowa, ramiona, górna część pleców i ramiona; w zasadzie każdy obszar wystawiony na słońce przez długi czas.

Pigmentacja zaczyna się od brązowe lub brązowe plamy i plamy na skórze. Z czasem plamy te mogą stać się większe i ciemniejsze.

Rodzaje pigmentacji

Pigmentacja może występować w różnych formach, jak opisano poniżej.

 • Melasma - To pigmentacja, która zwykle występuje na twarzy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, ale głównie u kobiet. Skutkuje to brązowe plamy po obu stronach twarzy, zwłaszcza na czole, policzkach i górnej wardze.
 • ostuda - Ten stan jest również nazywany „maską ciąży”. Występuje u kobiet w ciąży. Ekspozycja na słońce może pogorszyć stan.
 • Lentigines słoneczne lub uszkodzenia słoneczne - Są to plamy, które pojawiają się na skórze w wyniku uszkodzeń spowodowanych słońcem. Plamy są zwykle określane jako drobne lub starcze plamy[1]. Występują na twarzy, ramionach, barkach, klatce piersiowej i górnej części pleców.
 • Piegi lub Ephelides - Piegi mogą być spowodowane promieniami ultrafioletowymi lub mogą być odziedziczone po członku rodziny.
 • Przebarwienia pozapalne (PIH) - Występuje po urazie skóry. Może również wystąpić po traumatycznym leczeniu skóry lub zmianach skórnych. Może to również spowodować niewłaściwe użycie produktów do pielęgnacji skóry[2].

Co się dzieje z powodu pigmentacji?

Pigmentacja ma kilka skutków na organizm.

Po pierwsze, powoduje przebarwienia w postaci plam i plam. Jest to uważane za nieprzyjemne i nieprzyjemne.

Po drugie, pigmentacja może sygnalizować poważniejszy stan skóry, z którym należy się uporać.

Leczenie pigmentacyjne

Zabiegi medyczne

W przypadku pigmentacji dostępne są zabiegi medyczne. Obrazy Sutterstock

Na szczęście pigmentację można leczyć. W przypadku różnych form pigmentacji stosuje się różne formy leczenia.

 • Aby uzyskać łagodną pigmentację, powinieneś najpierw wypróbować proste domowe środki. Substancje takie jak cytryna dobrze zmniejszają pigmentację. Inne proste, nieszkodliwe produkty, których możesz użyć, to mleko, rumianek i miód. Poszukaj sposobów, jak zmieszać je w odpowiednich proporcjach.
 • Bardziej poważna pigmentacja może wymagać użycia produktów komercyjnych, takich jak kremy i płyny. W większości przypadków, kremy rozjaśniające skórę służą do usuwania przebarwień i wyrównania kolorytu skóry. Należy jednak uważać na używane kremy. Niektóre zawierają niebezpieczne składniki, które mogą powodować szkodliwe skutki uboczne.
 • Ostatnią i najpoważniejszą opcją leczenia jest poddanie się określonej procedurze medycznej. W celu leczenia pigmentacji można wykonać kilka procedur medycznych. Jednym z nich jest peeling chemiczny. To tutaj usuwa się górną warstwę skóry wraz z przebarwieniami. Inne procedury medyczne obejmują dermabrazję i laserowe odnawianie powierzchni.

Jak zapobiegać pigmentacji?

Zamiast czekać na zabiegi i używać kremów do leczenia pigmentacji, znacznie łatwiej jest tego uniknąć.

Poniżej znajdują się wskazówki, jak zapobiegać pigmentacji:

 • Najbardziej skuteczną techniką zapobiegania jest unikanie uszkodzeń słonecznych. Chroń swoją skórę za każdym razem, gdy jesteś na słońcu.
 • Uważaj na używane produkty do pielęgnacji skóry. Unikaj tych, które podrażniają skórę.
 • Nawilżaj skórę, używając środków nawilżających i pijąc dużo wody.
 • Regularnie odwiedzaj dermatologa na kontrolę.

Produkty do pigmentacji, które działają

Stworzono wiele produktów do pigmentacji, aby poradzić sobie z różnymi typami przebarwień skóry.

Oto trzy, które z pewnością zadziałają:

 • Lumnaskin Jest bardzo skuteczny w usuwaniu różnych śladów pigmentacyjnych, w tym plam posłonecznych, piegów i plam starczych. Oprócz usuwania pigmentacji nawilża i odżywia skórę. Swoją skuteczność zawdzięczają składnikom, do których zalicza się Gigawhite, Ekstrakt z pestek winogron, Bio białe serum i Kwas hialuronowy.
 • Niebieska plazma Leczy szereg problemów związanych z pigmentacją, w tym plam słonecznych, łusek i plam starczych. Działa poprzez złuszczanie warstw martwych komórek naskórka, oczyszczanie skóry i nawilżanie skóry wzbogaconą wodą.
 • Purely Bright Ten produkt wykorzystuje składniki takie jak kwas hialuronowy w celu zwiększenia elastyczności skóry, ekstrakt z kurkumy do ochrony skóry, ekstrakt ze śliwki Kakadu w celu zmniejszenia nasilenia pigmentacji skóry, ekstrakt ze skórki cytrusów Unshiu, aby pozbyć się ciemnych plam i witamina C dla poprawy skóry. ochrona.
Autor

Dr Adonis Maiquez, MD, ABAARM

Dr Adonis Maiquez jest znany jako wiodący ekspert Miami w dziedzinie zdrowego starzenia się i pomógł setkom pacjentów poczuć się jak najlepiej.

Podobne posty

Pokaż wszystkie