Zaktualizowano: 2019, 21 sierpnia

Jaka jest skuteczność zabiegu kawitacji Lipo?

Kawitacja to nieinwazyjny zabieg redukcji tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem ultradźwięków.
Jaka jest skuteczność zabiegu kawitacji Lipo?
Lipo Cavitation to alternatywny zabieg liposukcji. Obrazy Shutterstock

Jeśli znasz jakieś historie o skutkach ubocznych liposukcji chirurgicznej[1] niepokoi cię, nie jesteś sam.

Chociaż tysiące ludzi co roku z powodzeniem poddaje się liposukcji w celu usunięcia niechcianego tłuszczu, nadal jest to inwazyjna procedura, która wymaga włożenia instrumentu pod skórę w celu odessania niechcianego tłuszczu.

W większości przypadków jest to bezpieczne, ale zawsze istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, uszkodzenia skóry, nakłucia ważnego narządu, braku równowagi płynów lub zatrzymania płynów, a nawet zablokowania tętnicy lub zatoru, zgodnie z Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Dermatologicznej.

Lekarze ocenili te zagrożenia i obawy i opracowali bezpieczniejszy, mniej inwazyjny sposób wykonywania zabiegu.

I właśnie wtedy opracowano Lipo Cavitation jako alternatywę dla chirurgicznej liposukcji.

Co to jest zabieg kawitacji Lipo?

W liposukcji do odsysania tłuszczu podskórnego spod skóry używa się podobnego do długopisu instrumentu medycznego zwanego „kaniulą”.

Ale dzięki Lipo Cavitation nie zostaniesz szturchnięty, szturchnięty ani wstrzyknięty. Zamiast tego lekarz używa urządzenia ultradźwiękowego[2] wykonać zabieg.

Podczas samego zabiegu niewielką ilość żelu nakłada się na skórę, skąd należy usunąć nadmiar tłuszczu.

Następnie urządzenie ultradźwiękowe nakłada się na skórę podczas sesji zabiegowej trwającej od 20 do 30 minut.

Jest to bezbolesna procedura ambulatoryjna, która nie wymaga znieczulenia i ma niewiele znanych negatywnych skutków ubocznych.

Jak to działa?

Jak to działa

Instrument ultradźwiękowy stosowany w procedurze kawitacji lipo do celowania w komórki tłuszczowe. Obrazy Shutterstock

Urządzenie ultradźwiękowe zwane przetwornikiem, używane w zabiegach Lipo Cavitation jest kalibrowane tylko do docelowych komórek tłuszczowych.

Kiedy fale ultradźwiękowe kierowane są na obszar tkanki tłuszczowej, który chcesz usunąć, uszkadzają błony komórek tłuszczowych.

Ponieważ urządzenie jest skalibrowane tylko do docelowych komórek tłuszczowych, żadne inne uszkodzenia nie wystąpią w otaczających tkankach ani narządach.

Podczas zabiegu fale ultradźwiękowe zaczynają rozkładać docelowe komórki tłuszczowe.

To powoduje, że uwalniają trójglicerydy i inne substancje tłuszczowe, które są kluczowym składnikiem zwiotczałej tkanki.

W ciągu tygodnia po zabiegu lipokawitacji Twój organizm przetworzy nadmiar trójglicerydów i substancji tłuszczowych poprzez normalne procesy fizjologiczne.

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Większość osób, które decydują się na Lipo Cavitation, widzi wymierne zmniejszenie tkanki tłuszczowej w ciągu pierwszego tygodnia.

Jednak harmonogram leczenia obejmujący 10 do 20 sesji tygodniowych jest typowy dla osiągnięcia pożądanej utraty wagi i zmian składu ciała, zgodnie z badaniem przeprowadzonym w Journal of Cutaneous and Esthetic Surgery.

Przed pierwszym zabiegiem spotkasz się z lekarzem na badanie fizykalne i konsultację.

W większości przypadków idealnym kandydatem do Lipo Cavitation jest osoba, która jest co najmniej umiarkowanie aktywna i przestrzega zdrowej diety.

Lipo Cavitation nie jest przeznaczony do leczenia chorobliwej otyłości, ale najskuteczniej usuwa niechciany tłuszcz z wybranych obszarów ciała.

Jeśli jesteś dobrym kandydatem do zabiegu kawitacji lipo, Twój lekarz omówi Twoje cele i pożądany obraz ciała, a następnie ustali plan leczenia odpowiadający Twoim potrzebom.

Jakie obszary ciała można leczyć?

Wazony

sposoby liposukcji takie jak technologia laserowa, regularna liposukcja, inteligentne zabiegi liposukcji. Obraz - nysurgicalarts.com

Lipo Cavitation jest podobna do liposukcji pod względem obszarów ciała, w których można ją zastosować.

Najczęstszymi obszarami ciała, w których stosuje się Lipo Cavitation, są brzuch, twarz, szyja, plecy, policzki, uda, podbródek, biodra, ramiona i pośladki.

Został również użyty w celu zmniejszenia nadmiaru tkanki piersi nadwaga mężczyźni

Co robić przed i po zabiegu?

Przed Lipo Cavitation należy już być umiarkowanie aktywnym i zdrowo się odżywiać.

W tygodniu poprzedzającym sesję zabiegową większość lekarzy zaleci pacjentom picie około 8 filiżanek wody dziennie, unikanie alkoholu i opalanie się. Przestrzeganie tych zaleceń jest ważne.

Potrzebne są odpowiednie płyny, aby pomóc organizmowi przetworzyć nadmiar tłuszczu i trójglicerydów, które zostaną uwolnione w wyniku zabiegu.

Zbyt dużo alkoholu ograniczy czynność wątroby potrzebną do przetwarzania tych substancji.

Opalanie przed zabiegiem może sprawić, że Twoja skóra będzie bardzo wrażliwa na fale ultradźwiękowe stosowane podczas zabiegu.

Po zabiegu należy kontynuować odpowiednie ilości wody i pobieranie regularne ćwiczenia aby pomóc organizmowi w przetwarzaniu nadmiaru trójglicerydów i substancji tłuszczowych uwalnianych podczas zabiegu.

Jakie są skutki uboczne leczenia?

Znane skutki uboczne Lipo Cavitation są minimalne w porównaniu z liposukcją chirurgiczną.

Dla większości osób zabieg jest bezbolesny i nie wymaga czasu na rekonwalescencję.

W miejscu użycia głowicy może wystąpić przejściowa wrażliwość skóry, lekkie siniaki, gromadzenie się płynu lub pęcherze.

Możesz także chcieć przeczytać - Recenzje Vibro Shape

Podsumowanie

Jest wiele odchudzanie i dostępne procedury redukcji masy ciała, ale niektóre są bardziej inwazyjne niż inne.

Jeśli jesteś już aktywny i zdrowo się odżywiasz, ale masz obszary ciała, które po prostu nie reagują na dietę i ćwiczenia, Lipo Cavitation może być opcją do rozważenia, aby uzyskać pożądaną sylwetkę.

To nieinwazyjna procedura, która pomaga organizmowi uwolnić niechciane komórki tłuszczowe za pomocą fal ultradźwiękowych.

Przeczytaj także: Liposukcja Vaser: Czym się różni od liposukcji?

Autor

Ellen Ratliff, MS, RD, Pn1

Ellen z pasją pomaga ludziom stać się najzdrowszą wersją siebie i używa odżywiania do leczenia chorób i rozwoju

Podobne posty

Pokaż wszystkie