Zaktualizowano: 2019, lipiec 20

Ciemne plamy i zmarszczki - jaki jest ich związek?

Ciemne plamy i zmarszczki - jaki jest ich związek?

Co to są ciemne plamy na twarzy?

Wierz lub nie, ale ciemne plamy są częstsze niż myślisz. Nazywane również przebarwieniami, pojawiają się na starzejącej się i niezdrowej skórze. Wiele osób boi się ciemnych plam. Niektórym ludziom udaje się uniknąć ich wszystkich razem, ale kiedy się pojawią, zobaczysz, że przylegają do twojej twarzy, dłoni, ramion i nóg. Ciemne plamy są plamy starcze, plamy słoneczne lub ostuda.

To może być bardzo przygnębiające, kiedy na twarzy pojawiają się plamy starcze a szczególnie ręce. Ludzie zwykle zaczynają widzieć ciemne plamy, gdy osiągają wiek średni. Chociaż ciemne plamy (czasami określane jako plamy starcze) mogą pojawiać się z wielu powodów, mogą być bardzo niepokojące dla osoby, po której jeżdżą. Dostępnych jest wiele kremów pod oczy w celu zmniejszenia zmarszczek, ale wybór jednego z wielu wydaje się trudny, jeśli chcesz pomóc w określeniu lepszego, z którego możesz skorzystać. Recenzja Plexaderm.

Jakie są najczęstsze przyczyny występowania ciemnych plam?

Wiele czynników powoduje ciemne plamy. Niektórym czynnikom można zapobiec. Jak w przypadku wielu problemy ze skórą, przedłużona ekspozycja na słońce jest częstą przyczyną. Kiedy Twoja skóra jest wystawiona na działanie słońca przez dłuższy czas, Twoja skóra otrzymuje stężenie melaniny i mogą pojawić się ciemne plamy. Czasami winna jest również genetyka plamy starcze pojawiające się. Inne naturalne przyczyny to zmiany hormonalne, stres, choroby wątroby i ciąża. Regularne stosowanie niewłaściwego rodzaju produktów do pielęgnacji skóry może również powodować powstawanie ciemnych plam na skórze.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Przebarwienia pozapalne jest jedną z najbardziej niedocenianych przyczyn ciemnych plam, które mogą wystąpić, gdy na skórze wystąpił pewien rodzaj urazu, na przykład ekstremalny trądzik. Inne częste przyczyny to melanoza Riehla, Poikiloderma Civatte, Erythromelanosis follicularis, Linea Fusca i przebarwienia pozapalne. Jeśli nagle znajdziesz ciemne plamy na skórze i masz obawy, powinieneś porozmawiać o nich ze swoim lekarzem.

Leki mogą również powodować pojawienie się ciemnych plam na skórze. Dzieje się tak, ponieważ niektóre leki uczulają skórę na słońce, chociaż niektóre leki powodują ciemne plamy bez ekspozycji na słońce. Jeśli przyjmujesz nowy lek i zauważyłeś pojawiające się ciemne plamy, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy jest to efekt uboczny przyjmowania leku.

Oto typowe leki, o których wiadomo, że powodują ciemne plamy:

  • Estrogeny
  • Tetracykliny
  • Amiodaron
  • Fenytoina
  • Fenotiazyny
  • Sulfonamidy

Jakie są naturalne środki na usuwanie ciemnych plam?

Jakie są naturalne środki na usuwanie ciemnych plam

Zapobieganie jest kluczem do ochrony przed prawie wszystkimi chorobami skóry, więc jedno, co możesz oczywiście zrobić, to dbać o swoją skórę, nie wystawiając się na słońce, używaj kremów przeciwsłonecznych i nosząc odzież ochronną. Jednym z domowych sposobów jest użycie soku z cytryny na twarzy. Najbardziej dostępne bez recepty korektory ciemnych plam używaj soku z cytryny jako jednego z głównych składników.

Sok z cytryny jest znany z lekkiego i nieszkodliwego rozjaśniania. Nałóż sok z cytryny na zaciemnione obszary dwa razy dziennie. Inne domowe środki zaradcze obejmują lekkie otarcie chrzanem, miodem lub nałożenie octu jabłkowego na ciemne plamy. Zastosuj domowe środki zaradcze przez maksymalnie dwa tygodnie.

Innym środkiem domowym jest zielona herbata, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że jest to środek domowy na wiele różnych dolegliwości. Schłodzone (zużyte) torebki zielonej herbaty można nakładać bezpośrednio na twarz. Znajdź spokojne miejsce do położenia się i delikatnie dociśnij torebki herbaty do dotkniętych obszarów. Pozostaw na 10 do 15 minut. Picie zielonej herbaty może również pomóc w detoksykacji organizmu i może pomóc w zmniejszeniu ciemnych plam.

Zabiegi rozjaśniające ciemne plamy

Dermatolog Eliot Battle, MD, Waszyngton, DC., zaleca upewnienie się, że ciemne plamy nie są rakowe przed opracowaniem schematu leczenia. Zapewnia, że ​​zdecydowana większość przebarwienia skóry są nieszkodliwe, ale lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Niedawne przebarwienia oznaczają, że pigment znajduje się tylko w górnych warstwach skóry i jest łatwiejszy do usunięcia. W takim przypadku możesz wypróbować w domu środki złuszczające, oczyszczające i nawilżające jako środek leczniczy. Nawilżacze powinny zawierać kwas glikolowy lub mlekowy. Produkty domowe w połączeniu z dwoma gabinetowymi peelingami chemicznymi mogą przynieść rezultaty w ciągu sześciu do ośmiu tygodni.


