Zaktualizowano: 2019, lipiec 27

Jak zlikwidować rozstępy masłem shea?

Masło shea to świetny środek nawilżający, który pomaga usunąć wygląd rozstępów. Dowiedz się, jak masło shea pomaga usunąć rozstępy.
Autor By
Zrecenzowany przez Zespół ekspertów CHD
Jak zlikwidować rozstępy masłem shea?
Masło shea jest bogate w witaminę A, która pomaga zwiększyć elastyczność skóry. Obrazy Shutterstock

Rozstępy to widoczne linie na skórze, które wyglądają jak zadrapania. Te nieestetyczne ślady powstają w wyniku połączenia zmian chemicznych i mechanicznych zachodzących w organizmie, które wpływają na elastyczność skóry.

Dlaczego na skórze pojawiają się rozstępy?

Podwyższone zmiany hormonalne w organizmie, takie jak podczas ciąży i dojrzewania, zwiększają ryzyko wystąpienia rozstępów.

W połączeniu z rozciąganiem skóry często spowodowanym nagłym przyrostem masy ciała lub odchudzaniemogą rozwinąć się rozstępy.

To jest powód, dla którego rozstępy są powszechne wśród nastolatków i kobiet w ciąży.

Zmiany hormonalne wpływają na zdolność skóry do zatrzymywania i utrzymywania wilgoci, a także do produkcji kolagenu i elastyny.

Kolagen i elastyna zapewniają skórze elastyczność i elastyczność w dotyku.

Bez dostatecznej produkcji tych włókien skóra staje się szorstka, sucha i krucha, przez co jest bardziej podatna na rozdarcia i powstawanie rozstępów.

Inne czynniki wpływające na poziom ryzyka wystąpienia rozstępów to między innymi typ skóry, ryzyko dla otyłość, stan organizmu, który wpływa na produkcję i poziom hormonów oraz stosowanie niektórych leków, takich jak sterydy.

Dlaczego wybieramy masło shea na rozstępy?

Nie są znane żadne schorzenia związane z rozstępami, więc są one generalnie nieszkodliwe.

Jeśli jednak rozstępy pojawiają się w regularnie widocznych obszarach skóry, są zabarwione i głębokie, mogą spowodować utratę poczucia własnej wartości u chorego.

Chociaż wiele czynników determinujących rozwój rozstępów dotyczy twoich genów i pozostaje poza twoją kontrolą, nadal istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec pojawieniu się rozstępów, w tym regularne stosowanie masła Shea.

Co to jest masło shea?

Masło shea pochodzi z ziaren drzewa masłosza, które się zużywa 20 do 30 lata, zanim zacznie przynosić owoce i rośnie tylko na pustyni Afryka.

Masło shea może bardzo pomóc w odmłodzeniu skóry, ale tylko masło shea zachowane w najbardziej naturalnym, surowym stanie kwalifikuje się jako cudowny krem.

Tak więc, bez względu na to, jak drogie jest Twoje masło shea, jeśli zostało poddane nadmiernej obróbce, zwłaszcza w celu włączenia innych składników, takich jak kolor, zapach i chemikalia, aby było bardziej spójne, nie jest to gwarancja doskonałej jakości masła shea.

Wysokiej jakości surowe masło shea jest żółtawe, często sprzedawane jest w blokach lub w batonach i może być wykonane ręcznie tylko do perfekcji.

Masło shea było wielokrotnie chwalone za właściwości przeciwstarzeniowe, odmładzające skórę i ultra-nawilżające.

Stał się jednym z najbardziej zalecanych naturalnych środków, które pomagają zapobiegać rozstępom i zapobiegać pojawianiu się rozstępów przy regularnym stosowaniu.

Masło shea może brzmieć jak cudowny krem ​​- prawda jest taka! Jednak staje się cudownym kremem, jaki obiecuje, jeśli masło shea jest odpowiednio pozyskiwane, przetwarzane i pakowane.

Właściwości w maśle shea

Shea zawiera mnóstwo kwasów tłuszczowych, które pomagają utrzymać skórę dobrze odżywioną i wyjątkowo nawilżoną.

Zawiera duże ilości witamin A i E, które są niezbędne dla zdrowej, promiennej skóry.

Witamina A i E wspólnie zastępują uszkodzone włókna kolagenu i elastyny, które powodują powstawanie rozstępów.

Udowodniono, że obie witaminy mają również właściwości przeciwstarzeniowe.

Formą witaminy A są retinoidy, które są często przepisywane na wiele chorób skóry.

Skóra potrzebuje witaminy A do wzrostu i naprawy komórek. Pomaga również zapobiegać wysuszaniu i łuszczeniu się skóry, skutecznie chroniąc ją przed łzami i uszkodzeniami, które mogą powodować powstawanie rozstępów.

Skóra wymaga również dużej ilości witaminy E, która pomaga wypłukać wolne rodniki z organizmu, co prowadzi do zdrowszej skóry.

Witamina E wspomaga również zdrowe krążenie krwi, zapewniając skórze przyjmowanie i wchłanianie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje do leczenia.

Jak masło shea działa na rozstępy?

Masło shea

Stosowanie surowego masła Shea może zmniejszyć ich wygląd i zapobiec ich rozwojowi. . Obrazy Shutterstock

Wiele kobiet potwierdziło skuteczność masła shea w zapobieganiu rozstępom i zmniejszaniu ich widoczności.

Kiedy modelka Victoria's Secret i Sports Illustrated Marissa Miller zaszła w ciążę 2013, pozowała niemal nago na okładce magazynu, odsłaniając guz i skórę bez rozstępów.

Cytowano ją, jak powiedziała, że ​​używała składników silnie nawilżających i zatrzymujących wilgoć, w tym masła shea, przez całą ciążę, aby zapobiec rozwojowi rozstępów.

Inne gwiazdy, o których doniesiono, że skutecznie zapobiegały rozstępom przy pomocy masła Shea, to supermodelka Molly Sims i żona-celebrytka Hilaria Baldwin (żona aktora Aleca Baldwina).

Aktorki Alicia Silverstone i Taraji Henson również regularnie używają masła shea jako środka nawilżającego skórę.

Wyrób sobie nawyk stałego nawilżania skóry. Oznacza to codzienne picie dużej ilości płynów oraz nakładanie na skórę środków nawilżających i olejków eterycznych.

Utrzymywanie nawilżenia skóry poprzez picie dużej ilości płynów i stosowanie środków nawilżających lub olejków eterycznych pomaga ujędrnić skórę i lepiej przeciwdziałać rozstępom.

Ostatnie słowa

Chociaż dostępne badania pozostaje niejednoznaczna, zaobserwowano umiarkowaną poprawę stosowania masła shea w poprawie wyglądu rozstępów.

Olejki eteryczne pomagają skórze regenerować się, promować odmłodzenie skóryi stymulują produkcję włókien kolagenu i elastyny.

Nawet w czasach, gdy tretinoiny dostępne tylko na receptę i dostępne bez recepty kremy kolagenowe są łatwo dostępne, natura nadal oferuje najlepsze opcje.

W przypadku pozbycia się rozstępów na skórze najlepszą pierwszą opcją może być regularne nakładanie masła shea.

Autor
Facebook Twitter

Margaux Diaz

Margaux Diaz jest inspirującą pisarką, która mocno wierzy w siłę motywacji własnej. Wierzy, że każda kobieta i mężczyzna, rz

Podobne posty

Pokaż wszystkie