Zaktualizowano: 2019, lipiec 13

Przeczytaj to, zanim kupisz jakiekolwiek suplementy spalające tłuszcz

Przeczytaj to, zanim kupisz jakiekolwiek suplementy spalające tłuszcz

Według WHO w 2014 roku prawie 40% dorosłych uznano za nadwagę, a 13% otyły. Większość z tych dorosłych próbowała schudnąć przynajmniej w pewnym momencie swojego życia. Przy tak dużej liczbie osób szukających sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów nic dziwnego, że przemysł odchudzania kwitnie.

W rzeczywistości MarketsandMarkets informuje, że do 2019 r. Rynek utraty wagi będzie wart 206.4 miliardów dolarów. Niestety w tak dużej branży jest dużo miejsca na oszustwa, więc konsumenci muszą uważać na to, jakie produkty wybierają do swojej ścieżki odchudzającej.

Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów, które trafiają do twojego organizmu, takich jak Lipozen; suplementy spalające tłuszcz. Spalacze tłuszczu są przedmiotem gorących dyskusji wśród ekspertów medycznych, społeczności fitness i ogółu społeczeństwa. Niektórzy postrzegają je jako czyste fałszywe, ale inni przysięgają na nie. Więc czy te magiczne pigułki faktycznie działają?

Co to są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu lub suplementy spalające tłuszcz to klasa suplementów diety, zwykle w postaci tabletek, zaprojektowana w celu zwiększenia zdolności organizmu do spalania tłuszczu. Należą do bardziej ogólnej grupy suplementów odchudzających, a główna różnica między tymi produktami polega na mechanizmie ich działania.

Jak wyjaśniono w artykule z International Journal of Sports Nutrition and Exercise Metabolism, wszystkie suplementy odchudzające dzielą się w zależności od ich działania na cztery grupy: produkty blokujące wchłanianie tłuszczu lub węglowodanów, stymulanty zwiększające termogenezę, produkty hamujące apetyt, oraz produkty, które zmieniają metabolizm.

I chociaż wszystko to brzmi imponująco i obiecująco, ten sam artykuł stwierdza, że ​​tak naprawdę nie ma naukowych dowodów na to, że którykolwiek z tych suplementów może powodować znaczną utratę wagi, co oznacza utratę wagi ponad 4 funty.

Fat Burners działa

Więcej o spalaczach tłuszczu !!

Większość spalaczy tłuszczu działa poprzez zwiększenie termogenezy, czyli produkcji ciepła przez organizm. Kiedy twoje ciało wytwarza ciepło, musi wydawać kalorie. Zatem im więcej ciepła wytwarza twoje ciało, tym więcej kalorii wydajesz. Spalacze tłuszczu pomagają zwiększyć termogenezę, działając jako stymulanty. Przykłady popularnych stymulantów w spalaczach tłuszczu to kofeina, pirogronian i karnityna.

Wszystkie trzy związki są powszechnie spotykane w zwykłej żywności, ale zwykle są dodawane w wyższych stężeniach w suplementach odchudzających. Badania nad tymi związkami pokazują, że powodują one niewielką zmianę w funkcjonowaniu metabolizmu. Na przykład badanie opublikowane w 2011 roku w The Journal of Physiology odkryli, że karnityna miała niewielki wpływ na produkcję energii, ale znaczący wpływ na wydajność ćwiczeń.

Czy powinienem przyjmować suplementy spalające tłuszcz?

Skoro nauka pokazuje, że jakiekolwiek suplementy odchudzające tak naprawdę nie pomagają w odchudzaniu, czy oznacza to, że ich przyjmowanie jest stratą czasu i pieniędzy? Cóż, rzecz w tym, że z palnikami tłuszczu i innymi tabletkami odchudzającymi nie wszystko jest takie proste.

W wielu badaniach analizowano potencjalne korzyści płynące z tych produktów w połączeniu z rygorystyczną dietą i schematem ćwiczeń. Badania te w większości zgadzają się, że spalacze tłuszczu mogą być pomocne, ale w ograniczonym stopniu. Spalacze tłuszczu to przecież suplementy, co oznacza, że ​​mają na celu uzupełnienie diety i stylu życia.

Innymi słowy, spalacze tłuszczu nie zastąpią w Twoim życiu braku ćwiczeń i diety. A kiedy naprawdę się nad tym zastanawiasz, oczywiste jest, że nie ma czegoś takiego jak magiczna pigułka na odchudzanie, inaczej nie byłoby tak wielu ludzi na świecie walczących o odchudzanie.

Weź spalanie tłuszczu

Jakie są typowe problemy ze spalaczami tłuszczu

Jak widać spalacze tłuszczu działają najlepiej, gdy są stosowane jako dodatek do planu odchudzania, który obejmuje ćwiczenia i ograniczenie kalorii. Ale to nie znaczy, że powinieneś po prostu kupić pierwszy spalacz tłuszczu, z którym spotkasz się w Internecie lub w sklepach z suplementami.

Problem z branżą suplementów polega na tym, że jest zbyt wiele skażonych i zafałszowanych produktów, które mogą zagrażać zdrowiu. Brak przepisów dotyczących suplementów diety oznacza również, że przyjmujesz je na własne ryzyko.

Zdarzały się nawet przypadki niewydolności wątroby spowodowanej spalaczami tłuszczu zawierającymi zakazane składniki. Upewnij się, że wybierasz spalacze tłuszczu renomowanych firm, które testują swoje produkty pod kątem bezpieczeństwa. Porozmawiaj również z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące określonego spalacza tłuszczu.

Wnioski

Utrata wagi nie jest łatwa i nie byłoby sprawiedliwe powiedzieć komukolwiek, że przyjmując pigułkę, będzie w stanie cudownie zrzucić kilogramy bez ruszania palcem. Podczas gdy przyjmowanie suplementów odchudzających może pomóc Ci uzyskać ten dodatkowy impuls w celu szybszej i łatwiejszej utraty wagi, ten zastrzyk będzie dość skromny.

Nie oczekuj zbyt wiele od spalacza tłuszczu, nawet jeśli regularnie ćwiczysz i przestrzegasz diety niskokalorycznej. Upewnij się również, że wybierasz produkty, które zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa lub produkty firm z długą historią w branży suplementów. W ten sposób nie ryzykujesz, że skończysz z podrobionymi produktami.

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

Podobne posty

Pokaż wszystkie