Produkty dostępne bez recepty zapewniają 2-procentowe stężenie, podczas gdy przepisane produkty mogą dawać 4-procentowe stężenie. Plik ciemniejsza skóra, tym bardziej skóra może tolerować, a niektóre kobiety mogą tolerować nawet 12 procent.

Ciemne plamy, które są obecne przez rok lub dłużej, wymagają bardziej inwazyjnego leczenia, takiego jak laser. Jeden do dwóch zabiegów zazwyczaj usuwa ciemne plamy.

Starzenie się skóry jest bardzo zależne od jej rodzaju. Twoja genetyka ma z tym więcej wspólnego, niż myślisz. Na przykład blondyna o niebieskich oczach i blond włosach może łatwiej odczuwać skutki uszkodzenia przez słońce niż kobieta Afroamerykanka w tym samym wieku. Osoby z tłustą skórą czasami mają wypryski trądzikowe przez całe życie. Tłusta skóra lepiej usuwa zmarszczki niż sucha. Dzieje się tak, ponieważ oleje w skórze pomagają skórze zatrzymać wilgoć. Utrzymuje również gładkość skóry.

Codzienny krem ​​nawilżający może znacznie zmniejszyć wpływ starzenia. Najlepiej stosować dwa razy dziennie; raz rano i raz wieczorem przed snem. Ważne jest również, aby pozostać nawodnionym w środku, dlatego pamiętaj, aby wypijać od 6 do 8 szklanek wody dziennie.

Skóra każdego człowieka zmienia się wraz z wiekiem. Skóra w naturalny sposób staje się cieńsza, bardziej sucha i delikatna. Traci też swoją elastyczność. Z wiekiem nasza skóra traci część naturalnego tłuszczu z twarzy, pojawiają się zmarszczki i opadanie. Włosy na twarzy u kobiet rosną, a zmiany hormonalne mogą powodować trądzik. Im jesteśmy starsi, tym trudniej jest naszemu organizmowi zwalczać wolne rodniki, które atakują i uszkadzają komórki oraz kolagen.

Istnieje wiele kontrowersji dotyczących tego, czy suchość skóry jest przyczyną powstawania zmarszczek. Sucha skóra zwykle nie jest poważnym stanem, jednak dla większości ludzi jest to niewygodne i może powodować pewne zakłopotanie. W większości przypadków suchość skóry jest wynikiem czynników środowiskowych, które można kontrolować. Osoby cierpiące na ciągłą suchość skóry powinny mniej się kąpać i unikać silnych, wysuszających mydeł. Możesz spróbować Bellaire Skin pozbyć się zmarszczek.

Istnieje wiele kontrowersji

Pytanie brzmi, czy osoby z suchą skórą starzeją się lepiej niż osoby z tłustą skórą. Na to naprawdę nie można odpowiedzieć, ponieważ ludzie żyją w różnych środowiskach, mają inną genetykę i dokonują różnych życiowych wyborów. Na przykład osoba, która pali 10 lub więcej papierosów dziennie, prawdopodobnie starzeje się o 10 lat szybciej niż ktoś, kto tego nie robi. Mężczyźni i kobiety, którzy spędzają dużo czasu na słońcu bez ochrony (odzieży ochronnej i kremu przeciwsłonecznego), uszkadzają skórę i szybciej się starzeją. Czy wiesz, że za pomocą Plexaderm możesz ujędrnić i wygładzić skórę? Poznaj Recenzja Plexaderm więcej korzyści.

Eksperci wiedzą na pewno, że wilgoć jest dużą częścią anti-aging. Czy suchość skóry powoduje, że ktoś szybciej się starzeje, jest nadal przedmiotem dyskusji. Dr Natasha Cook mówi, że suchość skóry nie jest winna zmarszczek, ale zwraca uwagę, że może to pogorszyć wygląd zmarszczek. Około 90 procent zmarszczek jest spowodowanych przez ekspozycja na słońce. Słońce rozkłada kolagen na twarzy, co powoduje zmarszczki.

Kiedy Twoja skóra jest uszkodzona przez słońce, tak naprawdę nie zobaczysz tego uszkodzenia przez 20 do 30 lat. Twoja mimika również przyczynia się do powstawania zmarszczek. Ludzie mają przez cały czas ten sam wyraz twarzy. Ostatecznie te tymczasowe zmarszczki zamieniają się w trwałe zmarszczki.

Jeśli możesz, najlepiej zapobiegaj zmarszczkom. Upewnij się, że codziennie spożywasz wystarczającą ilość przeciwutleniaczy, jesteś w pełni nawilżony i chronisz swoją skórę, gdy wychodzisz na słońce. Jeśli jednak naprawdę chcesz pozbyć się zmarszczek to eksploruj Neutrogena Szybki przegląd naprawy zmarszczek może być dla ciebie wielką pomocą.

Jak zapobiegać powstawaniu ciemnych plam?

Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, profilaktyka powinna być dla Ciebie bardzo ważna. Przez zapobieganie przebarwieniom teraz zaoszczędzisz sobie dużo czasu, pieniędzy i kłopotów w późniejszym życiu. Według magazynu Prevention, ciemne plamy mogą sprawić, że będziesz wyglądać na 10 lat starszą niż w rzeczywistości.

Zalecają stosowanie krem przeciwzmarszczkowy lub codziennie z filtrem przeciwsłonecznym i stosując SPF 30 lub wyższy. Dla dodatkowej ochrony, nakładanie kremu lub balsamu zawierającego przeciwutleniaczetakie jak witamina C, mogą być korzystne. Nałożenie 2% kremu HQ bezpośrednio na ostatnie miejsca może pomóc się ich pozbyć.

Podobne posty

Pokaż wszystkie