Zaktualizowano: 2019, lipiec 31

Liposukcja Vaser: Czym się różni od liposukcji?

Co odróżnia liposukcję Vaser od liposukcji? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!
Liposukcja Vaser: Czym się różni od liposukcji?
Liposukcja Vaser - Zabieg polegający na zmianie owalu i kształtu ciała poprzez usunięcie uporczywych złogów tłuszczu. Obrazy Shutterstock

Prawdopodobnie nie musisz daleko szukać, aby poznać kogoś, kto przeszedł jakiś zabieg kosmetyczny lub operację, aby poprawić swój wygląd, kształt ciała lub skórę.

Dzieje się tak dlatego, że według szacunków w Stanach Zjednoczonych każdego roku przeprowadza się około 10 milionów zabiegów kosmetycznych Amerykańskie Towarzystwo Estetycznej Chirurgii Plastycznej.

Amerykanie co roku wydają około 11 miliardów dolarów na zabiegi kosmetyczne. Aż do zeszłego roku liposukcja była na szczycie listy najpopularniejszych zabiegów (obecnie powiększanie piersi jest zabiegiem numer jeden).

Liposukcja jest poszukiwanym sposobem usuwania niechcianego tłuszczu od dziesięcioleci, ale inwazyjna procedura chirurgiczna i długi czas powrotu do zdrowia powstrzymywały niektóre osoby przed szukaniem leczenia.

Jednak gdy Federalna Agencja Leków zatwierdziła liposukcję Vaser, ta mniej inwazyjna procedura odmłodziła zainteresowanie kosmetyczną redukcją masy ciała.

Jak działa liposukcja Vaser?

Jak działa liposukcja Vaser

Liposukcja Vaser jest pod wieloma względami podobna do liposukcji chirurgicznej, w której narzędzia chirurgiczne służą do odsysania tłuszczu z określonych obszarów ciała.

Jednak w przypadku liposukcji Vaser instrumenty są znacznie mniejsze, a procedura jest mniej inwazyjna niż standardowa liposukcja. Oto jak to działa:

  • Najpierw spotkasz się z lekarzem na fizycznym egzaminie, aby ustalić, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu liposukcji metodą Vaser (patrz poniżej: Kto jest najlepszym kandydatem do liposukcji Vaser? W porozumieniu z lekarzem omówisz, jak ma wyglądać Twoje ciało i gdzie chcesz usunąć nadmiar tłuszczu.
  • Twój lekarz użyje markera na skórze, aby wskazać obszary na ciele, które mają być celem usunięcia tłuszczu.
  • Kiedy nadejdzie czas na rozpoczęcie zabiegu (który jest zwykle wykonywany w warunkach ambulatoryjnych), otrzymasz znieczulenie miejscowe lub ogólne, aby znieczulić obszar, w którym zostaną wykonane małe nacięcia w celu zmniejszenia bólu i siniaków. Otrzymasz serię zastrzyków znieczulenia i poczekaj 15 do 30 minut, aż zadziała. Lekarze preferują znieczulenie miejscowe lub ogólne do zabiegów liposukcji metodą Vaser, ponieważ pomocne jest zabranie pacjenta na czas zabiegu.
  • Po rozpoczęciu znieczulenia lekarz wykona kilka bardzo małych nacięć w miejscach wskazanych do usunięcia tłuszczu. Następnie lekarz wprowadzi długi, chudy, podobny do długopisu instrument zwany kaniulą selekcyjną Vaser lipo. Twój lekarz delikatnie poprowadzi instrument do przodu i do tyłu pod skórą. Ciepło i ruch z tego urządzenia ultradźwiękowego rozbijają komórki tłuszczowe i tkanki oraz upłynniają tłuszcz.
  • Następnie w małe nacięcia wprowadza się narzędzie o podobnej wielkości, aby odessać upłynniony tłuszcz.
  • Po zakończeniu zabiegu obszary, które zostały poddane zabiegowi, zostaną owinięte obcisłą opaską na 36 godzin. Będziesz przyjmować antybiotyki na kilka dni. A nacięcia zagoją się same. Za kilka dni będziesz mógł wznowić normalne czynności. Za 4 do 5 dni ponownie zobaczysz się z lekarzem w celu wizyty kontrolnej w celu oceny.

Jakie są zalety liposukcji Vaser?

Liposukcja Vaser to główne ulepszenie tradycyjnej liposukcji, która wymaga większych nacięć oraz bardziej inwazyjnych technik chirurgicznych i narzędzi do odsysania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Liposukcja Vaser wykorzystuje znacznie mniejsze instrumenty niż liposukcja chirurgiczna.

Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia innych tkanek i narządów podczas zabiegu oraz skraca czas powstawania siniaków, obrzęków i powrotu do zdrowia.

