Zaktualizowano: 2020, 11 marca

Jak dbać o skórę podczas wakacji

Blogerka uroda i styl życia, Jasmine, ujawnia 4 proste kroki, które pomogą Ci utrzymać reżim pielęgnacji skóry na wakacjach, aby uzyskać zdrową, promienną skórę.
Autor By
Zrecenzowany przez Zespół ekspertów CHD
Jak dbać o skórę podczas wakacji
Odkryj najlepsze schematy pielęgnacji skóry dla zdrowej, nawilżonej skóry. Obrazy Shutterstock

Każdego roku ponad 72 miliony Brytyjczyków udaje się na zagraniczne wybrzeża w poszukiwaniu słońca, stoków lub miast, aby uciec od zwykłej zagłady i mroku Wielkiej Brytanii. Będąc na kilku wakacjach, weekendowych przerwach i nocnych wypadach w ciągu ostatnich kilku lat, nauczyłem się kilku cennych lekcji na temat pakowania, zwłaszcza jeśli chodzi o makijaż i pielęgnację skóry.

Po tym, jak moja cera przeszła drastyczny obrót podczas najgorszego wyjazdu za granicę, bardzo szybko dowiedziałem się, jakie niezbędne przedmioty są potrzebne na każdą podróż (bez względu na to, jak krótka) i które produkty z mojej 7-etapowej rutyny mogę bezpiecznie zostawić w domu.

Tutaj ujawnię moje 4 najlepiej strzeżone tajemnice świątecznej pielęgnacji skóry, aby ułatwić pakowanie, bez poświęcania surowego codziennego rytuału w łazience, który utrzymuje skórę czystą i pozbawioną porów.

1. Zapakuj tonę masek

Jeśli masz obsesję na punkcie maski, tak jak ja, zakładanie maski co najmniej 3 dni w tygodniu jest elementarne, gdy jesteś w domu; Wystarczy sięgnąć po najbliższy garnek z glinianą maską i zmyć po ustawieniu, sprzątając po drodze bałagan. Kiedy wyjeżdżasz na odkrywanie świata lub wyjeżdżasz na weekend, pakowanie tych niezgrabnych doniczek nie jest idealne, a aplikacja / usuwanie nie jest właściwym procesem. Maskowanie prawie zawsze powoduje okropny bałagan na całym zlewie!

Czystszą alternatywą byłoby sięgnięcie po idealnie zapakowaną maskę w płachcie - uwielbiam odświeżające uczucie, które pojawia się, gdy po raz pierwszy nakładasz maskę w płachcie na twarz, gdy kremy i serum zaczynają wnikać. Są proste, skuteczne, łatwe do wyjmij i zajmij bardzo mało miejsca w bagażu. Maski w płachcie mogą mieć różne style; niektóre to żel, inne wykonane z tkaniny, wszystkie nasączone i wzbogacone odżywczymi serum.

Ulubione składniki to m.in. Witamina C, kolagen, orzech kokosowy i aloes, które można stosować do rozwiązywania różnych problemów skórnych. Moje ulubione maski w płachcie są nasączone gliną i wodorostami, aby rozjaśnić, rozjaśnić i ukoić moją skórę - dokładnie to, czego potrzebuje Twoja skóra po długim dniu zwiedzania nowego miasta. Wszystko, co musisz zrobić, to spakować do bagażu kilka niezbędnych masek w płachcie i nakładać je w razie potrzeby, aby odświeżyć lub szybko naprawić skórę, gdziekolwiek jesteś na świecie!

2. Poznaj swoją skórę

Rutynowa pielęgnacja skóry

Rutynowa pielęgnacja dostosowana do rodzaju skóry. Obrazy Shutterstock

Zawsze ważne jest, aby wiedzieć, czego potrzebuje Twoja skóra i co każdy z produktów do pielęgnacji skóry ma dla niej zrobić; jaki problem dotyczy, jakie składniki zawiera i czy jest odpowiedni dla twojego typ skóry.

Tworząc bardziej zwięzłą świąteczną rutynę pielęgnacji skóry niż dotychczasowa w domu, musisz wybrać produkty, które uzupełniają się nawzajem i nie wpływają negatywnie na składniki innych produktów. Używanie produktu, który wzbogaca skórę w nawilżenie, a następnie innego produktu, który pozbawia ją naturalnych olejków, nie zadziała.

A reżim pielęgnacji skóry musi zająć się określonymi problemami skórnymi; czy ma to na celu zmniejszenie oznak starzenia, pomoc w utrzymaniu nawilżenia skóry, czy po prostu pozbycie się poranka kręgi pod oczami, każdy używany produkt musi bezproblemowo ze sobą współpracować.

