Zaktualizowano: 2019, 5 grudnia

HGH na odchudzanie - prawda, którą musisz wiedzieć

Dowiedz się, ile HGH należy przyjąć, aby schudnąć.
HGH na odchudzanie - prawda, którą musisz wiedzieć
HGH stał się popularnym sposobem na odchudzanie. Obrazy Shutterstock

Osobom borykającym się z nadwagą firmy internetowe oferują produkty, które według nich mogą zdziałać cuda produkty odchudzające.

Jednym z takich produktów jest ludzki hormon wzrostu (HGH), który jest naturalnie wytwarzany przez przysadkę mózgową. Pochodzenie sprzedaży HGH jako środka na odchudzanie wywodzi się z badania z 1990 roku, opublikowanego w New England Journal of Medicine które wykazały pozytywne wyniki w zakresie utraty wagi u osób otrzymujących zastrzyki HGH. Jednak późniejsze badania potępiły badania z lat 1990., twierdząc, że były nadużywane.

Mimo to HGH jest nadal sprzedawany online i jest skierowany do ludzi z dala od wszystkich władz.

Produkcja hormonu wzrostu (produkcja GH) jest legalny i niezbędny w medycynie dla osób z niedoborem HGH, takich jak karłowatość lub zespół Turnera.

Kliniki, takie jak National HRT, oferować legalne zastrzyki HGH tym, którzy potrzebują takich terapii.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o HGH i jego roli w utracie wagi.

Co to jest HGH?

HGH to hormon białkowy wytwarzany przez przysadka mózgowa, gruczoł wielkości ziarnka grochu, zlokalizowany u podstawy mózgu.

Jak sama nazwa wskazuje, HGH stymuluje podłużny wzrost u dzieci i młodzieży. U dorosłych HGH pomaga w utrzymaniu zdrowego składu ciała, czyli proporcji masy mięśniowej, ciała i tkanki tłuszczowej.

Niedobór HGH w dzieciństwie może powodować problemy rozwojowe. Produkcja HGH naturalnie spada wraz z wiekiem, co może powodować problemy z wagą i zdrowiem.

Dla osób, które mają deficyt tego hormonu, naukowcy opracowali sposoby na zrekompensowanie tego deficytu.

Początkowo hormon był ekstrahowany z tkanek zwłok, ale badania wykazały, że w niektórych przypadkach spowodowało to rozwój Choroba Creutzfeldta-Jakoba, zwyrodnieniowa choroba mózgu. Dlatego naukowcy musieli znaleźć nowe sposoby dostarczania pacjentom hormonów wzrostu i zrobili to dzięki bakteriom E. coli.

Hormon jest wytwarzany w warunkach laboratoryjnych w wyniku skomplikowanej procedury z udziałem bakterii E. coli.

Rezultatem jest biologicznie identyczny odpowiednik HGH znanego jako rekombinowany ludzki hormon wzrostu (RHGH).

Zastrzyki HGH: kiedy i dlaczego?

Kliniki, takie jak National HRT, będą oferować zastrzyki rhGH pacjentom w potrzebie. Klinika oferuje szeroką gamę hormonalnych terapii zastępczych, a jedną z nich są zastrzyki z HGH. Klinika zapewni terapię HGH tylko osobom, które wykazują niedobór tego hormonu, który jest określany za pomocą niektórych badań krwi.

Według ich personelu młodzi i zdrowi dorośli, którzy zmagają się z kilkoma dodatkowymi kilogramami, nie są kandydatami do tego typu zastrzyków hormonalnych.

W rzeczywistości, biorąc zastrzyki HGH, gdy masz już optymalne ilości Hormon wzrostu w organizmie może spowodować, że przysadka przestanie wytwarzać hormon wzrostu, wpływając negatywnie na podwzgórze.

Niektóre z niepożądanych, złych skutków ubocznych, w tym:

  • Ból stawu
  • Zespół cieśni nadgarstka
  • Hipoglikemia
  • Uszkodzenie mięśni

Jeśli chodzi o badania nad wpływem takich zastrzyków na otyłość, badania wykazują, że ich wpływ jest nieistotny.

Badania dowiodły że otyli dorośli mieli niedobór HGH w organizmie; prawdopodobnie spowodowało to, że węglowodany w ich ciałach zostały zamienione w tłuszcz zamiast w użyteczną energię.

Zastrzyki HGH poprawiły masę mięśniową i kostną u tych osób, ale nie spowodowały znaczącej utraty wagi.

Skuteczność była niska, a naukowcy uważają, że są lepsze i bezpieczniejsze sposoby odchudzania.

Niewłaściwe użycie HGH

Produkty HGH w postaci tabletek i proszków są sprzedawane online pomimo Dezaprobata FDA. Poza tym hormon w pigułce lub proszku nie wpłynie na organizm z powodu HGH, będącego białkiem, które jest rozkładane w żołądku. Dlatego lekarze wstrzykują ten hormon bezpośrednio do krwiobiegu.

Ale niektóre firmy będą oferować ludziom nielegalne zastrzyki; firmy te narażają ludzi na niebezpieczeństwo.

Niektóre siłownie i osoby uprawiające sport używają tego hormonu do poprawy masy mięśniowej.

Lekarze nie zalecają takich praktyk, ponieważ chociaż wstrzyknięcie HGH zwiększy masę beztłuszczową, nie poprawi ogólnej siły.

Zastrzyki z HGH są bezpieczne i pomocne tylko wtedy, gdy w organizmie występuje niedobór tego hormonu, który może być spowodowany chorobami przysadki mózgowej lub starzeniem się.

Aby określić poziom tego hormonu w organizmie, należy wykonać badania krwi. Ponadto lekarze muszą ocenić narządy ciała, ponieważ nadmiar tego hormonu może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie.

Wnioski

Podsumowując, przyjmowanie produktów HGH nie jest skutecznym sposobem na utratę wagi. W rzeczywistości może to być ryzykowne, a wyniki nie będą znaczące. Musisz znać rolę tego hormonu w metabolizmie węglowodanów, aby wiedzieć, czy pomoże Ci on w problemach z wagą.

Jeśli jesteś starszą osobą, borykasz się z nadmiarem tłuszczu i słabą masą mięśniową, lekarze lub kliniki, takie jak National HRT, mogą ustalić, czy jesteś kandydatem na zastrzyki z HGH.

Jeśli jesteś młodą osobą, prawdopodobnie masz już wystarczającą ilość tego hormonu w swoim ciele, więc będziesz musiał poszukać innych sposobów na odchudzanie.

Kupowanie proszku lub tabletek HGH to strata czasu i pieniędzy.

Autor

Gareth sapstead

Gareth Sapstead MSc CSCS, znany również jako „The Fitness Maverick”, jest światowej sławy trenerem i ekspertem od fitnessu mężczyzn. On jest

Podobne posty

Pokaż wszystkie