Zaktualizowano: 2020, 30 stycznia

The Best Sleep Aids (2020) - Learn The Science

Problemy ze snem? Dowiedz się, jak działają naturalne środki nasenne. Przedstawiamy 5 najlepszych środków nasennych na rok 2020, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.
The Best Sleep Aids (2020) - Learn The Science
Wszystko, co musisz wiedzieć o najlepszych naturalnych środkach wspomagających sen. Obrazy Shutterstock

Które środki nasenne naprawdę działają?

Większość suplementów wspomagających sen zawiera mieszankę ziół i innych naturalnych składników, które mają działanie zmniejszające niepokój lub wspomagające sen.

Chociaż nie wszystkie problemy ze snem są wynikiem stresu i niepokoju, większość ludzi prawdopodobnie odniesie korzyści z naturalnych suplementów wspomagających sen, ponieważ są one skierowane do części mózgu odpowiedzialnych za sen.

Receptory GABA i neuroprzekaźniki, takie jak melatonina i serotonina, są obecnie rozpoznawane jako odgrywające kluczową rolę w ludzkim śnie[1].

Naturalne suplementy zawierają zioła i inne składniki, które działają na te receptory i neuroprzekaźniki, aby naturalnie wywoływać sen i przy mniejszych skutkach ubocznych.

Najlepsze środki nasenne na 2020 rok

Aby pomóc Ci zdecydować, który suplement promujący sen powinien działać w Twoim przypadku, poniżej znajduje się lista 5 najlepszych środków wspomagających sen w 2020 roku.

# 1. Ustnik AirSnore

Ustnik AirSnore
AirSnore - naturalny sen

Dowiedz się więcej o AirSnore

Ustnik AirSnore to dość wyjątkowy produkt. Podczas gdy większość produktów, które recenzujemy w tym poście, ma postać tabletek, które bierze się chwilę przed pójściem spać, ustnik AirSnore jest raczej urządzeniem, które pomaga poprawić jakość snu.

Chociaż długość snu jest często niepokojącym tematem, osoby nie powinny nie doceniać znaczenia jakości snu. Słaba jakość snu może nadal prowadzić do niekorzystnych skutków spowodowanych niedoborem snu. To urządzenie zostało opracowane w celu rozwiązania tego konkretnego problemu i można je łatwo połączyć z jednym z tabletów omówionych w tym poście, aby uzyskać lepsze wyniki.

AirSnore Mouthpiece to, jak sama nazwa wskazuje, ustnik, który wkłada się do ust użytkownika, gdy kładzie się on do łóżka. Urządzenie jest bardzo wygodne w noszeniu i nie obciąża zębów ani szczęki użytkownika. Głównym celem urządzenia jest zapobieganie chrapaniu użytkownika, o którym wiadomo, że powoduje obniżenie jakości snu. Należy zauważyć, że dodatkowe krople od tej samej firmy, znane jako AirSnore Drops, można zamówić wraz z produktem, aby jeszcze bardziej poprawić jakość snu.

Przeczytaj więcej o ustniku AirSnore tutaj.

# 2. Melatrol

Melatrol
Melatrol - naturalny środek nasenny

Dowiedz się więcej o Melatrolu

Melatrol jest jednym z bardziej popularnych suplementów wspomagających sen, które można znaleźć obecnie na rynku. Produkt jest bezpieczny w użyciu i nie wiąże się z żadnymi szkodliwymi skutkami ubocznymi. Podstawową funkcją Melatrolu nie jest wywoływanie snu u użytkownika, ale raczej przygotowanie go do znacznie łatwiejszego zasypiania.

Jest to korzystne w porównaniu z lekami farmaceutycznymi wywołującymi sen u użytkownika - takie tabletki często mają skutki uboczne, które mogą być nieprzyjemne dla użytkownika. Należy zaznaczyć, że Melatrol to marka ciesząca się zaufaniem i dostępna od 2002 roku. Marka zdobyła zaufanie tysięcy ludzi jako doskonały środek nasenny, który nie powoduje żadnych poważnych skutków ubocznych.

Głównym składnikiem Melatrolu jest melatonina. Udowodniono naukowo, że składnik ten poprawia zdolność zasypiania, a także poprawia ogólną jakość snu.

Dodatkowe składniki zawarte również w formule Melatrolu obejmują ekstrakty z Rhodiola Rosea, GABA, passiflory, korzeń kozłka lekarskiego i 5-hydroksy tryptofan.

Przeczytaj więcej o Melatrolu tutaj.

# 3. ZzzQuil

ZzzQuil
ZzzQuil - pomoc w nocy

Dowiedz się więcej o ZzzQuil

ZzzQuil to kolejny stosunkowo popularny suplement na sen. Produkt jest promowany jako naturalna opcja leczenia dla osób cierpiących na bezsenność.

Według producenta tego suplementu formuła została opracowana w taki sposób, aby skrócić czas zasypiania po pójściu do łóżka, uspokoić umysł, zmniejszyć niepokój i wzmocnić samopoczucie. jakość ich snu.

