Zaktualizowano: 2019, 19 sierpnia

Czy dieta wegańska może przynieść korzyści w rutynowych treningach i zapewnić zdrowe ciało?

Czy dieta wegańska może przynieść korzyści w rutynowych treningach i zapewnić zdrowe ciało?

Dieta wegańska, zwana również weganizmem, jest definiowana jako dieta i styl życia całkowicie wolny od wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym mięsa, owoców morza, drobiu, jaj, nabiału i kosmetyków. Najczęstszym powodem przyjęcia takiego stylu życia jest walka o prawa zwierząt, pokojowe protestowanie przeciwko niewłaściwemu wykorzystywaniu lub okrucieństwu wobec zwierząt poprzez hodowlę, testowanie itp.

Ten styl życia zyskał większą popularność w ostatniej dekadzie dzięki promowaniu przez ekspertów w dziedzinie zdrowia dieta wegańska jako narzędzie pomagające w zapobieganiu chorobom, zarządzaniu chorobami, utracie wagi oraz poprawie ogólnego stylu życia i witalności.

Istnieje nieskończona ilość wegańskich książek kucharskich, blogów z przepisami i książek informacyjnych na temat korzyści wynikających z diety wegańskiej, która jest niezwykle pomocna dla tych, którzy chcą spróbować. Wszystkie informacje sprawiają, że jest to mniej skomplikowane, jak to było kiedyś lat temu.

Istnieje również kilka firm i restauracji głównego nurtu, które zaspokajają potrzeby wegan i ich preferencji żywieniowych, więc weganie mogą łatwo robić zakupy spożywcze i jeść poza domem bez narażania ich dieta.

# 1 Cele makroskładników odżywczych

Cele makroskładników odżywczych

Wydaje się, że dieta wegańska jest wyjątkowo zdrowa, a osoby, które ją przestrzegają, poprawią swoje zdrowie, będąc weganami, ale nie zawsze tak jest, ważne jest, aby nadal być świadomym makroskładnik (węglowodany, tłuszcze i białko) codziennie.

Jeśli dieta wegańska nie jest zbilansowana i nie zawiera wystarczającej ilości błonnika, białka lub zdrowych tłuszczów, może to faktycznie powodować zaburzenia równowagi hormonalnej, szczególnie insuliny, powodującej przyrost masy ciała i inne negatywne objawy, takie jak niski poziom energii, niedobory składników odżywczych, wypadanie włosówItp

Konieczne jest częste śledzenie makroskładników odżywczych, aby upewnić się, że codziennie otrzymujesz odpowiednią ilość białka, węglowodanów, zdrowych tłuszczów, wody i błonnika.

Tłuszcz 50-60%
Węglowodany - 20-30%
Białko - 20%

Można sprawdzeniu Recenzja Nucific BIO X4 który jest suplementem diety na odchudzanie na bazie probiotyków, który może zapewnić wsparcie żywieniowe w utracie wagi.

Możesz także chcieć przeczytać - Jak uzyskać zdrowy wegański blask bez pełnego weganizmu?

# 2 Białko

Dążenie do tych celów zapewni wystarczającą ilość energii na codzienne czynności, w tym treningi. Zbilansowana dieta korzystnie wpływa na energię i trening, białko zawiera niezbędne aminokwasy, które mogą pomóc w budowie, naprawie i utrzymaniu mięśni, szczególnie u osób wykonujących trening siłowy.

Białko jest ważne, ale mamy tendencję do przesadzania, co można obwiniać wielomiliardowy przemysł suplementów, który sprawia, że ​​czujemy się marnowani, jeśli nie będziemy codziennie spożywać ich koktajli proteinowych.

Koktajle białkowe mogą przynieść korzyści tym, którzy mają trudności z osiągnięciem dziennych celów makroskładników odżywczych, ale większość ludzi może zaspokoić te potrzeby tylko poprzez jedzenie.

Wegańskie źródła białka obejmują fasolę, orzechy, nasiona, tempeh, tofu itp. Nie wszystkie produkty sojowe są sobie równe, szukaj soi niemodyfikowanej genetycznie, jest to wersja, która nie zakłóca działania hormonów ani nie naśladuje estrogenu.

Informacje o zdrowiu wegan

# 3 Tłuszcze zdrowe dla serca

Na energię i wydajność ma większy wpływ, gdy spożycie tłuszczu jest zbyt niskie, niektórzy weganie pomijają oleje, orzechy, nasiona, awokadoitp., a osoby te są narażone na poważne niedobory składników odżywczych i słabe skupienie.

