Zaktualizowano: 2019, 21 sierpnia

Jak dieta roślinna może przynieść obfite korzyści zdrowotne!

Jak dieta roślinna może przynieść obfite korzyści zdrowotne!

Diety roślinne stały się bardzo popularne, głównie ze względu na ich prozdrowotne działanie, pozytywne skutki środowiskowe i humanitarne traktowanie zwierząt.

Zgodnie z oświadczeniem Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego i Dietetyków Kanady z 2003 r. Dieta roślinna jest „zdrowa, odpowiednia pod względem odżywczym i zapewnia korzyści zdrowotne oraz leczenie niektórych chorób”.

Jest to znaczna zmiana w stosunku do ich wcześniejszych poglądów, że diety roślinne są niezdrowe. W rzeczywistości coraz więcej badań pokazuje, że diety roślinne mogą radykalnie zmienić zdrowie!

Poniżej znajduje się lista schorzeń, które przynoszą korzyści dzięki diecie roślinnej. Czy znasz kogoś, kto na to cierpi? Nie masz nic do stracenia i tylko zdrowie do zyskania…

Więc czytaj dalej i odkryj korzyści wynikające z diety wegańskiej. I pamiętaj, że najlepsze jest odżywianie na bazie roślinnej, ponieważ pozwoli Ci to zachować doskonały stan zdrowia.

Warunki zdrowotne odpowiadające na dietę roślinną

Ryzyko udaru mózgu

Nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi dotyka wielu Amerykanów. Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy są złe nawyki żywieniowe, na które składają się duża ilość produktów pochodzenia zwierzęcego, duże ilości soli i cukru.

Dieta roślinna jest wręcz przeciwna, składająca się z owoc, warzywa, orzechy i nasiona. Przy tradycyjnej diecie wegańskiej poziom witamin i minerałów jest wysoki, a także fitochemikalia, z których wiele zmniejsza nadciśnienie.

Zapobiegając wysokiemu ciśnieniu krwi, zmniejszasz również ryzyko chorób serca i uderzeń!

Cukrzyca typu II to kolejna przewlekła choroba, która dotyka wielu Amerykanów. Powikłania cukrzyca typu II obejmują choroby serca, uszkodzenie i / lub niewydolność nerek, problemy z oczami, choroby skóry, utratę słuchu, demencję i chorobę Alzheimera.

Diety roślinne radykalnie obniżają poziom cukru we krwi i zmniejszają zapotrzebowanie na leki. Ponadto istnieją badania porównujące diety roślinne z dietą zalecaną przez amerykańskie stowarzyszenie diabetyków i pokazują, że diety roślinne są znacznie łatwiejsze do przestrzegania i dają lepsze wyniki.

Choroba serca to zabójca numer jeden wśród wszystkich Amerykanów. Zjadacze roślin pochodzenia roślinnego mają znacznie mniejszą częstość występowania chorób serca niż ich odpowiedniki wszystkożerne. Ponadto choroby serca można odwrócić, stosując dietę roślinną.

cholesterol, czynnik determinujący dramatycznie zmniejsza ryzyko chorób serca podczas spożywania roślin.

Czytaj więcej: Jedz zielono, aby stać się szczupłym - 3 powody, dla których dieta roślinna pomaga w utracie wagi

Bóle menstruacyjne nie jest częstym stanem, który przynosi korzyści dzięki roślinnemu stylowi życia. Warto zauważyć, że większość leków na bóle menstruacyjne polega na przyjmowaniu leków dostępnych bez recepty z potencjalnie szkodliwymi skutkami ubocznymi lub po prostu „wysysaniu ich” z nadzieją, że miną.

Istnieją jednak badania, które wskazują, że dieta wegańska może zmniejszyć częstość występowania i nasilenie skurczów i bólu. Istnieją również dowody na to, że objawy PMS można również zmniejszyć.

Jeśli cierpisz na te schorzenia, spróbuj diety roślinnej!

Dieta wegan

Dieta wegańska jest niezwykle korzystna w kontrolowaniu wagi. Istnieje wiele badań, które pokazują drastyczną redukcję wagi, gdy osoby jedzące mięso przechodzą na dietę roślinną.