Jedną ze szczególnych korzyści, które lubi wielu użytkowników, jest fakt, że ZzzQuil jest dostępny zarówno w postaci kapsułek, jak i płynu. Kapsułki nazywane są LiquiCaps. Dostępne są różne rozmiary każdej opcji dla wygody użytkownika, a także dopasowane do jego budżetu.

Składniki zawarte w ZzzQuil nie uzależniają, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą używać tego produktu bez ryzyka uzależnienia się od suplementu.

Podstawowym składnikiem aktywnym znajdującym się w ZzzQuil jest difenhydramina HCL. Ten składnik skutecznie zmniejsza niepokój i czujność; w ten sposób znacznie ułatwiając użytkownikowi zasypianie. Należy zauważyć, że płynna postać ZzzQuil zawiera alkohol, który może być nieprzyjemny dla niektórych potencjalnych użytkowników.

Przeczytaj więcej o ZzzQuil tutaj.

# 4. Somnapure

Somnapure
Somnapure - naturalna pomoc snu

Dowiedz się więcej o Somnapure

Somnapure to zaufany środek nasenny opracowany przez renomowaną firmę znaną jako Peak Life. Producent produktu jest znany z produkcji skutecznych naturalnych suplementów, które zapewniają poprawę w różnych stanach zdrowia i innych typowych dolegliwościach, na które często cierpią ludzie.

Somnapure ma oficjalną stronę internetową, która reprezentuje produkt. Witrynę można wykorzystać, aby znaleźć więcej informacji o produkcie, a także uzyskać dostęp do obsługi klienta.

Produkt twierdzi, że poprawia jakość i długość snu oraz pomaga złagodzić konkretne objawy, na które ludzie często cierpią, gdy nie są w stanie zapewnić wystarczającej ilości snu w nocy - takie objawy obejmują zaburzenia poznawcze, drażliwość, utratę pamięci i inne.

Składniki zawarte w tym silnym suplemencie nasennym obejmują ekstrakt z rumianku, ekstrakt z męczennicy, chmiel, korzeń kozłka lekarskiego, L-teanina, melisa i melatonina. To dość potężne połączenie, a większość składników znajdujących się w tym suplemencie ma badania naukowe potwierdzające twierdzenia dotyczące poszczególnych substancji.

W tej chwili klienci mogą zdecydować się na wolną od ryzyka ofertę próbną Somnapure, aby przetestować produkt, zanim zainwestują pełną miesięczną dostawę.

Przeczytaj więcej o Somnapure tutaj.

Dlaczego potrzebujemy snu?

Sen to coś, czego potrzebujemy, aby nie zasnąć następnego dnia. Wszyscy doświadczyliśmy tego uczucia zmęczenia po nocnej imprezie lub pracy do 3 nad ranem.

Jednak zmęczenie i zaburzenia funkcji poznawczych to nie jedyne skutki uboczne złego snu.

Według przeglądu opublikowanego w Current Neuropharmacology[2]według większości badań zioła te okazały się bardzo skuteczne w promowaniu snu.

National Sleep Foundation[3] wyjaśnia, że ​​sen jest niezbędny do utrwalenia wspomnień i odpowiedniego przygotowania mózgu na informacje, które zostaną pozyskane i przetworzone następnego dnia.

Ponadto ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że sen przynosi korzyści nie tylko umysłowi, ale także reszcie ciała.

Przyczyną mogą być złe nawyki dotyczące snu choroba serca, otyłość i wiele innych niekorzystnych skutków dla zdrowia. Z tego powodu działając na problemy ze snem, takie jak bezsenność powinny być ważne, aby czerpać korzyści ze snu, a także zapobiegać zwiększonemu ryzyku wystąpienia chorób przewlekłych i dolegliwości zdrowotnych spowodowanych niedobór snu.

Co musisz wiedzieć o składnikach tabletek nasennych?

Większość suplementów wspomagających sen zawiera mieszankę różnych składników, takich jak:

 • 1. Melatonina
 • 2. Lawenda
 • 3. Rumianek
 • 4. Melisa lekarska
 • 5. L-tyrozyna
 • 6. L-teanina i inne

Zostały one znalezione w różnych badaniach[4] pomóc w problemach ze snem, które są spowodowane przez stres, niepokój, zaburzenia psychiczne lub stany medyczne.

Produkty mogą również zawierać składniki wiążące i konserwanty, na które musisz zwrócić uwagę, jeśli masz specyficzne alergie. Ale w sumie większość składników naturalnych produktów jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Informacje o problemach ze snem

Czy suplementy wspomagające sen naprawdę pomagają zasnąć?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli, na przykład, cierpisz na bezdech senny, produkty te mogą nie działać, ponieważ nie działają na zaburzenia oddychania, a raczej zmiany w normalnym funkcjonowaniu mózgu.

Co więcej, niektóre składniki, takie jak melatonina, mogą nie zacząć wykazywać żadnych efektów do kilku tygodni stosowania, podczas gdy inne, takie jak lawenda, zaczynają działać przy pierwszym użyciu. A także, jeśli masz przewlekła bezsenność, suplementy te mogą nie przynosić dużej ulgi, więc przed przejściem na naturalne leki konieczne może być zażywanie leków na receptę.

