Zaktualizowano: 2019, 21 sierpnia

Zmarszczki na czole - co to są linie zmartwienia lub linie mimiki?

Zmarszczki na czole - co to są linie zmartwienia lub linie mimiki?

Co to jest zmarszczka na czole?

Zmarszczki na czole są również nazywane liniami zmartwienia lub mimiką. Kiedy osoba wielokrotnie robi ten sam wyraz twarzy, na twarzy pojawiają się tymczasowe zmarszczki.

Stres powoduje, że osoba marszczy brwi, co powoduje tymczasowe zmarszczki na czole. Tymczasowe linie mogą ostatecznie przekształcić się w stałe linie.

W miarę starzenia się organizmu nasza skóra traci elastyczność, a mięśnie słabną. To może prowadzić do zmarszczek. Większość zmarszczek zaczyna się jako drobne linie, ostatecznie zamieniając się w zmarszczkę.

Delikatną linię można ukryć lekkim makijażem. Zmarszczki pogarszają się podczas makijażu, ponieważ makijaż zapada się w szczeliny twarzy.

Zmarszczki pojawiają się wszędzie, np. Na czole, pod oczami, wokół ust itp. Ale nie ma znaczenia, że ​​musimy znaleźć rozwiązanie zapobiegawcze, takie jak Plexaderm; które mogą pomóc w zapobieganiu zmarszczkom lub starzeniu się.

Przyczyny zmarszczek na czole

Przyczyny zmarszczek na czole

Eksperci wciąż próbują ustalić przyczynę powstawania zmarszczek na czole. Niektórzy są przekonani, że stres i zamartwianie się powodują zmarszczki na czole, podczas gdy inni się z tym nie zgadzają.

Faktem jest, że robimy wiele wyrazów twarzy, które mogą tymczasowo powodować zmarszczki na czole, w tym dezorientację i zaskoczenie.

Twarze niektórych ludzi są bardziej ożywione niż innych, aw takich przypadkach czoło jest używane znacznie częściej.

Istnieje wiele powodów, dla których ciągłe zamartwianie się może powodować zmarszczki. Zmartwienie powoduje stres. Osoby zestresowane nie dbają o siebie odpowiednio.

Nie jedzą prawidłowo, zwykle brakuje im ćwiczeń i generalnie nie przestrzegają harmonogramu snu, jaki powinni. Niezdrowy styl życia może prowadzić do przedwczesnego starzenia się.

Zmniejszenie zmarszczek na czole

Według artykułu Liesy Goins zamieszczonego na stronie Prevention, profilaktyka to najlepsza metoda walki ze zmarszczkami na czole.

Profilaktykę można rozpocząć w każdym wieku, jednak im szybciej zaczniesz, tym lepiej. Unikaj uszkodzeń słonecznych, nosząc odzież ochronną, taką jak czapki.

Pamiętaj też, że niektóre fryzury chronią twarz poprzez zacienienie. Zawsze używaj kremu przeciwsłonecznego, kiedy planujesz wyjść na zewnątrz - wybierz przynajmniej SPF 15.

W przypadku kobiet niektóre podkłady zawierają SPF 15.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Gdy pojawią się drobne linie, istnieje ryzyko wystąpienia trwałych zmarszczek.

Chociaż lepiej jest stosować metody profilaktyczne i ochronne od samego początku, kobiety mogą zrobić kilka rzeczy, aby ukryć drobne zmarszczki, gdy już się pojawią. Na przykład pomoże lekki makijaż warstwowy.

Zacznij od podkładu odchylającego światło, a następnie podkładu gładkiego. Podkład zapobiegnie osadzaniu się makijażu w zmarszczkach.

Wybierz środki nawilżające, które zawierają peptydy i retinoidy, które pobudzają kolagen i pomagają uelastycznić skórę.

Z wiekiem nasza skóra zaczyna tracić tłuszcz pod powierzchnią, co może powodować zwiotczenie.

Eksperci przewidują zmarszczki na czole

Według Mayo Clinic na rynku dostępnych jest wiele produktów, które obiecują zmniejszenie zmarszczek, ale wiele z nich tak naprawdę nie robi różnicy.

FDA klasyfikuje dostępne bez recepty płyny i kremy przeciwdziałające efektom starzenia jako produkty kosmetyczne bez wartości medycznej. FDA nie ocenia skuteczności kosmetyków.

Istnieje kilka recept, które okazały się skuteczne. Leki na receptę dla leczenie zmarszczek obejmują miejscowe retinoidy.

