Zaktualizowano: wrzesień-25-2020

Produkty do wybielania zębów: czy działają?

By - Zrecenzowany przez Zespół CHD
Sprawdź opinie naszych czytelników na temat najlepszych produktów do wybielania zębów na rynku.
Produkt do wybielania zębów
Najlepsze produkty do wybielania zębów. Obrazy Shutterstock

Chcesz błyszczących, białych zębów, ale nie masz czasu, aby iść do dentysty na zabieg wybielania. Może produkty do wybielania zębów mogą pomóc. Czy mogą? Dowiedzmy się więcej o tych produktach i przekonajmy się, czy są tego warte.

Czym są produkty do wybielania zębów?

Produkty do wybielania zębów to wszystkie produkty, które sprawiają, że zęby wydają się bielsze. Generalnie działają poprzez usuwanie przebarwień na powierzchni zębów, podczas gdy inne wnikają głębiej w strukturę zęba, aby uzyskać bardziej intensywny efekt.

Produkty do wybielania zębów występują w różnych formach, a najczęściej są to paski, żele, pisaki i nakładki. Są to produkty dostępne bez recepty, które są łatwo dostępne w aptekach i supermarketach. Możesz również otrzymać od dentysty zestawy do wybielania w domu.

Nasz zalecany produkt do wybielania zębów

Idol White

IdolWhite to zaawansowany i unikalny długopis, który ma za zadanie pomóc w wybielaniu zębów. Zawiera mieszankę silnych i naturalnych składników, dzięki czemu zapewnia pożądane rezultaty w krótkim okresie stosowania. Ten długopis jest wygodny w użyciu i można go używać we własnej strefie komfortu.

Możesz go pobrać bezpośrednio z amazon.comPrzeczytaj pełną recenzję

Najnowsze produkty do wybielania zębów

Dlaczego warto brać produkty do wybielania zębów

Produkty do wybielania zębów służą poprawie koloru zębów i zwykle rozjaśniają go o jeden lub dwa odcienie. Te produkty nie są jednak zalecane dla wszystkich. Są przeciwwskazane lub mogą nie być tak skuteczne w następujących przypadkach:

  • Małe dzieci - Produktów do wybielania zębów nie mogą używać osoby poniżej 14 roku życia (niektórzy mówią 16)[1]. Dzieje się tak dlatego, że w tym wieku tkanka nerwowa zęba jest nadal blisko powierzchni, a roztwór wybielający może ją tylko podrażniać.
  • Kobiety w ciąży i karmiące piersią - Składniki stosowane w produktach do wybielania zębów to silne chemikalia, które mogą być szkodliwe dla niemowląt i małych dzieci. Dlatego najlepiej unikać tego produktu i po prostu używać past wybielających, które są dużo bezpieczniejsze (źródło).
  • Osoby z próchnicą zębów i chorobami dziąseł - Osoby te są odradzane do stosowania produktów do wybielania zębów. Produkty wybielające mają tendencję do wnikania w obszary zmiękczone przez próchnicę, a następnie do wewnętrznych warstw zęba, co prowadzi do nadwrażliwości. Najpierw należy odbudować zepsute zęby. W międzyczasie, przyzębia choroba może powodować dziąsła oddalać się, odsłaniając korzenie zębów, które w naturalny sposób wydają się bardziej żółte. Produkty wybielające nie mają wpływu na korzenie zębów i dlatego nie mogą ich wybielić.
  • Osoby z odbudową zębów - Mogą to być wypełnienia, licówki, korony i mosty. Produkty wybielające nie mają wpływu na te uzupełnienia i dlatego nie wybielają. Stosowanie produktów wybielających na zębach z wypełnieniami powoduje nierównomierne wybielanie, w którym zęby wydają się jaśniejsze niż uzupełnienia. W związku z tym stosowanie produktów wybielających, zwłaszcza zestawów do użytku domowego, należy przeprowadzić przed założeniem uzupełnień.
  • Wewnętrzne ciemne plamy i przebarwienia - Plamy wewnętrzne, np. Spowodowane urazem[2], śmierć tkanki miazgi[3]i antybiotyki tetracyklinowe[4] nie reaguje na produkty do wybielania zębów. Takie przypadki są wskazane w przypadku innych zabiegów, które należy omówić ze swoim dentystą, aby znaleźć odpowiednią opcję.

