Zaktualizowano: 2020, 29 lutego

Dla zdrowia! Czy zdrowe odżywianie to to samo, co dieta?

Dla zdrowia! Czy zdrowe odżywianie to to samo, co dieta?

Interesuje Cię zdrowe odżywianie? Chcesz zachować doskonały stan zdrowia i zastanawiasz się nad dietami? Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z tych dwóch pytań brzmi tak, zdecydowanie powinieneś czytać dalej ten artykuł. Poznaj podstawowe informacje na temat zdrowej diety i jej zalet.

I pamiętaj, najlepszy plan posiłków dietetycznych to taki, który zawiera zdrowe wybory, najlepiej świeże owoce i warzywa. To samo dotyczy najlepszego programu odchudzania - kiedy bierzesz pod uwagę najlepszą dietę odchudzającą, pamiętaj o planowaniu posiłków tak, aby zawierały jak najwięcej zdrowych wyborów.

Wiadomości mieszane: idealny obraz ciała i epidemia otyłości

Żyjemy w kulturze nasyconej mediami, na którą składają się filmy, magazyny, telewizja i wiadomości internetowe, które podkreślają „idealny” obraz ciała i pragnienie bycia szczupłym lub muskularnym. Wiele osób uważa, że ​​wyobrażenie społeczeństwa o „idealnej” wielkości i wadze ciała jest równoznaczne z osiągnięciami i akceptacją.

Jednak ciągła ekspozycja na różne formy mediów może zaszkodzić obrazowi własnego ciała, co dotyczy percepcji i przekonań dotyczących atrakcyjności własnego ciała.

Psychologowie znaleźli mocne dowody łączące zwiększoną ekspozycję mediów z problemami dotyczącymi obrazu ciała, dietą i dążeniem do szczupłości. Około 91 procent kobiet jest niezadowolonych ze swojego ciała i ucieka się na dietę, aby osiągnąć idealną wielkość ciała, ale tylko 5% kobiet ma naturalnie typ sylwetki często przedstawiany w mediach6.

Badania pokazują również, że mężczyźni mają problemy z obrazem ciała. Ponad 90% mężczyzn zmaga się w jakiś sposób z niezadowoleniem z własnego ciała i negatywnymi myślami o sobie7.

W tym samym czasie społeczeństwo odnotowało również wzrost masy ciała i chorób związanych z odżywianiem. Prawie dwie trzecie populacji USA ma nadwagę lub otyły i choroba serca a cukrzyca rośnie, nic dziwnego, że ludzie szukają sposobów na odchudzanie i / lub zmianę diety1.

Według ankiety dotyczącej żywności i zdrowia z 2017 r. Prawie 96% Amerykanów szuka korzyści zdrowotnych z tego, co jedzą i piją, a największą korzyścią jest utrata wagi. W rzeczywistości 57% Amerykanów próbuje schudnąć. Jednak w znalezieniu sprzecznych rad dotyczących tego, co jeść, wielu wątpi w swoje wybory żywieniowe9.

Informacje o odżywianiu i diecie

Przeciążenie informacyjne

Obecna dyskusja na temat żywności i diety nabiera tempa, a informacje w mediach napędzają przekonania i zmiany. Ponieważ 57% Amerykanów próbuje schudnąć, coraz więcej osób zwraca się do źródeł internetowych po porady dotyczące diety i odżywiania15. Z 2 milionów Amerykanów korzystających z Internetu 44% zgłasza wyszukiwanie tematów dotyczących diety i odżywiania4.

W większości przypadków nagłówki i artykuły w mediach znajdowały się na szczycie źródeł, które zmieniły opinie konsumentów, lub w ich pobliżu9. Dzięki dzisiejszym ogromnym informacjom, firmom łatwo jest wprowadzać w błąd ludzi fałszywymi, przesadnymi twierdzeniami, często oferującymi „Magiczną kulę” dotyczącą utraty wagi; Sam przemysł dietetyczny zarabia prawie 20 miliardów dolarów rocznie8.