Skuteczniejsze mogą być również zabiegi bardziej inwazyjne, w tym dermabrazja, mikrodermabrazja, zabiegi laserowe, peelingi chemiczne, botoks, wypełniacze tkanek miękkich i chirurgia plastyczna, np. Lifting twarzy.

Strona główna zadośćuczynienie za zmarszczki na czole

Niektórzy w to wierzą sucha skóra może prowadzić do zmarszczek. Ta koncepcja pozostaje do udowodnienia.

Stosowanie olejów, takich jak oliwa z oliwek i olej z pestek winogron, może być skuteczną alternatywą w walce ze zmarszczkami na czole.

Regularnie nakładaj olej na czoło. Pod pewnymi względami olej z pestek winogron jest uważany za bardziej skuteczny, ponieważ jest pełen przeciwutleniaczy.

Mądrze byłoby również dodać olej z pestek winogron do swojej diety, aby wewnętrznie otrzymywać te przeciwutleniacze.

Oto przepis na kolejny domowy środek na zmarszczki na czole: Wymieszaj razem ½ łyżeczkę jogurtu naturalnego (najlepiej jogurt z probiotykami), 1/2 łyżeczki miodu, ½ łyżeczkę świeżego soku z cytryny i witaminę E z trzech kapsułek.

Nakładać na czoło raz lub dwa razy dziennie wacikiem i pozostawić na 10 minut. Spłucz zimną wodą.

Aktywny miód manuka jest również pełen przeciwutleniaczy i został użyty do naturalnej pielęgnacji skóry.

Nakładaj na czoło dwa razy dziennie i pozostaw na 10 do 20 minut. Spłucz ciepłą wodą.

Pij pół szklanki soku z marchwi dziennie, aby zmniejszyć i zapobiegają zmarszczkom na czole.

Jaki jest najlepszy krem ​​przeciwzmarszczkowy do eliminacji zmarszczek na czole?

Najlepszy krem ​​przeciwzmarszczkowy, aby wyeliminować zmarszczki na czole

Pierwszą zasadą przy wyborze kremu przeciwzmarszczkowego jest znajomość swojego typ skóry.

To, co działa u innych osób, które znasz, może nie działać dla Ciebie. Różne rodzaje skóry różnie reagują na miejscowe produkty.

Budżet jest również ważnym czynnikiem. Producenci kremów przeciwstarzeniowych wiedzą, jak ważne są dla kupujących i mogą nie być tanie.

Zanim zobaczysz pożądane wyniki, może minąć kilka miesięcy.

Jak zapobiegać zmarszczkom na czole?

Podobnie jak w przypadku każdej profilaktyki zmarszczek, trzymaj się z dala od słońca, używaj ochrony skóry, unikaj palenia i staraj się nie powtarzać mimiki twarzy.

Albo jeszcze lepiej, bądź świadomy mimiki twarzy, którą robisz regularnie. Możliwe jest, że możesz ponownie ćwiczyć twarz, aby trochę bardziej się zrelaksować.

Powinieneś także przestrzegać regularnej codziennej pielęgnacji skóry.

Czy botoks może zapobiegać zmarszczkom na czole?

Wielokrotne stosowanie botoksu może pomóc w zapobieganiu i trwałej redukcji zmarszczek.

Każde wstrzyknięcie trwa zwykle od trzech do czterech miesięcy. Za każdym razem, gdy Botox jest ponownie potrzebny, zmarszczki mają tendencję do powracania drobniejszych i mniej zauważalnych niż wcześniej.

Botox może pomóc w przekwalifikowaniu mięśni twarzy.

Jak pozbyć się głębokich zmarszczek z twarzy?

Zmarszczki na czole są poważnym problemem dla wielu ludzi, zwłaszcza kobiet. Nierzadko kobiety zaczynają zauważać zmarszczki na czole kiedy osiągną wiek trzydziestki.

Genetyka i wybór stylu życia mają ogromny wpływ na to, jak wcześnie i jak głębokie pojawiają się zmarszczki na czole.

Zmarszczki na czole mogą sprawiać, że osoba marszczy brwi lub jest zła, nawet jeśli tak nie jest.

Zmarszczki na twarzy

Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność. Twoje brwi zaczynają opadać, a kiedy to się dzieje, ludzie ciągle unoszą brwi, aby utrzymać otwarte powieki.

Dzieje się to zwykle w latach 30. Jeśli czoło wystarczająco opada, brwi mogą naciskać na skórę górnej powieki, co może pogorszyć wzrok.

