Zaktualizowano: 2019, lipiec 13

Powinieneś znać te 9 niesamowitych zalet Piłata

Powinieneś znać te 9 niesamowitych zalet Piłata

Pilates jest zarówno stanem umysłu, jak i trening fizyczny. Pilates nie tylko zmienia kształt Twojego ciała, ale ma również zdolność oczyszczania umysłu, napełniania pozytywnymi wibracjami i karmienia wewnętrznego spokoju. A to dopiero początek!

Większość ludzi zapuszcza się w Pilates jako ziemię obiecaną do ciasnego brzucha, mocnego rdzenia i ciaśniejszego dna miednicy. Inni słyszeli twierdzenia, że ​​Pilates może złagodzić ból stawów i złagodzić dolegliwości fizyczne.

Niektórzy zetknęli się z pilatesem w fizjoterapii jako część planu leczenia pooperacyjnego lub po urazie. W świecie sportu wielu reklamuje pilates jako sposób na poprawę swoich zdolności sportowych i wyników.

Podczas gdy Pilates może pomóc w leczeniu kontuzji, poprawie samopoczucia fizycznego i poprawie Twojej gry, to połączenie umysłu z ciałem jest tym, co najbardziej pociąga ludzi i sprawia, że ​​wracają.

Biorąc pod uwagę roztargniony stan naszego nowoczesnego społeczeństwa, ludzie tęsknią za uważnymi i zorientowanymi na zdrowie sposobami radzenia sobie z tym, co dzieje się w naszym życiu i nieprzewidywalnym świecie, w którym żyjemy.

Szukając własnej wersji wewnętrznego spokoju, mamy tendencję do korzystania z bardziej popularnych technik samodoskonalenia, takich jak terapia, medytacja i pozytywne afirmacje, ale unikamy patrzenia w siebie i na naszą fizyczną istotę jako realnego narzędzia, które pomoże nam zachować równowagę i harmonia w naszym życiu.

Jak się okazuje, Pilates to punkt kompleksowej obsługi, aby osiągnąć wewnętrzny spokój ducha.

Zaleta Pilatesa nr 1 - Lepsza koncentracja

Pilates nie jest bezmyślnym ćwiczeniem. Wszystkie ruchy wymagają skupienia się na oddychaniu, postawie i czynnościach.

Twoja koncentracja jest jedną z najbardziej korzystnych umiejętności w życiu codziennym i sprawności fizycznej. Jest to umiejętność nabyta, a Pilates pomaga doskonalić wewnętrzną wizję i skutecznie realizować codzienne cele.

Zaleta Pilatesa nr 2 - Lepsza pamięć

Poprawiona pamięć

Podczas gdy nasze ciała wydają się być fizycznie odporne i silne w młodszych latach, sekcja naszego mózgu odpowiedzialna za pamięć i funkcje poznawcze zaczyna się kurczyć od późnych lat dwudziestych.

Stawianie sobie wyzwań poprzez naukę nowych czynności i poddawanie się nieznanym doświadczeniom to świetny sposób na walkę z utratą pamięci, jednak większość z nas nie ma dodatkowych kilku godzin tygodniowo ani dyscypliny, aby uczyć się nowego języka, rozwiązywać krzyżówki lub codziennie wykonywać czynności z niedominującą ręką i nogą.

Ćwiczenia Pilates mogą jednocześnie przynosić korzyści naszemu ciału i umysłowi. Jeśli zaczniesz automatyzować swój trening, tak jak wykonując te same czynności fizyczne w ten sam sposób, Twój trening stanie się robotem i drenuje mózg zamiast go stymulować.

Zaleta Pilatesa nr 3 - Efekt uspokajający

Pilates to prawdziwa definicja ciała i umysłu, która zmusza cię do poczucia osobistego związku między działaniami fizycznymi a stanem emocjonalnym umysłu.

Niezależnie od tego, czy chcesz, czy nie, musisz oczyścić umysł z wszelkich zakłóceń, wykonując uważne ruchy wymagane od Pilatesa.

Badania wykazały, że nasz stan emocjonalny i wzorce oddechowe są ze sobą powiązane. W niedawnym badaniu Pierre'a Philippota (cytowane przez Psychology Today)1 wykazano wyraźny związek między naszym stanem emocjonalnym umysłu a wzorcami oddychania.

Pomyśl o swoich osobistych doświadczeniach z oddychaniem, kiedy byłeś zestresowany lub przestraszony, oraz o swojej reakcji na szczęśliwe i bardziej zrelaksowane sytuacje.

Rytmiczne oddychanie jest podstawowym elementem Pilatesu. Nauka rozpoznawania i wykonywania ćwiczeń oddechowych Pilates pomaga nam zmniejszyć stres fizyczny, pomóc w relaksacji i dostroić się do tego, co mówi twoje ciało poprzez fizyczne i emocjonalne objawy.

Zaleta Pilatesa nr 4 - pomaga kontrolować emocje

Pomaga kontrolować swoje emocje

Nasza postawa i inne fizyczne wskazówki mogą opowiedzieć historię o Twojej osobowości i stanie emocjonalnym umysłu. Z biegiem czasu negatywne „złogi emocjonalne” mają wpływ na nasze poczucie strachu i niepokoju.

Te lęki i obawy mogą przybrać formę zgrzytania zębami, garbienia się i napięcia mięśni.

Pilates zapewnia ujście Twojemu ciału, w szczególności mięśniom głębokiego rdzenia, aby uwolnić i uwolnić umysł od negatywnych myśli i emocjonalnego bagażu, który zwykle nosimy ze sobą.

Amerykańska piosenkarka Mandy Moore powiedziała Women's Health, że ćwiczy pilates trzy do czterech razy w tygodniu i że jest to jeden ze sposobów, w jaki uzyskała dzięki temu równowagę, zdrowie i szczęście.