Dieta niskiego poziomu

Dziś termin dieta jest powszechnie kojarzony z odchudzanie. Stosowanie diety w tym kontekście często obejmuje restrykcyjne odżywianie, które ma na celu zmniejszenie kalorii i / lub wyeliminowanie pewnych pokarmów i grup żywności w celu utraty wagi. Jednak prawdziwym podstawowym znaczeniem diety jest „jedzenie i napoje regularnie dostarczane lub spożywane”.

Dieta niskiego poziomu

Może być również używany do opisania rodzaju i ilości jedzenia, które ktoś spożywa z określonego powodu, w tym religii, przekonań lub schorzeń (np. Dieta wegetariańska, dieta cukrzycowa)3. Żadna z tych definicji nie skupia się na utracie wagi, ale raczej na stylu życia żywieniowego.

Szacuje się, że każdego roku 45 milionów Amerykanów przechodzi na dietę8. Niestety, wiele restrykcyjnych diet odchudzających jest nie tylko szkodliwych dla zdrowia, ale może również przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Najbardziej szkodliwe może być przyjęcie diety jo-jo, w której ktoś przeskakuje z diety na dietę, próbując schudnąć. Diety jo-jo spowalniają metabolizm, przez co utrata wagi jest trudniejsza.

Ponadto deprywacja i diety o obniżonej kaloryczności mogą prowadzić do przejadania się i objadania się, co często prowadzi do odzyskania wagi. W rzeczywistości około 8 na 10 osób, które tracą na wadze w wyniku diety, wraca do masy w ciągu roku5.

Żądanie przejrzystości

Dobrą wiadomością jest to, że następuje zmiana - mniej ludzi przechodzi na diety typu deprywacyjnego, a zamiast tego kieruje swoją uwagę na ogólnie zdrowszy styl życia.

Według Business Insider jednym z trzech najważniejszych czynników, na które zwracają uwagę konsumenci, decydując, czy zastosują plan diety, było to, czy zachęca on do „długoterminowych zdrowych nawyków.2”To może wyjaśniać, dlaczego programy takie jak Whole 30 stały się tak popularne!

zdrowszy styl życia

Badanie Label Insight Food Revolution Study z 2016 r. Potwierdza, że ​​nasze społeczeństwo jest w trakcie rewolucji żywnościowej. Dziesięć lat temu, gdy ludzie chcieli zdrowo się odżywiać, sięgali po niskokaloryczne, mrożonki i paczki z przekąskami „100 kalorii”.

Jednak dziś kupując żywność, ponad 71 procent ludzi zastanawia się, czy mają dostęp do pełnej listy informacji o składnikach produktu. Podczas gdy liczenie kalorii wychodzi z mody, Amerykanie zmieniają zachowania w oparciu o to, co wiedzą o swoim jedzeniu i przechodzą w kierunku bardziej holistycznego podejścia9.

Adopting A Lifestyle Vs. Środek do końca

Czym więc jest zdrowe odżywianie i czy to to samo co dieta? Odpowiedź jest prosta. Zdrowe odżywianie to styl życia, a odchudzanie to sposób na osiągnięcie celu. Dieta koncentruje się na ograniczaniu ilości spożywanych pokarmów, podczas gdy zdrowe odżywianie skupia się na dodawaniu i włączaniu lepszych produktów do diety.

Zdrowe odżywianie obejmuje zbilansowane spożycie wszystkich kluczowych grup żywności, w tym owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, chudego białka, nabiału i zdrowych tłuszczów.

Dobrą praktyczną zasadą jest wyobrażenie sobie, że jedzenie, które jesz codziennie, umieszcza się na talerzu - połowa talerza powinna składać się z owoców i warzyw, a druga połowa z pełnych ziaren i chudego białka. Różnorodność jest kluczem do każdego zdrowego sposobu odżywiania. Chociaż kuszące jest trzymanie się tych samych pokarmów każdego dnia, zróżnicowanie spożywanych pokarmów pozwala na lepsze połączenie różnych składników odżywczych.

