Zaktualizowano: 2019, 19 sierpnia

Co to są zaburzenia neurologiczne i jak można je leczyć?

Co to są zaburzenia neurologiczne i jak można je leczyć?

Wiele osób cierpi na zaburzenia neurologiczne. Choroby te wpływają na centralny i obwodowy układ nerwowy. Mogą powodować problemy dla mózgu, korzeni nerwowych lub nerwów czaszkowych. W wielu przypadkach choroby dotyczą również rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych, połączenia nerwowo-mięśniowego, autonomicznego układu nerwowego i mięśni.

Co to są zaburzenia neurologiczne i na ilu ludzi się one odnoszą?

Zaburzenia neurologiczne obejmują szeroki zakres schorzeń. Niektórzy ludzie cierpią na chorobę Alzheimera, epilepsję lub choroby naczyniowo-mózgowe. Niektóre z tych chorób naczyniowo-mózgowych obejmują takie rzeczy, jak migreny, udary lub choroba Parkinsona.

Inne zaburzenia obejmują bóle głowy, neuroinfekcje, guzy mózgu i demencję. Ponadto niektóre osoby mogą cierpieć na problemy neurologiczne spowodowane urazem mózgu lub niedożywieniem.

Ludzie często mylą zaburzenia neurologiczne z chorobami psychiatrycznymi. Zaburzenie psychiczne może prowadzić do nieprawidłowości w sposobie, w jaki ktoś się zachowuje, myśli lub działa. Mogą również powodować cierpienie psychiczne lub problemy z funkcjonowaniem. W przeciwieństwie do zaburzeń psychicznych zaburzenie neurologiczne zmienia fizyczną strukturę mózgu i nerwów.

W sumie na całym świecie są setki milionów ludzi. Na całym świecie są 50 mln osób którzy cierpią na epilepsję i 326 mln osób z migrenami. Dodatkowy 62 mln osób cierpią na chorobę naczyń mózgowych. Istnieje również 24 mln osób którzy cierpią na demencję i chorobę Alzheimera na całym świecie.

Podobnie jak w przypadku wielu chorób i zaburzeń, zakres zaburzeń neurologicznych nie jest do końca znany. Aby ktoś znalazł się w statystykach, musi zostać formalnie zdiagnozowany. W krajach trzeciego świata i wśród osób bez ubezpieczenia zdrowotnego postawienie diagnozy lub leczenia może być trudne lub nawet niemożliwe.

Co powoduje zaburzenia neurologiczne?

Pomiędzy czaszką a mózgiem wytrzymałe membrany chronią czaszkę i umysł. Pod skórą znajdują się nerwy, które mogą powodować problemy, gdy są uszkodzone. Wewnątrz umysłu neurony nieustannie odpalają i przekazują informacje.

Te delikatne neurony mogą cierpieć z powodu uszkodzeń elektrochemicznych lub problemów z zaburzeniami strukturalnymi. Umysł może również zostać uszkodzony przez obrażenia.

Wszystkie te części umysłu muszą współpracować, aby mózg działał efektywnie. Jeśli którykolwiek z elementów umysłu działa nieprawidłowo, spowoduje to zaburzenie neurologiczne. Stany te mogą być spowodowane przez chorobę genetyczną lub wrodzoną nieprawidłowość.

W niektórych przypadkach problemy, takie jak infekcja, niedożywienie lub uszkodzenie nerwu, mogą również powodować problemy. Nawet zaburzenia autoimmunologiczne mogą powodować pogorszenie neurologiczne.

Jakie są objawy i stany zaburzeń neurologicznych?

Objawy i stany zaburzeń neurologicznych

Niektóre typowe objawy zaburzeń neurologicznych obejmują ból, zawroty głowy lub omdlenia. Pojedyncze osoby mogą mieć trudności z normalnym myśleniem i funkcjonowaniem. Mogą cierpieć na otępienie, demencję, delirium lub śpiączkę.

W umyśle określone rodzaje uszkodzeń mogą prowadzić do zaburzeń. Obejmuje to uszkodzenie płata mózgu lub uszkodzenie płata potylicznego, płata czołowego, skroniowego lub ciemieniowego.

Jeśli ktoś ma problemy z językiem, może cierpieć na afazję lub dyzartrię. Trudności z identyfikacją ludzi lub zapamiętywaniem rzeczy mogą wynikać z agnozji lub amnezji. Problemy z sekwencjami ruchów mogą wynikać z apraksji.

Specyficzne stany powodujące problemy psychiczne obejmują neuropatię obwodową, chorobę Parkinsona, zaburzenia napadowe, zaburzenia nerwu czaszkowego, zaburzenia rdzenia kręgowego, padaczkę, nerwoból nerwu trójdzielnego, zanik wielonarządowy, zespół Tourette'a i stwardnienie rozsiane. Inne zaburzenia psychiczne obejmują zaburzenia snu, takie jak narkolepsja, migreny, ALS, autyzm i choroba Huntingtona.

Przeczytaj także - Dzień Przewlekłych Chorób Immunologicznych i Neurologicznych

W jaki sposób zaburzenia neurologiczne wiążą się z problemami z zatrzymywaniem wody?

Niektóre stany, takie jak neuropatia obwodowa, mogą prowadzić do zatrzymywania wody. Zasadniczo brak równowagi hormonalnej w organizmie szkodzi normalnym procesom metabolicznym. Może to spowolnić metabolizm i ograniczyć funkcjonowanie tarczycy.

Kiedy tak się dzieje, powoduje zatrzymywanie wody w tkance. Gdy te tkanki zaczną puchnąć, wywierają nacisk na nerwy. Z biegiem czasu prowadzi to do problemów neurologicznych i potencjalnego bólu. Inne zaburzenia neurologiczne również mogą powodować zatrzymywanie wody.

Jak można leczyć zaburzenia neurologiczne?

Zaburzenia neurologiczne

Każde zaburzenie neurologiczne wymaga innej metody leczenia. Poważne problemy mogą wymagać leków, terapii elektrowstrząsami lub terapii. W przypadku bólów głowy leczenie może być tak proste, jak przyjęcie kilku ibuprofenu.

Aby znaleźć najlepszą metodę leczenia, należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Tylko przeszkolony lekarz może zdiagnozować stan neurologiczny i zdecydować, jak można go leczyć. W przypadku objawów zatrzymywania wody istnieją diuretyki i pigułki zatrzymujące wodę które mogą zmniejszyć ilość płynów zatrzymywanych w organizmie. Jak każdy lek, ludzie powinni omówić stosowanie tych tabletek zatrzymujących wodę ze swoim lekarzem.

Zaburzenia neurologiczne obejmują szeroki zakres schorzeń, objawów i metod leczenia. Osoby mogą początkowo zauważyć, że ich zdolność mówienia lub myślenia wyraźnie słabnie. Wkrótce mogą mieć problemy z funkcjonowaniem fizycznym lub wykonywaniem codziennych zadań. W niektórych przypadkach zaburzenia neurologiczne mogą prowadzić do drżenia, problemów z pamięcią i problemów z wyraźnym widzeniem. Z pomocą wykwalifikowanego lekarza, ludzie mogą szukać ulgi w swoim stanie.

Możesz także przeczytać: Purple Day - Pacjenci z padaczką nie są sami!

Autor

Melissa Feldman

Melissa Feldman jest niezależną autorką badań, mieszkającą w Toronto w Kanadzie. Posiada doświadczenie zawodowe jako badacz i edukator

Podobne posty

Pokaż wszystkie