Zaktualizowano: 2020, 28 stycznia

Rozjaśnianie skóry: 3 najlepsze zabiegi rozjaśniające skórę, które musisz znać

Rozjaśnianie skóry: 3 najlepsze zabiegi rozjaśniające skórę, które musisz znać

Rozjaśnianie skóry to proces zmiany karnacji lub odcienia koloru skóry i jej rozjaśnienia. Rozjaśnianie skóry jest również wykonywane w celu usunięcia różnych niedoskonałości skóry, takich jak plamy słoneczne i plamy starcze. Produkty do rozjaśniania skóry nadają skórze jednolity i równomierny koloryt, dzięki czemu wygląda bardziej atrakcyjnie.

Jak naturalnie rozjaśnić skórę?

Rozjaśnianie skóry to proces od lat nękany kontrowersjami. Kontrowersje wynikają z wielu poważnych skutków ubocznych produktów rozjaśniających skórę. Te produkty, które są zwykle sprzedawane w handlu, skutecznie wybielają skórę, ale mają szkodliwe konsekwencje. Z tego powodu wiele osób korzysta z naturalnych produktów rozjaśniających skórę. Produkty te są znacznie mniej szkodliwe, a efekt końcowy wciąż jest osiągany.

Naturalne rozjaśnianie skóry odbywa się za pomocą szeregu naturalnych produktów. Niektóre z najczęściej używanych produktów to:

 • cytryna: Sok z cytryny to naturalny i skuteczny wybielacz do skóry. W połączeniu z mlekiem może bezpiecznie rozjaśnić kolor skóry. Dodatkowo może być stosowany dowolnie często bez żadnych negatywnych skutków ubocznych.
 • Rumianek to kolejny naturalny wybielacz do skóry. Podczas przygotowywania miesza się go z wrzącą wodą, wodą różaną i miodem.
 • Płatki owsiane zmieszane z sokiem pomidorowym.
 • Mieszanka białek i soku z cytryny.
 • Z powyższego wynika, że ​​naturalne produkty wybielające skórę można łatwo znaleźć w kuchni. Są łatwe w przygotowaniu, a ich aplikacja wcale nie jest skomplikowana.

Rozjaśnianie skóry dla wszystkich typów skóry

Różni ludzie różne rodzaje skóry w zależności od tekstury, zawartości oleju i wilgotności. Normalny typ skóry, który jest najczęstszy, jest dość zrównoważony pod względem zawartości tłuszczu i wilgoci. Na tłusta skóra zwykle zawiera dużo oleju, podczas gdy typ skóry suchej ma mało wilgoci. Typ skóry mieszanej łączy w sobie cechy skóry suchej i tłustej. Nie wszystkie rodzaje skóry mogą używać tego samego produktu rozjaśniającego skórę. Każdy typ ma produkt, który jest do niego idealny. Znalezienie tego produktu, który jest idealny dla Twojego rodzaju skóry, jest niezbędne do bezpiecznego osiągnięcia zamierzonych rezultatów.

Jeśli chodzi o wybór produktów do rozjaśniania skóry, najlepsze są typy skóry normalnej. Ten rodzaj skóry może wytrzymać szeroką gamę wybielaczy bez poważnych skutków ubocznych. Tłusta skóra potrzebuje produktu, który nie będzie jej nadmiernie nawilżał. Idealny wybielacz do skóry to taki, który zawiera składnik wysuszający. W przypadku skóry suchej sytuacja jest odwrotna. Wymagają rozjaśniaczy do skóry, które są nieco tłuste i zawierają substancje nawilżające. Typ skóry mieszanej wymaga równowagi między środkami wysuszającymi i nawilżającymi.

Rodzaje skóry

Zabiegi rozjaśniające skórę

Zabiegi rozjaśniania skóry są głównie trzy rodzaje. Są takie zabiegi, które można wykonać w domu przy użyciu prostych naturalnych produktów, są takie, które wykorzystują komercyjne produkty rozjaśniające skórę są też procedury medyczne, które powinien wykonywać tylko wykwalifikowany personel medyczny w szpitalu.