W łagodnych przypadkach Botox może służyć do zmiękczania linii. Działa poprzez zmniejszenie skurczu mięśni. Zabieg należy powtarzać co 3 do 4 miesięcy. Niestety, mężczyźni potrzebują więcej jednostek botoksu niż kobiety.

W zależności od tego, dokąd się wybierasz, zabiegi botoksu mogą wahać się od 175 do 500 USD, więc na dłuższą metę może być kosztowne.

Botox może służyć do zmiękczania zmarszczek

W cięższych przypadkach (jak opisano powyżej), może być konieczne rozważenie podniesienia brwi.

Uniesienie brwi chirurgicznie podnosi czoło i brwi, dzięki czemu nie musisz już konsekwentnie podnosić brwi. Na endoskopowy lifting brwi składa się z pięciu małych nacięć na skórze głowy.

W przypadku pacjentów, którzy nie mają włosów na głowie, aby zakryć blizny, alternatywnie stosuje się różne nacięcia.

Zapoznaj się z przeglądem Absolue Eye Precious Cells; które mogą pomóc w naprawie i odmłodzeniu skóry wokół oczu.

Nie ma wielu domowych środków, które mogą pomóc zmniejszyć wygląd głębokiego linie czoła gdy już się rozwiną, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec pojawianiu się dalszych linii.

Dr Vermen Verallo-Rowell, dermatolog z Filipin, sugeruje mycie twarzy, w tym czoła, dobrze w nocy, a następnie wcieranie warstwy wazeliny w czoło, gdy jest jeszcze wilgotne.

Pomoże to zatrzymać wilgoć podczas pompowania przewodów. Sugeruje wmasowywanie ropy naftowej w skórę, aż przestanie być tłusta, aby uniknąć uczucia lepkości.

Kobiety mogą również chcieć spróbować rozświetlającej bazy do twarzy. Produkty te zawierają błyszczące minerały, które osadzają się w liniach i odbijają od nich światło, co z kolei osłabia ich wygląd.

Pamiętaj, aby najpierw nawilżyć skórę, a następnie nałożyć cienką warstwę rozświetlającego podkładu do twarzy.

Są inne kremy pod oczy możesz rozważyć zmniejszenie wyglądu zmarszczki i drobne linie. Neutrogena posiada produkt o nazwie Rapid Wrinkle Repair Moisturizer SPF 30.

Jest dostępny w aptekach i podwaja się jako krem na zmarszczki i codzienny krem ​​nawilżający. Retinol pobudza kolagen i elastyna produkcja, podczas gdy kwas hydrauliczny nawilża skórę.

SPF 30 ochroni Twoją skórę przed ostrymi promieniami słońca.

Kolejnym produktem do rozważenia jest Posay Redermic [R] Anti-Aging Dermatological Treatment firmy La Roche. On również jest pełen retinolu i jest połączony z kompleksem wzmacniającym, który ma zwiększyć jego skuteczność.

Wreszcie, dostępne jest bez recepty leczenie miejscowe dla bardzo głębokie zmarszczki. Dr.Brandt Crease Release zawiera GABA, który jest neuroprzekaźnikiem, który pomaga rozluźnić mięśnie twarzy na kilka godzin, wygładzając zmarszczki mimiczne.

Na rynku dostępne są również paski zmarszczek Rodan and Fields Acute Carektóre mogą pomóc w zapobieganiu zmarszczkom.

Zobacz również: Dowiedz się wszystkiego o zmarszczkach i liniach wokół ust

Wnioski

Nikt nie chce widzieć zmarszczek na twarzy, zwłaszcza na czole. Co dziwne, nasza skóra pokazuje oznaki starzenia wcześnie w okolicy czoła, ale często to przeoczamy.

Spójrz od czasu do czasu w lustro i zwróć uwagę na zmarszczki i zmarszczki na twarzy, kiedy robisz różne twarze, a to da ci wyobrażenie o tym, gdzie zmarszczki mogą się potencjalnie rozwinąć wraz z wiekiem.

Postępuj zgodnie z zalecanymi środkami zapobiegawczymi opisanymi w tym artykule, aby odeprzeć zmarszczki na czole.

Możesz także rzucić okiem na najlepsze recenzje kremów na zmarszczki, takie jak Recenzje DermaSet na naszej stronie, co może dobrze wyjaśnić, że stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego może być bezpieczne.

Podobne posty

Pokaż wszystkie