Zaktualizowano: wrzesień-29-2020

Miejscowe produkty łagodzące ból stawów - znajdź najlepsze kremy, żele i wcierania

Miejscowe produkty przeciwbólowe obejmują kremy i żele do wcierania w bolesne stawy. Przeczytaj recenzje i kup tutaj najlepszy krem ​​przeciwbólowy do stosowania miejscowego.
Kobieta Cierpi Ból Pleców Barku
Kiedy bolą stawy, miejscowe środki przeciwbólowe mogą przynieść ulgę. Obrazy Shutterstock

Miejscowe łagodzenie bólu w przypadku bólu stawów związanego z zapaleniem stawów

Miejscowa ulga w bólu mięśni i stawów ma postać kremu, żelu lub wcierania. Bez względu na to, jakie podłoże jest używane, produkt możesz pocierać i rozprowadzać po całym obszarze, który powoduje ból.

Ból powinien zacząć się zmniejszać, gdy produkt jest wchłaniany przez skórę. Nie wszystkie te produkty przeciwbólowe zawierają te same składniki, ponieważ istnieje kilka naturalnych substancji, które mogą leczyć bóle i sztywność stawów i mięśni.

Te miejscowe produkty, które są blokerami kanału sodowego, działają znieczulająco na zakończenia nerwowe, które są najbliżej skóry. Inne środki miejscowe zmniejszają stan zapalny stawów.

Nasz polecany krem ​​przeciwbólowy do stosowania miejscowego

Biofreeze

Biofreeze to miejscowy środek przeciwbólowy, który jest produkowany przy łagodnych do umiarkowanych bólach stawów. Może być również stosowany do łagodzenia bólu mięśni, a nawet dyskomfortu związanego z zapaleniem stawów.

Możesz go pobrać bezpośrednio z amazon.com

Najnowsze miejscowe produkty łagodzące ból stawów

Jakie są najlepsze miejscowe środki przeciwbólowe?

Miejscowe leki przeciwbólowe zmniejszają ból i stan zapalny w okolicy stawów, a robią to poprzez zmniejszenie poziomu białek, które bezpośrednio powodują stan zapalny stawów i otaczającego ich obszaru.

Przykładem takiego białka są prostaglandyny. Te miejscowe leki przeciwbólowe są przede wszystkim środkami przeciwzapalnymi. Rozprowadzasz je na całym obszarze, w którym odczuwasz ból i sztywność, i są one wchłaniane przez skórę (źródło).

Działają najlepiej, gdy ból znajduje się blisko powierzchni skóry, ponieważ są wchłaniane bezpośrednio w skórę.

Jakich składników szukać w miejscowym produkcie na ból stawów?

Niektóre z aktywnych składników często stosowane w miejscowym uśmierzaniu bólu[1] produkty obejmują:

  • kapsaicyna: Są one pozyskiwane z nasion pieprzu chilijskiego. Substancja ta może być niezwykle skuteczna w leczeniu bólów stawów, chociaż kremy wykorzystujące ten składnik działają dopiero po wielokrotnym zastosowaniu[2].
  • Kurkuma: Badania przeprowadzone przez Daily i wsp. W 2016 roku jednoznacznie dowiodły, że kurkuma jest skuteczną substancją w leczeniu zapalenia stawów i związanego z nim bólu[3].
  • Salicylany: Są również określane jako wierzba i są beta hydroksykwasem (BHA). Substancja ta jest sprzedawana jako mazidło stosowane w leczeniu bólu stawów i mięśni oraz dyskomfortu (źródło). Podstawowym składnikiem aktywnym jest subsalicylan bizmutu, sól bizmutu i kwasu salicylowego o właściwościach przeciwzapalnych i antybiotycznych[4].
  • Przeciwpodrażniające: Działają na zasadzie przeciwstymulacji. Zamiast usuwać ból i dyskomfort, powodują kolejne podrażnienie, które ma odwrócić uwagę użytkownika od podrażnienia stawów i mięśni[5].
  • Herbata zielona: Często jest składnikiem produktów, które są przeznaczone do leczenia bólu stawów i mięśni oraz dyskomfortu, ponieważ zawiera specjalne przeciwutleniacze o właściwościach przeciwzapalnych zwane polifenolami. Badania pokazują, że może również spowolnić rozpad chrząstki[6].

Jak dobrze działają?