Domowe zabiegi składają się z prostych składników, takich jak mleko, papaja, sok z cytryny i białka jaj. Te składniki są naturalne iw dużej mierze nieszkodliwe. Ze względu na bezpieczny charakter zabiegów domowych, wielu osobom zaleca się wypróbowanie ich przed przystąpieniem do zabiegów mocniejszych.

W leczeniu skóry stosuje się także produkty komercyjne. Zabiegi te są wykonywane przy użyciu różnych chemikaliów i komponentów, które zostały zaprojektowane, aby osiągnąć określony cel. Produkty komercyjne są droższe, skuteczniejsze i bardziej niebezpieczne w użyciu. Można je znaleźć w drogeriach i drogeriach.

Ostatnia forma zabiegu rozjaśniania skóry to wizyta u dermatologa. Dermatolog wykona różne zabiegi medyczne, takie jak peeling chemiczny, laserowe odnawianie powierzchni i dermabrazja, aby usunąć wierzchnią warstwę skóry i pozwolić na odrastanie nowej. Aby rozjaśnić cerę, możesz spróbować Szczerość do przezwyciężenia przebarwień skóry.

Ryzyko związane z zabiegami rozjaśniania skóry

Jak wszystko inne, istnieją pozytywne i negatywne skutki rozjaśnienia skóry. Wybielanie od dawna jest przedmiotem kontrowersji w dziedzinie medycyny. Jest to związane ze wzrostem ryzyka zachorowania na raka i innych schorzeń. Poniżej przedstawiono niektóre z najbardziej znanych zagrożeń związanych z zabiegami rozjaśniania skóry.

 • Rak: W zależności od rodzaju zastosowanego produktu rozjaśniającego skórę istnieją różne rodzaje nowotworów, na które narażony jest organizm. Produkty zawierające takie składniki, jak hydrochinon, rtęć i arsen mogą powodować raka płuc, wątroby lub zmarszczek i skóry.
 • Uszkodzenie mózgu w przypadku produktów zawierających rtęć. W rzeczywistości te produkty zostały zakazane w wielu krajach ze względu na ich niekorzystny wpływ na zdrowie.
 • Przedwczesne starzenie się skóry w wyniku długotrwałego stosowania wybielaczy skóry.
 • W przypadku produktów zawierających steroidy istnieje niebezpieczeństwo infekcji skóry, trądziku, ścieńczenia skóry i słabego gojenia się ran.
 • Niezamierzone przebarwienia skóry wynikające ze stosowania hydrochinonu. Tego przebarwienia zwykle bardzo trudno się pozbyć.
 • Reakcje alergiczne.
Informacje o rozjaśnianiu skóry

Naturalny krem ​​wybielający do skóry, który działa najlepiej

Nigdy nie może być „najlepszego” naturalnego kremu wybielającego do skóry, chociaż niektóre są zdecydowanie lepsze od innych. Aby krem ​​wybielający do skóry można było uznać za idealny, musi być skuteczny, a także względnie bezpieczny. Dodatkowo różne typy skóry wymagają różnych kremów wybielających. Dlatego musisz określić swój typ skóry, a następnie wybrać krem, który będzie najlepiej działał na Twojej skórze. Mydło z kwasem kojowym to kolejny produkt, który może pomóc zmniejszyć pigmentację skóry i jest ekonomicznym rozwiązaniem wybielania.

Najlepszy krem ​​wybielający do skóry

Przez lata wiele kremów wybielających do skóry wyróżniało się jako najlepsze w branży kosmetycznej. Produkty te omówiono poniżej.

 • Zeta White: Który obiecuje rozjaśnić obszary przebarwień bez uszkodzenia skóry. Nie zawiera agresywnych składników, polecany jest zarówno na wypryski, jak i plamy starcze, powstałe w wyniku ekspozycji na słońce, chorób skóry czy ciąży.
 • Revitol Rozjaśniacz skóry: Podobnie jak rozjaśniacz do skóry Revitol nie zawiera hydrochinonu, dzięki czemu jest stosunkowo bezpieczny. W swoich recepturach wykorzystuje produkty roślinne, aby zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność swojej pracy.

Przeczytaj także - Kremy rozjaśniające skórę: składniki, zalety, wady i nie tylko

Podobne posty

Pokaż wszystkie