Jakich kluczowych składników należy szukać w produktach do wybielania zębów?

  • Nadtlenki - Zawiera nadtlenek karbamidu[5] i nadtlenek wodoru[6]. Nadtlenek jest kluczowym składnikiem prawie wszystkich produktów do wybielania zębów, zarówno stosowanych profesjonalnie, jak i przez pacjentów. Nadtlenek karbamidu jest postacią nieaktywną i rozkłada się na nadtlenek wodoru i mocznik. Aktywna forma nadtlenku wodoru daje właściwy efekt wybielający. Produkty do wybielania zębów zawierają nadtlenek karbamidu lub nadtlenek wodoru, przy czym ten ostatni działa szybciej.
  • Fluorek - Powszechnie spotykany w pastach do zębów i innych produktach do higieny jamy ustnej ze względu na jego zdolność wzmocnić zęby i uczynić go bardziej odpornym na demineralizację i rozkład. Główną korzyścią z włączenia fluoru do produktów do wybielania zębów jest zmniejszenie wrażliwości (źródło).

Czy produkty do wybielania zębów działają?

Produkty do wybielania zębów są ogólnie skuteczne w rozjaśnianiu zębów, ale nie powodują ich „oślepiającej bieli”. Domowe zestawy do wybielania przepisywane przez dentystów są zwykle bardziej skuteczne niż ich odpowiedniki OTC. Wstępne wyniki są widoczne niemal natychmiast, a efekty utrzymują się średnio przez cztery do sześciu miesięcy. Stopień bieli będzie zależał od kilku czynników, takich jak ilość przebarwień, aktualny stan zębów i rodzaj użytych produktów do wybielania zębów. Generalnie efekt wybielania jest najbardziej widoczny u osób, których zęby mają żółte zabarwienie.

Długowieczność wyników zależy od twoich nawyków. Jeśli jesteś fanem żywność i napoje w ciemnym kolorze podobnie jak czerwone sosy, jagody, kawa i herbata, biel zaczyna blaknąć szybciej. Tymczasem ci, którzy unikają tego rodzaju jedzenia, dłużej cieszą się efektami. To samo dotyczy palaczy i osób niepalących, ponieważ palenie może powodować przebarwienia nikotynowe na powierzchni zębów (źródło).

Jakie są skutki uboczne produktów do wybielania zębów?

Najczęstszym skutki uboczne produktów do wybielania zębów lub ogólnie do wybielania zębów wrażliwość i podrażnienie tkanek miękkich w jamie ustnej (często gumy). Te powinny zniknąć po kilku dniach. Jeśli nie, a ich objawy się pogorszą, natychmiast skonsultuj się ze swoim dentystą.

Jak wybrać najlepsze produkty do wybielania zębów?

Najlepsze produkty do wybielania zębów to te, które zawierają nadtlenki. Stężenie nadtlenku różni się w zależności od marki. Im wyższe stężenie, tym lepszy efekt wybielający. Ale wyższe stężenie oznacza również zwiększone skutki uboczne. Jeśli planujesz z niego skorzystać, radzimy najpierw skonsultować się ze swoim dentystą. Przeprowadzi pełne badanie jamy ustnej, a nawet weźmie pod uwagę historię choroby, aby określić, które produkty do wybielania zębów są dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Bottom Line

Wybielanie zębów to jeden z wielu sposobów na poprawę wyglądu uśmiechu i nie ma nic złego w chęci ich użycia. Jeśli jednak nie masz pewności, które produkty wypróbować, zawsze dobrze jest skonsultować się ze swoim dentystą, który zaleci odpowiedni produkt i / lub leczenie.

Ponadto najlepszym sposobem na osiągnięcie i utrzymanie zdrowego uśmiechu jest dobra higiena jamy ustnej i regularne wizyty u zaufanego dentysty.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Informacje zawarte na tej stronie mają charakter ogólny informacyjny. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do samodzielnego diagnozowania lub samodzielnego leczenia jakiegokolwiek stanu.

* Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.