Zdrowe odżywianie

Nacisk nie jest już oparty na liczbie na skali, ale raczej na samopoczuciu i ogólnym zdrowiu jednostki. Zdrowe odżywianie to wzmacniające podejście, które pozwala podejmować świadome decyzje dotyczące spożywanych pokarmów. Zawiera zbilansowane, pełnowartościowe potrawy, które lubisz.

Czy to oznacza, że ​​jesz tylko ekologiczną żywność, owoce i warzywa? Nie. Zdrowe odżywianie pozwala cieszyć się wszystkimi rodzajami żywności; kluczem jest umiar. Na przykład, jeśli masz kawałek (lub dwa) pizzy na lunch, spróbuj zjeść coś lżejszego na obiad (np. Sałatkę lub pieczonego kurczaka z warzywami gotowanymi na parze).

Jak mogę zdrowo się odżywiać i schudnąć?

Jeśli chcesz schudnąć i jednocześnie zdrowo się odżywiać, najważniejsze jest planowanie posiłków. Należy wybierać tylko te składniki, które gwarantują długotrwałe uczucie sytości, są bogate w błonnik, witaminy i minerały.

Najzdrowsze są dania zawierające świeże owoce i warzywa, a także chude mięso i produkty pełnoziarniste. Powinieneś także pić dużo wody, ponieważ może to nawilżyć organizm i uniemożliwić jedzenie większej ilości niż powinieneś.

Czego nie jeść, jeśli chcesz schudnąć?

Jeśli chcesz schudnąć, zaleca się unikanie przetworzonej i rafinowanej żywności. Unikaj napojów gazowanych, słodyczy i pokarmów bogatych w kalorie. Wśród potraw, którym zdecydowanie powinieneś odmówić, są: frytki, chipsy ziemniaczane, biały chleb, batoniki, soki owocowe, ciasta, ciastka i ciasta. Im więcej jesz tych pokarmów, tym większy będzie przyrost masy ciała.

Jakie są najzdrowsze potrawy?

Niezdrowa żywność obejmuje wszystko, co zostało intensywnie przetworzone i rafinowane. Wśród potraw, które są dla Ciebie złe, są: słodycze bogate w cukier, pizza, chleb na bazie pszenicy, przemysłowe oleje roślinne, margaryna, smażone potrawy, fast foody, fast foody, sztuczne słodziki i potrawy niskotłuszczowe (które w rzeczywistości są bogaty w cukier).

Wnioski

Niektórzy lekarze sugerowali również spożywanie tabletek odchudzających; które dają pożądane rezultaty odchudzania. Spojrzeć na Zaawansowany przegląd ketonówco może pomóc w uzyskaniu zdrowej utraty wagi.

Koncentrując się na zdrowych nawykach żywieniowych w porównaniu z dietą w celu utraty wagi lub uzyskania „idealnego” obrazu ciała, uczysz się wprowadzać drobne zmiany, które prowadzą do ogólnie zdrowszego stylu życia i poprawy samopoczucia; presja przestrzegania zasad i eliminowania żywności dobiegła końca.

Sprowadza się to do rozpoznania, że ​​należy jeść więcej, a co jeść mniej. Zdrowe odżywianie nie jest podejściem „jeden rozmiar dla wszystkich”. Obejmuje to znalezienie tego, co najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego stylu życia.

Podsumowując, zdrowa dieta może pomóc w utrzymaniu doskonałego stanu zdrowia i jednocześnie niesamowitym wyglądem. Jak widzieliście, najlepszy plan posiłków dietetycznych to taki, który zawiera świeże produkty - zawsze należy zwracać uwagę na posiłki i używane składniki. Decydując się na najlepszy program odchudzania, należy wziąć pod uwagę zalecenia żywieniowe. I nie zapominaj, że najlepszej diecie odchudzającej zawsze powinno towarzyszyć zwiększone spożycie aktywności fizycznej.

Czytaj Dalej - Czy Twoja dieta powoduje depresję?

Kredyty obrazowe

Obraz funkcji: Shutterstock.com

Obraz w wiadomości: Shutterstock.com i unitypoint.org

Podobne posty

Pokaż wszystkie