Zdrowe tłuszcze powinny być spożywane przy każdym posiłku i przekąsce, aby pomóc w zaspokojeniu codziennych potrzeb kalorycznych, odżywianiu mózgu, a te tłuszcze działają przeciwzapalnie, co pomaga poprawić regenerację mięśni i ogólny stan zdrowia. Dodanie awokado, orzechów, nasion itp. Do sałatek może pomóc zwiększyć dzienne spożycie w celu zaspokojenia potrzeb i utrzymania optymalnego poziomu energii.

Odkryj zalety paliwo ketonowe

# 4 Węglowodany

Jednym z największych błędów, jakie może popełnić wegan, jest spożywanie zbyt dużej ilości węglowodanów skrobiowych z niskiej jakości źródeł, takich jak wegańskie pakowane przekąski itp. Tak, wegańskie „śmieciowe potrawy” nie są tak powszechne, jak tradycyjne niezdrowe potrawy, ale nadal są dostępne.

Spożywanie węglowodanów z całych, nieprzetworzonych źródeł, takich jak słodkie ziemniaki, komosa ryżowa, brązowy lub dziki ryż, chleb z kiełków zbożowych, owies cięty stalą itp. Będzie bardzo pomocne.

Najlepszym źródłem węglowodanów są warzywa i niektóre owoce. Warzywa niezawierające skrobi, takie jak warzywa, brokuły, kalafior, kapusta itp., Aw przypadku owoców najlepsze są jagody, które są bogate w błonnik i mają niską zawartość cukru. Staraj się spożywać co najmniej 25 gramów błonnika dziennie, aby upewnić się, że spożywasz zalecane 9-11 porcji warzyw i owoców.

Przestrzeganie zalecanych wartości makroskładników odżywczych jako weganin może zmniejszyć ryzyko „odskoku” podczas sesji treningowych, a także zmniejszy ryzyko zaniku mięśni.

# 5 Liczenie kalorii

Dla tych, którzy stosują bardzo zdrową, nieprzetworzoną wersję diety wegańskiej, mogą mieć trudności z zaspokojeniem dziennego zapotrzebowania kalorycznego poprzez wymagający program ćwiczeń, po prostu dlatego, że warzywa i owoce są bogate w składniki odżywcze i nie są kaloryczne. czuć się pełnym, ale nadal nie zużywając wystarczającej ilości energii z pożywienia.

Śledzenie i / lub zapisywanie w dziennikach żywności w celu zaspokojenia potrzeb to łatwy sposób dodawania kalorycznie gęstej zdrowej żywności, takiej jak awokado, orzechy, nasiona, masło orzechowe itp.

Liczenie kalorii

# 6 Suplementacja

W niektórych przypadkach dodanie niektórych prostych suplementów, takich jak wegański proszek białkowy bez GMO z ryżu i białka grochu, może pomóc w zapewnieniu odpowiedniego odżywienia mięśni, aby wspomóc regenerację, jednocześnie zwiększając beztłuszczową masę mięśniową.

Wysokiej jakości multiwitamina i aminokwasy rozgałęzione to dodatkowe suplementy, które będą również uzupełniać wszelkie postępy w ćwiczeniach podczas stosowania diety wegańskiej.

Może Ci się spodobać - Najlepsze wegańskie produkty białkowe - 7 najlepszych źródeł wegetariańskich posiłków białkowych

Wnioski

Jakość i zbilansowanie makroskładników odżywczych w diecie poprawi Twoje wyniki i wydajność podczas treningów. Bezmyślne spożywanie pokarmów bez zbilansowania makroskładników może zaszkodzić postępom na każdej diecie, w tym diecie wegańskiej.

Przestrzegaj zaleceń dotyczących makroskładników odżywczych, upewnij się, że spożywasz wystarczającą ilość kalorii, pij połowę swojej masy ciała w uncjach wody alkalicznej wodorotlenkowej i rozważ suplementację proszkiem białkowym, wysokiej jakości multiwitaminami i aminokwasami rozgałęzionymi.

Kredyty obrazowe
Obraz funkcji: Shutterstock.com
Obraz w wiadomości: Shutterstock.com i Peta.org
Autor
Facebook Twitter Instagram

Dr. Biuro Keitha

Dr Kantor od 30 lat jest zwolennikiem naturalnej żywności i zdrowego stylu życia. Jest także członkiem Rady Dyrektorów NAMI.org w G

Podobne posty

Pokaż wszystkie