Jeśli masz suchą skórę, wszystkie produkty muszą rozwiązać ten problem, a także główny problem związany z pielęgnacją skóry. Musisz również upewnić się, że produkt do pielęgnacji skóry jest odpowiedni dla Twojego typu pielęgnacji skóry, aby nie pogorszyć stanu skóry.

Wypełnienie quizu kosmetycznego online pomoże Ci lepiej zrozumieć potrzeby Twojej skóry, dzięki czemu będziesz wiedzieć, jakich produktów użyć, aby stworzyć swoją indywidualną świąteczną rutynę pielęgnacji skóry. Oprócz tego musisz pomyśleć o tym, w jakim środowisku będziesz na wakacjach.

Jeśli jesteś w gorącym kraju, poszukaj matowania produkty do pielęgnacji skóry Dzięki temu blask będzie minimalny, a pot nie będzie zatykać porów. Jeśli jesteś w zimnym środowisku, musisz pomyśleć o tym, jakie produkty mogą zatrzymać wysychanie skóry i poszukać nawilżających serum i kremów. Tylko odrobina planowania może ogromnie pomóc Twojej skórze!

3. Poszukaj alternatyw dla majsterkowiczów

Lekkie pakowanie jest osiągalne, nawet gdy jesteś w środku tygodniowego odtruwania skóry lub testowania nowego programu pielęgnacji skóry. Jeśli martwisz się o miejsce w swoim bagażu, możesz poszukać przedmiotów codziennego użytku, które uzupełnią wakacyjną rutynę pielęgnacji skóry, pozostawiając więcej miejsca na najpotrzebniejsze rzeczy - buty!

Wiele możesz zrobić z produktami w swoim domu, Airbnb, willi i hotelu - o ile masz dostęp do kostek lodu, cytryn, owsa i miodu (wszystko to możesz uszczypnąć z hotelowego bufetu śniadaniowego), możesz twórz produkty do pielęgnacji skóry!

Lód doskonale zwęża pory, owies i miód świetnie odżywiają maska i złuszczający[1], a cytryny są przydatne w zmniejszaniu zaczerwienień i usuwaniu cieni pod oczami[2].

Maska na twarz

Wypróbuj alternatywy DIY, maseczki do twarzy, peelingi i inne, zgodnie z typem skóry. Obrazy Shutterstock

Dzięki tym wszystkim produktom możesz mieć 100% pewność, że są one całkowicie naturalne, wolne od chemikaliów i mogą przynieść korzyści tylko Twojej skórze i zmniejszyć ilość butelek, garnków i saszetek, które miałeś nadzieję przynieść. z Tobą.

4. Wybierz produkty wielofunkcyjne

Moja najlepsza wskazówka została zachowana na koniec! Korzystanie z produktu wielokrotnego użytku to świetny sposób na oszczędność czasu i miejsca w podróży, który może potencjalnie skrócić świąteczną rutynę pielęgnacji skóry do jednego elementu. Zastępując swój środek myjący, złuszczający, nawilżający, maskę, balsam i serum, można użyć uniwersalnego produktu do wszystkiego, co tylko można sobie wyobrazić!

Inne zastosowania poza standardowymi zastosowaniami do pielęgnacji skóry dla produktów wielokrotnego użytku obejmują nakładanie na skórki i dłonie, aby były pełne wilgoci i unikania nieuniknionego wysychania przez słońce / zimno, na które wszyscy cierpimy przez cały rok, i dodawanie odrobiny do podkładu aby również stworzyć zroszony, naturalnie wyglądający blask, co oznacza, że ​​możesz również zmniejszyć ilość makijażu i innych kosmetyków, które przynosisz!

Pakowanie produktu, który może również pełnić funkcję kremu przeciwsłonecznego z filtrem SPF (zwykle można go znaleźć w środkach nawilżających), zwolni jeszcze więcej miejsca w walizce!

Kiedy w końcu zbliżamy się do lata, piaszczyste wybrzeża Morza Śródziemnego wzywają moje imię, zachęcając mnie do zarezerwowania wakacji tu i teraz. Korzystając z przydatnych wskazówek dotyczących świątecznej pielęgnacji skóry, które zdobyliśmy przez lata, już wyobrażam sobie niezbędne elementy, które muszę spakować, aby móc pielęgnować skórę i uniknąć strasznych świątecznych wyprysków.

Mam nadzieję, że dzięki tym niezwykle przydatnym spostrzeżeniom Twoja rutyna pielęgnacyjna jest bardziej zwięzła i zwięzła niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki czemu opakowanie staje się w końcu osiągalne!

Autor
Facebook Instagram

Nicki Carrea

Nicki Carrea jest autorką urody, redaktorką i ekspertką mieszkającą w Nowym Jorku. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży i szerokie

Podobne posty

Pokaż wszystkie