Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Brak snu: poznaj jego objawy, przyczyny, skutki i zapobieganie

Brak snu: poznaj jego objawy, przyczyny, skutki i zapobieganie

Brak snu to po prostu niewystarczająca ilość dobrego, regenerującego snu. Chroniczna deprywacja snu wpływa na funkcjonowanie mózgu, powodując senność w ciągu dnia.

Co sprawia, że ​​śpisz?

Sen to jedyna rzecz, którą jesteśmy gotowi poświęcić, aby osiągnąć wszystko, co musimy zrobić w naszych pracowitych dniach.

Możemy podziękować adenozynie za chęć spania. Ta substancja chemiczna gromadzi się w naszym krwiobiegu, kiedy nie śpimy i naturalnie rozkłada się podczas snu. Ta cząsteczka sygnalizuje naszemu organizmowi, kiedy potrzebuje odpoczynku, i wywołuje sen. Z tego powodu prawidłowe funkcjonowanie bez wymaganego snu jest prawie niemożliwe.

Również nasz „zegar biologiczny”(Który składa się z maleńkich wiązek komórek w naszym mózgu) wysyła sygnał do reszty naszego ciała wskazujący na potrzebę snu.

Melatonina (naturalny hormon) jest uwalniana, gdy zapada ciemność. Gdy Melatonina pojawia się uczucie senności (zwykle między godziną 12 a 7). Pracownicy na nocną zmianę mogą czuć się senni podczas noszenia koszul, z powodu tego naturalnego zjawiska.

Cytokiny to kolejny hormon, który może odgrywać kluczową rolę w zasypianiu, trwają badania.

Nawyki, zarówno dobre, jak i złe, nie są łatwe do przełamania, a nasz wzorzec snu jest jednym z najtrudniejszych do dostosowania. Jeśli kładziesz się spać i wstajesz mniej więcej o tej samej porze każdego dnia, ma sens, że ten nawyk sprawi, że będziesz chciał spać.

Informacje o schemacie snu

Kto jest zagrożony?

Wszyscy:

Aby mieć więcej czasu na pracę lub zabawę, sen może być ograniczony, ale ostatecznie cena jest kosztowna dla każdego, kto jest pozbawiony snu. Nasze ogólne zdrowie psychiczne i fizyczne jest zagrożone, a nasze bezpieczeństwo jest zagrożone.

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że najczęściej brak snu jest spowodowany: zaburzenia snu. Jeśli dane zaburzenie snu nie zostanie wykryte i leczone, wiele osób może być pozbawionych snu przez lata.

Jakie są przyczyny braku snu?

Przyczyny braku snu mogą być wewnętrzne (np stres) i / lub zewnętrzne (np. nadmierny hałas).

Jakie są oznaki i objawy braku snu

Każdy lub połączenie tych objawów może być oznaką braku snu:

 • Niskie poziomy tolerancji
 • Fizyczny dyskomfort
 • Zaburzenia widzenia (na przykład zamglenie)
 • Uczucie nerwowości i drażliwości
 • Trudność w koncentracji
 • Infekcje cielesne
 • Zmiany apetytu (brak jedzenia lub nadmierne jedzenie)
Objawy braku snu

Umiarkowany do ciężkiego obturacyjny bezdech senny oraz w celu stymulacji nerwu podskórnego, który powoduje, że gardło i odpowiednie mięśnie poruszają się i otwierają drogi oddechowe, aby użytkownik mógł lepiej oddychać: Musisz obejrzeć Inspire Przegląd terapii bezdechu sennego

Jakie są konsekwencje braku snu

Brak snu ma poważne konsekwencje. Spadają poziomy wydajności, a także czujność (a to jest niezwykle niebezpieczne dla kierowców). Tylko jedna 90-minutowa deprywacja snu może zmniejszyć czujność w ciągu dnia o ponad 30%.

Pamięć oraz zdolność do przetwarzania i przechowywania nowych informacji są poważnie zagrożone, gdy nasze ciała nie śpią.

Brak snu może mieć również negatywny wpływ nawet na najlepsze relacje, zwłaszcza gdy osoba staje się „zepsuta” z powodu braku snu i być może budząc partnera w łóżku przez krzątanie się po domu (w tym czasie powinno być cicho).

Trwały uraz jest poważną konsekwencją braku snu, w pracy lub poza nią. Według Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, jest co najmniej 100,000 71,000 wypadków samochodowych z udziałem kierowców pozbawionych snu i sennych, 2,000 XNUMX skutkujących obrażeniami, a blisko XNUMX XNUMX śmiertelnymi.

Ogólnie rzecz biorąc, nie żyjesz pełnią życia, ponieważ ciągle czujesz się zmęczony i nie możesz cieszyć się prostymi przyjemnościami.

Oprócz powyższego, medyczne konsekwencje długotrwałego braku snu mogą obejmować: otyłość, problemy z sercem, ADD (zaburzenia koncentracji uwagi) i Depresja.

Co mówią eksperci na temat braku snu?

Według Center for Disease Control and Prevention, 65% wszystkich Amerykanów jest otyłych (a przynajmniej alarmujących i niebezpiecznie otyłych). Wielu ekspertów uważa, że ​​wzrost otyłości wynika z pewnego rodzaju problemów ze snem (takich jak bezdech senny).

Eksperci ds. Snu ostrzegają również ludzi, że światło z urządzeń cyfrowych (takich jak telefony komórkowe, tablety i laptopy) jest czynnikiem powodującym zakłócenia snu.

Według naukowców z Australii i Stanów Zjednoczonych odkryli, że te urządzenia emitują 30 do 50 luksów, a to wystarczy, aby zepsuć zegar dobowy (nasz naturalny zegar biologiczny), a także ograniczyć produkcję bardzo potrzebnego hormonu snu, melatoniny.

Niebezpieczeństwo pozbawienia snu

Jak zapobiegać deprywacji snu?

Wiem, że sekretem braku snu jest więcej snu, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Oto kilka wskazówek, jak lepiej spać i zapobiegać niedoborom snu.

 • Co najmniej 5 godzin przed snem unikaj kofeiny lub innych używek, takich jak alkohol
 • Pozbądź się zranionych uczuć i idź spać, czując się spokojny i zrelaksowany
 • Unikaj pełnych akcji filmów lub gier przed snem
 • Utrzymuj sypialnię cichą, ciemną i chłodną
 • Złap drzemkę, kiedy tylko to możliwe, nawet 20-minutową „drzemkę”
 • Stwórz harmonogram snu i trzymaj się go
 • Staraj się nie jeść co najmniej dwie godziny przed pójściem spać

Może Ci się spodobać - Światowy dzień snu

Słowo końcowe

Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci cennych informacji na temat zagrożeń związanych z brakiem snu oraz kilku wskazówek, jak uzyskać lepszy sen. Możesz zajrzeć do najlepszych suplementów wspomagających sen, takich jak Recenzja Melissa Dream Sleep Aid tutaj, co może również pomóc złagodzić stres i zapewnić zdrowy sen. Dziękuję za poświęcenie czasu na wizytę.

Autor

Michael Wight

Michael Wight jest entuzjastą zdrowia i blogerem. Współtworzy różne strony internetowe z branży zdrowia i fitnessu. On jest kompanem

Podobne posty

Pokaż wszystkie