Ponadto badania analizujące ogólną wagę wegan w porównaniu z osobami nie weganami pokazują, że weganie ważą po prostu mniej! Badania wykazały również, że weganie mają niższy wskaźnik masy ciała niż ci, którzy jedzą mięso.

Tak więc, jeśli szukasz tego sześciopaku lub po prostu ważysz mniej, rozważ dietę wegańską.

Istnieją dowody na to, że migrenowe bóle głowy można złagodzić dietą roślinną. Wielu Amerykanów cierpi na migreny. Mogą być bardzo osłabiające i powodować silny ból.

Jedynym konwencjonalnym leczeniem są leki, które mogą mieć potencjalnie szkodliwe skutki uboczne. Przejście na weganizm może zmniejszyć zapotrzebowanie na potencjalnie szkodliwe leki i leczyć je w naturalny sposób! Nie brzmi źle, prawda?
Ludzie zawsze pytają: „Jak pozyskujesz wapń?” Badania pokazują, że wbrew powszechnemu przekonaniu diety wegańskie faktycznie zapobiegają osteoporoza i złamania.

Dodatkowe badania potwierdziły, że osoby pijące mleko mają w rzeczywistości mniej masy kostnej niż osoby nie pijące mleka, więc spożycie mleka może w rzeczywistości powodować osłabienie kości! Brokuły i szpinak są doskonałymi roślinnymi źródłami wapnia.

Problemy z oczami to kolejna powszechna dolegliwość dotykająca amerykańską populację. Zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej i jaskra można zmniejszyć lub wyeliminować, jedząc produkty roślinne. Przeciwutleniacze, które są obfite w dietach wegańskich, mogą spowolnić postęp i zapobiec tym stanom.

Prawie każdy Amerykanin ma w rodzinie kogoś dotkniętego rakiem. Diety roślinne zapobiegają prostata, pierś i raka jelita grubego. Przeprowadzono nawet badania, które pokazują, że może on zatrzymać postęp lub odwrócić wzrost komórek nowotworowych.

Wynika to z wysokiego poziomu fitochemikaliów i małej ilości spożywanych produktów mięsnych. Jeśli ktoś, kogo kochasz, ma ograniczony czas na życie, dlaczego nie spróbować?

Informacje o diecie roślinnej

Diety roślinne działają silnie przeciwzapalnie. Jest to bardzo przydatne podczas rekonwalescencji po kontuzji, szczególnie podczas początkowego procesu gojenia.

W połączeniu z uderzeniem witamin i minerałów, jedzenie roślinne może przyspieszyć powrót do zdrowia i wrócić do stanu sprzed urazu w mgnieniu oka!

Przeciwzapalne działanie diety roślinnej również przynosi korzyści pacjentom reumatoidalne zapalenie stawów, który jest bardzo bolesnym stanem zapalnym dotykającym stawy.

Diety oparte na roślinach spowalniają postęp; więc dlaczego nie spróbować!

Weganie żyją dłużej! Przeciętny weganin żyje od trzech do sześciu lat dłużej niż przeciętny człowiek na diecie innej niż roślinna. Cóż więcej można powiedzieć, weganie, starzeją się wolniej!

Jak wspomniano wcześniej, dieta wegańska zawiera duże ilości witamin i minerałów. Są naprawdę ważne dla skóry i włosów.

Wiele osób żywiących się roślinami twierdzi, że po przejściu na dietę wegańską ich skóra staje się jaśniejsza, a włosy mocniejsze. Witaminy odgrywają ważną rolę, ale także zmniejszają ilość produktów pochodzenia zwierzęcego, zwłaszcza nabiału, który, jak wykazano, pogarsza stan skóry.

Alergie są kolejnym cierniem w oku wielu Amerykanów. Diety zawierające mniej produktów mlecznych i zwierzęcych okazały się korzystne w zmniejszaniu objawów alergicznych pochodzących ze środowiska i pożywienia.

Zapalenie stawów może być bolesnym i potencjalnie wyniszczającym stanem, który dotyka wielu starszych Amerykanów. Dieta wegańska może zmniejszyć lub wyeliminować ból związany z tą chorobą, przywracając wielu osobom życie.

