Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Retencja wody i problemy z oddychaniem: poznaj połączenie

Retencja wody i problemy z oddychaniem: poznaj połączenie

Zatrzymywanie wody występuje w wielu częściach ciała. U przeciętnego człowieka zatrzymywanie wody ogranicza się do nóg, stóp lub kostek. W niektórych przypadkach zatrzymywanie wody może prowadzić do gromadzenia się płynu w płucach. Jeśli tak się stanie, utrudni to oddychanie i może być oznaką poważnego problemu sercowo-naczyniowego problemy.

Jakie są problemy z oddychaniem?

Problemy z oddychaniem mogą mieć wiele przyczyn. Mogą być spowodowane astmą, problemami z sercem lub alergiami. W przypadku zatrzymywania wody problem z oddychaniem wynika z nadmiernego gromadzenia się płynu w płucach.

Zwykle krew krąży po całym ciele bez żadnych problemów. Kiedy serce nie pracuje prawidłowo, krew nie może usunąć płynów i toksyn. W poważnych przypadkach płyn może pozostać w tkance płucnej. Może to utrudniać oddychanie. Ponadto może prowadzić do częstszego występowania zapalenia płuc lub innych infekcji. Inne przypadki zatrzymania płynów mogą być spowodowane marskością wątroby, stanem przedrzucawkowym, menopauzą, niewydolnością nerek lub zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Co powoduje problemy z oddychaniem?

Istnieją dwa rodzaje zatrzymywania płynów, które mogą prowadzić do trudności w oddychaniu. Jednym z najczęstszych rodzajów zatrzymywania płynów w płucach jest obrzęk płuc. W tej chorobie płyn zaczyna gromadzić się w płucach. W godzinach nadliczbowych utrudni to oddychanie, a energiczne ćwiczenia fizyczne mogą stać się niemożliwe. Jeśli stan będzie się utrzymywał, może to prowadzić do większego ryzyka zatrzymania krążenia lub niewydolności serca. Innym problemem związanym z zatrzymywaniem wody, który może powodować problemy, jest wodobrzusze. Wodobrzusze jest powszechnie znane jako zatrzymywanie płynów w jamie brzusznej. Utrzymywanie się tego stanu powoduje znaczne puchnięcie brzucha. Ten obrzęk i płyny wywierają większy nacisk na otaczające narządy. Obrzęk może ścisnąć płuca i spowodować, że nie mogą się całkowicie rozszerzyć. Kiedy tak się stanie, oddychanie będzie trudne.

Jakie są objawy problemów z oddychaniem?

Objawy problemów z oddychaniem

Jedną z najbardziej oczywistych oznak problemów z oddychaniem są trudności z oddychaniem. Inne objawy mogą obejmować ból w klatce piersiowej. Kiedy płyn zostaje zatrzymany w jamie brzusznej lub płucach, dodatkowe ciśnienie może prowadzić do bólu w klatce piersiowej lub bólów. Często ten rodzaj zatrzymywania płynów jest spowodowany problemami z sercem, wątrobą lub nerkami. Może to być również spowodowane lekami, takimi jak antykoncepcja, leki na nadciśnienie, steroidy i leki przeciwdepresyjne.

Osoby z problemami z oddychaniem mogą odczuwać duszność. Duszność, nazywana klinicznie dusznością, może być spowodowana gromadzeniem się płynu w płucach. Jeśli ten stan szybko się pogarsza, należy umówić się na wizytę u lekarza, aby dowiedzieć się, na czym polega problem.

Gdy zatrzymanie płynów jest spowodowane wysokim spożyciem sodu, objawy mogą się zmienić. Zwykle organizm ludzki musi mieć ostrożną równowagę między płynami a wodą. Jeśli jest za dużo wody, powoduje to zbyt duże rozcieńczenie sodu we krwi. Gdy poziom sodu jest zbyt wysoki, prowadzi to odwodnienie i retencja wody. Objawy retencji wody związanej z sodem obejmują zmęczenie, wymioty, osłabienie mięśni i drażliwość. Inne objawy to nudności, utrata przytomności, omamy, splątanie i drgawki.

W ciężkich przypadkach zatrzymywania wody w płucach osoby mogą odczuwać skrajne zmęczenie i ucisk w klatce piersiowej. Mogą cierpieć na duszność, mrowienie w palcach i dezorientację psychiczną. Oprócz chronicznego kaszlu, wokół ust może pojawić się niebieski kolor. Jeśli ktoś doświadczy któregokolwiek z tych objawów, powinien natychmiast zgłosić się do lekarza. Wszystkie te objawy wskazują, że we krwi nie ma wystarczającej ilości tlenu. Bez wystarczającej ilości tlenu ludzie mogą cierpieć z powodu śmierci komórki, przyjść lub nawet śmierci.

Jak zatrzymywanie wody wpływa na oddychanie?

Zatrzymywanie wody w płucach zajmuje w zasadzie przestrzeń, którą normalnie zajmowałby tlen. Oznacza to, że jest mniej miejsca na tlen. U osób może wystąpić duszność lub przewlekły kaszel, jeśli w płucach znajduje się płyn.

Czytaj także - Światowy Dzień Astmy

Które testy są używane do diagnozowania problemów z oddychaniem?

Jeśli problemy z oddychaniem wynikają z zatrzymania płynów, lekarz może faktycznie zastosować EKG lub RTG klatki piersiowej. Ponieważ wiele przypadków obrzęku płuc jest spowodowanych problemami z sercem, lekarz będzie chciał wykluczyć to jako przyczynę. Mogą również wykonać badania krwi lub moczu, aby dowiedzieć się, jaki jest podstawowy stan chorobowy.

Jakie są możliwości leczenia problemów z oddychaniem?

Gdy problem z oddychaniem nie jest poważny, pacjentom można zalecić picie większej ilości wody w celu zmniejszenia zatrzymywania płynów. Można im powiedzieć, aby trzymali się z dala od sodu i jedli zdrowiej. Jeśli zatrzymanie płynów jest spowodowane problemami z sercem, mogą częściej ćwiczyć, aby je wzmocnić układu sercowo-naczyniowego.

Problemy z oddychaniem i zatrzymywanie płynów w płucach to niezwykle poważne problemy. Nawet jeśli ktoś nadal jest w stanie oddychać, oznacza to, że może występować poważna choroba serca. Aby leczyć tę chorobę, powinni udać się do wykwalifikowanego lekarza w celu uzyskania porady.

Autor

Melissa Feldman

Melissa Feldman jest niezależną autorką badań, mieszkającą w Toronto w Kanadzie. Posiada doświadczenie zawodowe jako badacz i edukator

Podobne posty

Pokaż wszystkie