Zaktualizowano: 2019, 2 sierpnia

Zmarszczki skóry suchej: radzenie sobie ze zmarszczkami na suchej skórze twarzy

Zmarszczki skóry suchej: radzenie sobie ze zmarszczkami na suchej skórze twarzy

Czym są zmarszczki suchej skóry?

W większości przypadków sucha skóra nie jest poważna. Jest to jednak niewygodne i może być powodem do niepokoju u niektórych osób. Kiedy Twoja skóra jest sucha, zamiast tego zamienia zwykle pulchne komórki skóry w pomarszczone komórki. Tak powstają drobne linie i zmarszczki. Istnieje kilka poważnych schorzeń skóry, które są dziedziczną grupą chorób (rybia łuska).

W większości przypadków suchość skóry jest spowodowana warunkami środowiskowymi, które można do pewnego stopnia kontrolować. Nadmierne kąpiele i narażenie na wysokie lub niskie temperatury mogą również powodować powstawanie zmarszczek na skórze.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Jakie czynniki wpływają na suchość skóry?

Istnieje kilka chorób, które mogą powodować nadmierne sucha skóra, chociaż najczęstszą przyczyną są czynniki środowiskowe. Oto kilka przyczyn suchości skóry:

 • Pogoda - Skóra wysycha zimą z powodu niskich temperatur. Poziom wilgotności spada, a istniejące choroby skóry zwykle się pogarszają. Możesz również doświadczyć suchości skóry, jeśli mieszkasz na obszarze pustynnym, gdzie temperatura może być bardzo wysoka, a poziom wilgotności niski.
 • Centralne ogrzewanie i klimatyzacja - Jednostki te obniżają poziom wilgotności w Twoim domu, co może powodować wysuszenie skóry.
 • Gorące kąpiele i prysznice - Kąpiele w nadmiernie gorącej wodzie przez dłuższy czas niszczą bariery lipidowe w skórze. Częste pływanie w mocno chlorowanych basenach może zrobić to samo.
 • Ostre mydła i detergenty - Istnieje wiele mydeł do kąpieli i detergentów, które usuwają lipidy ze skóry.
 • Ekspozycja na słońce - To najczęstszy sposób na wysuszenie skóry. Ciepło słońca wysusza skórę i przenika daleko poza widoczną warstwę skóry. Skóra uszkodzona przez słońce często wydaje się sucha.

Jakie są rodzaje zaburzeń suchej skóry?

Jakie są różne rodzaje zaburzeń suchej skóry

Niektóre choroby skóry powodują wysuszenie skóry. Oto najczęściej winne:

 • Atopowe zapalenie skóry - To najczęstszy rodzaj egzemy. Osoby dotknięte chorobą mają bardziej wrażliwą i suchszą skórę.
 • Łuszczycy - Jest to stan skóry, w którym pacjenci mają szorstkie, suche, martwe komórki skóry.
 • Zaburzenia tarczycy - Gdy tarczyca pacjenta wytwarza zbyt mało Hormony tarczycynazywa się to niedoczynnością tarczycy. Zmniejsza aktywność gruczołów potowych i łojowych, co powoduje szorstkość i suchość skóry.

Czy suchość skóry naprawdę powoduje zmarszczki i starzenie się skóry?

Jedną rzeczą, która dzieje się, gdy nasza skóra się starzeje, jest to, że również wysycha, więc można bezpiecznie założyć, że sucha skóra może potencjalnie prowadzić do zmarszczek. Niektórzy eksperci w dziedzinie zdrowia mają różne opinie na ten temat. Sucha skóra z pewnością oznacza, że ​​Twoja skóra nie jest w 100% zdrowa, dlatego dobrze jest leczyć ją jak najszybciej i zapobiegać ponownemu pojawianiu się.

Zdrowa skóra to żywa, promienna skóra. Zdecydowanie nie możesz tego mieć, jeśli Twoja skóra jest sucha. Brak równowagi hormonalnej i problemy z tarczycą są najczęstszymi przyczynami schorzeń skóry o podłożu medycznym. Sucha skóra powoduje również tymczasowe zmarszczki na skórze, a wszystkie tymczasowe zmarszczki mogą stać się trwałe. Możesz też poszukać Recenzja kremu przeciwzmarszczkowego Argireline co może również pomóc pozbyć się zmarszczek.

Jakie są typowe objawy zmarszczek suchej skóry?

Chociaż dla większości ludzi sucha skóra jest zwykle tymczasowa, nigdy nie jest wygodna. Oto kilka objawów suchej skóry:

 • Twoja skóra może być napięta, szczególnie po wzięciu prysznica, kąpieli lub pływaniu.
 • Skóra może wyglądać na skurczoną i odwodnioną.
 • Skóra również będzie szorstka.
 • Przy suchej skórze czasami występuje intensywne swędzenie.
 • Sucha skóra czasami łuszczy się, łuskuje lub łuszczy się.
 • Drobne linie i zmarszczki, w dotkniętym obszarze mogą pojawić się pęknięcia.
 • Możesz zobaczyć trochę zaczerwienienia.
 • Mogą wystąpić głębokie szczeliny, które krwawią.

Leczenie i zapobieganie

Sucha skóra w większości dobrze reaguje na domowe środki zaradcze. Unikaj długich, gorących pryszniców i stosuj codzienne środki nawilżające. Możesz również dodać odrobinę oliwki lub oliwki dla dzieci do żelu pod prysznic, mydła w płynie do rąk i szamponu.

W przypadku bardzo suchej, łuszczącej się skóry można czasami użyć kremu dostępnego bez recepty, który zawiera kwas mlekowy i / lub mocznik. W cięższych przypadkach lekarz może przepisać leki.

Rzeczy, które możesz zrobić zapobiegają wysuszeniu skóry jest unikanie kofeiny, palenia i alkoholu. Te elementy są diuretyki i może powodować odwodnienie. Powinieneś także zwiększyć poziom wody. Pij do 8 szklanek wody dziennie, aby zachować dobre nawodnienie. Dodanie olejku do wody w wannie jest tak samo skuteczne, jak dodanie go do zwykłego mydła.

Wreszcie, chroń swoją skórę przed żywiołami, zakładając czapki, płaszcze, szaliki, ciężkie skarpetki i grube rękawiczki zimą oraz odzież ochronną latem. Zawsze nawilżaj skórę przed wystawieniem jej na działanie tych elementów. Pamiętaj, aby nosić krem ​​przeciwsłoneczny (co najmniej SPF 15) i krem przeciwzmarszczkowy gdy planujesz spędzać czas na słońcu, nawet jeśli jest ono ukryte za chmurami.

Podobne posty

Pokaż wszystkie