Zaktualizowano: 2018, 13 grudnia

Linear Diet Vs. Dieta kraba: wszystko, co musisz wiedzieć

Linear Diet Vs. Dieta kraba: wszystko, co musisz wiedzieć

Czy jazda na rowerze jest konieczna?

Węglowodany na rowerze wydają się być w dzisiejszych czasach powszechnym terminem pomagającym zrzucić tłuszcz. Jako trener dietetyczny widziałem, że kolarstwo węglowodanowe działa świetnie! Ale czy jest lepszy od diety liniowej, w której kalorie są takie same każdego dnia? Zajmijmy się pozytywami i negatywami związanymi z cyklem węglowodanów, aby dowiedzieć się, czy jest to naprawdę konieczne.

Po pierwsze, co to jest Carb?

Węglowodan to węglowodan. Jest to jeden z makroelementów, które spożywamy każdego dnia. Istnieją trzy makroskładniki odżywcze, które są białkami, tłuszczami i węglowodanami. Węglowodany, które spożywasz, to skrobie, takie jak płatki zbożowe, makaron i chleb, a także cukier znajdujący się w owocach, słodyczach, galaretkach i deserach. Węglowodany są magazynowane w mięśniach i wątrobie w naszym organizmie, ale w nadmiarze mogą być przekształcane i magazynowane w postaci tłuszczu.

Co to jest Carb Cycling?

Carb Cycling Info

Carb Cycling występuje wtedy, gdy spożycie węglowodanów zmienia się z dnia na dzień. Możesz mieć dzień o wysokiej, średniej i niskiej zawartości węglowodanów lub możesz mieć dzień z wysoką lub niską zawartością węglowodanów. Węglowodany te mogą się różnić drastycznie lub umiarkowanie. Kombinacje są naprawdę nieskończone. Spożycie białka i tłuszczu zwykle pozostaje takie samo. Tłuszcz i / lub białko mogą być nawet zmniejszone w dni o wysokiej zawartości węglowodanów.

Drastyczny przykład cyklu węglowodanów:

cykl węglowodanów 1

Nieco drastyczny cykl węglowodanów:

cykl węglowodanów 2

Umiarkowana jazda na rowerze węglowodanów:

cykl węglowodanów 3

Te przykłady to tylko kilka z 1,000 kombinacji, które możesz połączyć, aby uzyskać pożądane rezultaty. Nie ma prawidłowego lub niewłaściwego sposobu na cykliczne spożywanie węglowodanów.

Dlaczego ludzie robią cykl węglowodanów?

Kiedy odchudzasz się, Twój metabolizm (inaczej hormony) dostosuje się. Twoje ciało zostało zaprojektowane tak, aby oszczędzać energię w czasach głodu i próbując dalej pozbywać się tłuszczu, ludzie cyklicznie węglowodany pomagają zrównoważyć brak równowagi hormonalnej.

Oto krótkie streszczenie:

Podczas odchudzania spada hormon Leptyna. To mówi Twojemu mózgowi, że musisz jeść i po prostu możesz umierać z głodu.

Hormon kontrolujący apetyt, Peptyd YY, spada, co zwiększa apetyt, sprawiając, że stajesz się głodnym niedźwiedziem.

Twój hormon stresu, kortyzol, wzrasta, co powoduje szereg problemów, w tym zwiększone magazynowanie tłuszczu.

Twój hormon głodu, grelina, szybuje, mówiąc ci, że musisz jeść.

Nie wspominając o tym, że stajesz się rozdrażniony, marudny i masz problemy ze snem.

To tylko kilka rzeczy, które organizm robi, aby zwalczyć utratę tkanki tłuszczowej podczas diety, co może bardzo utrudniać długotrwałą dietę lub osobom o normalnej zawartości tłuszczu w organizmie, aby upuścić trochę tłuszczu zimowego, aby wzmocnić się przed sezonem kostiumowym .

Carb Cycling ma na celu doraźne zwalczanie powyższych problemów.

Kiedy masz dobry dzień o wysokiej zawartości węglowodanów, powyższe hormony wskazują, że jesteś nasycony. Wzrost leptyny i peptydu YY, a spadek poziomu kortyzolu i greliny, co mówi mózgowi, że w rzeczywistości nie głodujesz. Premia! Ale skutki dnia o wysokiej zawartości węglowodanów nie są długotrwałe. Kiedy trafisz w dni ze średnią i niską zawartością węglowodanów, twoje hormony znów stają się chwiejne.