Opinie na temat skuteczności miejscowych preparatów odciążających stawy są różne, zarówno w środowisku naukowym, jak iw populacji ogólnej. Zgłoszenia ustne osób cierpiących na zapalenie stawów są często pozytywne, a osoby te często twierdzą, że produkty znacznie poprawiły ich funkcjonowanie.

Jednak większość badań naukowych wykazała, że ​​korzyści płynące z tych produktów są przesadzone i wydaje się, że jest to prawdą, gdy patrzy się na wyniki konsekwentnego stosowania. Rzeczywiście, są pewne korzyści, ale tylko umiarkowane.

Zgodnie z Klinika Mayoniektóre badania wykazały nawet bardzo małą różnicę między użytkownikami produktów a grupą placebo. Jednak inne badania przyniosły bardziej pozytywne wyniki.

Niektóre badania wskazują, że niektóre z tych miejscowych produktów łagodzących stawy działają lepiej, jeśli są połączone z innymi terapiami, na przykład niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Dlaczego warto stosować miejscowe środki przeciwbólowe?

Kontuzjowani sportowcy

Niektórzy ludzie uważają, że miejscowe produkty mogą przynieść ulgę w bólu stawów stóp. Obrazy Shutterstock

Te miejscowe produkty łagodzące ból stawów są pomocne w takich stanach jak artretyzm, Zwłaszcza zapalenie kości i stawów. Uśmierzenie bólu i zmniejszenie stanu zapalnego jest dość znaczące i może zapewnić znacznie lepszą jakość życia osobom cierpiącym na te schorzenia.

Zapewniają również pacjentom z zapaleniem stawów znaczną poprawę codziennego funkcjonowania. W wielu przypadkach stosowanie miejscowego leku przeciwbólowego jest wydarzeniem zmieniającym życie osoby, która do tej pory odczuwała tak duży ból.

Po drugie, te kremy i balsamy są niezwykle łatwe w aplikacji; wymagają jedynie wcierania ich w skórę. Przez większość czasu dobrze czują się na skórze i są wygodniejsze w użyciu niż połknięcie dużej pigułki.

Miejscowe produkty łagodzące ból stawów - czy są bezpieczne w użyciu?

Ogólnie rzecz biorąc, te kremy są dość bezpieczne w użyciu - z kilkoma małymi środkami ostrożności. Ważne jest, aby nie używać więcej niż zalecana dawka, ponieważ może to być szkodliwe.

Kremy zawierające kapsaicynę mogą swędzieć lub kłuć, ale ten objaw zwykle ustępuje w ciągu kilku tygodni. Unikaj wcierania tych produktów w miejscu, w którym masz skaleczenie, otarcie lub złamaną skórę, ponieważ będzie to kłuć i będzie nieco bolesne.

Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, używanie miejscowe kremy łagodzące stawy w leczeniu bólu stawów i mięśni oraz zapalenia. Ostrożnie wybieraj produkty, przeglądając składniki i badając je, aby upewnić się, że jest to produkt, którego szukasz. Ważne jest również, aby dokładnie sprawdzić, czy nie jesteś uczulony ani nietolerancyjny na żaden ze składników.

Produkty te miały różne raporty pod względem skuteczności, ale z ustnych raportów jasno wynika, że ​​przyniosły ogromną ulgę w bólu i poprawiły funkcjonowanie wielu ludzi.

Wypróbuj różne produkty, aż znajdziesz taki, który Ci się podoba. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Referencje
[1] Ból stawów: Zabiegi wchłaniane przez skórę - Klinika Mayo https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/osteoarthritis/in-depth/pain-medications/art-20045899
[2] Kapsaicyna | Zastosowania, skutki uboczne | Versus Arthritis https://www.versusarthritis.org/about-arthritis/complementary-and-alternative-treatments/types-of-complementary-treatments/capsaicin/
[3] Skuteczność kurkuminoidów w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego: przegląd systematyczny i metaanaliza randomizowanych badań klinicznych - Onakpoya - 2017 - International Journal of Rheumatic Diseases - Wiley Online Library https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/1756-185X.13069
[4] Wcieranie go w - Harvard Health https://www.health.harvard.edu/pain/rubbing_it_in
[5] Przeciwpodrażniający - Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Counterirritant
[6] Zielona herbata: nowa opcja zapobiegania lub kontroli choroby zwyrodnieniowej stawów | Badania i terapia zapalenia stawów https://arthritis-research.biomedcentral.com/articles/10.1186/ar3428

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady lekarskiej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed użyciem jakiegokolwiek produktu.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.