Jak wybrać najlepsze suplementy wspomagające sen?

Przy wyborze najwyżej oceniany suplement wspomagający senupewnij się, że firma, której kupujesz, jest wiarygodna.

Możesz poszukać referencji klientów, ogólnej obecności firmy na rynku, badań klinicznych i certyfikatów, aby sprawdzić, czy firma jest wiarygodna.

Inne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to oczywiście składniki. Upewnij się, że badania kliniczne potwierdzają obecność składników w twoim produkcie.

Na szczęście najpopularniejsze suplementy zawierają sprawdzone składniki, więc nie musisz się martwić o ich bezpieczeństwo i skuteczność.

Najlepsze środki wspomagające sen
Naturalny nie znaczy bezpieczny - Podczas gdy niektóre środki zaradcze, takie jak melisa lub herbata rumiankowa, są generalnie nieszkodliwe, inne mogą powodować poważniejsze skutki uboczne i zakłócać lub zmniejszać skuteczność przepisanych leków. Na przykład waleriana może wpływać na działanie leków przeciwhistaminowych i statyn. Przeprowadź badania przed wypróbowaniem nowego środka ziołowego i porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą, jeśli masz jakiekolwiek wcześniej istniejące schorzenia lub recepty, które przyjmujesz.

Jak bezpiecznie stosować tabletki nasenne

Według Medical News Todayzawsze postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi stosowania leków nasennych.

The Amerykańska Akademia Medycyny Snu zaleca osobom stosującym tabletki nasenne:

 • Nigdy nie bierz pigułki bez zgody lekarza.
 • Zacznij od najniższej zalecanej dawki.
 • Nigdy nie mieszaj tabletek nasennych z alkoholem lub innymi środkami uspokajającymi.
 • Pierwszą dawkę należy przyjąć, gdy na następny poranek nie planujesz żadnych aktywności.
 • Nigdy nie prowadź samochodu ani nie obsługuj maszyn po zażyciu pigułki nasennej.
 • Uważnie przeczytaj ulotkę dołączoną do leku.
 • W przypadku powikłań natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

PRZESTROGA: Osoby przyjmujące tabletki nasenne na receptę powinny skontaktować się z zespołem opieki zdrowotnej, jeśli wystąpią:

 • ekstremalna radość
 • niepokój
 • problemy z koncentracją
 • senność rano
 • uzależnienie od leków nasennych

Starsi dorośli powinni również porozmawiać ze swoim lekarzem, jeśli mają problemy z koncentracją, myśleniem lub pamięcią.

Jakie są skutki uboczne dostępnych bez recepty środków nasennych?

Nawet krótkotrwałe środki nasenne, podobnie jak większość leków, mogą powodować działania niepożądane, które czynią je niebezpiecznymi dla niektórych osób.

Środki nasenne dostępne bez recepty mają mniej skutków ubocznych niż środki nasenne na receptę, ale nadal ważne jest, aby o nich wiedzieć. Zawierają:

 • Nudności i bóle głowy
 • Zapomnienie i zawroty głowy
 • Umiarkowana lub ciężka senność w ciągu dnia
 • Niewyraźne widzenie lub suchość oczu
 • Zaparcia lub zatrzymanie moczu
 • Suchość w ustach, nosie lub gardle

Wnioski

Zakłócenia snu mogą mieć wiele przyczyn, z których najczęstszymi są zwiększony stres i niepokój.

Dla tych, którzy uważają, że cierpią na bezsenność związaną z lękiem, najlepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z naturalnych i ziołowych suplementów.

Jednak niektóre osoby cierpiące na przewlekłą i ciężką bezsenność mogą potrzebować leków na receptę, zanim zaburzenia snu sieją spustoszenie w ich zdrowiu i życiu.

Referencje
[1] https://www.tuck.com/neurotransmitters/
[2] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4023459/
[3] https://www.sleepfoundation.org/excessive-sleepiness/performance/improve-your-memory-good-nights-sleep
[4] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2276624/
[5] https://www.sleepfoundation.org/articles/why-do-we-need-sleep Lisa Shives, MD, dyrektor medyczny, Northshore Sleep Medicine.
M. Jawad Miran, DO, specjalista medycyny snu, program Sleep for Life w Somerset Medical Center, Hillsborough, NJ
National Institutes of Health: „Valerian”, arkusz informacyjny z Urzędu ds. Suplementów Diety.
Gooneratne, NS Clinics in Geriatric Medicine, luty 2008.
Centrum Medyczne Uniwersytetu Maryland: „Rumianek niemiecki”.
National Sleep Foundation: „Melatonin and Sleep”.
Autor

Dr Robert Rosenberg

Dr Robert S. Rosenberg DO, FCCP, jest dyrektorem medycznym Centrum Zaburzeń Snu w Prescott Valley w Arizonie i medycyny snu

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.