Cykl węglowodanów ludzi

Problemy z Carb Cycling. Porównanie Carb Cycling z dietą liniową

Kiedy stosujesz cykl węglowodanów, szczególnie w drastyczny sposób, powodujesz duże skoki i doliny hormonalne. Poza szalonymi hormonami, dni niskowęglowodanowe i tak mogą być torturą. Liniowa dieta utrzymuje bardziej stały poziom hormonów. Jeśli możesz uniknąć dni o niskiej zawartości węglowodanów wraz z silną drażliwością i głodem, dlaczego nie?

Oto oferta. Ustawiając dietę rowerową opartą na węglowodanach, przyjrzysz się całkowitej średniej kalorii, jaką spożywasz dziennie.

Weźmy drastyczną dietę rowerową opartą na węglowodanach i porównajmy ją z dietą liniową.
Porównując dwie diety lub ustalając dietę cykliczną z węglowodanami, przyjrzymy się średnim dziennym kaloriom, aby wiedzieć, że mamy odpowiedni zakres kaloryczny.

Dieta liniowa

Na przykład załóżmy, że osoba przyjmuje 1540 kalorii dziennie.

cykl węglowodanów 4

Carb Cycling

Podczas jazdy na rowerze węglowodany będziemy zmieniać codziennie węglowodany, ALE średnie dzienne kalorie będą podobne do powyższej diety liniowej. Kiedy musisz zrzucić kalorie, upuścisz węglowodany lub dodasz więcej średnich i niskich dni. Następnie uśredniasz kalorie w ciągu 7 dni, aby sprawdzić, czy zmniejszyłeś je wystarczająco, czy za dużo. Dobry spadek przy przejściu na dietę to około 50-100 kalorii tygodniowo. Zobacz Faza redukcji: jak dużo stracić i jak zmniejszyć liczbę kalorii aby uzyskać więcej informacji na temat konfigurowania diety i postępów.

cykl węglowodanów 5

Czy cykliczne spożywanie węglowodanów ma znaczenie, jeśli przyjmujemy taką samą ilość kalorii w ciągu tygodnia?

Cycle Carbs

Hormonalnie, spadki i doliny, które można zobaczyć na rowerze, mogą być bardziej torturujące dla zdrowia psychicznego niż utrzymywanie kalorii na tym samym poziomie każdego dnia. W słabe dni będziesz mieć ochotę zjeść ramię i wyluzować się z tą chorobliwą myślą, ale te upalne dni są cholernie miłe, kiedy możesz cieszyć się dobrym stosem naleśników lub pasować na te towarzyskie uroczystości bez rujnowania swojej diety.

Pod koniec tygodnia kalorycznie nie będzie to miało znaczenia. Kaloria to kaloria. Twoje ciało nieustannie balansuje i utrzymuje homeostazę, tak aby w dni niskie spalać tłuszcz, a w dni wysokie - niektóre z nich, przynosząc te same rezultaty pod koniec tygodnia na każdej z diet.

Więc co powinieneś zrobić? Rób to, co lubisz lub czego będziesz się trzymać! Jeśli łatwiej ci jest planować codziennie te same makroskładniki, zrób to. Jeśli lubisz dni o wysokiej zawartości węglowodanów, a jednocześnie zasilasz dni o niskiej zawartości węglowodanów, świetnie! Zrób to.

Najważniejsze jest to, aby robić to, czego będziesz się trzymać. Istnieje milion sposobów na pozbycie się tłuszczu. Musisz znaleźć taki, który działa dla Ciebie przez długi czas.

Pamiętaj, że długoterminowa dieta spowoduje wolniejsze tempo metabolizmu, ponieważ organizm dostosowuje się i może być konieczne odwrócenie diety. Więcej informacji na temat diety odwrotnej znajdziesz w tym artykule Odwrócona dieta. Kto tego potrzebuje i jak. Sprawdź również Trzy powody, dla których warto zastosować dietę Plateaus + siedem wskazówek i sztuczek, aby je przebić.

Oprócz Carb Cycling ludzie też dali Recenzje Oxy Lean Elite porozmawiać o działaniu produktu odchudzającego. Teraz musisz wybrać opcję zgodnie ze swoją sylwetką.

Kredyty obrazowe

Wyróżniony obraz: Shutterstock

Obrazy w wiadomościach: zrzuty ekranu dostarczone przez autora, Shutterstock

Autor

Heather Owen, CPT

Heather Owen jest certyfikowanym trenerem personalnym, specjalistą od żywienia sportowego, blogerką i własnoręcznie stworzonym nauczycielem. Kiedy nie konkuruje

Podobne posty

Pokaż wszystkie