Jest to mniej inwazyjna procedura niż liposukcja chirurgiczna z mniejszą liczbą skutków ubocznych i krótszym czasem rekonwalescencji.

W większości przypadków Liposukcja Vaser to zabieg ambulatoryjny, który można wykonać w gabinecie lekarskim zamiast w szpitalu.

Można to wykonać w znieczuleniu ogólnym wstrzykniętym w miejsca, w których zostanie usunięty nadmiar tłuszczu.

Pozwala to pacjentowi nie spać podczas zabiegu, a lekarze uważają, że jest to pomocne w poruszaniu się po nim i identyfikowaniu potencjalnych powikłań w porównaniu z wykonaniem operacji na śpiącym pacjencie.

Ale chyba najbardziej przekonującą zaletą liposukcji Vaser jest minimalny czas regeneracji.

W większości przypadków pacjenci mogą powrócić do normalnych zajęć już po kilku dniach od zabiegu.

A pacjenci rzadko doświadczają powikłań związanych z liposukcją Vaser w porównaniu z długą listą powikłań związanych z tradycyjną liposukcją. Poprawa sylwetki i utrata tkanki tłuszczowej są widoczne w pierwszym tygodniu u większości pacjentów.

A w ciągu kilku miesięcy ostateczne rezultaty zabiegu zostaną osiągnięte.

Lekarze i pacjenci zgłaszali również gładsze konturowanie skóry w porównaniu z liposukcją chirurgiczną i lepszą retrakcję skóry, zgodnie z Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych.

Kim są najlepsi kandydaci do liposukcji metodą Vaser?

Vaser Liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym ani odchudzającym. Jest to zabieg kosmetyczny mający na celu zmianę konturów Twojego ciała, które nie reagują dobrze na dietę i ćwiczenia.

Idealny kandydat utrzymywał prawidłową wagę przez sześć miesięcy lub dłużej i jest w dobrym stanie zdrowia.

Palenie i przyjmowanie niektórych leków może również zwiększać ryzyko powikłań, a tym samym sprawiać, że jesteś mniej idealnym kandydatem.

Czym różni się liposukcja Vaser od liposukcji?

Pod względem zabiegu jedną z głównych różnic między Vaser Liposuction a liposukcją chirurgiczną jest sposób usuwania tłuszczu.

W liposukcji chirurgicznej kaniula służy do odsysania komórek tłuszczowych bezpośrednio spod skóry.

W przypadku liposukcji Vaser komórki tłuszczowe są najpierw upłynniane za pomocą fal ultradźwiękowych, a następnie odsysane.

Ponadto czas gojenia jest szybszy, a ryzyko powikłań mniejsze w przypadku liposukcji Vaser w porównaniu z liposukcją chirurgiczną.

Ile tłuszczu można usunąć za pomocą liposukcji Vaser?

Większość lekarzy zaleca, aby podczas liposukcji Vaser Liposuction usunąć nie więcej niż 10 funtów tłuszczu. I należy pamiętać, że liposukcja Vaser nie jest uważana za odchudzanie zabieg, ale zabieg modelujący sylwetkę.

Jakie są zagrożenia związane z liposukcją Vaser?

Znane ryzyko związane z liposukcją Vaser jest minimalne, zwłaszcza w porównaniu z liposukcją chirurgiczną.

W większości przypadków pacjenci otrzymujący liposukcję Vaser doświadczają niewielkich skutków ubocznych lub objawów.

Jednak, podobnie jak w przypadku każdej procedury medycznej, wiąże się to z pewnym ryzykiem. Skóra i tkanki mogą zostać spalone przez urządzenie ultradźwiękowe używane do ogrzewania i upłynniania komórek tłuszczowych.

W niektórych przypadkach skóra, z której został usunięty nadmiar tłuszczu, może nie reagować napinaniem, a zamiast tego może wyglądać na dołeczki, falującą lub obwisłą.

Istnieje również możliwość przebarwień i zmian skórnych pigmentacja po liposukcji Vaser.

Istnieje również ryzyko rozwoju infekcji bakteryjnej przez zarazki, które dostają się do nacięć podczas zabiegu.

Wnioski

Jeśli chcesz zmienić kształt swojego ciała i dołożyłeś wszelkich starań, aby to zrobić poprzez dietę i ćwiczenia, ale nie jesteś zadowolony z rezultatów, Vaser Liposukcja może być dla Ciebie odpowiednia.

Pamiętaj, że nie jest przeznaczony do odchudzania, ale do modelowania sylwetki.

Działa najlepiej, gdy jest stosowany do usuwania niechcianego tłuszczu z obszarów, które nie reagowały dobrze na dietę i ćwiczenia.

Autor

Melissa Feldman

Melissa Feldman jest niezależną autorką badań, mieszkającą w Toronto w Kanadzie. Posiada doświadczenie zawodowe jako badacz i edukator

Podobne posty

Pokaż wszystkie