Zaleta Pilatesa nr 5 - uczy akceptacji

Połączenie umysł-ciało związane z Pilatesem uświadamia nam, kiedy wymagamy zbyt wiele od siebie lub innych i daje nam przytomność umysłu, aby cofnąć się i chronić nasze zdrowie, a także innych wokół nas.

Pilates uczy nas akceptacji i zadowolenia z naszego ciała i jego możliwości, pracując w naszym zakresie ruchu i stopniowo zwiększając siłę i elastyczność.

Na różnych etapach nauczania Pilatesa znajdujemy siłę i motywację, aby przejść na następny poziom.
Nasze osobiste postępy i osiągnięcia podczas podróży przez doświadczenie Pilates pozwalają na głębsze poczucie motywacji i priorytetu dla nas.

Kiedy uczymy się słuchać i szanować możliwości naszego ciała, ta wyuczona praktyka ma tendencję do przenikania innych aspektów naszego życia. Zmieniając nasze priorytety i pragnienia, możemy żyć i osiągnąć bardziej satysfakcjonujący i pielęgnujący styl życia.

Przewaga Pilatesa # 6 - Zdobądź zaufanie

Pilates koncentruje się na dobrej postawie i prawidłowym ułożeniu ciała. Chociaż postawa jest filarem dobrego zdrowia, jest również ściśle związana z większą pewnością siebie i większą samooceną. Poprawiając swoje ciało, zwiększysz swoją pewność siebie.

Naprawdę poczujesz się lepiej ze swoim wyglądem. I kto wie? Możesz nawet zacząć dopasowywać się do ubrań, w które nie pasowałeś kilka miesięcy temu, co z pewnością sprawi, że poczujesz się lepiej!

Pilates Advantage # 7 - Redukcja stresu

Stress Reduction

Uczy panowania nad oddechem. Ta metoda wydobywa świeżą krew do komórek, dzięki czemu proces utleniania może oczyścić krwiobieg.

To nie tylko poprawia zdrowie fizyczne, ale także wywołuje reakcję relaksacyjną w mózgu i może obniżyć ciśnienie krwi. Tak więc przy niższym poziomie stresu tworzy szczęśliwe ciało, umysł i ducha.

Pilates Advantage # 8 - Ulepszone wzorce snu

Znaczenie spójnych i jakość snu promowanie zdrowego stylu życia jest dobrze znane i udokumentowane. Niedawne badanie dotyczyło tego, czy ćwiczenie pilatesu poprawiło nawyki związane ze snem, w szczególności czas potrzebny do zaśnięcia.

Odkrycia wykazały silną korelację między ćwiczeniem pilatesu a zdolnością do szybszego zasypiania, dłuższego zasypiania i czuwania, bardziej wypoczętego i odmłodzonego.2 Potraktuj Pilates jako kojący masaż połączony z ciepłym uczuciem wewnętrznego spokoju, a masz zadatki na potężny środek nasenny.

Zaleta Pilatesa nr 9 - Lepsze relacje

Nawiązywanie znaczących i trwałych relacji jest integralną częścią długiego i zdrowego życia. Pilates uczy, jak stać się lepszą wersją siebie i poprawić swoje odczucia dotyczące tego, jak postrzegają Cię inni.

Otaczając się innymi podobnie myślącymi uczniami i profesjonalistami Pilates, zyskujesz większą pewność siebie co do swojej zdolności do nawiązywania relacji i komunikowania się z innymi w bardziej znaczący sposób we wszystkich aspektach swojego życia osobistego i zawodowego.

Przewaga, gra, set, mecz - Pilates

Wykonywanie pilatesu regularnie ćwiczyć w twojej rutynie może przynieść ci wiele fizycznych i psychicznych korzyści. Korzyści te są dostrzegane nie tylko przez osobę wykonującą rutynowe ćwiczenia Pilates, ale także przez całe życie, które jest z Tobą związane.

Kilku lekarzy wspiera również suplementy budujące mięśnie wraz z regularnym treningiem. Deer Antler Plus to suplement zwiększający mięśnie, który pomaga również poprawić układ odpornościowy i zdrowie stawów. Jak na Deer Antler Plus recenzje, może to być opcja dodania do treningów.

Łatwo jest skupić się na wszystkich wokół siebie i zapomnieć o zrobieniu czegokolwiek dla siebie. Pilates daje ci własne wyjście. Kiedy robisz coś dla siebie, zauważysz poprawę swojego nastroju, poczucia własnej wartości i poglądów na życie.

Kredyty obrazowe
Obraz funkcji: Shutterstock.com
Obraz w wiadomości: Shutterstock.com
Referencje
1. Oddechowe sprzężenie zwrotne w generowaniu emocji Pierre Philippot, Gaëtane Chapelle i Sylvie Blairy Cognition and Emotion Vol. 16, Iss. 5,2002
2. Leopoldino, Amanda & Carelli Pereira Avelar, Núbia & Basques Passos, Gabriela & Ágatta Perácio Santana, Natália & Pereira Teixeira, Vanessa & Lima, Vanessa & Fernandes de Melo Vitorino, Débora. (2013). Wpływ Pilates na jakość snu i jakość życia osób prowadzących siedzący tryb życia. Dziennik terapii ciała i ruchu. 17. 5-10. 10.1016 / j.jbmt.2012.10.001.
Autor
Facebook Instagram

Wełna Glassman

Len Glassman jest trenerem personalnym na poziomie mistrzowskim, certyfikowanym dietetykiem zdrowotnym i właścicielem studia z ponad 25-letnim doświadczeniem w profesjonalnym fitn

Podobne posty

Pokaż wszystkie