Wykazano również, że diety wegańskie poprawiają czynność nerek. Jest to szczególnie przydatne u osób z cukrzycą i niewydolnością nerek.

Środowisko

Szklarnia

Dieta roślinna ogranicza emisję gazów cieplarnianych bardziej niż wszystkie inne typy pojazdów łącznie. Hodowla zwierząt na pożywienie stanowi ponad trzydzieści procent lądu Ziemi.

Siedemdziesiąt procent upraw zbożowych służy jako pokarm dla zwierząt gospodarskich. Przejście na weganizm może mieć dramatyczny wpływ na środowisko. Ponadto zmniejszy ilość potrzebnej żywności, potencjalnie znacznie zmniejszając głód na całym świecie.

Wycinano wiele lasów deszczowych, aby hodować zwierzęta. To właśnie tam produkuje się dużo tlenu na Ziemi. Im większa redukcja, tym mniej tlenu jest wytwarzane.

Zamotać

Dieta roślinna może zmienić twoje zdrowie. Wiele z najważniejszych warunków, na które cierpi Amerykanin, można spowolnić lub odwrócić, jedząc produkty roślinne. Spróbuj, wszystko, co musisz zyskać, to zdrowie!

Czy zdrowa jest dieta roślinna?

Tak, dieta roślinna jest całkiem zdrowa. Dzieje się tak, ponieważ zachęcamy do spożywania świeżych produktów bogatych w witaminy, minerały i inne korzystne substancje.

Dieta roślinna zmusi Cię do rezygnacji ze wszystkich potraw, które są dla Ciebie szkodliwe, w tym soli i cukru, rafinowanej żywności i napojów gazowanych. Ponieważ będziesz dokonywać zdrowszych wyborów żywieniowych, zaczniesz tracić na wadze i ogólnie poczujesz się lepiej.

Czy dieta roślinna jest dla Ciebie dobra?

Dieta roślinna jest bardziej niż korzystna dla osób w różnym wieku. Jak widzieliście, przynosi szereg korzyści zdrowotnych osobom cierpiącym na stany zapalne, takie jak zapalenie stawów, ale także hipercholesterolemia, rak i migrenowe bóle głowy. Liczy się to, że nie spiesz się i planujesz posiłki, delektując się kolorowymi talerzami, bogatymi w witaminy i minerały.

Co jesz na śniadanie na diecie roślinnej?

Jeśli zdecydowałeś się na dietę roślinną, dobrą wiadomością jest to, że masz wiele interesujących wyborów, jeśli chodzi o śniadanie. Wyobraź sobie pyszne francuskie tosty ze skórką pomarańczy i cynamonem, naleśniki bananowe z kawałkami czekolady i muesli bananowo-migdałowe. Można też spożyć omlet z ciecierzycy, polentę z gruszkami i żurawiną lub owsiankę z owocami i orzechami. Skorzystaj z własnej kreatywności i przygotuj inne przepyszne śniadania, baw się dobrze w kuchni.

Podsumowując, dieta wegańska to jeden z najzdrowszych wyborów stylu życia, jakiego możesz dokonać - może zmienić Twoje życie i pomóc Ci wyglądać niesamowicie, zachowując jednocześnie doskonały stan zdrowia. Jak widzieliście, odżywianie oparte na diecie roślinnej jest najbardziej polecane tym, którzy chcą utrzymać w bezpiecznej odległości schorzenia, takie jak rak, zapalenie stawów i otyłość.

Wybierz dietę roślinną jako zdrowy styl życia. Dieta wegańska zachęci Cię do zdrowego odżywiania, a tym samym do utraty wagi i powrotu do zdrowej sylwetki. Zdecyduj się na dietę roślinną i odkryj, na czym polega zdrowe odżywianie.

Kredyty obrazowe
Obraz funkcji: Shutterstock.com
Obraz w poczcie: shutterstock.com i herohealthroom.com/
Autor

Dr. Scott Schreiber

Dr Scott Schreiber praktykuje w Newark Delaware od ponad trzynastu lat. Jest lekarzem chiropraktykiem, który jest podwójny

Podobne posty

Pokaż wszystkie